Main menu

Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність

photo 2022 11 21 16 29 08 007c4Від прибиральниці до керівника, всі працівники культури пішли працювати в гуманітарний штаб. Ганна Голубцова, яка працювала в Бахмутському міському народному домі, розповіла як в її житті творчість змінилась на гуманітарну допомогу. 

У Бахмутському палаці культури імені Мартинова зараз активно працює гуманітарний штаб. Тут роздають гуманітарну допомогу усім мешканцям міста. Одна з волонтерів штабу Ганна Голубцова нещодавно була керівником ансамблів та сама співала на сцені: 

«Наразі ми працюємо на базі палацу культури імені Мартинова. Тут видаємо гуманітарну допомогу яка надходить від різних фондів та від міської ради», — розповідає Ганна.  

Взагалі, мешканці міста можуть отримувати гуманітарний набір від міської ради один раз на місяць. Своєю чергою донори надають речі та ковдри, дитяче харчування та продукти. Зараз штаб займається навіть видачею води. На питання чого найбільше зараз потребують люди в Бахмуті, жінка відповідає наступне: 

«По-перше люди потребують миру. А по-друге, й продукти й речі необхідні. Великою проблемою є те, що прати немає чим, немає води, люди перетворюються на брудних безхатьків. Тому роздаємо речі дуже часто, щоб бахмутяни могли змінювати одяг на чистий». 

Товариство Червоного Хреста припинило свою діяльність в місті через велику небезпеку. Міська рада продовжує надавати продуктові набори, також є благодійники та донори. 

«Працюємо в дуже важких умовах. В будівлі немає даху, наш пункт постійно заливає дощем. Ми знаходимося за двома стінами, тому захищені від обстрілів, але не захищені від погоди. Переїхати хотіли, але немає куди, всі будівлі знищено та порушено», — ділиться волонтерка. 

За словами Ганни вона б виїхала вже давно, але родина важливіша за все, тому через них вона залишається:

«В мене тут велика родина, яка допомагає всьому місту. Роздають речі, ремонтують вікна, піклуються про стареньких людей, які залишилися. Також, у нас великі собаки й дуже багато котів, вони вже теж частина сім’ї». 

Ганна Голубцова п’ять років була керівницею вокального ансамблю естрадної та народної пісні «Рапсодія», який став для неї родиною, та керівницею дитячого колективу. Жінка запевнила, що зараз творчість це зовсім не на часі для неї: 

«Так сталось що на початку війни померла моя мама, тому відклала творчість на потім. Зараз навіть не слідкую зовсім за новинками української музики. Не страждаю від відсутності творчої активності в моєму житті. Зараз більше хочеться емоційного спокою й миру». 

Єдине що згадала жінка за період війни, це коли вона заспівала в порожньому залі палацу культури імені Мартинова: 

«До нас приїжджали журналістика та оператор, а потім виявилось що вони брали участь у конкурсі документального кіно. Я співала для них в порожньому залі. Ось трохи творчості було під час війни. Відео ще не готове, але скоро буде можливість його побачити». 

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!