Як зберегти овочі та фрукти на зиму

Семаковська Тетяна 14:21, 6 Вересня 2023

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. Щоб розтягнути цей процес до зимових місяців, дуже важливо опанувати мистецтвом зберігання. У цій статті ми розглянемо способи зберігання овочів та фруктів до зими, щоб ви могли насолоджуватися смаком літа цілий рік.

Зберегти свіжість і аромат літа до зими – це не тільки практичний, але й приємний спосіб насолоджуватися домашніми або місцевими продуктами протягом усього року. Знаючи, як правильно зберігати, розуміючи оптимальні умови та тривалість зберігання, застосовуючи правильні технології, ви зможете максимально використати свій урожай і насолодитися смаком літа навіть у найхолодніші місяці. 

Читайте також: Що робити при алергії на ягоди у дитини? Поради від фахівців Бахмутської лікарні

Як зберігати овочі на зиму: умови та терміни придатності

Холодильник – зручний засіб для продовження терміну зберігання продуктів. Розуміючи правила того, як зберігати овочі в холодильнику, ви зможете суттєво продовжити їх життя та готувати смачні овочеві страви навіть після закінчення сезону. 

Дотримуйтеся наступних умов зберігання свіжих плодів та овочів в холодильнику:

 • Ретельно очистить і висушіть овочі, щоб уникнути появи цвілі й гнилі.
 • Зберігайте їх у перфорованих поліетиленових пакетах або герметичних контейнерах.
 • Підтримуйте високий рівень вологості у контейнері для овочів, додаючи вологу тканину або використовуючи налаштування контролю вологості шухляди.
 • Уникайте зберігання овочів, таких як картопля та цибуля разом, оскільки вони можуть виділяти гази, які можуть спричинити псування.

Дотримуючись умов зберігання овочів, ви зможете продовжувати насолоджуватися ними й по завершенню сезону

Джерело: Pixabay

Температура зберігання овочів:

Щоб зберігати овочі в холодильнику важливо підтримувати потрібну температуру. Більшість овочів процвітають при температурі від 32°F (0°C) до 40°F (4,4°C). Купівля термометра для холодильника може допомогти вам контролювати та регулювати температуру за потреби.

Термін зберігання овочів:

При правильному зберіганні багато овочів можуть зберігатися до зими.

 • Коренеплоди, такі як морква, буряк та картопля, можуть залишатися свіжими протягом 4-6 місяців, якщо зберігати їх у прохолодному темному місці з належною вологістю.
 • Зимові кабачки можна зберігати 2-6 місяців у прохолодному сухому місці.
 • Листова зелень, як-от капуста, може зберігатися до 2 місяців у холодильнику, якщо зберігати її в герметичних контейнерах.
 • Такі овочі, як томати та огірки, краще законсервувати. З томатів, наприклад, можна зробити томатну пасту.

Читайте також: Як заморозити сезонні фрукти та овочі?

Як краще зберігати фрукти та ягоди: умови та терміни

Умови й тривалість зберігання фруктів відрізняються від умов зберігання овочів. Проте, при правильній підготовці ви зможете насолоджуватися їх смаком довгий період після купівлі. 

Як зберігати цитрусові:

Цитрусові, такі як апельсини, лимони та грейпфрути, мають довший термін зберігання порівняно з багатьма іншими фруктами. 

Якщо у вас багато цитрусових, поставте трохи в холодильник, щоб продовжити свіжість. Зберігайте протягом тривалого часу в прохолодному темному місці з хорошою вентиляцією, наприклад, у підвалі або підвалі. З цитрусових виходять прекрасні джеми чи варення. Так їх термін придатності зросте у рази. 

Ягоди краще зберігати у морозилці, це суттєво продовжить їх життя та ви зможете їх додавати до своїх страв навіть взимку

Джерело: Pixabay

Умови зберігання свіжих овочів і фруктів в холодильнику:

Для фруктів і ягід підтримання ідеальних умов зберігання має вирішальне значення для збереження. 

 • Яблука та груші: зберігати в темному прохолодному місці або в холодильнику 3-4 місяці.
 • Виноград можна зберігати в холодильнику в перфорованому поліетиленовому пакеті, щоб запобігти накопиченню вологи. 
 • Зберігати ягоди потрібно в холодильнику, немитими, в дихаючій тарі. Використати протягом 3-7 днів або заморозити для тривалого зберігання.
 • Яблука та груші: зберігати в темному прохолодному місці або в холодильнику 3-4 місяці.

Читайте також: Ягоди: чим відібрати плями після ягід?

Зберігання фруктів та овочі в морозилці суттєво продовжить їх життя. Такі ягоди, як черешня, малина, полуниця тощо після заморозки зможуть радувати вас своїм смаком протягом всієї зими. Таким самим чином можна заморозити дрібно порізані абрикоси, персики та інші фрукти, які ви зможете додавати, наприклад, до вівсянки, робити з ними оладки чи поживні смузі. 

Додавайте заморожені ягоди чи фрукти до своїх сніданків навіть взимку

Джерело: Pixabay

Фото: Pixabay

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

 • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
 • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що в умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року забороняє:

 • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

 • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
 • довідка про проходження лікування; 
 • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

 • надання послуги у повному обсязі;
 • надання послуги у неповному обсязі;
 • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]