Як українцям організувати збір і вечір подяки: поради біженки з Торецька

Семаковська Тетяна 10:00, 23 Листопада 2022

312322103 514014943970512 5555035513009601973 n 6a2d9Де знайти приміщення, як запросити місцевих, чим зацікавити і як збирати кошти —  розповіла Дар’я Грудкіна, яка провела благодійну вечерю для німців, на підтримку України.

Жінка разом з дітьми евакуювалися з Торецька до невеличкого містечка в Баварії ще в березні. Туди приїхало близько двадцяти українців. Волонтери організували для них мовні курси. Там люди зустрічались та мали можливість комунікувати. Курси вела Альона Бойченко з Одеси, з якою Даша об’єдналась спільною ідеєю зробити якийсь збір або захід на підтримку України:  

«Коли ти сидиш в Німеччині, і розумієш, що в твоїй країні війна, хочеться, якось допомагати. Донатити не у всіх є можливість, бо виплати, які люди отримують за статусом прихистку в Німеччини, вони не мають право відправляти на армію. Тому ми були безсилі, а зробити щось хотілось, що могло б допомогти нашій країні». 

Почали з продажу хенд-мейд виробів

312549016 2931843103792215 3881196950708114042 n b3109

Українська атрибутика на заході. Фото: особистий архів героїні

У Дар’ї з Альоною була ідея познайомити німців з українською культурою. Допомогла дівчатам німкеня Магдалена, яка порадила звернутись до управи міста й поговорити з мером. 

«Альона пішла до нього й він дав зрозуміти, що з цим буде складно. Пройшло трохи часу, й Магдалена, домовилась, що ми можемо взяти участь в різдвяному ярмарку. Там є певні обмеження щодо їжі, тому ми вирішили робити новорічні прикраси, свічки, та патріотичні прикраси з бісеру», — згадує Дар’я. 

На матеріали для прикрас були потрібні гроші. На них збирали по 20 євро в українців, які хотіли долучитись. Гроші пішли на вощину для свічок та гніти, які замовляли з України, а також на фетер та бісер для іграшок. 

«Ми хотіли зробити свято з українською кухнею, борщем і варениками, бо на ярмарку таке неможливе. Ідея з благодійною вечерею подяки українців німецькому народу за їх підтримку й допомогу, почала розвиватись. По трохи почала вимальовуватись стратегія», — розказує організаторка. 

Приміщення для вечері попросили в храмі

312971342 1280790612480320 7389578592000345757 n 8beae

Приміщення, в якому відбувався захід. Фото: особистий архів героїні

Дізнались, що пастор зможе надати приміщення, а саме святкову залу, де зустрічаються парафіяни церкви. Готуватися до вечері допомагали місцеві: жінка, яка працює на млині, дала борошно, місцевий бізнес – овочі, пастор і помічники закупили напої для заходу.

Захід відбувся 20 листопада. На святі не було встановлених цін. За прикраси, свічки, пироги, торти, та навіть за воду, німці з задоволенням кидали донати.

«Це була можливість подякувати німцям і зібрати кошти для допомоги України — тому залучали якомога більше українських біженців. Німцям було цікаво й приємно це бачити. Ми казали промову що вдячні всьому народу. Вони були в захваті», — розповідає Даша. 

Як готувались та організували культурну програму

316344096 1119596302018647 3128482946933119559 n ff0f4

Захід, організований українцями в Німеччині. Фото: особистий архів героїні

Дівчата знайшли дітей, які співали, грали на піаніно та скрипці. Між собою розподілили завдання — хтось шив новорічні ялинкові іграшки, хтось прикраси з бісеру. Щоб ліпити вареники, збирались на кухні гуртожитку церкви по 6-8 людей декілька разів. 

Для запрошення запустили онлайн реєстрацію.

«Ми поширювали рекламу в фейсбуці та місцевих чатах. Наша головна помічниця, організаторка, робила оголошення про можливість зареєструватись на захід до 13 листопада. Всього зареєструвались 120 людей, приблизно стільки й прийшло», — пояснює жінка. 

Це були німці, які допомагали українцям з початку повномасштабного вторгнення, багато місцевих бізнесменів, бурмистри. Було декілька українців, які давно іммігрували. Серед гостей була стоматологиня Ольга Брікс, яка допомагає українцям гуманітарною допомогою, та допомагає евакуюватись в Німеччину. Від неї дізнались про збір на реанімобіль для ЗСУ.  Всього вдалось зібрати 1607 євро, які були передані Ользі Брікс.

315521788 564216108950026 2383041876037237642 n 93529 Волонтерка за роботою. Фото: особистий архів героїні

Збір продовжать на різдвяних ярмарках.

«Також, Ольга нам запропонувала брати участь в різдвяному ярмарку, на якому ми можемо виручити ще більше коштів. Тому, 4 грудня ми будемо на ярмарку в нашому місті, а 15 грудня вже в великому місті Пфаффенгофен», — розповіла Дар’я Грудкіна. 

Дар’я поділилась головним секретом організації успішного заходу за кордоном:  

«Треба звертатись до місцевих, бо без них нереально щось організувати. Головне мати бажання, так це складно, але можливо».

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Семаковська Тетяна 15:00, 27 Лютого 2024
Українські волонтери / фото Бахмут Український

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами військових та допомагають простим українцям, часто ризикуючи при цьому життями. Саме завдяки таким людям Україна стає на крок ближчою до перемоги, до світлого майбутнього.

Редакція Бахмут IN UA звернулася до бахмутських громадських діячів Інни Гайдай, Віктора Зіпіра та Марини Шажко та ділиться їх думками стосовно волонтерства.

Волонтерство в Україні

Сьогодні волонтери — найпотужніша частина громадянського суспільства України, від роботи якої залежить багато аспектів держави. Наприклад, частина усього забезпечення військових на фронті надходить від небайдужих громадян. Це все частина їх боротьби за свободу рідної землі За словами Віктора Зіпіра, голови громадської організації “Бахмут Український”, до боротьби залучена не тільки вся Україна, але й волонтери США, Чехії, Польщі та інших країн. Вони допомагають грошима й речами, не рідко закупають й спорядження для військових на фронті.

Чоловік розповідає, що зараз волонтери намагаються допомогти всім цивільним і військовим. Про основні задачі, які зараз постають перед волонтерами відповідає наступне:

Є такі потреби, які зараз стосуються військових — це мороз. Забезпечуємо теплими речами, термобілизною, кариматами й обладнання прицільне, тепловізійне. Це те, що вирішує на полі бою ситуацію… Якщо ми говоримо про цивільних — це теж теплі речі, буржуйки для тих, хто залишився в тих містах, де волонтери намагаються якось відправити генератори, бензин, паливо, буржуйки, щоб люди пристосувалися до нового сезону. На перспективу ми маємо готуватися налагоджувати життя людей, які залишилися без своїх домівок, які виїхали, які ще перебувають в інших містах, більш безпечних. Волонтери мають в цьому об’єднатися і робити все необхідне, щоб зробити умови для людей, які були вимушені переїхати,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

На питання, чому без волонтерів не було б Перемоги, Віктор Зіпір заявив, що все було б по-іншому, це була б інша Україна:

У нас вся країна — це потенційний волонтер. Коли в країні біда — народ звісно чекає від держави певних дій, але він починає діяти й сам,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

Марина Шажко, керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

Screenshot 179 ec565
Марина Шажко разом з волонтерками Бахмутського товариства захисту тварин / фото з особистого архіву героїні

Часто буває так, що допомога під час війни потрібна не людям, а тваринам. В авангарді цього аспекту в Бахмутській громаді стоїть Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” та його керівниця Марина Шажко

За словами жінки, її організація з трьох волонтерів опікується притулком, який евакуювали із Бахмута. До нього постійно надходять нові тварини, яких рятують з-під обстрілів на найгарячіших ділянках фронту.

Наразі волонтери притулку займаються реабілітацією тварин, а також передають їжу для хвостиків, які все ще залишаються в місті. Ми запитали пані Марину, про будні волонтерів у притулку, на що отримали наступну відповідь:

Зараз в нас 163 тваринки з різними життєвими історіями… Також ми хвилюємося про долю безхатніх тваринок, які залишилися в місті, тому при першій можливості передаємо туди корма з перевізником. Роздачею корму займається чоловік, який завжди допомагав нам з притулком,

Марина Шажко // керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

На думку жінки, її головне для її ініціативи та волонтерства в цілому — бажання допомагати, отримувати новий досвід та змінювати себе та суспільство на краще. Зараз кожен волонтер також наближає Перемогу

Інна Гайдай, бахмутська волонтерка

297988696 5370648099684914 7370130798731349370 n 9e2d5
Інна Гайдай / Фото: Фейсбук

Інна наголошує, що не вважає себе волонтеркою. На її думку, вона не робить нічого такого, щоб не міг зробити будь-хто інший. На питання про те, скільки зараз є волонтерів під її кураторством, бахмутянка відповідає наступне:

Я більше телефоністка ніж волонтерка. На жаль я не зможу розрахувати скільки у нас є людей, бо у команді волонтерів, які нам допомагають дуже багато людей й вони то поповнюються, то змінюються. У нас є наш волонтер Андрій, в якого в команді є Клавдія, Наталя… У нас також дуже багато помічників по Україні. Сказати якусь кількість точну я не можу, я вважаю, що зараз волонтери — це всі люди, які щось роблять для когось…,

Інна Гайдай // бахмутська волонтерка

На думку жінки, ЗСУ й волонтери, це дві складові, які ведуть нас до Перемоги, й одне без іншого не може бути, якась лінія відірветься й все рухне. Це все одне ціле, головна особливість якого — єдність.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

317860860 526823459355910 214461758514573183 n f9009

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами […]

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]