Ціна спокою: як відбувається страхування житла та авто у воєнний час

Семаковська Тетяна 13:30, 19 Лютого 2024
Страхування під час війни / фото з відкритих джерел

З початку повномасштабної війни українці зрозуміли, що в країні не існує повністю безпечного місця. Обстріли та руйнації можуть застати нас у будь-якій точці України. Щоб захистити себе від втрат рухомого та нерухомого майна люди можуть оформити страхування житла та авто у воєнний час.

Редакція Бахмут.IN.UA вирішила розібратися в тому, як це можна зробити під час та як змінилися правила страхування з 24 лютого 2022 року. 

Для чого потрібне страхування

Оформлення страхування машини під час війни або житла може убезпечити вас від серйозних фінансових втрат у випадку їх руйнування від обстрілів. Втім, процедура укладання таких договорів вимагає від вас уважності, пошуку відповідних компаній та програм страхування. Не всі договори містять в собі можливість виплати грошей у подібних випадках, а вигідність умов залежать від компанії. 

Страхування житла під час війни

Приклад розрахунку страхування житла / скріншот

Хоча страхування нерухомості у воєнний час та надання виплат за подібні випадки є нетиповою практикою для світового ринку компаній цієї сфери діяльності, українські страхувальники пішли на зустріч своїм клієнтам та вже почали відкривати додаткові програми, які містять в собівиплати за пошкодження, які спричинила росія під час війни. 

Журналісти редакції спробувала розрахувати орієнтовну вартість страхування житла в Києва на рік, вартістю 1 мільйон гривень. Сума вийшла близько 3 тисяч гривень.

Українські компанії мають ліміти на страхування майна, які складають від 200 тисяч гривень до 2 мільйонів гривень. Важливо розуміти, що застрахувати будинок під час війни та отримати виплати у випадку заподіяння шкоди від воєнних дій можна виключно за договорами, які передбачають такі виплати.

Тому, перед тим як підписувати документи та платити гроші, вам потрібно уважно прочитати текст угоди, особливо пункти про воєнні ризики, адже стандартні договори страхування, особливо які були поширенні до повномасштабної війни, виносили подібні ризики у форс-мажорні обставини. Це звільняло страхувальників від відповідальності компенсувати збитки. 

Страхування житла під час війни може бути вдвічі дорожчим, ніж звичайно / фото з відкритих джерел

Також варто розуміти, що страхування квартир у війну може обійтися вам мінімум у двічі дорожче, ніж оформлення стандартної страховки, а житло в областях, які знаходяться на лінії фронту взагалі може не підлягати страхуванню через наявний ризик. 

Страховка на будинок може містити в собі компенсацію за:

  • Військові дії, мародерства
  • Стихійні лиха або пожежі
  • Аварії внутрішніх мереж (водо-, електро-, газопостачання тощо)
  • Відповідальність перед сусідами за завдану їм шкоду
  • Оплата вимушеного переїзду під час ремонту

Залежно від компанії та договору, ці умови можуть змінюватися або доповнюватися. Тому, при пошуку страховки на майно вам треба заздалегідь визначити ваші пріоритети. 

Страхування авто під час війни

Наявність страхового поліса на авто є обов’язковою умовою кермування у будь-який час. Війна також може включати шкоду, яка може активізувати страховку.

Наразі компанії, що пропонують страхування житла в Україні від воєнних ризиків, часто пропонують аналогічні послуги й для авто. Завдяки цьому, у випадку настання страхового випадку, власник може покрити частину збитків. При оформленні подібного страхування варто також звертати на умови договору та враховувати те, що така страховка обійдеться вам дорожче. 

Страхова виплата за авто, яке пошкоджене через воєнні дії, моє покрити частину фінансових втрат / фото з відкритих джерел

Наразі представники страхових компаній заявляють, що більша частина страхових випадків, з якими вони стикаються, відбулися не з воєнних причин. Але якщо ви все-таки вирішили застрахувати своє майно від подібних випадків, варто дотримуватися кількох правил пошуку компаній та перевірки договорів:

  • Знайдіть кілька варіантів компаній, які пропонують подібне страхування. 
  • Зробіть порівняння умов, які пропонують ці компанії. Важливо порівнювати не тільки ціни, але й умови договору. Особливо варто звернути увагу на те, які випадки вважаються страховими, як відбуваються процеси перевірки випадку та виплати коштів, яку сума або який відсоток компанія буде виплачувати у разі настання страхового випадку, відгуки клієнтів тощо. 
  • За можливості, проконсультуйтеся з юристами щодо умов договору. Якщо у вас немає профільних знань, деякі пункти угод можуть плутати або бути не зрозумілими. Впевніться, що ви чітко усвідомлюєте суть документа, який підписуєте. Якщо ви зареєстровані як ВПО, то ви можете отримати безплатну консультацію у спеціалістів, з якими співпрацюють деякі профільні громадські організації. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Запуск Мрії буде проривом”: в Україні з’явиться інноваційний освітній застосунок

Микола Ситник 13:30, 18 Лютого 2024
Застосунок "Мрія"
Освітній застосунок Мрія / фото Дія

Напередодні Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову про створення й роботу освітнього застосунку Мрія. Цифровізація змінить підхід до навчання, зробивши його сучасним та зручним для учнів, вчителів і батьків.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Інноваційний освітній застосунок Мрія

Примітка. Застосунок Мрія розробляють Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

У Міносвіти наголосили, що застосунок дозволить збирати, обробляти, накопичувати та передавати дані про освітній процес. Він допоможе школярам, батькам і вчителям ефективніше користуватися можливостями освітньої системи.

За допомогою Мрії батьки й учні зможуть:

  • відстежувати академічну успішність;
  • формувати необхідні для самореалізації дитини компетентності;
  • отримати інформаційну підтримку;
  • користуватися освітніми та інформаційними ресурсами, навчальними аудіо- та відеоматеріалами.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров додав, що запуск застосунку змінить сутність і підхід до освіти — із програмами розвитку здібностей учнів та шкалою успішності.

Мрія допоможе самореалізуватися, дасть зручний доступ до знань та змогу будувати індивідуальні освітні траєкторії. Запуск Мрії буде проривом. За якісною освітою — майбутнє. Дбаємо про це вже зараз,

Михайло Федоров // прокоментував запуск Мрії

На першому етапі в Мрії будуть доступними:

  • особистий кабінет учня із програмами розвитку здібностей та шкалою успішності;
  • інтерактивні та мультимедійні навчальні матеріали;
  • збір, оброблення, накопичення, передавання даних про освітній процес;
  • Мрія-ID — альтернатива учнівського квитка в застосунку.

Раніше ми писали, що в День знань президент Володимир Зеленський провів телеміст із закладами освіти з усіх куточків України. Серед них була і Бахмутська ЗОШ І-ІІІ ступенів №18. Очільник держави під час спілкування з учнями та педагогами презентував інноваційний освітній застосунок Мрія.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд назвав суму, яку можуть отримувати малозабезпечені українці

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 14 Лютого 2024
Гроші / фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України ухвалив спеціальну постанову, що розширює перелік категорій на отримання грошової допомоги, як малозабезпечених. Відтепер в їх числі ВПО, й ті, хто повернувся в Україну та мав статус біженця за кордоном.

Про це повідомили на Урядовому порталі.

Грошова допомога малозабезпеченим українцям

Раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися тим, хто мав у складі сім’ї працездатних осіб, які не працюють, або за за них не сплачувався ЄСВ (Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) протягом попередніх 3-х місяців перед зверненням по цю допомогу. Це унеможливлювало надання цієї допомоги ВПО та людям, які повернулися в Україну з-за кордону.

Як зазначено на урядовому порталі, відтепер оформити грошову допомогу можуть на 6 місяців:

  • родини, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів) перебування за кордоном, навіть у тому випадку, якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ;
  • родини внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас, аби допомогти громадянам повернутися до економічно незалежного життя, виплата допомоги для малозабезпечених буде поєднуватися з наявними у держави інструментами стимулювання працевлаштування. Для цього працездатним особам в родинах ВПО та повернувшихся українців, які не працюють, потрібно буде протягом двох місяців після призначення допомоги або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості.

Скільки отримують малозабезпечені сім’ї від держави

Грошова допомога малозабезпеченим категоріям громадян призначається тим родинам, сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму. Це:

  • для працездатних осіб це — 55% прожиткового мінімуму (1 665 гривень);
  • для дітей — 140 % ( віком до 6 років – 3 588,2 гривень, від 6-18 років – 4 474 гривень);
  • для осіб, які втратили працездатність — 100% (2 361 гривень).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лимони, картопля та цибуля: які фрукти та овочі можна зберігати на зиму

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. У цій статті ми розглянемо способи зберігання овочів та фруктів до зими, щоб […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]

фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]

IMG 3348 a97bd

Як підготуватися до сімейної фотосесії: інструкція від фотографині з Бахмута

Підготуватись до фотосесії всій родині часто буває важко, але результати будуть тішити ще довгі роки. Фотографії зберігає пам’ять про наші різні етапи життя: дитинство, шкільні […]

Вибір імені для дитини: як підібрати красиве ім’я

Вибір імені для дитини — це важливе й часом непросте рішення для майбутніх батьків. Важливо підібрати й красиве поєднання імені дитини із прізвищем та водночас […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Школа та навчання є насиченим, але, одночасно, виснажливим етапом життя дитини. Підготовка смачних, поживних, сповнених вітамінами обідів із собою в школу подарують дитині не тільки […]