Ситуація на фронті зайшла у глухий кут, Україна посилить мобілізацію. Головне з інтерв’ю Залужного.

Семаковська Тетяна 11:06, 2 Листопада 2023
Валерій Залужний / Вікіпедія

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний зазначає, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут. На його думку, жодна зі сторін не може просуватися, а на глибокий та красивий прорив українських військ, не варто сподіватися. Зараз війна росії проти України схожа на події Першої світової війни.

Про це Валерій Залужний розказав в інтерв’ю журналу “The Economist”. Редакція вибрала головні тези розмови.

Повільний контрнаступ

Валерій Залужний вважає, що теперішній стан війни складний й більше нагадує події Першої світової війни. За близько 5 місяців контрнаступу ЗСУ вдалося просунутися на 17 кілометрів. Не кращі результати має російська армія. Вона 10 місяців окуповувала Бахмут.

Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде

Валерій Залужний // про хід війни

На думку Залужного, Україні для виходу з глухого кута потрібен потужний технологічний стрибок. Мова йде про сучасну зброю. Раніше Головнокомандувач вважав, що українські війська зможуть зупинити росію, знекровивши її війська. Однак, як виявилося, катастрофічні втрати живої сили у російській армії не вважають такими.

Це була моя помилка. росія втратила щонайменше 150 000 загиблих. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну Але не в росії, де життя коштує дешево і де путін орієнтується на першу і другу світові війни, в яких росія втратила десятки мільйонів людей.

Головнокомандувач // про втрати росіян

Українська армія мала дійти до Криму за 4 місяці

Залужний розповів, що якщо орієнтуватися на підручники НАТО українській армії мало б бути достатньо лише 4 місяці, щоб дійти до Криму.

Втім, реальність була іншою. Українські війська і техніка застрягали на мінних полях на підступах до Бахмута на сході. Схожа ситуація була на півдні країни, велику роль у цьому процесі відіграла низька підготовка новостворених бригад.

Головнокомандувач додає, що основною проблемою стало те, що росія воює так, як у Першій світовій війні. Залужний переконався у правильності своїх суджень, коли він побував на лінії фронту в Авдіївці, де росія нещодавно просунулася на кілька сотень метрів за кілька тижнів, перекинувши туди дві свої армії.

На екранах наших моніторів того дня, коли я був там, ми бачили 140 російських машин, які згоріли у вогні протягом чотирьох годин після того, як потрапили в зону досяжності нашої артилерії.

Зулужний // про тактику росіян

Схожа ситуація відбувається також тоді, коли українські війська намагаються просунутися вперед.

Який вихід

На думку Головнокомандувача, аби прорватися вперед Україні потрібно вийти з цього глухого кута, отримавши щось нове, “на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного”.

Також, щоб переломити лінію оборони Україні потрібна авіація, яка дасть перевагу в повітрі, вдосконалені засоби радіоелектронної боротьби, сучасні технології для розмінування, а також нарощення резервів. Мова йде про здатність мобілізувати та навчати більшу кількість людей.

Залужний наголошує, що Україна не має іншого виходу, окрім як зберегти ініціативу, продовжуючи наступ, навіть якщо він просувається лише на кілька метрів на день.

Мобілізація

Валерій Залужний прокоментував також мобілізацію в Україні. За його словами, у нас є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків. Над ними вже працюють, зокрема, запроваджують єдиний реєстр призовників. Крім того, незабаром будуть розширені категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію.

На додаток, в Україні планують запровадити “бойове стажування”, яке передбачає розміщення мобілізованих і навчених кадрів у досвідчених стройових частинах для їхньої підготовки.

Найбільший ризик для України

Росіян намагатиметься якомога довше затягнути війну, перетворивши її в окопну. Саме у цьому полягає найбільший ризик для України. Таким чином війна може затягнутися на роки та вимотати українську державу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]

хаб для ветеранів

Простір для ветеранів: у Хмельницькому запрацював новий хаб

У Хмельницькому запрацював перший хаб для ветеранів “Захист 4.5.0”. У просторі будуть допомагати військовим, пораненим захисникам, родичам загиблих. Про це повідомляє Хмельницька міська рада. Простір […]

Кафе в Дніпрі

Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Пральня для пільгових осіб

Безплатна пральня: хто може скористатися послугою та де

Центри “ЯМаріуполь” працюють по всій Україні, тут можна отримати різнопланову допомогу: юридичну, психологічну, а також й скористатися побутовими послугами. Зокрема, безплатною пральною, вона доступна для […]

Художній музей Київ

Медузи, туалети та весілля: цікаві музеї Києва, які варто відвідати

Живучи у столиці, чи приїжджаючи сюди навіть на кілька днів, варто відвідати міські музеї. Найпопулярніші музеї Києва зазвичай мають попереднє бронювання, тож слід заздалегідь спланувати, […]