Main menu

20200319095522 9f0f9Карантин подовжено до 11 травня, урядом розроблений поступовий план виходу з нього, але працювати в звичайному режимі бізнес зможе ще нескоро, та й наслідки від обмежень будуть відчутні довго. Про які проблеми говорять бахмутські підприємці, яких рішень чекають від Уряду та на яку допомогу можна вже очікувати.

Чим керувався Уряд, коли приймав 22 квітня Постанову, на підставі якої обіцяють допомогу для дітей фізичних осіб підприємців не зрозуміло. Бо підприємці, які знаходяться на 3 та 4 групах та якщо їхні діти старше 10-ти років, на таку допомогу вони розраховувати не можуть.

Снимок1 8aa3c

Хоча Прем'єр міністр України Денис Шмигаль в той же день говорив, що на родину з чотирьох осіб (2 дорослих та 2 дітей) достатньо на місяць 16000 гривень.

Поки офіційний текст Постанови не опублікований, але Марина Лазебна міністр соціальної політики заявила, що це можна зробити он-лайн, за умови що підприємець сплатив ЕСВ за 2019 рік.

Такі заходи приймаються вже поспіль, бахмутські підприємці, як інші українські, залишились в кризовій ситуації на одинці.

Віктор Зіпір, підприємець, один з власників фотоцентру "Піонер":

"Нам просто заборонили дихати... Я розумію, що карантинні методи призупиняють поширення інфекції, але разом з цим це приводить нас до іншої смерті, а на тих, хто вижив ми залишаємо свої борги у вигляді несплачених податків, кредитів. Мені довелось звільнити працівників, хоч і держава лякала штрафами. Деякі самі виявили ініціативу, розуміючи, що ми не зможемо виплатити їм заробітну плату. Тепер, держава буде виплачувати їм виплати по безробіттю. Руйнуються відносини між бізнес-партнерами, і зі всієї ситуації ми, підприємці, як завжди виходимо самі".

петиция 867f3

Віктор Зіпір став один з ініціаторів петиції на сайті Президента з пропозиціями від Уряду для малого бізнесу в умовах карантину. Хоча петиція іне набрала поки потрібну кількість голосів, деякі ініціативі були вже враховані - безоплатна відпустка для працівників на весь час карантину.

 "Якщо Уряд не завжди розуміє які заходи треба робити, то можна запитати у нас, ми готові підказати, та я думаю разом рішення будуть прийняті більш якісні. Ми ж всі сьогодні президенти", - іронізує Зіпір.

Ірина Яценко, приватний підприємець, шиє та ремонтує одяг, взуття.

"Я розумію, що це вимушена міра, щоб захистити населення від захворювання. Але держава віднеслась до нас, малого бізнесу, зовсім безвідповідально, ніякої підтримки, ніяких пропозицій, майже нічого. Складається враження, що ми з ними живемо в "різних Українах" - уряд не розуміє наших проблем. Всі мої запаси вже скінчились, у мене проблеми з постачальниками, з реалізацією, як я буду відновлювати свій бізнес - просто не знаю. В мене є колеги, які просто не зможуть поновити бізнес після закінчення карантину".

Володимир Чередніченко, власник кав'ярні, караоке-клубу "Мажор"

"Соціально - це вірно, економічно - ні. Так, здоров'я людей - це головне, але щоб його зберегти треба, як це не парадоксально звучить, працювати. На рівні держави відсутній будь-який план виходу з кризової ситуації. Мені кожного дня дзвонить представник банку та вимагає погасити кредит. Так пеня не нараховується, а тіло кредиту чим оплачувати, коли я не працюю? І самі відсутність управлінських рішень для малого бізнесу, відсутність розуміння майбутнього і приводить нас до економічної паніки.

Бахмутська міська рада разом з Центром розвитку малого і середнього підприємництва Донецької торгово-промислової палати проводять опитування серед підприємців Бахмуту. Взяти участь в опитуванні можна тут.

Але поки не один з підприємців не розказав про свої проблеми, так повідомила Олена Тону начальник відділу планування та моніторингу Управління економічного розвитку.