“Фонд Зеленської торгує дітьми”: росіяни створили фейк про першу леді

Семаковська Тетяна 15:48, 9 Листопада 2023
Олена Зеленська /  Ілюстрація Бахмут IN. UA

Загарбники продовжують поширювати фейки задля дискредитації влади України в очах західних читачів. Росіяни “запустили” фейк, який спрямований на дискредитацію благодійного фонду Олени Зеленської, в якому нібито займаються “торгівлею дітей”. 

У деталях нової дезінформаційної кампанії росіян розібрався журналіст видання Данило Вінниченко.

Звідки це взялось?

На сайті “The Intel Drop” з’явилась стаття під назвою “Полювання на дітей: Фонд Олени Зеленської причетний до схем торгівлі дітьми”. У цьому матеріалі автор Роберт Шмідт розповідає про те, як фонд відправляє дітей з України під виглядом порятунку від війни у західні країни до педофілів.

Іноземне видання поширює дезінформацію / скриншот

Як докази автори демонструють відео з нібито працівником фонду Зеленської, який з закритим обличчям французькою розповідає про начебто деталі вивезення дітей, демонструючи документи та бейдж працівника. Звідки у нього ці речі анонім не називає, але нічого схожого в інших працівників фонду в відкритому доступі виявлено не було. 

“Працівник фонду” розповідає про деталі вивезення дітей / скриншот

Цей інфопривід майже одразу підхопили російські видання. Вони почали поширювати повідомлення про те, як іноземне видання зробило розслідування про благодійний фонд першої леді України.

Деякі росЗМІ зазначали першоджерело по-різному: “американське видання”, “Французький фонд по боротьбі з корупцією”, хоча на самому сайті “джерела” наголошують, що це видання волонтерів з Ісландії, яке базується у Рейк’явіку. 

Російська пропаганда одразу підхопила інфопривід про Зеленську / скриншот

Реакція України

Радниця голови Офісу Президента Дарія Зарівна відреагувала на поширення дезінформації про фонд Зеленської. Вона зазначила, що сайт видання штучно створений росіянами у Нідерландах, а щоб просувати цей матеріал, запустили ботоферму. 

Метадані сайту “The Intel Drop” / Telegram ЗАРІВНА

Створили сайт-болванку від гру із текстом і одночасно з цим підключають ботоферми для розповсюдження його в соцмережах з прицілом на західну аудиторію. Знаходять фотографії наших дітей і пишуть відповідні тексти. Навіть під фото моєї доньки з‘явилося,

Дарія Зарівна // про появу нової дезінформації.

Дарія Зарівна / Telegram, ЗАРІВНА

Зазначимо, що росія постійно займається викраданням дітей з окупованих територій України. У травні 2023 року уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець заявив про 19 453 депортовані дитини росіянами, дані яких є у державних відомств. 

17 березня 2023 року судді Міжнародного кримінального суду видали ордери на арешт президента рф путіна та дитячої омбудсменки марії львової-белової. 

Росіяни надалі займаються підривною діяльністю проти української влади. Приховуючи свої злочини, вони намагаються привернути увагу західних читачів на неіснуючі проблеми України. Варто лише знайти людей з інших країн, які готові допомогти агресору, росіяни починають акцентувати на міжнародну підтримку. Для них це привід активніше поширювати свою пропаганду. А ми нагадуємо, що кожну суперечливу інформацію варто перевіряти на каналах української влади, посадовців та інших офіційних осіб. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зеленська торгує дітьми

Бандерівці штурмують Дагестан, а Зеленська торгує дітьми: дайджест російських фейків

Російська пропаганда невпинна, щодня вона продукує десятки фейкових новин. Дезінформаційна компанія російської федерації триває роками, але від початку повномасштабної війни вона посилилася. Редакція підібрала для […]

День матері

“Нейтральна агітація”: що приховує святкування “дня матері” на ТОТ

Росіяни, попри спричинену ними війну в України та окупацію територій, намагаються зробити пропагандистську картинку, що місцеве населення приймає “національні свята” та мирно живе.  Журналіст видання […]

14:40, 30.11.2023 Микола Ситник
Російська пропаганда

“Неповнолітніх на Донбаський фронт”: пропагандисти маніпулюють на темі мобілізації в Україні

На проросійських ресурсах поширюють інформацію, що школи та університети мають відправити в ТЦК списки тих, кому виконується 17 років. Пропагандисти вважають, що ці списки потрібні […]

10:06, 30.11.2023 Микола Ситник
Медуза як говорити з дітьми про війну

Російські ЗМІ створюють дітям інструкції про те, які міста потрібно бомбити: чи правда

Російські пропагандисти поширюють зображення з “ліберального” російського видання meduza, де читачам пропонують авторську інструкцію для батьків, у яких діти “підтримують не ту війну”. Чому це […]

Російський фейк

Росіяни запустили фейк, що США відкликають танки Abrams у ЗСУ

Росіянам не дає спокою той факт, що американські танки Abrams вже є на озброєнні в Україні. Вони намагаються всіляко заспокоїти населення та розповсюджують повідомлення, що […]

14:34, 28.11.2023 Микола Ситник