Ситуація на фронті зайшла у глухий кут, Україна посилить мобілізацію. Головне з інтерв’ю Залужного.

Семаковська Тетяна 11:06, 2 Листопада 2023
Валерій Залужний / Вікіпедія

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний зазначає, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут. На його думку, жодна зі сторін не може просуватися, а на глибокий та красивий прорив українських військ, не варто сподіватися. Зараз війна росії проти України схожа на події Першої світової війни.

Про це Валерій Залужний розказав в інтерв’ю журналу “The Economist”. Редакція вибрала головні тези розмови.

Повільний контрнаступ

Валерій Залужний вважає, що теперішній стан війни складний й більше нагадує події Першої світової війни. За близько 5 місяців контрнаступу ЗСУ вдалося просунутися на 17 кілометрів. Не кращі результати має російська армія. Вона 10 місяців окуповувала Бахмут.

Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде

Валерій Залужний // про хід війни

На думку Залужного, Україні для виходу з глухого кута потрібен потужний технологічний стрибок. Мова йде про сучасну зброю. Раніше Головнокомандувач вважав, що українські війська зможуть зупинити росію, знекровивши її війська. Однак, як виявилося, катастрофічні втрати живої сили у російській армії не вважають такими.

Це була моя помилка. росія втратила щонайменше 150 000 загиблих. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну Але не в росії, де життя коштує дешево і де путін орієнтується на першу і другу світові війни, в яких росія втратила десятки мільйонів людей.

Головнокомандувач // про втрати росіян

Українська армія мала дійти до Криму за 4 місяці

Залужний розповів, що якщо орієнтуватися на підручники НАТО українській армії мало б бути достатньо лише 4 місяці, щоб дійти до Криму.

Втім, реальність була іншою. Українські війська і техніка застрягали на мінних полях на підступах до Бахмута на сході. Схожа ситуація була на півдні країни, велику роль у цьому процесі відіграла низька підготовка новостворених бригад.

Головнокомандувач додає, що основною проблемою стало те, що росія воює так, як у Першій світовій війні. Залужний переконався у правильності своїх суджень, коли він побував на лінії фронту в Авдіївці, де росія нещодавно просунулася на кілька сотень метрів за кілька тижнів, перекинувши туди дві свої армії.

На екранах наших моніторів того дня, коли я був там, ми бачили 140 російських машин, які згоріли у вогні протягом чотирьох годин після того, як потрапили в зону досяжності нашої артилерії.

Зулужний // про тактику росіян

Схожа ситуація відбувається також тоді, коли українські війська намагаються просунутися вперед.

Який вихід

На думку Головнокомандувача, аби прорватися вперед Україні потрібно вийти з цього глухого кута, отримавши щось нове, “на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного”.

Також, щоб переломити лінію оборони Україні потрібна авіація, яка дасть перевагу в повітрі, вдосконалені засоби радіоелектронної боротьби, сучасні технології для розмінування, а також нарощення резервів. Мова йде про здатність мобілізувати та навчати більшу кількість людей.

Залужний наголошує, що Україна не має іншого виходу, окрім як зберегти ініціативу, продовжуючи наступ, навіть якщо він просувається лише на кілька метрів на день.

Мобілізація

Валерій Залужний прокоментував також мобілізацію в Україні. За його словами, у нас є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків. Над ними вже працюють, зокрема, запроваджують єдиний реєстр призовників. Крім того, незабаром будуть розширені категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію.

На додаток, в Україні планують запровадити “бойове стажування”, яке передбачає розміщення мобілізованих і навчених кадрів у досвідчених стройових частинах для їхньої підготовки.

Найбільший ризик для України

Росіян намагатиметься якомога довше затягнути війну, перетворивши її в окопну. Саме у цьому полягає найбільший ризик для України. Таким чином війна може затягнутися на роки та вимотати українську державу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Семаковська Тетяна 13:00, 27 Квітня 2024

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки у цьому процесі. Дотримуючись всіх рекомендацій, ви зможете допомогти дітям безпечно та корисно провести свій час.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає більше про правила безпеки дітей на воді та засоби безпеки.

Правила безпеки на воді для дітей

Для людини вода є неприродним середовищем, тому треба дуже серйозно підходити до перебування в ній, особливо дітям. Уникнути неприємних ситуацій під час плавання допоможе ряд правил безпеки на воді для дітей, які підходять майже кожному. Вони допоможуть дітям зрозуміти потенційну небезпеку, пов’язану з водою, і сприятимуть відповідальній поведінці. Кожного року сайтах поліції, ДСНС, міських рад тощо публікують такі правила.

Як поводитися на воді

Діти в басейні / фото ілюстративне

Першочергово треба зауважити, що діти ніколи не повинні плавати самі та завжди повинні перебувати під наглядом відповідального дорослого. Це гарантує, що поряд буде хтось, хто може визначити потенційну небезпеку та швидко прийти на порятунок в разі надзвичайної ситуації.

Навчання дітей плаванню є одним із найкращих способів підвищити їхню безпеку на воді. Запис на спеціальні тренування в ранньому віці може навчити їх основним навичкам плавання та зміцнити їхню впевненість у воді.

Крім того, перебуваючи поблизу водойм, діти повинні носити відповідне захисне спорядження, таке як надувні рятувальні жилети або інші пристрої, які допоможуть уникнути неприємної ситуації на воді. Вони забезпечують плавучість і додатковий рівень захисту, особливо для тих, хто не вміє плавати або маленьким дітям.

Треба одягати на дітей плавучі засоби, жилети, рукава, надувні кола. Але треба пам’ятати, що надувне коло не фіксується на дитині й вона може з нього вислизнути. Тож, не варто цілковито сподіватися на такі засоби. Треба завжди слідкувати за дітьми, які знаходяться у воді. Ще одне правило, треба заборонити дітям пірнати. Дитина може розгубитися під водою й не зрозуміти, як випливти. Це дуже небезпечна ситуація,

пресслужба // ДСНС Донецької області

Безпека дітей у басейні

Допоможіть дитині вивчити всі правила знаходження у басейні / фото ілюстративне

Басейни — це також досить популярне місце для відпочинку дітей. Щоб вони залишалися у безпеці, важливо дотримуватися правил безпечної поведінки й там.

Перш за все треба навчити дітей правилам, які характерні для басейну, яким вони користуються. Вони, наприклад, можуть включати заборону на біг на майданчику басейну, заборону пірнання на мілководді, а також заборону штовхання чи грубої гри.

В басейнах існують окремі секції для плавання з дітьми. Зазвичай, вони не такі глибокі, як звичайні басейни для дорослих. Там дитині там буде безпечніше. Але навіть в таких випадках не залишайте дитину без нагляду. Біля неї завжди має бути дорослий, який може допомогти. 

Правила безпеки під час купання у водоймі

Плавання в природних водоймах, таких як озера, річки чи океан, вимагає додаткових знань та дотримання техніки безпеки для дітей на воді.

Перед тим, як увійти у воду, варто завжди оцінювати довколишнє середовище на наявність потенційних небезпек. Це може бути сильна течія, підводні перешкоди або раптові зміни глибини. Уникайте купання в незнайомих або небезпечних місцях.

Багато небезпеки несуть в собі необлаштовані для купання водойми із зарослями, кущами, водоростями тощо. Людина може заплутатися в них та вже не зможе самостійно вилізти з цієї пастки. Тому важливо обирати пристосовані місця для купання,

пресслужба // ДСНС Донецької області

Перед тим як почати плавання у відкритій водоймі варто перевірити берег на наявність попереджувальних знаків, стендів з інформацією про рівень безпеки у конкретно цій водоймі. Краще обирати місця, у яких присутні рятувальники.

Важливою складовою безпеки дітей та дорослих на воді є перевірка її якості. Варто уникати купання у водоймах з видимими ознаками забруднення або цвітіння водоростей, оскільки це може становити ризик для вашого здоров’я.

Як навчити дитину триматися на воді

Навчити дітей триматися на воді є важливою навичкою, яка може значно сприяти їхній безпеці. Найбільш ефективно це можуть зробити тренера на спеціальних курсах. Проте, якщо з тих чи інших причин ви наразі не можете записати дитину на таке навчання, то це можна спробувати зробити самостійно. Головне завжди бути уважним та слідкувати за безпекою дитини. 

Для початку треба сформувати у вашої дитини впевненість у воді, поступово знайомлячи її з водним середовищем. Почніть з мілководдя, надійно тримаючи її, при цьому заохочуйте дитину плескатися та гратися. Також покажіть дитині як плавати на спині тримаючи обличчя над водою. Ця техніка допомагає відпочити та відновити дихання, якщо дитина втомилася або перевантажилися під час плавання. Постійно знаходьтеся біля дитини під час такого плавання у водоймах. Притримуйте спину дитини поки вона вчиться триматися на воді. Використовуйте плавучі пристрої, такі як надувні нарукавні пов’язки або жилети, щоб забезпечити плавучість під час тренування.

Як навчити дитину плавати

girl g94ad6eb8a 1280 6e9b6
Додавайте ігровий момент до навчання / фото ілюстративне

Вміння плавати також вважається життєво важливою навичкою, яка підвищує безпеку на воді для дітей. Найкращим способом є запис на уроки плавання до сертифікованих інструкторів, адже такі уроки відбуваються за структурованою навчальною програмою та допомагають дітям розвивати правильні техніки плавання.

Якщо немає можливості віддати дитину на курс плавання, то варто зайнятися цим питанням самостійно. Наприклад, навчання може відбуватися в формі гри, адже так діти краще пізнають різні речі. Редакція рекомендує додати іграшки та інші приємні речі до сеансів, щоб зробити процес навчання став веселим і захопливим. Такий підхід створює позитивні асоціації й заохотить дітей регулярно тренуватися.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сорбет або тирамісу: кондитерка з Бахмута розповідає, що можна приготувати з ягід

Семаковська Тетяна 12:00, 27 Квітня 2024

Поки триває сезон полуниці, черешні, малини та інших літніх ягід, й ціни на них ще невисокі хочеться зробити різні ягідні десерти. Смачні десерти із сезонних ягід — це найкращий спосіб отримати вітаміни.

Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна розповіла, що приготувати з ягід літом.

Що можна зробити з ягід

Ягідні десерти — чудова альтернатива звичайним магазинним солодощам, ціни на ягоди влітку тішать, а користі від десертів з полуницею, смородиною чи ожиною буде набагато більша, ніж від шоколадного батончика. Крім того, можна робити десерти без випічки з ягодами.

“Зазвичай, мені завжди шкода випікати, відварювати, желювати цю ягоду. Для мене полуниця, це нова нотка у знайомих десертах, додайте нарізану слайсами полуницю на крем між кормами у наполеон, або щедро прикрасьте медовик. Полуниця у цих тортах дуже смакує, але треба пам’ятати що таки торти мають дуже короткий термін і зберігаються у холодильнику”, — зазначає кондитерка.

Свіжу полуницю також можна додати до крему у меренговий рулет, або до десерту Анна Павлова, солодка меренга чудово поєднується з кислинкою полуниці. 

Що приготувати з полуниці?

sm 00 5b007

Полуничне смузі / фото з відкритих джерел

Ганна Полосухіна розповідає, що її діти дуже люблять смузі, це простий в приготуванні напій допоможе малюкам отримати й задоволення, й порцію вітамінів.

Рецепт смузі з полуниці

Щоб приготувати смузі потрібно змішати у блендері йогурт, полуницю, базилік та мед. Якщо ви любите більш класичні смаки більш, то вам сподобається полуниця з молоком та бананом. Полуничний смузі, це корисний десерт для малюків та дорослих, але не варто боятися експерементувати зі смаками. Додавайте у смузі шоколад, арахісову пасту чи мед.

Щоб легше перенести спеку, кондитерка радить робити коктейлі із полуниці. Для цього потрібно збити у блендері полуницю з м’ятою та льодом, викласти наполовину у стакан і залити холодною газованою водою, або за бажанням тоніком.  

Пюре полуниці у свіжому вигляді також підходить до приготування зефіру, бо кислотності цього фрукту достатньою, щоб почав працювати пектин, або ж додати агар-агар. Але такий зефір також має маленький термін до споживання, пояснює експертка 

Що таке морозиво сорбет

shutterstock 280956011 2 5b605

Ягідний сорбет / фото з відкритих джерел

Якщо, ви вже перепробували безліч рецептів, але питання, що приготувати з ягід, все ще актуальне — спробуйте зробити ягідний сорбет.

Рецепт сорбету

Для цього полуницю промийте, очистьте від хвостиків, просушіть. Потім для зручності її можна нарізати й перемістити в блендер. Полуницю збиваємо, а отриману суміш переливаємо у форму для морозива, якщо такої немає підійде посудина і глибоким дном. Закладаємо суміш у морозильну камеру на 5-8 годин, після цього можна смакувати десерт просто ложкою.

Крім ягідного, можна робити сорбет із шовковиці, на кожні 500 грамів шовковиці додавайте 50-70 грамів цурку. 

“Я додаю сушену перемелену до порошка м’яту. Ягоди вимити, і заморозити. Заморожені ягоди перебити з цукром. Протерти крізь сито й ще раз заморозити. Доречі цей шербет можна залити тоніком і вийде смачний прохолодний напій”, — ділиться кондитерка.

Тирамісу з полуницями

зображення viber 2023 06 22 16 24 23 760 4bdad

Ягідний десерт / надане героїнею

Десерти з полуниці можуть бути й незвичні, наприклад можна зробити смачні десерти із ягід на основі рецепта тирамісу. 

Інгредієнти:

  • 2 упаковки печиво савоярді;
  • полуниця.

Крем варіант 1

  • 250 грамів 33% вершків;
  • 250 грамів крем-сиру;
  • 150 грамів цукру.
зображення viber 2023 06 22 16 24 43 503 9f894

Десерт пані Ганни / фото надане героїнею

Крем варіант 2

  • 250 грамів маскарпоне; 
  • 170 грамів 33% вершків;
  • 2 яєчних жовтки;
  • 50 грамів цукрової пудри.

Приготування:

Для приготування печива беремо каву, або за бажанням можна зробити полуничний сироп (пропорції 1:1 полуничний сік, цукор). Печиво обмакуємо у каву або у сироп, викладаємо все шарами до форми у такій послідовності:

  • печиво;
  • полуниця;
  • і крем. 
зображення viber 2023 06 22 16 24 44 413 31fde

Торт кондитерки / фото надане героїнею

Відправляємо все на 5 годин, можна поставити на ніч до холодильника.

Приготування крему 1 варіант — все змішуємо міксером. 

Приготування крему 2 варіант — жовтки збити міксером з цукром до білої піни на водяній бані. Окремо збити холодні вершки. Додати до збитих вершків маскарпоне та цукрово-яєчну масу і знову збити.

Корисні десерти без цукру

Полуниця добре поєднується із сиром, а крім того, такий частунок не шкодить фігурі. Кондитерка радить робити смачний десерт із сиру та полуниці, який можна їсти на сніданок, або заморозити і буде смачне морозиво. 

Дієтичний рецепт з лохини

Дітям й дорослим на сніданок кондитерка рекомендує зробити корисний та швидкий десерт. Для цього ягоди смородини і малини збити з сиром й сметаною, або вершками. Отриманий мус викласти у креманку, й полити медом.

Інгредієнти:

  • 200 г полуниці
  • 200 г сиру
  • 1 банан
  • 1 ст.л. меду
  • 2 столові ложки сметани, або вершків.

Приготування:

Полуницю разом із домашнім сиром, цукром та сметаною збити до пухнастої однорідної маси. Викласти та покласти згори порізані ягідки. Або перекласти до форми і заморозити. 

Десерти зі смородиною та журавлиною

smorodyna 5dfacСмородина / фото з відкритих джерел

Якщо ви не любите полуницю, або вже наїлися її вдосталь можна приготувати десерт з журавлиною або десерт зі смородиною.

“Смородина і малина — це дуже насичена на смак ягода. З них виходять дуже цікаві лимонади. Вони прекрасно поєднуються з м’ятою, лимоном і базиліком. Малина дуже смачно поєднується у смузі зі шпинатом та авокадо”, — пояснює кондитерка.

Рецепт крем-чізу

Щоб зробити свою звичну їжу яскравішою можна додати до тіста у млинці сік шпинату, тоді вони вийдуть насичено салатового кольору, подавати їх можна з малиною і крем-чизом

Щоб зробити крем-чиз потрібен вершковий сир 200 грамів, 100 грамів вершків і 50 грамів цукру. Все це змішати і збити. 

Журавлина окрім традиційно знайомого морсу, дуже гарно запікається у бісквіті чи мафіні, але перед додаванням  її до тіста, кондитерка рекомендує її присипати крохмалем. Крім того, журавлина ідеальна поєднується з м’ясом або сиром чи сирними палочками.

Рецепт морсу з журавлини

shutterstock 3696086751 16493

Морс / фото з відкритих джерел

Інгредієнти:

  • 500 грамів журавлини;
  • 200 грамів цукру;
  • 1 апельсин (сік і цедра);
  • ¼ ч.л. меленого мускатного горіха;
  • 50 мл води.

Приготування:

У сотейник помістити журавлину, цукор, спеції і 50 мл. води. Апельсин ошпарити, просушити, зняти тонкими смужками цедру і видавити сік. Цедру додатково подрібнити і відправити до соусу. На середньому вогні, постійно помішуючи, довести до кипіння. Зменшити вогонь і варити 8-9 хвилин, час від часу помішуючи.

Цікаві рецепти на святковий стіл з ягід

Vichnevuy sous myaso 15 500x350 min 1200x800 4b2ae

Смородина / фото з відкритих джерел

З ягід можна зробити не тільки солодкі десерти, але й доповнити смак м’яса, приготувавши вишневий соус.

Інгредієнти:

  • 500-600 грам вишні (без кісточки);
  • 3 бутони гвоздики;
  • 1 палочка кориці;
  • Цедра одного апельсина і сік;
  • 100 грамів цукру;
  • 0,5 ч. л. солі.

Все інгредієнти проварити, збити блендером й трохи уварити.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]

Сорбет або тирамісу: кондитерка з Бахмута розповідає, що можна приготувати з ягід

Поки триває сезон полуниці, черешні, малини та інших літніх ягід, й ціни на них ще невисокі хочеться зробити різні ягідні десерти. Смачні десерти із сезонних […]

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин […]

Новобудова 9bc56

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не […]