На проросійських ресурсах поширюють інформацію, що школи та університети мають відправити в ТЦК списки тих, кому виповнюється 17 років. Пропагандисти вважають, що ці списки потрібні для подальшої відправки на війну.
Про деталі нової маніпуляції росіян, розповідає журналіст видання Данило Вінниченко.
На чому наголошують пропагандисти?
У Telegram-каналах російських пропагандистів стали поширювати інформацію про те, що навчальні заклади, роботодавці та органи влади мають подати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки військовозобов’язаних, який має виповнитись 17 років.
Вищенаведений канал, посилаючись на повідомлення радника ватажка “днр” яна гагіна, пише, що українці мали залишити близько 200 бійців на позиціях перед Донецьком. Тим самим вони намагаються підкреслити, що українська влада готова йти на “кроки”, які не передбачені законодавством, заради поповнення втрат у війську.
Про що йдеться насправді?
Наприкінці 2022 року Кабмін ухвалив постанову №1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.
У документі йдеться, що щороку до 1 грудня виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та навчальні заклади мають подавати списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць. У цей список також входять всі юнаки, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Громадяни, яким немає 18 років, отримують посвідчення про приписку до призовної дільниці (приписне) та статус допризовника.
Однак вже були випадки, коли у зв’язку зі зменшенням віку постановки на військовий облік з 16 років (у рік, коли виповнюється 17 років) неповнолітніх громадян Держприкордонслужба не випускала за кордон. Юрист Ростислав Кравець дав роз’яснення, що неповнолітні, які стоять на військовому обліку, мають всі права на виїзд за кордон.
Також юрист зазначив, що при досягненні відповідного віку хлопці мають ставати на військовий облік.
Росіяни намагаються кожного разу підкреслити, які втрати несе українське військо на полі бою. Їхні власні підходи, такі як прихована мобілізація, відомі майже всім росіянам, однак про це пропагандисти розповідати на своїх ресурсах не хочуть. Про проблеми мобілізації в України говорять відкрито військові та посадовці, але пропагандисти на цьому маніпулюють, щоб посіяти страх в українців.
На момент 29 листопада 2023 року Генштаб ЗСУ відзвітував про 327 580 загиблих окупантів.
Читайте також:
- Російські ЗМІ створюють дітям інструкції про те, які міста потрібно бомбити: чи правда
- “Фонд Зеленської торгує дітьми”: росіяни створили фейк про першу леді
- Міфи про Голодомор від росіян: що потрібно знати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!