“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Семаковська Тетяна 15:00, 27 Лютого 2024
Українські волонтери / фото Бахмут Український

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами військових та допомагають простим українцям, часто ризикуючи при цьому життями. Саме завдяки таким людям Україна стає на крок ближчою до перемоги, до світлого майбутнього.

Редакція Бахмут IN UA звернулася до бахмутських громадських діячів Інни Гайдай, Віктора Зіпіра та Марини Шажко та ділиться їх думками стосовно волонтерства.

Волонтерство в Україні

Сьогодні волонтери — найпотужніша частина громадянського суспільства України, від роботи якої залежить багато аспектів держави. Наприклад, частина усього забезпечення військових на фронті надходить від небайдужих громадян. Це все частина їх боротьби за свободу рідної землі За словами Віктора Зіпіра, голови громадської організації “Бахмут Український”, до боротьби залучена не тільки вся Україна, але й волонтери США, Чехії, Польщі та інших країн. Вони допомагають грошима й речами, не рідко закупають й спорядження для військових на фронті.

Чоловік розповідає, що зараз волонтери намагаються допомогти всім цивільним і військовим. Про основні задачі, які зараз постають перед волонтерами відповідає наступне:

Є такі потреби, які зараз стосуються військових — це мороз. Забезпечуємо теплими речами, термобілизною, кариматами й обладнання прицільне, тепловізійне. Це те, що вирішує на полі бою ситуацію… Якщо ми говоримо про цивільних — це теж теплі речі, буржуйки для тих, хто залишився в тих містах, де волонтери намагаються якось відправити генератори, бензин, паливо, буржуйки, щоб люди пристосувалися до нового сезону. На перспективу ми маємо готуватися налагоджувати життя людей, які залишилися без своїх домівок, які виїхали, які ще перебувають в інших містах, більш безпечних. Волонтери мають в цьому об’єднатися і робити все необхідне, щоб зробити умови для людей, які були вимушені переїхати,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

На питання, чому без волонтерів не було б Перемоги, Віктор Зіпір заявив, що все було б по-іншому, це була б інша Україна:

У нас вся країна — це потенційний волонтер. Коли в країні біда — народ звісно чекає від держави певних дій, але він починає діяти й сам,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

Марина Шажко, керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

Screenshot 179 ec565
Марина Шажко разом з волонтерками Бахмутського товариства захисту тварин / фото з особистого архіву героїні

Часто буває так, що допомога під час війни потрібна не людям, а тваринам. В авангарді цього аспекту в Бахмутській громаді стоїть Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” та його керівниця Марина Шажко

За словами жінки, її організація з трьох волонтерів опікується притулком, який евакуювали із Бахмута. До нього постійно надходять нові тварини, яких рятують з-під обстрілів на найгарячіших ділянках фронту.

Наразі волонтери притулку займаються реабілітацією тварин, а також передають їжу для хвостиків, які все ще залишаються в місті. Ми запитали пані Марину, про будні волонтерів у притулку, на що отримали наступну відповідь:

Зараз в нас 163 тваринки з різними життєвими історіями… Також ми хвилюємося про долю безхатніх тваринок, які залишилися в місті, тому при першій можливості передаємо туди корма з перевізником. Роздачею корму займається чоловік, який завжди допомагав нам з притулком,

Марина Шажко // керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

На думку жінки, її головне для її ініціативи та волонтерства в цілому — бажання допомагати, отримувати новий досвід та змінювати себе та суспільство на краще. Зараз кожен волонтер також наближає Перемогу

Інна Гайдай, бахмутська волонтерка

297988696 5370648099684914 7370130798731349370 n 9e2d5
Інна Гайдай / Фото: Фейсбук

Інна наголошує, що не вважає себе волонтеркою. На її думку, вона не робить нічого такого, щоб не міг зробити будь-хто інший. На питання про те, скільки зараз є волонтерів під її кураторством, бахмутянка відповідає наступне:

Я більше телефоністка ніж волонтерка. На жаль я не зможу розрахувати скільки у нас є людей, бо у команді волонтерів, які нам допомагають дуже багато людей й вони то поповнюються, то змінюються. У нас є наш волонтер Андрій, в якого в команді є Клавдія, Наталя… У нас також дуже багато помічників по Україні. Сказати якусь кількість точну я не можу, я вважаю, що зараз волонтери — це всі люди, які щось роблять для когось…,

Інна Гайдай // бахмутська волонтерка

На думку жінки, ЗСУ й волонтери, це дві складові, які ведуть нас до Перемоги, й одне без іншого не може бути, якась лінія відірветься й все рухне. Це все одне ціле, головна особливість якого — єдність.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українська влада забирає з прифронтових міст архіви: що відбувається

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 13:00, 27 Лютого 2024
Обстріл Курахового
Обстріл Курахового 24 серпня 2023 / фото прокуратура Донеччини

Проросійські пропагандисти поширюють інформацію, що у прифронтових містах українська влада та силові структури нібито покидають місто, при цьому, вони нібито ще забирають архівні дані. Це відбувається на тлі наступу росіян по лінії фронту.

Українська влада тікає з Курахового?

Проросійські Telegram-пабліки 21 лютого 2024 року опублікували інформацію, що нібито з Донеччини проводиться евакуація архівних документів, силових структур та влади. Однак цю інформацію жодним чином не можна підтвердити достеменно: загарбники не наводять жодних доказів цьому. Посилаються лише на так званого радника глави днр яна гагіна, який начебто стверджує, що з Курахового Донецької області вивезли все цінне. Це підхопили лише росЗМІ. 

Повідомлення в соцмережі
Пропагандисти поширили слова радника ватажка днр / скриншот

Наразі Курахівська міська рада ніяк не коментувала “евакуацію”. 8 лютого 2024 року на каналі Суспільне.Донбас вийшло інтерв’ю з Романом Падуном, начальником Курахівської міської військової адміністрації в самому місті, однак чи знаходиться чиновник там зараз — невідомо. Про евакуацію силовиків та архівних документів також нічого не відомо. 

Колаборант гагін не уточнив, які саме архівні документи були евакуйовані. Єдиний архів, який був у Кураховому – трудовий, у серпні 2022 року він був перенесений у Лубни на Полтавщину. На офіційному сайті Державного архіву Донецької області немає жодної інформації про інші архіви, які б належали Курахівській міськраді. Тому можемо вважати цю інформацію безпідставною. 

Україні варто зберегти архіви

Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби згадав, що вже під час повномасштабного вторгнення були знищені архіви в місцях, де йшли запеклі бої, зокрема на Чернігівщині та на Херсонщині, на Київщині окупанти вдались до вандалізму. Хромов також зазначив, що багато архівних матеріалів знаходиться на окупованій території. Архів за міжнародним правом є об’єктом культурної спадщини, на цьому наголосив голова Держархіву. 

Так трапилося, що у нас частина документів опинилася на окупованих територіях, зокрема в районних архівних відділах. Якщо говорити про міжнародне право, то окупант несе відповідальність за збереження культурної спадщини, якою є архіви. Однак ми не маємо віри, що росіяни ставитимуться до документів у рамках міжнародного права,

підкреслив Анатолій Хромов // голова Державної архівної служби

Розуміючи всю важливість збереження документів, в містах, які постійно під обстрілами росіян, зокрема в Донецькій та Луганській області, їх було евакуйовано в інші міста. 

“Де це можливо, ми координуємо і допомагаємо військовим адміністраціям з евакуацією фондів. По тим процесам, які завершені уже я можу повідомити, що державні архіви Луганської та Донецької областей фактично повністю евакуйовані в інші місця. Куди саме — не говоритиму. Це ж стосується й окремих колекцій, котрі через рік-два мають бути передані в архів, ми теж вивезли зі сходу”, — розповів Хромов. 

Архів
Курахівський архів евакуювали до Лубен на Полтавщину / скриншот

Тому можемо зробити висновок, що у будь-якому випадку, якщо архів знаходиться поруч з лінією зіткнення, то збереження архівних документів є однією з пріоритетних задач, а не ознакою, що українська влада готова начебто здавати населенні пункти росіянам.

Курахове Донецької області постійно під обстрілами росіян, у томи числі були зафіксовані удари ракетами “Іскандер”. Серед обстріляної інфраструктури були заклади освіти, комунальні підприємства, Курахівська теплова електростанція, де можуть зберігатись важливі документи. Тож евакуювати важливу документацію з міста є цілком логічним та правильним рішенням, щоб зберегти важливу інформацію про місто та громадян.

Чи триває евакуація у Кураховому

На території області триває обов’язкова евакуація цивільних. Вадим Філашкін, голова Донецької ОВА у своєму відеозверненні від 24 лютого 2024 року зазначив, що перебування на території області є вкрай небезпечним та закликав евакуюватись цивільних у безпечні міста країни. 

Обов’язкова евакуація з Донеччини триває. Також продовжимо евакуацію в примусовий спосіб родин із дітьми,

Вадим Філашкін // голова Донецької ОВА про евакуацію цивільних

Росіяни продовжують наступати вздовж лінії фронту. Багато інформаційно-психологічних спецоперацій, які росіяни розкручують тільки навколо подій в Авдіївці направлено на те, щоб дестабілізувати ситуацію зсередини: посіяти сумнів у населення щодо втримання територій та подальшої перемоги. Тому закликаємо довіряти тільки офіційним джерелам інформації та не вестись на тези ворожої пропаганди.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

РАЦС, БТІ та лікарні: куди евакуювалися установи з Бахмута

Семаковська Тетяна 11:00, 27 Лютого 2024
Установи Бахмута в містах України / фото Бахмут IN.UA

Різні державні установи Бахмута були змушені релокуватися в інші міста країни через початок повномасштабного вторгнення та повного знищення Бахмута. Зараз вони працюють в евакуації.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік закладів з Бахмута, які продовжують роботу.

Де в Україні працюють установи Бахмута

Працювати в умовах знищеного міста під окупацією неможливо, а тому всі державні установи перемістилися на контрольовану територію країни. Наразі вони продовжують надавати послуги бахмутянам як в офлайн, так і в онлайн-форматі.

Бахмутська лікарня в Броварах

Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування вважалася одним з найкращих медичних закладів на Донеччині за кількістю і якістю послуг. Проте, після повномасштабного вторгнення заклад був змушений покинути Бахмут та релокуватися в Бровари, що під Києвом. В це місто переїхав колектив досвідчених лікарів з сучасною технікою для діагностики та лікування. Наразі вони надають медичні послуги як бахмутянам, так і місцевим жителям.

Адреса розташування: місто Бровари, вулиця Київська, 177.. Лікувально-діагностичний центр працює кожного дня, без вихідних, з 8:00 до 20:00 за гнучким графіком роботи.

Контакти:

  • +38 (067) 114 4108;
  • +38 (050) 060 3990;
  • +38 (067) 117 0181.

Бахмутська багатопрофільна лікарня у Дніпрі

Інший підрозділ Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування був евакуйований у Дніпро. В ньому працюють 46 медиків з Бахмута, які регулярно кваліфіковану медичну допомогу всім, кому вона потрібна.

Адреса розташування: місто Дніпро, проспект Мануйлівський, 5. Пацієнтів приймають щодня з 8:00 до 22:00, без вихідних. У медичному закладі працюють 46 медиків, які евакуювались з Бахмута.

Контакти:

  • +38 (067) 237 1386;
  • +38 (099) 000 9230.

Бахмутський РАЦС

РАЦС / фото з відкритих джерел

Після початку повномасштабного вторгнення Бахмутський РАЦС перестав працювати. Утім, його архівний відділ був евакуйований та наразі працює в Дніпрі.

Адреса розташування: місто Дніпро. Відділ архіву з Бахмутського РАЦСу вивезли у Дніпро, там він працює у дистанційному форматі. 

Контакти: Якщо бахмутянам потрібно отримати послугу в РАЦСі вони можуть звернутися до будь-якого РАЦСу за місцем проживання та зробити запит на звернення до Бахмутського РАЦСу, щоб отримати необхідну довідку.

Бахмутське БТІ

Бахмутське БТІ працює у столиці / Фейсбук

КП “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” (БТІ) також переїхав до іншого міста, а конкретніше до столиці. Установа продовжує надавати бахмутянам послуги, основна з яких — надання довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 01.01.2013 року.

Адреса розташування: місто Київ, вулиця Ділова, 5А, станція метро «Олімпійська». Бахмутське бюро технічної інвентаризації працює з 09:00 до 17:00 години.

Громадяни мають можливість особисто звернутись на прийом за отриманням послуги. Він здійснюється щосереди з 10:00 до 15:00 години. Надання послуг проводиться виключно за попереднім записом. В останній понеділок місяця відкривається запис на наступний календарний місяць

Контакти: +38 (095) 678 0014. Також можна звертатися на електронну пошту: [email protected] (з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00 години).

Архівний відділ Бахмутської міської ради

Архівний відділ з Бахмута / Фейсбук

Архівний відділ Бахмутської міської ради наразі працює у місті Волочиськ, Хмельницької області. Усі послуги бахмутяни можуть отримати у дистанційному форматі. Детальніше про послуги, які він надає, можете дізнатися в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Адреса розташування: місто Волочиськ, Хмельницька область. Усі послуги бахмутяни можуть отримати дистанційно.

Контакти:

  • +38 (098) 427 3403;
  • +38 (099) 653 5825.

Номери працюють з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 14:00 години. Отримати послуги можна також за допомогою звернення на електронну пошту: [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]

Screenshot 299 367d7

Світлодарськ: як це жити в російській окупації?

У травні 2022 року російські війська захопили містечко Світлодарськ у Бахмутському районі. Місто й досі перебуває в російській окупації. Чи багато в місті колаборантів, як […]