Життя в офісі металобази: бахмутянка розповіла про шелтер на Франківщині

Семаковська Тетяна 17:46, 19 Жовтня 2023
Один із шелтерів/отримані редакцією Бахмут IN.UA

Житло в оренду сьогодні не по кишені багатьом ВПО, тож люди шукають прихистку у безплатних шелтерах або гуртожитках. Бахмутянка Лілія живе на Франківщині, тут жінці з родиною надали тимчасовий дім у модульному житлі від компанії “АВ метал груп”. Бізнес від початку повномасштабної війни звільнив свої офісні приміщення для переселенців. Зараз тут живуть люди з Донецької та Луганської областей.

Які умови у прихистку надає металобаза редакції Бахмут IN.UA розповіли дві переселенки, пані Лілія з Бахмута та пані Наталія з Волновахи. Чи є ще місця для заселення – розпитали у адміністраторів шелтера.

Замість металобази створили притулок для ВПО

Після початку повномасштабного вторгнення тисячі людей залишилися без даху над головою. Оренда житла дороговартісна, тож ВПО шукають можливості отримати прихисток безоплатно. Таку опцію надає у різних областях Україна металобаза “АВ метал груп”. Це бізнес з Дніпра, який має філії у кількох регіонах.

Офісні приміщення, які колись слугували працівникам за робоче місце, обладнали житловими меблями:

  • Ліжка;
  • шафи;
  • тумби;
  • крісла;
  • мікрохвильовки;
  • пральні машинки.

Загалом, у імпровізованих шелтерах є все для зручності. Українці, які там живуть створили свій графік чергувань, для дітей є зона дозвілля, а для дорослих можливість працювати дистанційно.

Бахмутянка Лілія мешкає на Франківщині, жінка розповідає, що умовами життя в прихистку задоволена. У кімнатах проживають по дві родини, для дітей та дорослих є зони відпочинку. Також на поверсі є кухня, де люди готують собі сніданки й вечері.

Як я знайшла це житло? Ми шукали собі прихисток, бо дорого було винаймати й так натрапили на компанію з Дніпра, яка має шелтери. Нам надали номер телефону, після цього ми приїхали поглянути на умови, оскільки все сподобалося, то переїхали сюди жити. Й вже півтора року тут перебуваємо.

Лілія // бахмутянка

Лілія додає, що в прихистку все облаштовано, є нові меблі. Більшість мешканців вже потроху адаптувалися: дорослі ходять на роботу, а діти в школи та садочки, каже бахмутянка.

Як заселитися у шелтер на Франківщині?

Місця у прихистку ще є. Якщо ви потребуєте житла зверніться за телефоном: 066 150 42 99, Леона-адміністраторка. У коментарі журналістам редакції, пані Леона повідомила, що для того, аби заселитися, потрібно мати довідку ВПО, пройти медогляд, а чоловікам стати на облік у військкомат.

Шелтер у Олександрії

Місто Олександрія/Вікіпедія

Ще один притулок від металобази розмістився у місті Олександрія, це Кіровоградська область. Тут проживає переселенка з Волновахи. Пані Наталя каже, що умови проживання у притулку хороші.

Я проживаю тут з квітня 2023 року. Умови у нас чудові, всі меблі та техніка у новому стані. У кімнаті ми проживаємо родиною, нас троє осіб, а сусідів немає. Для малечі у нас є дитяча кімната, але переважно тут уже дорослі дітки 10-12 років. Також є майданчик на вулиці й умови для навчання чи дистанційної роботи.

пані Наталя // про умови проживання

Їсти у шелтері готують на спільній кухні, черг немає. Попри те, що умови у тимчасовому домі хороші, адаптуватися все одно важко, пояснює пані Наталя. Жінка приїхала сюди з Волновахи, її дім зруйнували росіяни, тож доводиться починати все спочатку.

Як заселитися у Олександрівський шелтер?

Звертайтеся за номером телефону 067 176 75 35, контактна особа Марина. Адміністраторка пояснила, що всі умови та вимоги до проживання розповість у індивідуальному порядку.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян в Одесі запрошують взяти участь в акції до Дня пам’яті жертв голодоморів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 22 Листопада 2024
Монумент пам’яті в Одесі / фото Центру підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області

У суботу, 23 листопада, в місті Одеса відбудеться акція “Запалимо свічку памʼяті”. Її присвятять національному Дню пам’яті жертв голодоморів, що припадає на четверту суботу листопада. Бахмутян запрошують долучитися.

Про це повідомили представники Центру підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області.

День пам’яті жертв голодоморів 2024

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день проводять різні заходи в честь загиблих, які зосереджуються біля пам’ятних знаків.

Центр підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області запрошує відвідати захід “Запалимо свічку памʼяті”. Він відбудеться в суботу, 23 листопада, на Лідерсівському бульварі, 19. Старт — о 13:00.

Організатори зазначають, що при собі бажано мати свічку та сірники.

Грошова допомога ВПО в Одесі

Представники благодійного фонду “Спадщина” надаватимуть грошову допомогу для ВПО, які:

  • виїхали з територій бойових дій;
  • мають довідку, що зареєстрована в Одесі не раніше 1 листопада 2024 року.

Пріоритет єдиноразової виплати надаватиметься представникам вразливих категорій, серед яких:

пенсіонери;

  • люди з інвалідністю;
  • неповні сім’ї з дітьми.

Точна сума допомоги невідома.

Зареєструватися на отримання грошової допомоги можна лише у вівторок та четвер, з 10:00 до 13:00, за номером телефону: +380 (98) 368 6513. В інші дні, як зазначають представники фонду, реєстрація неможлива.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи є робота для бахмутян в Гощі. Дізнавалась редакція

Семаковська Тетяна 14:00, 22 Листопада 2024
Гоща / фото Inclusive Travels in Ukraine

У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій тут багато на різні посади. Крім того, можна опанувати новий фах, наприклад ковальство, а ще є можливості для ветеранів.

Редакція розпитала про це в Олега Нерода, начальника Гощанського управління Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості.

Робота в Гощі

В Гощанській громаді презентують проєкт “Бахмут-Гоща”, який можуть реалізувати на території Рівненщини. Бахмутяни цікавляться, яка ситуація в громаді з роботою та чи зможуть вони знайти там вакансії.

За словами очільника Гощанського центру зайнятості, вакансій є багато, а середня зарплата в громаді складає близько 20 тисяч гривень.

У Гощі працює кондитерська фабрика “Пригощайся”, де також шукають працівників / фото Facebook

“Вакансій вистачає. Наприклад, зараз триває реконструкція в Гощанському цегельному заводі, будують новий цех — лише там маємо 20 вакансій різних видів. Також у нас є робота на сільськогосподарських підприємствах, на молокопереробних. Є вакансії й на заводі “Пригощайся” (ред. завод, де виготовляють цукерки, пастилу тощо). Є два ковбасні заводи, де також треба працівників. Можливості працевлаштуватися є”, — каже Олег Нерода.

Робота в Гощі знайдеться й для ветеранів та людей з інвалідністю, пояснює співрозмовник. Він додає, що в місцевому центрі зайнятості допомагають підібрати вакансії для людей, опираючись на їх можливості та досвід. Якщо ж досвіду немає, але бажання працювати є, то для таких людей існує можливість безоплатного навчання, наприклад ковальській справі. Воно триває 5 місяців.

Жінки, які прагнуть опанувати водійську професію, можуть отримати підтримку через центр зайнятості. У громаді вже є приклад жінки, яку направили на навчання для роботи трактористкою.

Примітка. Щоб пройти навчання безоплатно, ви маєте стояти на обліку в центрі зайнятості.

У Гощі є можливість опанувати ковальську справу / фото Рівненський ЦПТО

“У нас є база для навчання в Центрі професійно-технічної освіти, а безпосередньо біля центру зайнятості навчають ковалів. Тобто, хто хоче навчитися робити чудові речі за допомогою одної болгарки — то є майстер, який допоможе в цьому питанні”, — пояснює Олег Нерода.

В громаді вже майже рік діє експериментальний проєкт для ветеранів — це також безплатне навчання ковальській справі, курси водіїв тощо. Ветеран може навчатись тут, навіть якщо він не перебуває на обліку в центрі зайнятості, а, наприклад, на реабілітації.

Також для ветеранів в Гощі працює “Центр інтеграції ветеранів”, його програму роботи можна переглянути за посиланням.

За словами Олега Нерода, Гощанська громада пропонує багато можливостей для працевлаштування та навчання. За потреби тут допоможуть відкрити ФОП для тих, хто після курсів ковальства вирішить розпочати власну справу.

“Бахмут-Гоща”

Проєкт “Бахмут-Гоща” передбачає будівництво на території Гощанської громади кварталу для ВПО, тут планують звести:

  • чотириповерхові будинки площею від 2 210 метрів квадратних за 5 місяців;
  • двоповерхові будівлі зведуть за 4 місяці, їх площа сягатиме від 630 метрів квадратних;
  • освітній комплекс, де зможуть здобувати освіту 400 дітей. Школу планують звести за 12 місяців;
  •  амбулаторія площею від 235 метрів квадратних, яку можуть звести терміном від 2 місяців.

Примітка. На території Гощанської громади планують дати житло для 3 тисяч бахмутян. Це стане можливим лише за варіанту, що знайдуться донори, які забезпечать фінансування проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 37 2 3b6b8

«Важливо дати людині не рибу, а вудочку»: як програма Всімдім дає нове життя для переселенців?

VSIMDIM — це програма адаптації родин, що втратили дім через війну, її ініціювали Кирило Ярко і Тетяна Каменєва. Завдяки цьому проєкту ті, чия домівка окупована […]

Компенсація за житло

Де бахмутяни можуть купити квартири і чому досі не дають компенсацію?

Сьогодні бахмутяни не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло, а розрахованої ж суми виплат вистачить на квартиру далеко не в кожному місті. Редакція “Бахмут.IN.UA” поговорила […]

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]