Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Семаковська Тетяна 09:04, 26 Вересня 2023
Ланч у школу дитині/ фото з відкритих джерел

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. У цій статті ми зібрали поради для батьків щодо того, що приготувати дитині в школу, а також поділимося ідеями шкільних обідів і здорових перекусів.

Школа та навчання є насиченим, але, одночасно, виснажливим етапом життя дитини. Підготовка смачних, поживних, сповнених вітамінами обідів із собою в школу подарують дитині не тільки заряд енергії. Це також розвине у неї розуміння культури споживання їжі та позитивно вплине на її здоров’я. 

Читати також: Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Що покласти дитині із собою на обід

Збираючи ланчбокс для дитини в школу, важливо знайти баланс між тим, щоб покласти їй їжу, яка сподобається дитині, і переконатися, що вона буде поживною. Ось кілька основних компонентів, які слід враховувати, збираючи шкільний обід.

Салат з макаронів та курки є поживним та корисним варіантом ланчу для вашої дитини у школі/ з відкритих джерел

1. Основна страва:

  • Бутерброди: готуйте бутерброди з цілозернового хліба, нежирного білка (наприклад, індички або курки) і великої кількості овочів. Для аромату додайте невелику кількість нежирного майонезу або гірчиці.
  • Салат з макаронами: приготуйте салат з цілозернових макаронів, овочів і нежирного білка, наприклад, квасолі або курки.

2. Перекус та десерт:

  • Фрукти: додайте фрукти дитині в школу до ланчу, наприклад, свіжі або попередньо нарізані скибочки яблука або виноград. Подумайте про упаковку, можна використати багаторазовий контейнер, щоб зберегти фрукти свіжими.
  • Овочі: додайте до ланчу для дитини в школу нарізані огірки, моркву або помідори черрі для здорового хрускоту.
  • Молочні продукти: додайте порцію нежирного йогурту або сирні палички.

3. Напої:

  • Вода: заохочуйте дитину пити достатньо води за допомогою зручної багаторазової пляшки з водою.
  • 100% фруктовий сік (у помірних кількостях): якщо ви додаєте сік, переконайтеся, що це 100% фруктовий сік без додавання цукру.
Не забувайте додавати до ланчів фрукти: це корисний та смачний десерт для вашої дитини/ з відкритих джерел

Читати також: Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Приклади ланчів для учнів

Щоб надихнути вас, ми зібрали кілька цікавих ідей того, що приготувати дітям в школу. 

  • Варіант 1: Індичка з овочами.

Скибочки індички разом із листям салату, помідорами та легкою заправкою стануть прекрасним варіантом для обідньої перерви. Додайте до цього нарізаний болгарський перець і невелику ємність хумусу. Також покладіть трохи фруктів.

  • Варіант 2: Салат з макаронами.

Салат з цілозернової пасти з помідорами чері, огірками та нарізаною кубиками курячою грудкою. Такі продукти є частиною здорового харчування, а їх комбінація сподобається вашій дитині. Додайте також ягоди та натуральний йогурт.

  • Варіант 3: Кесаділья з овочами та сиром.

Кесаділья з цілозернового лаваша, начинена пасерованим болгарським перцем, цибулею та нежирним сиром. Додайте маленький контейнер із сальсою, щоб дитина могла поєднати ці смаки.  Покладіть також нарізані яблука з арахісовим маслом.

Корисний та сповнений вітамінами шкільний обід гарантує вашій дитині заряд енергії на весь день/ з відкритих джерел

Корисні снеки для учнів

На додаток до повноцінного обіду важливо забезпечити свою дитину здоровими закусками, щоб підтримувати її рівень енергії. Ми зібрали кілька порад щодо того, що можна приготувати із собою в школу, крім основних страв. 

  • Свіжі фрукти: нарізані яблука з арахісовим маслом, скибочки банана, ягоди, такі як полуниця, чорниця або малина.
  • Овочі: морквяні палички з хумусом, селера з вершковим сиром, помідори черрі з посипкою солі.
  • Молочні продукти та білок: грецький йогурт з медом, сирні палички або кубики, мікс з горіхами й сухофруктами (якщо це дозволено дитині).
  • Цілозернові закуски: цілозернові крекери з сиром, попкорн з дрібкою приправ, батончики гранола або домашнє вівсяне печиво без додавання цукру.
Багаторазові зручні контейнери та пляшки стануть зручним способом пакування ланчів вашої дитини до школи/ з відкритих джерел

Пакуючи закуски, контролюйте порції, щоб ваша дитина не з’їла занадто багато. Подумайте про використання невеликих багаторазових контейнерів або пластикових пакетів для легкого та доступу до закусок протягом навчального дня.

Читати також: Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:35, 29 Квітня 2024
Школа / фото ілюстративне

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці потрібно розв’язувати нагальні питання, зокрема ті, що стосується освіти дитини.

Про те, як влаштувати дитину, що зазнала вимушеного переміщення, до державного або комунального закладу освіти, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО у Facebook.

Як влаштувати дитину ВПО у місцеву школу

За словами експертів, держава гарантує кожній дитині, у тому числі й ВПО, доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в державних і комунальних закладах освіти. Це прописано у частині 2 статті 19 Закону України “Про охорону дитинства”.

Як ВПО здобути дошкільну освіту

Діти з-поміж ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних або комунальних закладів дошкільної освіти.

Для того, щоб дитина здобула дошкільну освіту, потрібно надати заявку про зарахування до того чи іншого навчального закладу. Це повинен зробити особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. До заяви також потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • копія документа про право на пільгове зарахування (довідка ВПО або документ, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

Прийом заяв про зарахування дітей може організовуватися, зокрема, з використанням системи електронної реєстрації чи через ЦНАП.

Як ВПО отримати загальну середню освіту

Для того, щоб дитину ВПО зарахували до закладу середньої освіти, одному з батьків, опікуну чи іншому законному представнику потрібно звернутися до адміністрації закладу з відповідною заявою. До неї потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми;
  • копія довідки ВПО або документа, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Як ВПО отримати професійну, фахову та вищу освіту

Діти ВПО мають право на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на загальних підставах. 

Одночасно з цим, діти ВПО, які проживали на нині тимчасово окупованій  території (ТОТ), мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня освіти в інших регіонах України коштом держави або місцевого бюджету. Їм також надається місце в гуртожитку на час навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Семаковська Тетяна 13:00, 28 Квітня 2024

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік виглядають не надто красиво й часто їх просто викидають, як непотріб на балкон. Однак, робити меблі своїми руками, можуть стати вашим новим хобі, а як приємний результат — ви отримуєте нову красиву річ зі старої й непотрібної.

Як переробити старі меблі на нові редакції “Бахмут IN.UA” розповіла майстриня сучасного мистецтва Донецької області Наталя Кузнецова

В Бахмуті пані Наталя працювала з різними видами мистецтва: авторські ляльки, художні полотна з пейзажами рідної Донеччини, й також реставрація старих меблів, у цій сфері експертка має вже 9 років досвіду.

Старі меблі. Перевтілення

22070913 306339079834902 648802900809613312 n 58475

Роботи майстрині / фото Instagram

Щоб старі меблі отримали друге життя не потрібно особливо витрачатися, оновити шафу, стілець, чи столик можна без дорогих витрат, пояснює експертка у цій галузі та майстриня Наталя Кузнецова. Саморобні меблі не тільки зекономлять бюджет, але й допоможуть знайти спосіб провести час з родиною.

“У процесі реставрації людина повинна переконатися, що працює саме з дерев’яною основою. Коли мова йде про перероблювання меблів потрібно сказати, що зараз ринок у цій сфері дуже розвинувся, й навіть людина яка не вміє малювати може спробувати. Є різні фарби, трафарети, золоті елементи декору. Можна використовувати для декорування декупажні серветки”, — пояснює майстриня тонкощі роботи.

Що можна декорувати технікою декупажу?

233804048 191986352915667 8881359780613931330 n 1 db5e6

Столик реставрований пані Наталею / фото Instagram

Працюючи з декупажними серветками потрібно дотримуватися спеціальної техніки, за якою потрібно працювати:

  • насамперед знімається поверхня з предмета, який ви декоруватимете. Якщо, це лак або фарба, потрібно використовувати спеціальний розчин. Також можна використовувати наждачний папір або шліфувальну машинку для поверхні, яку ви будете декорувати. Потім все це зачищається антижировими засобами;
  • після цього ґрунтуємо поверхню білою фарбою, бажано використовувати акрилову, радить майстриня. Може підійти й фарба з будівельного магазину, але вона повинна бути гарної якості. Якщо ви декоруєте велику поверхню — майстриня радить пройтися валиком у декілька шарів. Зверніть увагу, що наступний шар потрібно наносити, після того, як висох попередній;
  • далі робимо останній штрих: наносимо прикраси, які ми обрали. Для цього приклеюємо вирізані паперові або текстильні зображення на оброблену основу, а готову роботу закріплюємо лаком;
  • Якщо ви працювали зі світлою поверхнею майстриня радить обирати прозорий фіксуючий лак.

Саморобні меблі

163025673 1078339215991872 7898899758821967110 n 07293

Оновити можна навіть старі валізи / фото Instagram

Самостійно оновити старі меблі можливо, якщо попередньо знати ази справи. Зауважимо, що часто люди помилково вважають, реставрація радянських меблів — це дуже важка справа, втім це хибна думка. А от спробувати оновити меблі, які вже погано виглядають, варто.

“Радянські меблі дуже піддатливі до переробки, навіть краще підходять за інші. Я проводила майстер-клас з розмалювання меблів, й до мене приходили дівчата, які не вміли малювати — то декупаж всі гарно освоювали й вкінці мали чудовий результат”, — каже майстриня.

Наталя Кузнецова додає, що додатково можна використовувати для декору молди.

Як працювати з молдами при реставрації меблів?

212041487 912f6

Формочки молд / фото з відкритих джерел

Молди – це спеціальні гнучкі об’ємні трафарети, зазвичай їх роблять із силікону. Всередину молд заливають гіпсову глину, яка допомагає створювати вироби певної текстури та виду. Після застигання глини, з молди вибирають отриману форму, й клеять її до столу, шафи чи стільця.

“Молди допомагають створювати об’ємні, барельєфні деталі, які потім красиво виглядають при декоруванні меблів. Це все до свого смаку можна робити”, — каже майстриня сучасного мистецтва.

Експертка наголошує, що купувати приладдя для реставрації старих меблів краще у будівельних магазинах, бо ціни там дешевші, ніж у спеціалізованих художніх крамницях. Можна використовувати силіконові молди для гіпсу.

Як переробити шафу

59438778 2953731797971135 8077374191632622604 n 04d8e

Пані Наталя / фото Instagram

Переробити стару шафу також можна, каже Наталя Кузнецова:

“Я працювала зі старою шафою, механізм тут схожий, як перед підготовкою меблі до декупажу. Спочатку очищаєте наждачкою поверхню шафи, чисту протерту поверхню покриваємо акриловою фарбою, робимо декор за бажанням, додаємо об’ємні деталі з молди, наприклад. Далі ручки, які є в шафі або фарбуємо, або купуємо нові, є навіть такі декоративні”.

Насправді найважче — це продумати у своїй уяві й побачити ту картинку, яку ви хочете бачити в результаті, пояснює експертка.

Реставрація меблів своїми руками

20902602 300947777045807 3407340466658607104 n d98ca

Декоративний ліхтарик роботи пані Наталі / фото Instagram

Ми попросили майстриню назвати базовий набір інструментів та приладдя, яке потрібно для реставрації:

  • рукавиці гумові;
  • наждачний папір різної зернистості;
  • круглий пензель;
  • паролон, або валик;
  • акрилова фарба;
  • декоративні будівельні фарби за потреби — золото, срібло (ними промальовують декор, наприклад ручки від шефи);
  • молди силіконові;
  • трафарети (їх можна зробити самостійно);
  • лак прозорий;
  • барвники (так можна зекономити, наприклад, щоб не купувати різні кольори фарби, просто у окрему посудину заливаєте білу акрилову фарбу й додаєте до неї барвник);
  • капелюрний лак (штучно зістарює поверхню, створюючи ефект вінтажу);
  • розчинник;
  • акриловий лак для фіксації.

Зверніть увагу, що багато цих матеріалів ви купуєте один раз, а потім їх вже не доведеться оновлювати. Бюджетно закупитися необхідним для реставрації старих меблів можна у таких магазинах як “Епіцентр”, вони є майже в кожному місті. Також слідкуйте за знижками в онлайн-магазинах.

“Звісно, можна купити нову шафу чи стілець, але це не можна порівняти з річчю зробленою своїми руками. Вона має особливу енергетику, й буде тішити вас ще довгий час. Крім того, у наш час, так можна хоча б трохи відволікти голову від нав’язливих думок”, — каже Наталя Кузнецова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]

Боротьба між вчителями та смартфонами: як вчаться школярі з Бахмута

Другий рік навчання українських школярів під час воєнного стану розпочався. Школи Бахмута протягом цього періоду працюють тільки в онлайн форматі. Хоча всі учасники навчального процесу […]

Олекса Довбуш

Підбірка українських фільмів, яка зворушить до глибини душі

Повномасштабне вторгнення не тільки не знищило українське кіно як явище, але й дало йому новий стимул для розвитку. Зараз вони являють собою самобутні проєкти, які […]

Чоловік рахує гроші

Фінансова експертка пояснила, які ризики існують при оформленні кредитів

Повномасштабна війна в країні збільшила кількість людей, які відчувають фінансові труднощі. Кредит або мікрозайм може здаватися виходом зі скрутної ситуації. Проте, беручи кредит, важливо бути […]

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Зима та рання весна часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не […]

Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Щорічно близько 200 тисяч українок стають мамами. Важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу. З початку року більше […]

12:36, 25.08.2023 Микола Ситник