Родина бахмутян Марина й Андрій раніше жили в центрі міста, виховували двох дітей 5-річного Микиту та 2-річну Майю. В травні 2022 року сім’я разом з дітьми евакуювалася до Дніпра, відтоді почалися скитання з одного місця до іншого. Але в серпні 2023 року доля посміхнулася й родина отримала шанс на нове життя, волонтерські організації придбали бахмутянам будинок на Київщині, де відтепер і мешкатимуть бахмутяни.
Як живуть бахмутяни у новому домі, чи планують повертатися у Бахмут, та що розповідають про доступне житло — зібрала редакція «Бахмут. IN. UA».
У Бахмуті родина налагодила життя, Марина працювала тату-майстром, Андрій на автомийці
В Бахмуті Марина та Андрій в Бахмуті залишалися до 22 травня 2022 року, тоді ще місто функціонувало, але прильоти вже почали частішати. До війни подружжя мало гарну роботу, дівчина працювала тату-майстром, чоловік був адміністратором на автомийці. Коли влучило в сусідній дім Андрій та Марина вирішили їхати.
Евакуюватися допомогли волонтери від храму Свідків Єгови. Спочатку виїхали в Дніпро, там родині запропонували два варіанти: шукати квартиру в оренду, або їхати далі, обрали другий варіант. Через місяць Марина дізналася, що ворожий обстріл знищив їх будинок в Бахмуті.
Читайте також: Як бахмутянка Катерина Арісой допомагає інтегруватися людям, які врятувалися з російської окупації
Новий дім на Київщині
Марина пригадує, що в новому домі вони прожили до листопада, допоки Покровськ не почали сильно обстрілювати. Цього разу батьки вирішили не чекати, коли прилетить у сусідній дім, зібрали речі й переїхали у Черкаську область, до Шибельників. Гуманітарної допомоги в селі не видавали, тож мама дітей постійно моніторила телеграм-канали та соцмережі шукаючи допомогу.
Так бахмутянка натрапила на оголошення організації Nestu, @leavenoonebehind2020 та BASE UA. У ньому шукали родину, якій придбають будинок на Київщині, за умови, що переселенці проживуть там п’ять років.
Бахмутянка каже, що спочатку не вірила у те, що вони можуть отримати дім, але все ж звернулася до волонтерів з організації. Потім їй передзвонили, сказали, що є шанс отримати житло у Київській області.
Родині допомогли переїхати з речами, вже близько трьох тижнів сім’я обживається у новому помешканні, проте звикнути до того, що цей дім їхній все ж важко, ділиться у розмові Марина. Допомагають новим мешканцям – сусіди, громада дуже тепло прийняла родину, додає бахмутянка.
Читайте також: Щодня йшла через підірваний міст Забахмутки: як лікарка Олена Воронова рятувала людей в Бахмуті
Адаптація та робота в селі
У новому домі Марина та Андрій мають власну територію, город, який планують обробляти аби вирощувати домашню картоплю. Діти вже ходять у садочок в селі. 5-річний Микита займається одразу у двох дошкільних закладах, місцевому та онлайн у Бахмутському, говорить мама хлопчика.
У дітей тепер є своя кімната, у нас також. В домі є кухня, вітальня, на вулиці є сад. В селі є магазини. Я працюватиму майстром нігтьового сервісу, чоловік також влаштувався на роботу, будемо адаптуватися до нового життя.
Бахмут для сім’ї був особливим містом, але повертатися туди зараз неможливо, а до відбудови, каже Марина, ще невідомо скільки років. Тож родина будує нове життя на Київщині.
Нагадаємо, що на Чернігівщині шукають 13 сімей ВПО, які отримають власні будинки. Бахмутяни також можуть взяти участь у проєкті та спробувати отримати житло.
Фото: «Бахмут. IN. UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!