Волонтери з Дніпра евакуюють тварин із Донеччини: як залишити заявку

Микола Ситник 08:45, 30 Жовтня 2023
Волонтер
Координатор Центру допомоги тваринам Сергій Луденський / ілюстрація «Бахмут IN.UA»

Активісти з Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра продовжують евакуювати тварин із прифронтових населених пунктів Донецької області.

Координатор центру Сергій Луденський розповів редакції «Бахмут IN.UA», як організація евакуює чотирилапих пухнастиків, допомагає тваринам і людям в прифронтових містах та селищах.

Евакуація на Донеччині

За словами Сергія Луденського, після повномасштабного вторгнення росії волонтери врятували з прифронтових районів України більше тисячі тварин. За цей час із Донеччини вдалось евакуювати близько 300 чотирилапих. 

На початку року, наприкінці лютого, ми ще їздили в Бахмут. Після цього здебільшого вивозимо з Часів Яру й Авдіївки. Забирали тварин також із Дружківки, Краматорська, Слов’янська, Костянтинівки. За весь час евакуювали з Донеччини собак, котів та навіть віслюків і корів. Приблизно 300 тварин,

Сергій Луденський // Координатор Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра

Волонтери центру
Волонтери з Центру допомоги тваринам / фото Facebook Сергія Луденського

Активісти зазначають, що наразі кількість заявок на евакуацію тварин поступово зменшується. За їхніми словами, через активні бойові дії потреба в евакуації тварин і людей навпаки зростає.

«Раніше на Донеччину ми їздили десь 4 рази на місяць. Минулого місяця (ред. у жовтні) були 2 рази в Часів Ярі. Заявок стало менше, але потреба навпаки збільшилась. Немає зв’язку, більшість людей виїхала, тому ситуація ускладнюється. Наприклад, останній раз ми були у Часів Ярі 22 жовтня. Там на Пункті Незламності обідати прийшли 140 людей. За нашим спостереженням, кількість мешканців зменшується. З різних причин багато людей виїздити не хочуть… Коли влучає десь поруч, то здебільшого місцеві жителі починають евакуюватись», — зазначив Сергій Луденський.

Волонтери розповіли, що в Дніпрі та в Дніпропетровській області притулки вже давно переповнені. Тому активісти домовляються, щоб передавати тварин у західні регіони, коли там з’являються вільні місця. Також наразі дніпряни займаються питанням передачі евакуйованих тварин за кордон.

Годівнички для тварин та допомога цивільним

Окрім евакуації тварин, волонтери створюють та поповнюють стаціонарні годівнички та поїлки для чотирилапих. До слова, по 2 годівнички функціонують у Часів Ярі, Костянтинівці та в районі Торецька. Ще дві були в Бахмуті.

Це наш проєкт: робимо їх із пластикових труб. Встановлюємо такі годівнички, щоб тварини могли годуватись. В одну конструкцію 7 кілограмів корму вміщується. Ми поповнюємо годівнички, встановлюємо нові, особливо в тих місцях, де вже немає людей, але є скупчення тварин, яких не можемо забрати.

Також передаємо корм для людей, які годують місцевих тваринок, тримають собак або котів. Поповнюємо поїлки, доливаємо воду та встановлюємо нові,

Сергій Луденський // Координатор Центру допомоги тваринам

Активісти Центру допомоги тваринам з жовтня 2023 року почали проводити вакцинування. Волонтери вже вакцинують від сказу собак, яких вдається зловити. Окрім того, ветеринар центру може полікувати тварин, що захворіли безпосередньо в населеному пункті. Також під час поїздок волонтери привозять для цивільних провізію та хліб, в залежності від запиту людей.

Годівнички для тварин
Годівнички для тварин / фото Instagram volunteerdnipro_animals

Як залишити заявку на евакуацію тварин?

Заповнити заявку на евакуацію тварин необхідно за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeISWeoTAaJOp1lDb0ZUPHb2KWSqtBAd6fONj-ZUIOp_XYyfA/viewform.

Як підтримати центр?

Підтримати Центр допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра можна донатом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

Семаковська Тетяна 18:39, 11 Липня 2025

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер.

Про це повідомив Михайло Волинець, народний депутат України, Голова Конфедерації Вільних профспілок України.

Обвал на шахті “Алмазна”

11 липня близько 11:00 диспетчер повідомив про обвал у третій північній лаві, на місце події оперативно були викликані гірничорятувальники. У момент трагедії у вибої перебували 134 гірники, з яких 26 знаходились безпосередньо в аварійній дільниці.

Від отриманих травм загинув гірничий майстер підземної дільниці, 1978 року народження.

На цей момент керівництво шахти “Алмазна” та ДП «Добропіллявугілля-видобуток» офіційних коментарів щодо обвалу не надало.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 11 Липня 2025
Анонс курсів / фото World Vision UCR

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс опанувати одну з затребуваних спеціальностей — маляра, штукатура чи плиточника, а також отримувати стипендію близько 8000 грн щомісяця.

Детальніше про те, як долучитися до курсів — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатні курси за будівельними спеціальностями у Київській області

Нова навчальна програма за будівельними спеціальностями реалізується в Київській області за підтримки міжнародних організацій World Vision UCR та Aktion Deutschland Hilft (ADH). Вона створена для громадян і громадянок, які постраждали від війни та хочуть покращити свої шанси на працевлаштування.

Місцеві жителі та ВПО у Києві та області протягом трьох місяців зможуть опанувати спеціальності:

  • маляр;
  • штукатур;
  • лицювальник-плиточник.

Організатори навчальних курсів обіцяють щомісячну стипендію в розмірі 8 200 гривень для покриття витрат на проїзд, соціальну підтримку та набуття не лише теоретичних знань, а й практичних навичок.

Критерії відбору

Долучитися до курсів можуть громадяни і громадянки, які відповідають таким критеріям:

  • вік — від 18 до 60 років;
  • проживають у регіоні реалізації проєкту;
  • мають інтерес до будівельної справи та готові навчатися;
  • мають змогу відвідувати курси протягом трьох місяців.

Як долучитися

Записатися на курси можна двома способами.

Перший — запис безпосередньо в місцях реалізації проєкту:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний”, місто Київ, вулиця Старосільська, 2;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури, місто Київ, вулиця Клавдіївська, 22;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу, місто Біла Церква, вулиця Волонтерська, 33/35.

Другий — заповнення спеціальних пре-реєстраційних форм за посиланням, які відповідають місцю проходження курсів:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний” — посилання;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури — посилання;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу — посилання.

Форма буде відкрита до моменту набору необхідної кількості учасників, які відповідають умовам програми.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс […]

16:20, 11.07.2025 Скопіч Дмитро

Росвоєнкорка пояснила, навіщо Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня

Російська воєнкорка ольга колесник, яка підтримує вторгнення росіян, опублікувала допис, де пояснила, навіщо зруйнований Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня. Більше читайте в матеріалі […]

Важливо

Конкуренція за майбутнє: чим бахмутські коледжі приваблюють вступників

Менше ніж за два місяці — старт нового навчального року. Вчорашні випускники та випускниці шкіл активно готують документи для вступу, а заклади фахової передвищої та […]

продуктові набори

У Дружківці видаватимуть гуманітарну допомогу людям з інвалідністю: графік видачі

У місті Дружківка видаватимуть гуманітарну допомогу. Вона буде доступна мешканцям громади, які мають статус особи з інвалідністю. Видача стартує 14 липня. Про це повідомляє Дружківська […]