Підготуватись до фотосесії всій родині часто буває важко, але результати будуть тішити ще довгі роки. Фотографії зберігає пам’ять про наші різні етапи життя: дитинство, шкільні роки, юність та дорослий вік. На світлинах ми фіксуємо й свій внутрішній стан через об’єктив камери, й ці спогади потім гріють душу. Під час війни попит на фотографію все одно є, люди хочуть встигнути запам’ятати особливі моменти, адже життя продовжується й діти ростуть.
Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутською фотографинею Аліни Калінкіної та дізналася в неї про те, як сімейну фотосесію з дітьми зробити легкою та красивою.
Як підготуватися до сімейної фотосесії
Щоб підготовка до фотосесії родини пройшла успішно потрібно заздалегідь подбати про організацію. Аліна Калінкіна каже, що питання, як підготуватись до сімейної фотозйомки має починатися саме з вибору фотографа й загальної тематики зйомки. Бронювати дати зйомку до групової фотосесії бажано за 2-3 тижні до самого фотосесії. Також можна переглянути референси, щоб зрозуміти, яку саме зйомку ви бажаєте. Знайти цікаві ідеї можна, наприклад, на платформі Pinterest. Цей сервіс простий для користування й безоплатний.
Вибір локації та реквізиту для зйомки
За словами Аліни Калінкіної, локація для фотозйомки відіграє далеко не останю роль. Вона може бути різною: це й класична фотостудія, або ж вулиця (парк, ліс, поле, замістя). Переваги зйомки у фотостудії — це готовий декор, на свята його роблять тематичним. Варто озвучити фотографу, який саме стиль зйомки ви б хотіли: мінімалізм або ж навпаки яскравий декор.
Підбір тематики фотосесії
Якщо ж ви обрали для зйомки не зимові свята, важливо, щоб в студії панувала сімейна атмосфера. У багатьох локаціях є спеціальна сімейна зона, де розташований куточок для дітей: є іграшки та дитяча халабуда, пояснює фотографка.
Зазвичай у таких фотозонах також є й ліжко, де можна влаштувати імпровізований сніданок та зафільмувати це на фото.
Цікава ідея — орендувати фотостудію з кухнею, на якій можна приготувати разом сніданок з дітками, а в цей час ваші рухи фіксуватимуть на камеру. Як каже, фотографиня, під час такої зйомки можна імпровізувати й просто веселитися.
Аліна Калінкіна також радить для ідеї зйомки — пікнік на свіжому повітрі, що ідеально підійде для весняного сезону. Для цього варто запастися смаколиками, які будуть мати гарний вигляд на фото. Це може бути улюблена піца та два келихи для вина. Якщо ви не п’єте алкоголь можна просто налити туди води.
Зверніть увагу на поля після збору пшениці, така локація незвична, але має дуже гарний вигляд на зйомці. Родина може одягнути вишиванку й зробити сімейну зйомку в українському народному стилі.
Що вдягнути на сімейну фотосесію
Зовнішній вигляд — дуже важливий чинник для вдалої фотосесії, каже експертка. Важливо, щоб члени родини були одягнуті в одному стилі, а також дотримували однієї колірної гамми. Наприклад, якщо ви обираєте блакитний колір подбайте, щоб в кожного члена родини був елемент такого кольору: батько може одягнути сорочку, мати сукню, а дитина футболки чи спідницю блакитного кольору.
Якщо фотографування робиться для бабусі та дідуся на річницю весілля, вся їхня родина може одягнути білі чи кремові вишиванки, а от головні герої свята мають взяти на себе акцентні кольори.
Зачіска та макіяж також важлива частина, важливо, щоб було чисте помите волосся, за можливості можна скористуватися послугами б’юті-майстрів. Макіяж, фотографиня радить робити не яскравий, а легкий вечірній. Тон шкіри, в такому випадку, бажано вирівняти спеціальними засобами: тональний крем, або себорегулююча пудра. Таким чином, ви допоможете фотографу й отримаєте кращий результат.
Ще один аспект — чисте взуття. Якщо ви у фотостудії подбайте про змінну пару, якщо на вулиці тримайте біля себе вологі серветки чи суху ганчірку, щоб протерти туфлі.
Як розслабитися на фотозйомці та отримати гарні кадри
На перших етапах зйомки люди часто гублять й не знають куди їм подіти руки, або куди дивитися, пояснює фотографиня. Тут важливо довіритися фотографу й розслабитися, адже так зйомка пройде невимушено й легко, а щирі емоції зафіксують на камеру.
Позування дітей на зйомці
За словами експертки під час фотозйомки бувають діти-непосиди, яких важко спіймати на камеру. Переважно, це малюки віком до 6 років, які не люблять сидіти на одному місці. В таких випадках, фотографи будуть чекати того моменту, коли дитина знайде заняття, яким вона може займатися хоча б пару хвилин. Як зазначає Аліна Калінкіна, для того, щоб це зловити, потрібен неабиякий талант фотографа.
Фотографиня зазначає, якщо дитина на зйомці вже доросла — воно сама розуміє, що потрібно трішки постояти, попозувати. В такому випадку можна запропонувати сфотографуватися з улюбленою іграшкою. Також дитині потрібно показувати, що виходить на фотоапараті, щоб вона бачила результат й була змотивована робити додаткові кадри.
Працюючи з дитиною фотографу важливо знайти контакт із малюком. Для цього потрібно охайно виглядати, посміхатися та розмовляти — тоді в 90% дитина буде радо співпрацювати з фотографом.
Аліна Калінкіна декілька років професійно займається фотографією, роботи мисткині збирають багато позитивних реакцій в соцмережах. Ознайомитися з ними можна за посиланням. Фотографиня також надає в оренду одяг для зйомок, що значно економить бюджет. Наразі дівчина евакуювалася у Дніпро, де продовжує працювати.
Читайте також:
- Топ-8 для дошкільнят: підбірка україномовних мультфільмів для дітей
- Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві
- У Чернівцях дітей запрошують покататися на електричних картах: реєстрація
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!