Як підготуватися до сімейної фотосесії: інструкція від фотографині з Бахмута

Семаковська Тетяна 15:53, 5 Квітня 2024
Аліна Калінкіна / ілюстрація Бахмут IN.UA

Підготуватись до фотосесії всій родині часто буває важко, але результати будуть тішити ще довгі роки. Фотографії зберігає пам’ять про наші різні етапи життя: дитинство, шкільні роки, юність та дорослий вік. На світлинах ми фіксуємо й свій внутрішній стан через об’єктив камери, й ці спогади потім гріють душу. Під час війни попит на фотографію все одно є, люди хочуть встигнути запам’ятати особливі моменти, адже життя продовжується й діти ростуть.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутською фотографинею Аліни Калінкіної та дізналася в неї про те, як сімейну фотосесію з дітьми зробити легкою та красивою.

Як підготуватися до сімейної фотосесії

Щоб підготовка до фотосесії родини пройшла успішно потрібно заздалегідь подбати про організацію. Аліна Калінкіна каже, що питання, як підготуватись до сімейної фотозйомки має починатися саме з вибору фотографа й загальної тематики зйомки. Бронювати дати зйомку до групової фотосесії бажано за 2-3 тижні до самого фотосесії. Також можна переглянути референси, щоб зрозуміти, яку саме зйомку ви бажаєте. Знайти цікаві ідеї можна, наприклад, на платформі Pinterest. Цей сервіс простий для користування й безоплатний.

Вибір локації та реквізиту для зйомки

bc621da61a8a275ea87024f4bbb08eba c4839
Дитина з мамою готують на кухні / фото з відкритих джерел

За словами Аліни Калінкіної, локація для фотозйомки відіграє далеко не останю роль. Вона може бути різною: це й класична фотостудія, або ж вулиця (парк, ліс, поле, замістя). Переваги зйомки у фотостудії — це готовий декор, на свята його роблять тематичним. Варто озвучити фотографу, який саме стиль зйомки ви б хотіли: мінімалізм або ж навпаки яскравий декор.

Підбір тематики фотосесії

5f27767b85d6b4ea5985ffb792944e8a baa59
Ідеї фотосесії на кухні / фото з відкритих джерел

Якщо ж ви обрали для зйомки не зимові свята, важливо, щоб в студії панувала сімейна атмосфера. У багатьох локаціях є спеціальна сімейна зона, де розташований куточок для дітей: є іграшки та дитяча халабуда, пояснює фотографка.

5c88a5d9a70b54e48b352596e5641aee 41286
Мама з дитиною під час фотосесії у ліжку / фото з відкритих джерел

Зазвичай у таких фотозонах також є й ліжко, де можна влаштувати імпровізований сніданок та зафільмувати це на фото.

Цікава ідея — орендувати фотостудію з кухнею, на якій можна приготувати разом сніданок з дітками, а в цей час ваші рухи фіксуватимуть на камеру. Як каже, фотографиня, під час такої зйомки можна імпровізувати й просто веселитися.

Аліна Калінкіна також радить для ідеї зйомки — пікнік на свіжому повітрі, що ідеально підійде для весняного сезону. Для цього варто запастися смаколиками, які будуть мати гарний вигляд на фото. Це може бути улюблена піца та два келихи для вина. Якщо ви не п’єте алкоголь можна просто налити туди води. 

Зверніть увагу на поля після збору пшениці, така локація незвична, але має дуже гарний вигляд на зйомці. Родина може одягнути вишиванку й зробити сімейну зйомку в українському народному стилі.

Фотосесія на пікніку
Фотосесія на пікніку / фото Аліни Калінкіної
поле й закохані
Фотосесія у полі / фото Аліни Калінкіної
пара у вишиванках
Ідея фотосесія у вишиванках / фото з відкритих джерел

Що вдягнути на сімейну фотосесію

Зовнішній вигляд — дуже важливий чинник для вдалої фотосесії, каже експертка. Важливо, щоб члени родини були одягнуті в одному стилі, а також дотримували однієї колірної гамми. Наприклад, якщо ви обираєте блакитний колір подбайте, щоб в кожного члена родини був елемент такого кольору: батько може одягнути сорочку, мати сукню, а дитина футболки чи спідницю блакитного кольору.

Якщо фотографування робиться для бабусі та дідуся на річницю весілля, вся їхня родина може одягнути білі чи кремові вишиванки, а от головні герої свята мають взяти на себе акцентні кольори.

закохані на природі
Вдало підібраний образ гарантує красиву експозицію / фото Аліни Калінкіної

Зачіска та макіяж також важлива частина, важливо, щоб було чисте помите волосся, за можливості можна скористуватися послугами б’юті-майстрів. Макіяж, фотографиня радить робити не яскравий, а легкий вечірній. Тон шкіри, в такому випадку, бажано вирівняти спеціальними засобами: тональний крем, або себорегулююча пудра. Таким чином, ви допоможете фотографу й отримаєте кращий результат.

Ще один аспект — чисте взуття. Якщо ви у фотостудії подбайте про змінну пару, якщо на вулиці тримайте біля себе вологі серветки чи суху ганчірку, щоб протерти туфлі.

Як розслабитися на фотозйомці та отримати гарні кадри

Screenshot 724 e3aa9
Закохана пара на зйомці у фотографині / фото Аліни Калінкіної

На перших етапах зйомки люди часто гублять й не знають куди їм подіти руки, або куди дивитися, пояснює фотографиня. Тут важливо довіритися фотографу й розслабитися, адже так зйомка пройде невимушено й легко, а щирі емоції зафіксують на камеру.

Коли я беру родину — я їх виставляю, ми робимо сидячі пози, стоячі пози, але головне, щоб людині було максимально комфортно. Вже потім, коли ми зробили статичні кадри, я даю змогу жити в кадрі. Тобто, робити те, що ви робите у повсякденному житті. Ви можете сидіти на ліжку, читати, сміятися — всі ці моменти я буду ловити. Нічого зайвого та фантастичного робити не треба,

Аліна Калінкіна // фотографиня

Позування дітей на зйомці

265822f4f8d51e05ba21cef8005e6086 bb0a2
Ідея для фото малюка на вулиці / фото з відкритих джерел

За словами експертки під час фотозйомки бувають діти-непосиди, яких важко спіймати на камеру. Переважно, це малюки віком до 6 років, які не люблять сидіти на одному місці. В таких випадках, фотографи будуть чекати того моменту, коли дитина знайде заняття, яким вона може займатися хоча б пару хвилин. Як зазначає Аліна Калінкіна, для того, щоб це зловити, потрібен неабиякий талант фотографа.

У мене на зйомці була дівчинка до 2 років. Вона просто сіла, знайшла кубики у фотостудії й почали ними гратися. Я швиденько цей кадр спіймала й в результаті є яскраві, гарні фото,

Аліна Калінкіна // фотографиня

248b9fb97d29941b7b5eda9ddf14e534 7454b
Ідея для фото малюка у фотостудії / фото з відкритих джерел

Фотографиня зазначає, якщо дитина на зйомці вже доросла — воно сама розуміє, що потрібно трішки постояти, попозувати. В такому випадку можна запропонувати сфотографуватися з улюбленою іграшкою. Також дитині потрібно показувати, що виходить на фотоапараті, щоб вона бачила результат й була змотивована робити додаткові кадри.

c54ca678e9c6fc281d70cf51f4fa91a0 e2f81
Ідея для фото мами з дитиною на вулиці / фото з відкритих джерел

Працюючи з дитиною фотографу важливо знайти контакт із малюком. Для цього потрібно охайно виглядати, посміхатися та розмовляти — тоді в 90% дитина буде радо співпрацювати з фотографом.

30faa3f8563c594f33707e3c8c956edc ae8b6
Ідея для фото малюка на вулиці / фото з відкритих джерел

Аліна Калінкіна декілька років професійно займається фотографією, роботи мисткині збирають багато позитивних реакцій в соцмережах. Ознайомитися з ними можна за посиланням. Фотографиня також надає в оренду одяг для зйомок, що значно економить бюджет. Наразі дівчина евакуювалася у Дніпро, де продовжує працювати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 8 Листопада 2024
Морква на кухні / фото ілюстративне, Unsplash

Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того ж він смачний та дуже корисний для організму.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою з трьох рецептів, які допоможуть розкрити моркву з нової сторони.

Користь моркви

Про користь моркви, мабуть, кожен чув із самого дитинства. І це правда, адже цей хрусткий овоч з яскравим зовнішнім виглядом — це справжній скарб, який містить безліч вітамінів та корисних речовин. Наприклад, це:

  • вітаміни групи А, В6, С, К;
  • фолієва кислота;
  • калій;
  • залізо;
  • мідь;
  • марганець;
  • клітковину;
  • бета-каротин.

Загалом, морква підтримує здоров’я очей, захищає шкіру, покращує роботу шлунку, зміцнює імунну систему, запобігає розвитку проблем із серцево-судинною системою та багато чого іншого. До того ж вона здатна виконувати задачу натурального заспокійливого засобу, адже знижує загальний рівень стресу та підвищує стійкість до стресів.

Морквяний пиріг

Морквяний пиріг / фото ілюстративне, pinterest

Вам однозначно варто спробувати морквяний пиріг, якщо ви віддаєте перевагу смачній, корисній та легкій в приготуванні випічці.

Для приготування знадобляться:

  • туга та соковита морква — 400 грамів;
  • яйця курячі — 4 штуки;
  • цукор — 250 грамів;
  • олія — 220 мілілітрів;
  • борошно пшеничне — 380 грамів;
  • розпушувач — 1 столова ложка без гірки;
  • сіль — щіпка;
  • ванільний цукор — 1 чайна ложка;
  • порошок кориці — 1 чайна ложка.

Приготування розпочинається з очищення моркви та її натирання на тертці з середнім діаметром. 

Далі потрібно яйця, цукор та ванільний цукор покласти в окрему посудину та збити міксером на великій швидкості до стану повітряної піни. Вливаємо олію та збиваємо ще 2 хвилини. Додаємо просіяне борошно, розпушувач, корицю та сіль. Перемішуємо все до однорідної маси та слідкуємо, щоб в тісті не було борошняних грудочок.

Наступним кроком стає додавання до тіста натертої моркви. Ці дві суміші необхідно перемішати на найнижчій швидкості міксера.

Готуємо форму для випікання, застеливши пергаментом дно, замастивши його рослинним або вершковим маслом. Далі вливаємо заготівлю і розрівнюємо поверхню. Форму з тістом ставимо в попередньо розігріту духовку до 180 ºC та випікаємо близько 50 хвилин. Готовність варто перевіряти шпажкою.

Діставши пиріг з духовки, даємо йому охолонути до теплого стану в формі. Вже після його можна їсти.

Крем-суп з моркви та імбира

Зігріваючий крем-суп / фото ілюстративне, myfirstmeals

Смачний морквяний суп з імбиром поєднує в собі приємний смак, велику користь для організму та легкість в приготуванні. 

Для створення цієї страви потрібні:

  • морква —  500 грамів; 
  • цибуля — 2 штуки;
  • імбир (розміром з великий палець) — 1 штука; 
  • куркума — 1 столових ложок.
  • овочевий бульйонний кубик  — 1 штука.

Приготування розпочинаємо з увімкнення духовки на 200 °C.

Далі додайте моркву, цибулю та імбир на велике деко, вистелене пергаментом. Зверху все полити трошки олією, додати спеції, перемішати та накрити фольгою. Це все поставити в духовку на одну годину. 

Вже готові овочі потрібно додати в кухонний комбайн разом із бульйонним кубиком і невеликою кількістю води, після чого збити все до однорідності. 

Готову суміш вилити у каструлю з 500 мілілітрами води та довести до слабкого кипіння.

Запечена морква з часником і пармезаном

Запечена морква / фото ілюстративне, Depositphotos

Запечена морква з часником і пармезаном — це проста та вишукана страва з італійськими нотками, яка може стати улюбленим гарніром у сім’ї.

Для приготування цієї страви знадобиться:

  • морква —  500 грамів; 
  • пармезан — 60 грамів;
  • зубчик часнику — 3 штуки;
  • вершкове масло, 73% — 4 столових ложки;
  • олія — 1 столова ложка
  • сіль — 1/2 чайної ложки;
  • перець та сушене орегано за смаком.

Спершу треба ретельно промити та прочистити моркву та часник, а потім не на довго відправляємо їх у духовку. Випікаємо до того моменту, поки морква не стане м’якою.

Вже готову моркву потрібно порізати впоперек, щоб вийшли невеличкі циліндри. Їхня кількість залежить від довжини морквини. Далі викладаємо все в миску.

Наступним кроком потрібно розтопити на водяній бані (мисці встановленій над каструлею з водою) або в мікрохвильовці 4 столові ложки вершкового масла. Далі чавимо часник та змішуємо його з маслом, сіллю та спеціями. Усе ретельно перемішуємо.

Готову суміш вливаємо на моркву та знову перемішуємо. Сир потрібно протерти на дрібній терці, після чого додати його до моркви. Переміщуємо. 

Далі змащуємо олією деко, викладаємо на нього моркву та ставимо в духовку на 200 °C.. Випікайте 20 хвилин. На 10-й хвилині перевертаємо шматочки, щоби пропеклися рівномірно. Перевіряємо готовність зубочисткою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова підтримка від благодійників: на яку допомогу можуть розраховувати українці в холодну пору

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:20, 6 Листопада 2024
Опалення дровами / фото ілюстративне, Pexels

Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме для таких осіб працюють різноманітні державні програми та благодійники. Їх допомога дозволить легше пережити зиму.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які програми допомоги на зимовий період вже діють в Україні та на що можна розраховувати.

Зимова допомога для українців

Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій. 

Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима.

Зимова допомога від держави

Держава пропонує пільги та субсидії українцям / фото з відкритих джерел

Держава планує запустити широку програму зимової підтримки для українців, яка дозволить великій кількості громадян пережити холодну пору року з комфортом. 

Уряд 2,8 млн українських родин отримають житлові субсидії та пільги. У бюджеті на прийдешній рік на це передбачено 42 мільярди гривень. Також варто очікувати спрощення механізмів оформлення субсидій та інших житлово-комунальних пільг для військових. 

Ще близько 500 тисяч домогосподарств отримають спеціальні виплати на купівлю твердого палива, зокрема дров та вугілля.

Інше, що варто виділити — це допомога для переселенців. Для них держава планує запустити програму субсидіювання на орендоване житло, що дозволить ВПО отримувати компенсацію за оплату квартир чи будинків. Йдеться про родини, які витрачають на оренду понад 30% своїх доходів.

Не останню роль також відіграє програма зимової “єПідтримки”, яка дозволить кожному громадянину країни отримати 1 000 гривень. Українці зможуть витратити на придбання виробів українського виробництва, а також на оплату житлово-комунальних витрат. Детальніше про те, як її отримати, можна дізнатися в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Допомога від “Карітас”

Благодійники також розуміють складність зимового сезону 2024-2025 років для українців, а тому запустили широкий спектр різноманітної допомоги. Так, представники фонду “Карітас Україна” реалізовують проєкт допомоги вразливим групам населення.

Українці з вразливих груп населення можуть розраховувати на таку допомогу:

  • у Дніпрі “Карітас Донецьк” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг;
  • “Карітас Краматорськ” і “Карітас Одеса” забезпечуватиме людей твердим паливом; 
  • “Карітас Запоріжжя” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг. Також у Запорізькій області проводитимуть ремонти в місцях тимчасового перебування. Понад десяток таких закладів отримають допомогу для комфортного зимування; 
  • “Карітас Івано-Франківськ”, “Карітас Надвірна” та “Карітас Дрогобич” допомагатимуть з твердим паливом та системою опалення в сімох місцях тимчасового перебування; 
  • “Карітас Коломия” забезпечить твердим паливом мешканців трьох місць тимчасового перебування; 
  • “Карітас Стрий” надасть тверде паливо двом місцям тимчасового перебування;
  • “Карітас Сокаль” допоможе з системою опалення мешканцям одного місця тимчасового перебування. 

Зимову допомогу видаватимуть переселенцям і місцевим мешканцям громад. На підтримку можуть розраховувати люди, які втратили роботу, та родини, чий дохід становить 6 318 гривень на одну людину. Також будуть враховувати інші критерії вразливості.

Детальніше про те, чи може людина отримати допомогу на зимування, дізнавайтеся за телефоном: 0 800 336 734. Дзвінки приймають у будні з 09:30 до 16:00.

Допомога від Червоного Хреста

Допомога від Червоного Хреста / фото Червоний Хрест

Зимову підтримку населенню обіцяють й представники Червоного Хреста. Вони надаватимуть найбільш вразливим верствам населення у віддалених сільських і напівсільських районах вздовж лінії зіткнення або на прикордонних територіях наступні види допомоги:

  • 25 000 гривень;
  • дрова;
  • паливні брикети;
  • будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт до зими.

Для проходження реєстрації на цю допомогу потрібно звернутися в соціальну службу за місцем проживання. Додаткову консультацію можна отримати на гарячій лінії Червоного Хреста за номером 0 800 300 155.

Грошова допомога від УВКБ ООН

Українці також можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН, яку видають у партнерстві з БФ “Право на захист” в різних регіонах України. Для цього ВПО потрібно відповідати критеріям вразливостей та мати дохід менший за 5 400 гривень на особу.

Для реєстрації потрібно звернутися до офісу БФ “Право на життя” або до мобільних груп. Детальніше про адреси, а також допомогу, можна дізнатися за посиланням або звернувшись на гарячу лінію УВКБ ООН за номером — 0 800 307 711.

Нова грошова допомога від Естонської ради

Грошова допомога від Естонської ради / фото ілюстративне, pixabay.com

Естонська рада у справах біженців продовжує допомагати українцям в підготовці до холодної пори року. Нещодавно її представники запустили нову реєстрацію на отримання грошової допомоги, яку можна витратити на придбання твердого палива, такого як вугілля чи дрова, а також оплати газового опалення.

Скористатися програмою можуть домогосподарства, які проживають у сільській місцевості та мають труднощі з покриттям своїх потреб в опаленні в зимовий період. Пріоритет надаватиметься тим, хто має низький рівень доходу та проживає у наступних областях:

  • Запорізькій;
  • Херсонській;
  • Луганській;
  • Донецькій.

Важливою умовою є належність до наступних категорій вразливості:

  • домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
  • домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
  • домогосподарства з вагітними жінками;
  • домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
  • домогосподарства з дітьми до 2 років;
  • домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
  • домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дорого лікування;
  • домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
  • домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
  • домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.

Реєстрація здійснюється за посиланням на офіційному сайті Естонської ради у справах біженців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вибір імені для дитини: як підібрати красиве ім’я

Вибір імені для дитини — це важливе й часом непросте рішення для майбутніх батьків. Важливо підібрати й красиве поєднання імені дитини із прізвищем та водночас […]

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

01 27 4b826

Подорож як професія: фотограф з Бахмута втілює мрії та мандрує світом

Павло Панасенков – фотограф з Бахмута, нещодавно пройшов Чорногірський хребет – тиждень подорожі з наметом на висоті 2000 м. Раніше проходив маршрут самотужки, цього ж […]