Main menu

121668372 2458133071154887 270221809519675280 n 3cfe6Оскільки під час підвищеної захворюваності на коронавірусну хворобу провести ходу не вдалося, то за ініціативою групи віртуального музею «Ті, хто тримає небо» в День захисника України підсвічували небо.

«Є певні обмеження на збір людей, щоби пройти ходою, тому вирішили запросити людей, які роблять такі лазерні інсталяції, і сьогодні ми зробили інсталяцію у небо – це промінь пам’яті, який символізує тих, хто тримає наше небо, наших захисників, які загинули. Ми запросили батьків, друзів, знайомих, волонтерів, людей, які пам’ятають цей день і цих людей», - розказала учасниця ініціативної групи віртуального музею «Ті, хто тримає небо» Єлизавета Гончарова.

Відео з прямої трансляції дивіться за посиланням.

Волонтерка розказала, що в акції використали портрети загиблих, що зроблені бахмутським художником Сергієм Садчиковим.

«Ми збираємо інформацію про земляків, які загинули на цій війні. Ми почали робити це півтора роки тому. Вже провели кілька заходів. Ми ходимо по школах, ми робили виставку в музеях. Разом з міськвиконкомом робилиспільний захід на минуле 14 жовтня, на день пам’яті загиблих захисників України у серпні цього року. Цього року також додали портрети ще трьох бахмутських волонтерів. Це Артем Мирошниченко, який трагічно загинув, Сергій Гончаров і Сергій Николаєнко – це керівники  найбільшої проукраїнської патріотичної організації ГО «Бахмут Український». Вони померли у 2018 та 2019 роках», - пояснює Єлизавета Гончарова.

На акцію зібралася волонтери, громадськість, родини військових та загиблих.

«Я мама загиблого Андрія Новицького. Мені хочеться сказати велике дякую нашим волонтерам, Єлизаветі, це вони організували хоч якусь пам’ять про наших загиблих дітей, про всіх загиблих. Від влади міста, на сьогоднішній день, не прозвучало ні слова», - повідомила сайту пані Світлана.