Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Семаковська Тетяна 09:04, 26 Вересня 2023
Ланч у школу дитині/ фото з відкритих джерел

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. У цій статті ми зібрали поради для батьків щодо того, що приготувати дитині в школу, а також поділимося ідеями шкільних обідів і здорових перекусів.

Школа та навчання є насиченим, але, одночасно, виснажливим етапом життя дитини. Підготовка смачних, поживних, сповнених вітамінами обідів із собою в школу подарують дитині не тільки заряд енергії. Це також розвине у неї розуміння культури споживання їжі та позитивно вплине на її здоров’я. 

Читати також: Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Що покласти дитині із собою на обід

Збираючи ланчбокс для дитини в школу, важливо знайти баланс між тим, щоб покласти їй їжу, яка сподобається дитині, і переконатися, що вона буде поживною. Ось кілька основних компонентів, які слід враховувати, збираючи шкільний обід.

Салат з макаронів та курки є поживним та корисним варіантом ланчу для вашої дитини у школі/ з відкритих джерел

1. Основна страва:

  • Бутерброди: готуйте бутерброди з цілозернового хліба, нежирного білка (наприклад, індички або курки) і великої кількості овочів. Для аромату додайте невелику кількість нежирного майонезу або гірчиці.
  • Салат з макаронами: приготуйте салат з цілозернових макаронів, овочів і нежирного білка, наприклад, квасолі або курки.

2. Перекус та десерт:

  • Фрукти: додайте фрукти дитині в школу до ланчу, наприклад, свіжі або попередньо нарізані скибочки яблука або виноград. Подумайте про упаковку, можна використати багаторазовий контейнер, щоб зберегти фрукти свіжими.
  • Овочі: додайте до ланчу для дитини в школу нарізані огірки, моркву або помідори черрі для здорового хрускоту.
  • Молочні продукти: додайте порцію нежирного йогурту або сирні палички.

3. Напої:

  • Вода: заохочуйте дитину пити достатньо води за допомогою зручної багаторазової пляшки з водою.
  • 100% фруктовий сік (у помірних кількостях): якщо ви додаєте сік, переконайтеся, що це 100% фруктовий сік без додавання цукру.
Не забувайте додавати до ланчів фрукти: це корисний та смачний десерт для вашої дитини/ з відкритих джерел

Читати також: Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Приклади ланчів для учнів

Щоб надихнути вас, ми зібрали кілька цікавих ідей того, що приготувати дітям в школу. 

  • Варіант 1: Індичка з овочами.

Скибочки індички разом із листям салату, помідорами та легкою заправкою стануть прекрасним варіантом для обідньої перерви. Додайте до цього нарізаний болгарський перець і невелику ємність хумусу. Також покладіть трохи фруктів.

  • Варіант 2: Салат з макаронами.

Салат з цілозернової пасти з помідорами чері, огірками та нарізаною кубиками курячою грудкою. Такі продукти є частиною здорового харчування, а їх комбінація сподобається вашій дитині. Додайте також ягоди та натуральний йогурт.

  • Варіант 3: Кесаділья з овочами та сиром.

Кесаділья з цілозернового лаваша, начинена пасерованим болгарським перцем, цибулею та нежирним сиром. Додайте маленький контейнер із сальсою, щоб дитина могла поєднати ці смаки.  Покладіть також нарізані яблука з арахісовим маслом.

Корисний та сповнений вітамінами шкільний обід гарантує вашій дитині заряд енергії на весь день/ з відкритих джерел

Корисні снеки для учнів

На додаток до повноцінного обіду важливо забезпечити свою дитину здоровими закусками, щоб підтримувати її рівень енергії. Ми зібрали кілька порад щодо того, що можна приготувати із собою в школу, крім основних страв. 

  • Свіжі фрукти: нарізані яблука з арахісовим маслом, скибочки банана, ягоди, такі як полуниця, чорниця або малина.
  • Овочі: морквяні палички з хумусом, селера з вершковим сиром, помідори черрі з посипкою солі.
  • Молочні продукти та білок: грецький йогурт з медом, сирні палички або кубики, мікс з горіхами й сухофруктами (якщо це дозволено дитині).
  • Цілозернові закуски: цілозернові крекери з сиром, попкорн з дрібкою приправ, батончики гранола або домашнє вівсяне печиво без додавання цукру.
Багаторазові зручні контейнери та пляшки стануть зручним способом пакування ланчів вашої дитини до школи/ з відкритих джерел

Пакуючи закуски, контролюйте порції, щоб ваша дитина не з’їла занадто багато. Подумайте про використання невеликих багаторазових контейнерів або пластикових пакетів для легкого та доступу до закусок протягом навчального дня.

Читати також: Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Осінню настає пора студентів, одинадцятикласники, які ще вчора навчалися в школі, пішли в самостійне життя й вступили в університет. Не всі студенти отримують стипендію, тож […]

Боротьба між вчителями та смартфонами: як вчаться школярі з Бахмута

Другий рік навчання українських школярів під час воєнного стану розпочався. Школи Бахмута протягом цього періоду працюють тільки в онлайн форматі. Хоча всі учасники навчального процесу […]

Олекса Довбуш

Підбірка українських фільмів, яка зворушить до глибини душі

У Бахмуті українське кіно часто показували у розважальному центрі “Побєда”. Тут й вперше почали крутити сучасні стрічки про війну в Україні, які мали гарний відгук […]

Чоловік рахує гроші

Фінансова експертка пояснила, які ризики існують при оформленні кредитів

Повномасштабна війна в країні збільшила кількість людей, які відчувають фінансові труднощі. Кредит або мікрозайм може здаватися виходом зі скрутної ситуації. Проте, беручи кредит, важливо бути […]

Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Після теплого літа похолодання може бути не приємним явищем для людини. В такий період немає нічого кращого за чашку смачного чаю, щоб забезпечити собі тепло […]

Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Щорічно близько 200 тисяч українок стають мамами. Важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу. З початку року більше […]

12:36, 25.08.2023 Микола Ситник