Можна показувати себе з кращого боку, але не брехати: експертка розповіла, як правильно скласти резюме

Семаковська Тетяна 05:15, 30 Вересня 2023
Бахмут.IN.UA

Правильне оформлення резюме є ключовим елементом успішного пошуку роботи. Адже, воно створює перше враження про вас як про кандидата. Вам потрібно вміти підсвітити свої сильні сторони, описати всі компетенції та привернути увагу рекрутерів тільки через текст. Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan, поділилася з редакцією Бахмут.IN.UA порадами щодо того, як правильно скласти резюме. 

Створити гарне резюме це не складна задача. Головне – розуміти базові правила його оформлення та знати моменти, на які рекрутери найчастіше звертають увагу. Від враження, яке справляє ваше CV залежить те, чи зацікавляться вашою кандидатурою та, чи отримаєте ви запрошення на співбесіду. Наша редакція зібрала правила та рекомендації від експертки, які допоможуть вам створити резюме, яке привертає увагу.

Правила оформлення резюме

Правильне оформлення резюме є важливою складовою підготовки документів для подачі на вакансію. Тому, потрібно уважно підходити до цієї задачі, щоб збільшити свої шанси проходження на наступний етап відбору. 

Оформлення вашого резюме – це найважливіший момент у вашому резюме. Найважливіший після його наповнення. Навіть якщо ви ідеально підходите до певної ролі, але у вас це не зазначено відповідним чином у резюме, є дуже велика ймовірність того, що вас, як кандидата, розглядати не будуть. У своїй професійній діяльності я дуже часто бачила, як кандидати не вміли заповнювати резюме, не вміли писати про свій досвід, не вміли дотримуватися формату та певного оформлення.

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan / надане героїнею

Дана Окоманюк розповідає, що негативно впливають на враження від вашого резюме навіть дрібні речі. Наприклад, якщо люди використовують селфі замість професійних фотографій для резюме, якщо вони зазначають свої приватні соціальні мережі або вказують занадто мало чи занадто багато інформації.

Моя порада – це обов’язково перед тим, як ви будете надсилати резюме до цієї чи іншої компанії, переконатися в тому, що воно відповідає усім стандартам, як має виглядати резюме.

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Читайте також: Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Що писати у резюме

Правила оформлення CV та його наповнення є достатньо стандартними, незалежно від того, куди та на яку вакансію ви плануєте подавати свою кандидатуру. 

Вам обов’язково вказати, по-перше, свої контактні дані, вказати свої персональні дані, своє ім’я, прізвище, як з вами зв’язатися, ваш номер телефону, ваш e-mail і зазначити адресу, де ви проживаєте. Не обов’язково писати конкретно ваш будинок і конкретно вашу вулицю. Ви можете зазначити місто та країну.

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Відображайте у вашому резюме тільки релевантний досвід роботи для конкретної вакансії/ Pexels

Дана Окоманюк дала кілька порад про те, як вірно скласти резюме:

 • Бажано створити профіль у LinkedIn, це актуально у сучасних умовах. Надайте свій нікнейм у резюме.
 • Не зазначайте у резюме гіперпосилання. Багато людей продовжують резюме друкувати. А у паперовому форматі всі посилання не будуть працювати.
 • Типовий формат резюме містить в собі кар’єрний блок, освітній блок, блок із навичками й блок, наприклад, з хобі.

Якщо мова йде про кар’єрний блок, то потрібно точно розуміти, який досвід вказувати в резюме. Він має чітко відповідати вакансії та вимогам роботодавця. Крім того, щоб скласти резюме, що виділяється з-поміж інших, треба в окремому блоці описати свою освіту. 

Кар’єрний блок має відображати ваш релевантний до вакансії досвід. Тобто, ми не зазначаємо весь свій досвід. Якщо ви працювали в якомусь закладі декілька місяців, коли ви були студентом, і це не має жодного значення до вашої поточної роботи, ви це не зазначаєте. Ми зазначаємо лише релевантний досвід. Після цього ми зазначаємо свою освіту. Важливо, що ми зазначаємо в цьому блоці акредитовану освіту. Тобто ступінь бакалавра, магістра або, можливо, доктора наук. Якщо ви проходили якісь програми, які вам дали акредитацію, ви їх можете зазначити у блоці освіти. Наприклад, диплом з графічного дизайну від акредитованого університету. Курси ми тут не вказуємо.

 

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Експертка говорить, що за бажанням можна додати розділи до вашого CV. Наприклад, якщо ви проходили курси, на які ви витратили понад шість місяців свого часу або хоча б три місяці, ви їх можете зазначити в окремому блоці, який ви можете назвати «Сертифікат». Також не забувайте описати свої навички. Розділ про скіли варто розділяти на два, зазвичай на софт скіли й хард скіли. 

 • Софт скіли – це те, що ви можете про себе сказати, про свої якісь якості, наприклад, про лідерство чи про комунікації. Це те, що не вимірюється. Це те, що ви про себе знаєте і що відображає ваш характер.
 • Хард скіли – це конкретні скіли, які ми можемо виміряти вашими конкретними сертифікаціями. Це також можуть бути ваші практичні скіли, як програмування чи знання програм з графічного дизайну тощо. 
Не вказуйте у розділі “Освіта” курси та семінари, які не дають мають акредитації, створіть для них окремий розділ/ Pexels

Додатково, у кінці можна додати розділ «Хобі». Він є необов’язковим, але говорить про вас, як про  людину. Його можна описати буквально у декількох словах. 

Читайте також: Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Про що і як писати в резюме

Після того, як ви дізналися, як скласти CV, варто ще зрозуміти, про що конкретно у ньому варто писати. Дана радить, що треба намагатися в резюме себе якомога краще наблизити до вимог певної вакансії.

В ідеальному світі, коли ми подаємося на певну вакансію, ми під цю вакансію адаптуємо повністю наше резюме. Тому що навіть якщо вакансії звучать однаково, посада однакова, все одно це різні компанії та колективи, а отже вимоги будуть відрізнятися. Тому, нам важливо враховувати все. І, напевно, найважливіше – це те, щоб наш попередній досвід якомога краще відповідав тому досвіду, який вимагає та чи інша вакансія.

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана каже, що перед подачею документів на вакансію, треба аналізувати свою кар’єру та те, що ви робили. Намагайтеся за допомогою ключових слів, які є у вакансії, адаптувати свій досвід під неї.

Наприклад, якщо ви бачите, що у вакансії є великий фокус на продажах і ви знаєте, що у вас такий досвід був, ви намагаєтеся ці слова якомога частіше використовувати у резюме. Наразі дуже багато компаній використовують штучний інтелект для того, щоб робити скринінг (ред. – перевірку) ваших резюме. Що це означає? Вони будуть автоматично перевіряти ваше резюме на ключові слова. Тому, дуже важливо писати про свій досвід в контексті певної вакансії. Також додам, що типовий рекрутер витрачає буквально декілька секунд на те, щоб перевірити резюме. Його чи її очі будуть йти й дивитися, знову ж таки, по ключовим словам, тому ми фокусуємося на цьому.

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Резюме, яке оформлене за усіма правилами, збільшує ваші шанси на проходження на наступні етапи відбору на посаду/ Pexels

Варто уникати написання нерелевантного досвіду, який не підходить до конкретної вакансії. Експертка наполегливо радить не брехати у резюме та не вигадувати собі заслуги. Адже ви це легко можете забути, тим самим нашкодити власній репутації та поставити під ризик вашу кар’єру. 

Важливий момент, що ми можемо щось прикрашати. Ми можемо про це говорити. Ми можемо, наприклад, подавати себе з кращого боку. Але брехати, видумувати якісь навички, яких у нас немає, або видумувати роль, яку ми ніколи не займали, або вигадувати компанію, на яку ми ніколи не працювали. Я це категорично не раджу робити.

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Читайте також: Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги

Семаковська Тетяна 18:25, 17 Червня 2024

338946031 562830539007215 608905399543094858 n 0009eВ місто Бровари, після початку повномасштабної війни, релокувалася та вже успішно працює Бахмутська лікарня “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування міста Бахмут”. Заклад розташований за адресою місто Бровари, вулиця Київська, 177.

Які послуги тут можна отримати, за яким графіком працює лікарня та як туди потрапити редакції Бахмут IN.UA повідомила Гендиректор КНП “Багатопрофільна лікарня  інтенсивного лікування  м. Бахмут” Світлана Мельникова.

Бахмутська лікарня в Броварах

В Бахмутській лікарні можна отримати наступні медичні послуги:

 • ведення вагітності в амбулаторних умовах;
 • діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ  (та підозрою на ВІЛ);
 • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
 • стоматологічна допомога дорослим та дітям;
 • хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах;
 • бронхоскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія; 
 • колоноскопія; 
 • мамографія; 
 • медична допомога при пологах; 
 • медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках;
 • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими протягом перших трьох років життя;
 • цистоскопія;
 • надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях;
 • та секційні дослідження.

Також, лікарня має договір з НСЗУ за послугою якої дозволяють залучати до роботи лікарів-інтернів. Оскільки Бахмутська лікарня розташовувалася на місці ведення бойових дій — був підписаний ще й договір про забезпечення надання меддопомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії. Мова йде про:

 • стаціонарну допомогу дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня;
 • профілактику, діагностику, спостереження, лікування в амбулаторних умовах;
 • стаціонарну допомогу дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня;
 • профілактика, діагностика, спостереження, лікування в амбулаторних умовах.

На теперішній час в умовах Лікувально-діагностичного центру працює 173 особи, це 59 лікарів, 66 осіб — середній медичний персонал, молодший медичний персонал налічує 9 осіб, та інші працівники ще 39.

Які лікарі приймають в Бахмутська лікарня в Броварах

В Лікувально-діагностичному центрі працюють:

 • акушер гінеколог;
 • алерголог;
 • дерматовенеролог;
 • ендокринолог;
 • ендоскопіст;
 • кардіолог;
 • лікар з лікувальної фізкультури;
 • невропатолог;
 • невролог дитячий;
 • онколог;
 • онкохірург;
 • ортопед-травматолог;
 • отоларинголог;
 • отоларинголог дитячий;
 • офтальмолог;
 • педіатр;
 • психіатр;
 • психіатр дитячий;
 • ревматолог;
 • рефлексотерапевт;
 • стоматолог-терапевт;
 • стоматолог дитячий;
 • терапевт;
 • уролог;
 • хірург;
 • лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

Які послуги надають в лікарні

В Бахмутській лікарні в Броварах можна знайти наступні послуги:

 • лікарський прийом дітей та дорослих;
 • планування та ведення вагітності;
 • консультування з грудного вигодовування;
 • стоматологія;
 • оперативне лікування;
 • денний стаціонар;
 • маніпуляційні процедури;
 • хіміотерапія;
 • гістероскопія;
 • кольпоскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія;
 • колоноскопія;
 • дерматоскопія;
 • лабораторна діагностика;
 • ЕКГ;
 • комп’ютерна томографія;
 • рентген;
 • УЗД;
 • медична реабілітація;
 • лікувальна фізкультура;
 • рефлексотерапія;
 • ударно-хвильова терапія;
 • фізіотерапія;
 • масаж.

Зауважимо, що медцентр в Броварах очікує договору з НСЗУ на пропозиції за пакетами таких послуг як: 

 • ведення вагітності в амбулаторних умовах; 
 • бронхоскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія;
 • колоноскопія;
 • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими протягом перших трьох років життя;
 • та цистоскопія.

Графік роботи 

Лікувально-діагностичний центр працює кожного дня, без вихідних, з 8:00 до 20:00 за гнучким графіком роботи. 

Адреса розташування: вулиця Київська, будинок 177, місто Бровари, Київська область.

Як записатися на прийом

 • Записатися можна уточнивши деталі в реєстратурі за наступними номерами:
 • +380 (67) 114 4108;
 • +380 (50) 060 3990;
 • +380 (67)117 0181.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція (оновлено)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:05, 17 Червня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї.

Детальніше про те, як багатодітним сім’ям отримати грошову допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Примітка. Матеріал було оновлено 17 червня 2024 року, у попередній версії редакція не вказала, що станом на червень 2024 року подати заявку на грошову допомогу “Карітас” через анкету тимчасово неможливо. Редакція оновлює матеріал та ставить примітку “Оновлено” згідно з Редакційною Політикою

Грошова допомога багатодітним сім’ям 

Багатоцільова грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” надавалась щомісяця протягом пів року. Сума на одну особу досягає 3 600 гривень. Кошти нараховували на банківські рахунки отримувачів. 

Грошову допомогу надають на територіях:

 • Львівської Архідієнції (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Тернопільська області);
 • Київсько-Житомирської Дієнції (Київська, Житомирська, Чернігівська та Черкаська області);
 • Харківсько-Запорізької Дієнції (Харківська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області).

Хто може подати участь в програмі

Відправити заявка на отримання грошової допомоги можна було:

 • багатодітним родинам, які перебувають в скрутному матеріальному становищі (в тому числі й ВПО);
 • одиноким літнім людям, які вже старше 70 років;
 • одиноким батькам/матерям з дітьми, які потребують коштів;
 • родинам з дітьми під опікою;
 • родинам з особами, які мають інвалідність.

Що потрібно для подачі заявки

Для отримання грошової допомоги необхідно було заповнити спеціальну анкету. В ній потрібно було завантажити фотографії документів, а саме:

 • довідку ВПО
 • фото документа, що підтверджує статус багатодітної сім’ї;
 • фото документа, який підтверджує інвалідність (довідка/посвідчення про інвалідність, а для дітей — довідка від лікаря);
 • фото документів, які засвідчують те, що ви батько-одинак або мати-одинак;
 • фото документів, які засвідчують те, що дитина знаходиться під опікою;
 • фото документів, які підтверджують вік (для осіб 70+ років — це пенсійне посвідчення).

Зазначається, що розмір завантажених фотографій не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Подати заявку не могли ті, хто вже отримував грошову допомогу від “Карітас-Спес” в межах проєкту “Родина родині” у 2022-2023 році. Такі заявки будуть автоматично анульовані.  

Контакти

У разі виникнення додаткових запитань або скарг потрібно звернутися на гарячу лінію за номером: 080 030 0344.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Як зберегти овочі та фрукти на зиму

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. Щоб розтягнути цей процес до зимових місяців, дуже важливо опанувати мистецтвом зберігання. У […]

фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]

IMG 3348 a97bd

Як підготуватися до сімейної фотосесії: інструкція від фотографині з Бахмута

Підготуватись до фотосесії всій родині часто буває важко, але результати будуть тішити ще довгі роки. Фотографії зберігає пам’ять про наші різні етапи життя: дитинство, шкільні […]

Утеплення вікон

Плівка, парафін чи монтажна піна: як утеплити вікна на зиму

Підготування оселі до зимового періоду слід робити заздалегідь. Як й минулого року українців можуть очікувати тривалі відключення світла, а щоб убезпечити себе від переохолодження потрібно […]