Main menu

127856818 136589934576867 3585468491495995481 n 0127dЖурналісти Громдського медіапорталу “Бахмут IN.UA” разом з підписниками нашої сторінки у Фейсбук проаналізували події року, що минає. На кожну букву алфавіту ми знайшли цікаву подію, захід. Не всі вони позитивні, але на нашу думку важливі.

А - Авангард. В цьому році на стадіоні "Авангард" почали капітальне будівництво, тут мають створити найсучаснішу спортивну базу для виховання студентів та учнів КЗ “Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С.Бубки”. Проведуть реконструкцію колишнього гуртожитку педучилища, де будуть жити майбутні олімпійці. Вже будують третій поверх навчального корпусу, оголосили тендер на проєктування басейну. Загальна вартість будівництва 176 мільйонів гривень.

18 db1f4

Б - Бак Тетяна. Життєрадісна і енергійна директорка ЗОШ№10 померла під час пандемії у віці 45 років. Цією втратою були вражені педагоги батьки і учні. Станом на сьогодні за час пандемії у Бахмуті від ковіду померли 32 людини, в Україні - 11 717 людини, у світі - 1 421 293 людини. Щоденно на своїй сторінці у Фейсбуці та на сайті в розділі Цифра та Цитата тижня ми подаємо інформацію по захворюваності на коронавірусну хворобу.

В - вибори. Останні вибори до органів місцевого самоврядування в Бахмуті були 10 років тому, у 2010 році, тоді в міськраду зайшла монобільшість від “Партії Регіонів”, лише два депутати представляли Компартію України. За результатами голосування 25 жовтня 2020 року до міської ради зайшли чотири партії - "Порядок", "ОПЗЖ", "Слуга Народу", "Опоблок". Партії "За Майбутнє" та "Європейська солідарність" не подолали п'ятивідсотковий бар'єр.  Хоча поширеною є думка, що змінилися лише обличчя. Чинний міський голова Олексій Рева, що працює на посаді 30 років, і знов переміг на виборах, підбирав лояльних до себе депутатів. Чи зможуть депутати від ОПЗЖ грати роль опозиційної сили, здійснюючи ефективний контроль рішень, час покаже.

Г - гуртожиток. Почався капремонт гуртожитку по вул. Привокзальна, 1. П'ятиповерховий гуртожиток, який давно чекав ремонту, нарешті ремонтують - замінили комунікації, сантехніку, утеплили будівлю. Реконструкція відбувається за кошти Європейського банку, вартість робіт більше 13 мільйонів гривень.

Д - дитсадок. В цьому році після реконструкції та ремонтів відкрили чотири садочки. Будівлі утеплили, замінили комунікації, облаштували новими меблями. 

127995409 203121628000265 8422088586588469163 n ef702

Е - екологічні ініціативи. У Бахмуті розпочали будівництво сортувальної станції за кошти обласного бюджету, за ініціативою ГО “Еко-Бахмут” відбулося озеленення полігону, обмін пакетів на еко-торби. Важливу акцію по прибиранню узбережжя Північного ставка розпочав активіст Ігор Меліченко - він сам та залучені мешканці громади зібрали більше 80 пакетів сміття об’ємом по 120 літрів.

Є - європейській вибір, який не зробили бахмутяни. Партія “Європейська солідарність”, яку представляли переважно молоді активісти і студенти не увійшла до Бахмутської міськради та до районної ради. Два представники команди - голова і заступниця Молодіжної ради Аркадій Петросян та Єлизавета Портнова за пропозицією міського голови включені у склад Виконкому Бахмутської міської ради.

Ж - жертви війни. В Бахмуті проживають п’ять родин загиблих воїнів, які захищали незалежність нашої країни під час російсько-української війни. Крім державної підтримки, на рівні міста існують громадські ініціативи. Для підтримки родин загиблих та учасників війни працює ГО “Об’єднання дружин та матерів учасників АТО”. Ініціативна група віртуального музею «Ті, хто тримає небо» збирає і розповсюджує інформацію про загиблих земляків, які загинули на цій війні.  Ініціативна група створила галерею, куди входять 24 портрети загиблих з 2014 року патріотів, уродженців Бахмутської громади. Інформація зібрана про 22 військових та 3 волонтерах. 

З - зупинки. В цьому році за кошти соцпроєкту, тобто кошти підприємців та підприємств, були оновлені зупинки громадського транспорту. Вони не мають загального дизайну і навіть вироблені з різних матеріалів - якісь прозорі, а якісь вкриті профлистом.

1 c701d

І - інформаційна політика Бахмутської міської ради. До традиційних способів висвітлення діяльності через газету та телебачення, спеціалісти міськради додали оперативне інформування через сторінку у Фейсбуці. Майже щоденно публікуються звіти про діяльність органів місцевого самоврядування, відеозвіти за місяць роботи, оперативна інформація про розповсюдження коронавірусної хвороби - відеоролики та щоденні звіти, відеоролики по заходах та об’єктах. З міського бюджету на інформування через газету буде витрачено 400,0 тисяч гривень, на телебачення і виготовлення відеоматеріалів для соцмереж заплановано 500,0 тисяч гривень. Як повідомили у відділі внутрішньої політики, всі кошти будуть використані до кінця року відповідно до місячного розпису.

Ї - їжаки. Наші підписники в коментарях зазначили, що в цьому році у центральному парку було багато їжаків. 

К - карантин. Вперше за багато років в місті не працював громадський транспорт, тимчасово припиняли роботу підприємства обслуговування, у сфері торгівлі працювали лише продовольчі магазини та аптеки. Мешканці звикали до нових правил громадського порядку та низки обмежень. Зважаючи на підвищення рівня захворюваності можливо Україну і наше місто чекає не лише карантин вихідного дня, а й повний локдаун, який бахмутські підприємці вважають порушенням права людей на працю.  

Л -  лікарня. В цьому році в Україні почала працювати медична реформа другого рівня медицини, яка передбачає зміну принципц фінансування медзакладів. Тепер фінансують не медичні койки, а оплачують за надані послуги. Виявилося, що Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м.Бахмута гідно підготувалася до цієї реформи і має найбільшу кількість медичних пакетів в області, завдяки чому пацієнти отримують безкоштовне лікування. Для зменшення фейків про медреформу і підвищення обізнаності наших користувачів, ми багато уваги приділили питанням реформування медицини в Бахмуті та питанням громадського здоров’я.

М- мурали. У Бахмуті на спонсорські кошти створено три великі мурали. Два намальовані на в’їзді у місто, один в центральній частині на вулиці Горбатова. 

127266326 1207359192980520 6655426889992571498 n 98eaf

127276764 385646952706644 5944503149124083586 n aba04

Н - Народний дом. Площа біля Народного дому завдяки проведеному благоустрою і створення фотозони “Я люблю Бахмут” стала справжньою перлиною Бахмута. На реконструкці. будівлю та благоустрій прилеглої території витратили близько 12 мільйонів гривень.

О - онлайн. В цьому році бахмутяни як і всі мешканці України та світу зрозуміли, що таке он-лайн навчання, заходи. Карантин перевів багато подій нашого життя у сферу он-лайн. Найбільше обговорень було саме по дистанційному начанню у школах, а вчителям для ефектвної комунікації прийшлося опанувати нові сервіси.

П - пандус. В Навчально-виховному комплексі №11 почали будувати пандус. За роки існування будівлі вона була недоступною для дітей на візочках. Одна бахмутська родина чекала на цей пандус вісім років, тепер дитина як і всі учні зможе самотужки зайти через центральний вхід до школи. Ще два пандуси зробили в дитсадочках під час реконструкції. 

Р - район. Бахмутський район залишився. В області замість 18 тепер є лише вісім районів. Після виборів секретарем стала представниця команди мера Бахмута Світлана Кіщенко - колишній секретар Бахмутської міської ради, її заступнецею є також жінка - Людмила Газіна, колишня директорка Благодійного фонду “ДАР”, який фінансувала родина міського голови Олексія Реви, а Бахмутською райдержадміністрацією так саме керує жінка - Тетяна Єрохіна.

С - стратегія громади. Цим документом, що має стати сценарієм розвитку Бахмутської ОТГ до 2027 року, прописане наступне бачення розвитку громади: “Бахмутська міська об’єднана територіальна громада – історична столиця Донбасу із багатою історико-культурною та архітектурною спадщиною. Громада сучасного бізнесу із агроіндустріальним вектором розвитку, заснованим на формуванні ділової мережі державно-приватного партнерства. Гендерно-орієнтована спільнота дружня до дітей, молоді та інших громадян. Модерновий інклюзивний Центр освітніх, культурно-спортивних та туристично-привабливих просторів для розвитку. Енергонезалежна та органічна громада активних та щасливих людей!”. Крім стратегії в громаді також з’явився бренд і слоган - “Тебе тут завжди чекають”.

14 e672b 41fc2

Т - троллейбус. У цьому році був запущений новий маршрут №8 - тролейбусом тепер можна доїхати від центральної зупинки до центру селища Опитне. Для цього використовують нові тролейбуси на автономному ходу. Цю подію мешканці села Опитне очікували не один десяток років. Після запуску маршруту, місцевий підприємець Дмитро Кононець, підприємство якого забезпечувало послуги автотранспорту заявив, що маршрут буде збитковим для комунального підприємства “Бахмутелектротранс” і припинив діяльність автотранспортного підприємства.

У - Укрзалізниця поновила маршрут потягу "Львів-Бахмут". Після окупації Горлівки, залізничний вокзал значно зменшив кількість рейсів. Довгий час з Бахмута можна було поїздом доїхати лише до Харкова. Гарною новиною для мешканців стало поновлення після карантину потягу Львів-Бахмут, на якому можна без пересадок також доїхати до Києва. 

Ф - Фестиваль. ІІ міський Фестиваль Бесподобных собак і конкурс Дворянство Бахмута проводиться Бахмутським товариством захисту тварин “Лада” вже другий рік поспіль, але цього року через карантинні обмеження відбувся в форматі онлайн. Мета заходу введення моди на дворняжок, популяризація "усиновлення тварин з притулку.

Х - храм. Храм Св. Великомученика Феодора Стратилата Православної церкви України вже два роки працює у підвалі. В храмі проводять літургії, в цьому році почали проводити обряд хрещення.    

Ц - ЦНАП. Недобудований прозорий офіс так і стоїть за огорожею. Навесні 2020 року вже обрали підрядника і обіцяли поновити роботи, але роботи не розпочалися. Замовником виступає Департамент капітального будівництва у Донецькій області.

Ч - Червоний Хрест фінансує будівництво відділення екстреної медичної допомоги. Його планують відкрити навесні 2022 року. Загальна сума, що закладена на будівництво і обладнання складає майже 52 мільйони гривень. У відділенні, яке буде збудовано на рівні європейських стандартів та за вимогами МОЗу надаватимуть невідкладну медичну допомогу як цивільним, так і військовослужбовцям. Це відділення буде займатися наданням невідкладної допомоги протягом перших 24 годин після звернення і сортуванням хворих.

123594623 3546020885437010 5228127111793662681 n 49950

Ш - шампанське. Так бахмутяни продовжують називати ігристе вино, що виробляє компанія Artwinery. Підприємство в цьому році відсвіткувало, 70-річний ювілей. Ігристе вино продовжує отримувати міжнародні нагороди. Цього разу у категорії "Sparkling Wine". Вперше наші ігристі вина представили Україну в США в рамках даного конкурсу. Сріблом були відзначені ігристі, які витримувалися в пляшках від 12, 18 і 36 місяців. Серед них новинка цього року - преміальна лінійка ARTWINE 18. 

Щ - щедрість. У цьому році бахмутяни активно допомагали у зборі коштів для дітей, що потребують коштовних операцій. Для дівчинки Олександри, якій потрібна операція, щоб вона знову могла рухатись - зібрали 172095 гривень (потрібно 581 686 гривень). Продовжується збір коштів для Єлісея Зеленського, йому потрібно купити коштовні ліки - вже є 412 836 доларів (потрібно ще 1,8 мільйони доларів). Більше двухсот тисяч гривень зібрали на реабілітацію Олександра Павленко, що отримав важку травму хребта, реабілітація триває. Близько трьохсот тисяч було зібрано в 2020 році небайдужими людьми на лікування, харчування та утримання майданчику для безпритульних тварин, яким опікується Бахмутське товариством захисту тварин “Лада”, допомога потрібна постійно.   

IMG 8768 f2a2e

Ю - юнацтво. Спортивні перемоги дівчат та хлопців з Бахмута не можуть не тішити. В цьому році вони завоювали на обласних і всеукраїнських чемпіонатах - 430 золотих медалей. Незважаючи на те, що під час карантину не було можливості повноцінно тренуватися, наші спортсмени не здають позиції. Розширюється список видів спорту, якими можна займатися у Бахмуті, до вже традиційних легкої атлетики, боксу, дзюдо, кікбоксінгу та інших (лише у спортивній школі працює тринадцять напрямків) додалося тейквандо.

Я - ярмарок. "День садоводів 2020" відбувся незважаючи на карантинні обмеження. Бахмутяни мали змогу придбати садженці, овочі та фрукти від виробників.