Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Семаковська Тетяна 10:00, 12 Травня 2024

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі ягоди залишається, тож у багатьох виникає питання — як правильно заморозити сезонні фрукти та овочі, та що заморозити на зиму?

Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна поділилася секретами заморозки сезонних ягід та овочів.

Як зберігати ягоди на зиму?

Заморозити фрукти та овочі в домашніх умовах – це можливість зберегти літні вітаміни, а також заощадити гроші на харчуванні. 

“Літо найсмачніша пора року, із дозріванням першої ягідки на городі, в нашому генетичному коді одразу запускається бажання робити запаси. Як же хочеться взимку теж ласувати смачними фруктами. Як мама трьох діток, я просто не маю часу на джеми, компоти, варення, а як сучасна людина я добре розумію, що перш за все сезонні фрукти — це вітаміни. Але треба правильно їх зберегти. Тому заморожування  найкращий спосіб це зробити”, — розповідає пані Ганна.

Експертка пояснює, що якщо ми говоримо про виробничі потужності — зробити шокову заморозку не складе труднощів. Однак вдома на заморозку сезонних овочів та фруктів треба більше часу та підготовки.

Як заморозити фрукти на зиму?

10 krokiv do velikogo vrozhayu polunici 01 4f3bf

Полуниця / фото з відкритих джерел

Ганна Полухіна радить звернути увагу на температуру заморожування, адже  чим швидше заморозиться ягода, тим більш корисна вона буде. 

Сьогодні більшість морозильних камер обладнані відсіком для швидкого заморожування, однак навіть, якщо у вас звичайний холодильник з морозильним відсіком — заморозити полуницю, диню чи вишню все одно можна. Для цього за добу до планової заморозки встановіть максимально холодну  температуру, і не відкривайте двері морозилки. 

В ідеалі має -27°, бо тільки при -20° у фруктах зупиняється діяльність ферментів від яких псується зірваний фрукт, пояснює Ганна Полухіна.

Ягоди, які ви обрали для заморозки мають пройти наступні етапи:

  • ягоди  треба промити холодною водою;
  • прибрати погані плоди, чи частину плоду;
  • просушити їх виклавши на тканину;
  • якщо фрукти великі, то краще розрізати їх на однакові частини;
  • далі потрібно приготувати деко, та викласти ягоди одним шаром. 
  • після цього помістити у камеру до заморожування. 

Як зберігати заморожені фрукти?

3143869 ed811

Заморожені ягоди / фото з відкритих джерел

Зберігти сезонні заморожені ягоди краще у пластикових контейнерах, адже так вони краще збережуть смакові якості.

Експертка також розповіла, скільки можуть стояти заморожені ягоди в холодильнику:

  • ягоди зберігаються до 10 місяців;
  • фрукти з кісткою 10-12 місяців;
  • фрукти без кісточки 3-4 міс. 

Що можна зробити з ягід смородини, полуниці та малини

obl 4fe93

Обліпиха / фото з відкритих джерел

Червону, та білу смородину можна заморозити для приготування корисних десертів, краще заморозити з гілочкою. Полуницю обов’язково потрібно морозити без хвостиків, краще робити з неї пюре. Малину в ідеалі обрати більш плотніший сорт ягід, а от вишню залишити з кісточкою. 

Для заморозки слив та абрикосів підібрати потрібно невеликі плоди і заморозити їх з кісточкою, якщо морозити без кісточки, то через три місяці на них з’явиться липкий сироп. 

Пюре з фруктів потрібно заморожувати у контейнерах, але під час заморозки пюре треба 2-3 рази добре перемішати, тоді воно не буде промерзати пластом, а буде більш схоже на морозиво, 

Обліпиху, калину журавлину експертка радить міксувати з малиною та м’ятою, а з цього вже робити пюре. Цю суміш потім можна додавати у чай, на одне горнятко 1-2 чайних ложки пюре, мед та апельсин.

як правильно заморозити свіжі огірки

thumbnail tw 20210303110834 6044 d7621

Сезонні овочі / фото з відкритих джерел

Ганна Полосухіна радить також заморозити овочі, зокрема й огірки, їх потрібно порізати кубиками, й нарізані огірки покласти у контейнери. 

Потім взимку огірки можна не розморожуючи додати до олів’є чи окрошки. Буде смачно. Якщо ви любите горошок його теж можна заморозити, для цього потрібно висипати його на хвилину у кип’яток і швидко пересипати у воду з льодом, щоб він залишився насиченого кольору, після цього горошок можна заморожувати. З таким горошком новорічний олів’є буде смачний і дуже яскравий, запевняє експертка. Заморожені овочі вдома завжди виручать, якщо потрібно щось швидко зготувати.

Як заморозити зелень?

61348d0df32d5 bd06a

Зелень / фото відкритих джерел

Зелень також можна заморозити на зиму, зокрема це:

  • кріп;
  • петрушка;
  • шпинат.

Кріп потрібно промити, висушити на тканинному рушничку, потім дрібно нарізати й суміш пересипати у невеликі пакети, щоб було зручно діставати й додавати порційно у супи, салати чи інші страви. Петрушку можна заморозити аналогічним шляхом.

Шпинат потрібно промити, покласти на тканинний рушничок, після цього порізати й збити в блендері отриману суміш можна розлити у форми для льоду й заморозити, після цього шпинат зручно додавати порційно у страви, як от кіш, суп, чи додати до омлету.

Заморозка грибів: секрети безпечного приготування

 grib pixabay 1 1300x820 0922f

Білий гриб / фото з відкритих джерел

Літом також відкривається сезон грибів, якщо ви хочете зекономити взимку — заморожуйте гриби у сезонну пору. Краще за все гриби заморожувати вареними, щоб точно впевнитися, що ви випадково не придбали, чи не назбирали в лісі поганку. 

Для цього гриби очистіть, потім покладіть у холодну воду, додайте цілу очищену головку білої цибулі — дочекайтеся кипіння, якщо цибуля отримала синюватий відтінок, це означає, що серед грибів є отруйний. 

Якщо ж вона не набула синього кольору – тоді все гаразд. Гриби остудіть, потім бланшовані гриби поскладайте в контейнери чи пакети, їх не розморожуючи додавайте у супи, кладіть на сковорідку до омлету чи готуйте з ними підливу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тисяча доларів за підписку та лайки у TikTok: підводні камені Інтернет-вакансій

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 11:00, 6 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

За понад два роки повномасштабної війни матеріальне становище українців погіршилося. Цим намагаються скористатися аферисти, які сподіваються на довірливість людей. Команда “Бахмут IN.UA” підготувала список шахрайських схем аби наочно показати як дурять людей, а також пояснити як не попастися на обман

Робота у міжнародній компанії онлайн

Ця схема — не нова, але й досі ефективна. Абоненту приходить RCS-повідомлення (аналог SMS) з українського номера із привабливою пропозицією: робота із дистанційним працевлаштуванням на імениту фірму (Ebay, Amazon тощо). Звісно ж, за обіцянкою з повідомлення робота не займатиме багато часу, а грошей робітник отримуватиме багато. Для того, аби дізнатися подробиці, пропонується перейти для подальшого спілкування у месенджер WhatsApp – вже на іноземному номері.

В особистому спілкуванні менеджер пояснює, що: так, дійсно, робота є і вона високооплачувана та не потребує багатьох зусиль. Аби її отримати, потенційному працівнику треба заплатити гроші — за доступ до сайту із клієнтською базою.

Колаж Бахмут.IN.UA

Як уникнути цієї схеми:

  • не переказуйте грошей за роботу в інтернеті. Частіше за все такі “вакансії” пропонують шахраї;
  • будьте уважними до легких заробітків. Тут працює проста логіка: жоден роботодавець не буде платити великі кошти за пару годин роботи на день;
  • поцікавтеся, звідки вашу кандидатуру взяв менеджер. Нечіткі та “розмазані” відповіді — майже 100% гарантія того, що із вами спілкується злодій.

Гроші за підписку на Телеграм-канал

1 тисяча доларів (понад 39 тисяч гривень) обіцяють за просту підписку вами на Telegram канал. Подібні дописи публікуються із приблизно наступним текстом: “В Україні повно вакансій, де навіть новачкам платять від $1000, а більшість населення досі працює за копійки, думаючи, що без досвіду роботу не знайти, треба гарне резюме та вища освіта. Підписуйтесь, та отримуйте гарні гроші, навіть якщо нічого не вмієте”.

Колаж Бахмут.IN.UA

Мета цієї схеми полягає у тому, щоб перелити трафік з одного великого каналу на інший, який має меншу кількість підписників. Після адміністратори каналів перепродають їх іншим людям, часто перейменовуючи їх та повністю змінюючи тематику акаунта. До прикладу, якщо ви за подібним посиланням підписалися на паблік зі схемами з в’язання гачком, не дивуйтеся, якщо через деякий час він перетвориться на акаунт онлайн-казино.

Звісно, немає ніяких гарантій того, що вам дійсно заплатять (тим паче аж тисячу доларів). Натомість ви можете просто стати черговим підписником недобросовісного Telegram каналу, який зароблятиме на рекламі.

Заробіток у TikTok

Популярність цієї соцмережі бачать шахраї, тому вигадали схему “заробітку” у ній. Шукачу роботи пропонують оплату за… лайки під відео або за відгуки на ресторани й готелі в Google Maps. Пропозиції цієї “роботи” приходять в особисті повідомлення месенджерів, найчастіше — WhatsApp.

Вартість одного лайку або відгуку — від 30 гривень. Таким чином, людині за день обіцяють платити 600-1 500 гривень. За першу виконану роботу навіть дійсно платять, але це лише гачок для подальшого виманювання грошей. Заступниця голови ПриватБанку з питань керування ризиками Лариса Чернишова розповіла виданню Forbes, у чому полягає схема:

“Після кількох вдалих транзакцій шахраї пропонують переказати їм від декількох сотень до десятків тисяч гривень, які обіцяють повернути швидко та з відсотками. «Коли користувач зробив переказ, шахраї припиняють спілкуватись із жертвою та блокують її в месенджерах”.

Проходження платних курсів/внесення страхового внеску

Роботодавець після проведення співбесіди може повідомити вам про те, що ви підходите на посаду, втім маєте недостатню кількість досвіду. Він може запропонувати пройти додаткові курси підвищення кваліфікації. Навчання, звісно ж, є платним.

Також у цієї схеми існує інша варіація: так званий страховий внесок. Цей варіант більше стосується працевлаштування віддалено. Роботодавець повідомляє, що вас беруть на роботу, видаючи корпоративний ноутбук, за який треба внести круглу суму як страховий внесок.

Практична порада: не переказуйте гроші “роботодавцям”, адже це давно відома схема шахраїв. Це вам повинні платити гроші за роботу, а не навпаки.

Робота у “шлюбних агенціях”

Зазвичай у таких вакансіях вказаний рівень зарплати — від 16 до 60 тисяч гривень. Людині пропонують різні умови роботи: перекладача, менеджера зі спілкування із клієнтами тощо. Обіцяють щотижневу зарплату у доларах.

За цією пропозицією ховається стара як світ шахрайська схема із виманювання грошей з іноземців, які хочуть познайомитися із дівчатами. Звісно, ви можете погодитися на цю вакансію — це вже питання вашої совісті. Але чи хочете ви бути причетними до незаконних дій? І, якщо ви працюєте на шахраїв, то де гарантія того, що вони не “кинуть” вас?

Як не потрапити на шахраїв під час пошуку роботи?

  • майте критичне мислення. Якщо вакансія або рекрутер викликає у вас сумніви — не бійтеся ставити додаткові питання;
  • пошукайте в Інтернеті інформацію про компанію. Існують сайти, де користувачі мережі залишають відгуки про місця робіт. Наприклад, “Правда працівників”. Завдяки цим сервісам ви зможете дізнатися більше;
  • не перечислюйте гроші за “працевлаштування” або за “робочу техніку”;
  • не діліться особистими, а тим паче банківськими даними із невідомими особами;
  • ставте питання. Чесний роботодавець, якому немає що приховувати, відповість на них та розкаже подробиці про вакансію.

Що робити, якщо втрапили на гачок шахрая?

Необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102. До цього треба зібрати інформацію, яка підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

Для отримання правової допомоги ви можете звернутись у найближчий до вас місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги, адресу і контактний телефон яких ви зможете дізнатися за номером Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги − 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів), або за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: в Україні продають браслети-обереги від ТЦК

Чорнойван Аліна 15:09, 3 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Російський телеграм-канал опублікував фейкову інформацію. Як пише російський фейкомет, в Україні почали продавати браслети з молитвою, що має «оберігати» чоловіків від представників ТЦК. Чому це неправда — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

Хто поширює фейк?

Фейк опублікував офіційний канал російського Інформаційного Козачого Агентства ПІКА. Окрім цього, допис є й у проросійському пабліку “На самом деле в Днепре”, який налічує 26 тисяч підписників та нібито інформує про новини міста Дніпро. Адміністратори каналів використали риторику про так звану «могилізацію», аби вкотре просувати тезу про те, що українцям варто скласти зброю і не вступати до лав ЗСУ.

Скриншот допису / Первый казачий

Що не так із цією “молитвою”?

Ми перевірили фото на наявність ознак будь-якого редагування за допомогою сервісу FotoForensics.

Скриншот з сервісу перевірки зображень / Foto Forensics

Ділянки зображення виділені білими крапками, тож фото зазнавало редагування: накладення додаткових зображень та елементів. Тож ми здійснили пошук оригінального зображення за допомогою Google Lens. Виявилось, що оригінальне фото фейкомети взяли з оголошення на сайті українського маркетплейса Prom.

Скриншот Google Lens
Скриншот справжнього оголошення на Prom

Як бачимо, фото відредагували у графічних редакторах:  до оригінального фото з маркетплейса  додали інші елементи, щоб відтворити нібито рекламу оберега  з “молитвою”. На це зображення наклали назву товару “Браслет з молитвою від ТЦК”, опис матеріалу “Нержавіюча сталь” та довжину “20 см”. 

Варто звернути увагу на головний елемент – “молитву від ТЦК”, текст якої також турботливо надрукували. Та чи відповідає переклад українською справжньому змісту напису? Ми зробили переклад напису браслета  в Гугл-перекладачі і з’ясували, що це молитва Отче Наш іспанською мовою, яка українською звучить наступним чином:

«Отче наш, що єси на небесах. Нехай святиться ім’я Твоє. Прийде Царство Твоє. Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліба нашого насущного дай нам сьогодні. Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. Не введи нас у спокусу і визволи нас від лукавого. Амінь».

Жодного збігу з оригінальним написом, і тим паче жодної згадки про ТЦК у молитві —  головна ознака недостовірності зображення. До того ж відсутня інформація про те, який саме інтернет-магазин має такий “оберіг” у своєму асортименті : ані назви, ані посилання на сторінку чи сайт.

Отже, враховуючи все вищенаписане, робимо висновок: це справжнісінький фейк. Перш ніж розповсюджувати таку інформацію, варто перевірити: чи правдива вона? Звісно, не всі вміють користуватися спецсервісами для перевірки фото на наявність редагування графічними редакторами. Але, аби перевірити конкретно даного роду інформацію, можна просто вбити у пошуковик “купити браслет із молитвою від ТЦК”, та побачити, що жодного реально існуючого товару на торговельних майданчиках немає.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП (нова адреса)

18 вересня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

ЦНАП у Полтаві

Статус УБД, виплати та житло: куди звертатись військовому за оформленням у своїй громаді

Виплати, статус УБД, талони на безоплатний проїзд чи пільги для дитини військові можуть оформити в своїй громаді. Правозахисна організація “Принцип” пояснює, куди саме потрібно звертатись […]

Від 15 до 100 тис. грн: скільки коштує оренда квартир в країнах Європи

Орендна плата за квартири зростає у всій Європі. На дефіцит вільного житла та попит вплинула трудова міграція та наплив біженців з України, число яких постійно […]

15:20, 13.09.2024 Скопіч Дмитро
334409480 939871004034652 8219351150351423369 n 8c6da

7 пунктів підтримки: де в столиці можна допомогти військовим на фронті

Чимало ВПО зараз знаходяться в місті Київ. Чимало з них шукають можливості не тільки отримати допомогу, але й надати її, зокрема ЗСУ. Саме для таких […]