Main menu

томграф b16c4Хірургічні втручання, пологи, догляд за новонародженим, паліативна допомога, мамографія, допомога при інсульті та інші медичні послуги, усього яких 17, будуть тепер безкоштовними в Бахмуті. Яких зусиль довелося вкласти лікарям, щоб отримати найвищий показник кількості медичних пакетів та стати конкурентоспроможними серед лікарень Донецької області, читайте та дивіться далі в матеріалі.

Реформа спеціалізованої медичної допомоги насамперед має на меті забезпечення медичними гарантіями, у межах яких громадяни безкоштовно отримують послуги та ліки, а лікарі - гроші за проведену роботу.

мед c1608

 “На хід реформи значною мірою вплинула існуюча пандемія інфекції COVID - 19. Тобто, на час перехідного періоду, який триватиме до 30 червня, крім оплати з НСЗУ, лікарня отримує фіксований відсоток звичних бюджетних коштів, так звану глобальну ставку. Пандемія ж, що втрутилася, призвела до різкого зменшення планових оперативних втручань, обсягу планової стаціонарної допомоги та амбулаторних відвідувань. Тому НСЗУ була змушена відтермінувати зміну у фінансуванні лікувальних закладів, і фінансування відбувається за звичними в минулому обсягами бюджетних коштів”, - розповідає Ян Песін, завідувач денного стаціонару терапевтичного профілю Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування міста Бахмута.

“За квітень-травень наша лікарня отримала по 9,5 мільйонів гривень на місяць. Після звірки з НСЗУ ці суми можуть змінитись. Але у 3-4 кварталах ми очікуємо менше фінансування, бо НСЗУ мотивує нас надавати більше платних послуг. Так, на 3-й квартал заплановано 25,5 млн. гривень, тобто вже менше,  8,5 млн. гривень на місяць. А потім, залежно від фактично пролікованих випадків, ми зможемо отримати ще додаткові кошти”, - розповіла Марина Шумац, головний бухгалтер КНП “БЛІЛ” Бахмута.

 Станом на сьогодні Бахмут вже перевиконував план новонародження та, на жаль, з лікування інсультів. За планом було 19 випадків, по факту у квітні - 29, у травні - 33 випадки. Тобто, фінансування за другий квартал цього року збільшиться.

IMG 7752 d1ef9Ян Песін - завідувач денного стаціонару терапевтичного профілю КНП "БЛІЛ", головний натхненник телемедицини лікарні 

Щоб досягти високих результатів з кількості медичних пакетів (для порівняння,  у Костянтинівці всього шість медпослуг) керівництво та медичний персонал провели багато підготовчої роботи: навчались, підвищували кваліфікацію, удосконалювали якість медпослуг.

“Це була наша сумісна старанна праця. Лікарі відвідали тренінги, вебінари, стажування; сформували чіткий обсяг надання медичної допомоги: оптимізували маршрут пацієнта, змінили свій маршрут; провели розрахунки потрібних медпрепаратів; ввели постійний статистичний облік та математичні розрахунки, вивчили потрібні критерії. Тобто, ми постійно щось перебудовували, щоб досягти найкращий результат. Для нас головне - концентрація кваліфікованих кадрів, мінімізація витрат та оптимальний маршрут пацієнта”, - розповідає Світлана Мельникова, головна лікарка КНП “БЛІЛ” Бахмута.

 

На сьогоднішній день НСЗУ підписала договори з 1524 закладами вторинної допомоги - це майже всі комунальні медичні заклади України (районні, міські, обласні лікарні). І майже всі заклади не готові звітувати в електронній системі охорони здоров’я e-health.

“Технічне завдання від НСЗУ надійшло надто пізно, тому налаштувати документообіг, щоб він автоматично потрапляв у повній мірі до їхніх баз, поки не вийшло. Доводиться дублювати інформацію в різних електронних сервісах і на паперових носіях, щоб сформувати правильний остаточний документ для контролю якості лікування пацієнта. Така проблема існує по всій Україні - це і є перехідним періодом”, - каже Світлана Мельникова.  

IMG 7775 9655a

У Бахмуті впроваджують МІС - медичну інформаційну систему. Це єдиний електронний простір, де є медична інформація про пацієнта з першого та другого рівня, зі стоматології, з певним правом доступа. Але поки доводиться вести і картотеку.

Суттєву підтримку постійно відчутно від бахмутського самоврядування. Фінансові вкладення відбуваються вже протягом декількох років - це і придбання медичного обладнання, і реконструкції та капітальні ремонти приміщень лікарень. 

Тісна співпраця з ДФРР та міжнародними донорами створили потужний фундамент для надання якісної та доступної спеціалізованої медичної допомоги. 

корпус 48c30

Майбутній корпус відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, що будується за кошти Міжнародного Комітету Червоного Хреста, буде зведено поблизу першого (в якому розташовані відділення анестезіології та інтенсивної терапії, травматології, хірургії) і буде з’єднано з ним критим переходом.

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації, є виключно поглядами ГО «Бахмутська Фортеця» і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.дисклаймер 99681