Після початку повномасштабного вторгнення Бахмутський РАЦС перестав працювати, як й інші державні структури. Втім отримати документи за потреби бахмутяни все ж можуть.
Про це редакції Бахмут.IN.UA у коментарі повідомила начальниця РАЦСу Яна Писаренко.
Куди можна звертатися бахмутянам
Яна Писаренко повідомила, що відділ архіву з Бахмутського РАЦСу вивезли в Дніпро, там він працює у дистанційному форматі.
Якщо бахмутянам потрібно отримати послугу у РАЦСі вони можуть звертатися до будь-якого РАЦСу за місцем проживання, та зробити запит на звернення до Бахмутського РАЦСУ, щоб отримати необхідну довідку. Звідти їм нададуть відповідь. Нагадаємо, що бахмутяни можуть безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ.
Які послуги можна отримати в РАЦСі?
Зверніть увагу, що в будь-якому РАЦСі, який працює на підконтрольній Україні території можна отримати наступні адміністративні послуги:
державна реєстрація народження:
шлюбу;
розірвання шлюбу (за спільною заявою подружжя, яке не має дітей);
зміна імені;
внесення змін до актових записів цивільного стану;
їх поновлення та анулювання, реєстрація смерті.
Фото: з відкритих джерел, ілюстративне
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм– підписуйтесь!
Статус УБД під час війни: які документи для цього потрібні
Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає детальніше про цей статус, а також про те, які документи потрібні для його оформлення.
Як отримати статус УБД
У 2024 році процедура отримання УБД зазнала значних змін, ставши набагато простішою для військовослужбовців. Зокрема, у червні почав діяти закон 3637-IX, який дозволив оформлення статусу УБД у застосунку Дія, а у вересні Кабмін ухвалив порядок отримання УБД під час воєнного стану в автоматичному порядку.
Хто може отримати статус УБД
Отримати посвідчення УБД в Україні наразі можуть наступні категорії громадян:
військові Збройних Сил України;
військові Територіальної оборони України;
військові Нацгвардії України;
представники СБУ;
представники Служби зовнішньої розвідки;
представники Держприкордонслужби;
представники Державної спеціальної служби транспорту;
військовослужбовці з військових прокуратур;
поліцейські;
особи рядового, начальницького складу ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
особи, які з 24 лютого по 25 березня 2022 відповідно до Закону України Про забезпечення участі цивільних осіб в захисті України у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, ДПСУ, Нацполіцією, НГУ, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України формуваннями брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;
співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в супротиві ворогу.
Зазначимо, що статус УБД можуть отримати як чинні службовці, так і звільнені зі служби.
Як оформити статус УБД офлайн
Для того, щоб військовослужбовець, демобілізований або їх представники, могли оформити статус УБД потрібно звернутися зі спеціальною заявкою до Комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходить або проходив військову службу.
дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри на матовому папері, зображення обличчя має заповнювати 65−70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення УБД у ТЦК, не додаються);
документи, які містять докази та підтверджуючі факти виконання військовим або особою, звільненою з військової служби, особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань для захисту України.
У випадку, якщо заявник не знає, якому органу військового управління підпорядкований його підрозділ, то заявку необхідно надіслати на адресу виду (роду) військ, якому він підпорядкований, або напряму до МОУ.
Як оформити УБД в Дії
Оформлення УБД в Дії значно спростило процес формування лише заяви на отримання відповідного статусу, яку потім особа має передати своєму командиру, під керівництво якого вона воювала, або напряму до Комісії.
Якщо мова йде звільненого з військової служби або їх представника, то потрібно сформувати заявку, підписати її за допомогою Дія. Підпис, а потім відправити на адресу електронної пошти [email protected]. При цьому потрібно додати ще:
згоду на збір та обробку персональних даних в 1 примірнику;
дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри в електронному вигляді у форматі JPG чи JPEG. Зображення обличчя має заповнювати 65−70% фотокартки;
документи, які містять докази та підтверджують факт особою бойових (службових) завдань.
Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як знайти списки полонених, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA
Де подивитись списки військовополонених
Знайти офіційні списки тих, хто знаходиться у російському полоні, у відкритому доступі на наразі неможливо. Компетентні органи влади не публікують їх для безпеки самих військових, а також їх рідних. Закликають й самих родичів не публікувати подібну інформацію. Особливо це стосується тих, хто знаходиться в тимчасовій окупації.
Утім, дізнатися про те, що рідна людина знаходиться в полоні, можливо.
Куди звертатися за інформацією про полонених
Для того, щоб отримати інформацію про знаходження військовослужбовця в полоні можна звернутися до:
Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.
Якщо ви отримали офіційну відповідь з підтвердженням про полон військового, то можна додатково звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, адже саме її представники мають можливість відвідувати військових у полоні. Його контактні дані:
Зверніть увагу, що МКЧХ довго відповідає й часто може не володіти актуальною інформацією.
Додатково шукати інформацію про полонених можна в Telegram або Facebook групах. Тут публікують інформацію про взятих в полон українців, але зверніть увагу, що це не офіційне джерело.
Пошук зниклих безвісти військових
Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал про процедуру пошуку зниклих безвісти військових та про те, з якими труднощами доводиться стикатися їх рідним. Зокрема, вони часто натикаються на фейкову інформацію чи на шахраїв, котрі намагаються збагатитися коштом інших. Детальніше про це за посиланням.
На початку липня комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації» після довготривалої перерви відновило роботу в столиці. В Києві установа продовжує надавати бахмутянам довідки про правову […]
Днями Бахмутська міська військова адміністрація повідомила про відновлення роботи КП «Бахмутське бюро технічної інвентаризації». Тепер звернутися до установи можна в Києві, зазначають у пресслужбі Бахмутської […]
У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.