Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність

Семаковська Тетяна 17:48, 21 Листопада 2022

photo 2022 11 21 16 29 08 007c4Від прибиральниці до керівника, всі працівники культури пішли працювати в гуманітарний штаб. Ганна Голубцова, яка працювала в Бахмутському міському народному домі, розповіла як в її житті творчість змінилась на гуманітарну допомогу. 

У Бахмутському палаці культури імені Мартинова зараз активно працює гуманітарний штаб. Тут роздають гуманітарну допомогу усім мешканцям міста. Одна з волонтерів штабу Ганна Голубцова нещодавно була керівником ансамблів та сама співала на сцені: 

«Наразі ми працюємо на базі палацу культури імені Мартинова. Тут видаємо гуманітарну допомогу яка надходить від різних фондів та від міської ради», — розповідає Ганна.  

Взагалі, мешканці міста можуть отримувати гуманітарний набір від міської ради один раз на місяць. Своєю чергою донори надають речі та ковдри, дитяче харчування та продукти. Зараз штаб займається навіть видачею води. На питання чого найбільше зараз потребують люди в Бахмуті, жінка відповідає наступне: 

«По-перше люди потребують миру. А по-друге, й продукти й речі необхідні. Великою проблемою є те, що прати немає чим, немає води, люди перетворюються на брудних безхатьків. Тому роздаємо речі дуже часто, щоб бахмутяни могли змінювати одяг на чистий». 

Товариство Червоного Хреста припинило свою діяльність в місті через велику небезпеку. Міська рада продовжує надавати продуктові набори, також є благодійники та донори. 

«Працюємо в дуже важких умовах. В будівлі немає даху, наш пункт постійно заливає дощем. Ми знаходимося за двома стінами, тому захищені від обстрілів, але не захищені від погоди. Переїхати хотіли, але немає куди, всі будівлі знищено та порушено», — ділиться волонтерка. 

За словами Ганни вона б виїхала вже давно, але родина важливіша за все, тому через них вона залишається:

«В мене тут велика родина, яка допомагає всьому місту. Роздають речі, ремонтують вікна, піклуються про стареньких людей, які залишилися. Також, у нас великі собаки й дуже багато котів, вони вже теж частина сім’ї». 

Ганна Голубцова п’ять років була керівницею вокального ансамблю естрадної та народної пісні «Рапсодія», який став для неї родиною, та керівницею дитячого колективу. Жінка запевнила, що зараз творчість це зовсім не на часі для неї: 

«Так сталось що на початку війни померла моя мама, тому відклала творчість на потім. Зараз навіть не слідкую зовсім за новинками української музики. Не страждаю від відсутності творчої активності в моєму житті. Зараз більше хочеться емоційного спокою й миру». 

Єдине що згадала жінка за період війни, це коли вона заспівала в порожньому залі палацу культури імені Мартинова: 

«До нас приїжджали журналістика та оператор, а потім виявилось що вони брали участь у конкурсі документального кіно. Я співала для них в порожньому залі. Ось трохи творчості було під час війни. Відео ще не готове, але скоро буде можливість його побачити». 

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

Семаковська Тетяна 10:00, 19 Липня 2025
Парк у мікрорайоні “Західний” / фото Бахмут IN.UA

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари встелили плиткою з орнаментом вишиванки, а вечірнє освітлення надавало всій території майже казкової атмосфери. Місцеві сподівалися, що ця краса залишиться з ними надовго.

Детальніше про те, як виглядав мікрорайон “Західний” до війни — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Мікрорайон “Західний”: фотоспогади

До повномасштабної війни мікрорайон “Західний” у Бахмуті був місцем затишку та щоденних радощів — з оновленим парком, квітами, плиткою з орнаментом вишиванки та теплим вечірнім освітленням. Тут гуляли родини, діти гралися біля лавочок, а мешканці з любов’ю говорили про своє подвір’я.

Редакція пропонує ознайомитися з архівними кадрами, які були зроблені у 2020 році.

Вночі паркова зона сяяла в освітленні / фото Бахмут IN.UA
До війни паркова зона була популярна серед містян / фото Бахмут IN.UA
Житловий будинок поблизу паркової зони / фото Бахмут IN.UA
Літак у парку / фото Бахмут IN.UA
Нові лавочки після оновлення парокової зони / фото Бахмут IN.UA
Оновлена паркова зона / фото Бахмут IN.UA
Нічний парк / фото Бахмут IN.UA
Район “Західний” у Бахмуті був затишним місцем для кожного містянина / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.