Підготування оселі до зимового періоду слід робити заздалегідь. Як й минулого року українців можуть очікувати тривалі відключення світла, а щоб убезпечити себе від переохолодження потрібно добре утеплити житло, зокрема вікна.Саме через них у квартиру може потрапляти холод.
У матеріалі ми розглянемо способи, які допоможуть підтримати теплоізоляцію вікон різного типу.
Швидко та бюджетно: утеплення вікон своїми руками
Одним із найбюджетніших способів утеплити вікна є поклейка спеціального скла. Для цього потрібно наклеїти на скло енергозберігаючу прозору плівку. У народі її ще називають “третім склом”, бо вона має термоізоляційні властивості та зменшує втрати тепла.
Також популярний метод – заклеїти рами вікон малярським скотчем або самоклеючим гумовим ущільнювачем.
Утеплення скла допоможе закрити усі щілини від пропускання холодного повітря, а альтернативою ущільнювача може стати пінополіетилен. Такий матеріал також використовують для ізоляції вікон в холодну пору року.
Чим утеплити вікна зсередини?
Утеплення вікон зсередини особливо актуальне для квартир чи багатоповерхівок. Але способи утеплення будуть відрізнятися, якщо у вас пластикові або дерев’яні вікна.
Способи утеплення дерев’яних вікон:
Перш ніж проводити утеплення вікон обов’язково вимийте та знежирте поверхню вікон миючим засобом. Дерев’яні вікна можна утеплити:
Папером;
парафіном;
ватою;
поролоном;
підійдуть також гумові або полімерні ущільнювачі;
можна використовувати монтажну піну.
Утеплення вікон парафіном використовують, коли вікна сильно піддуває вітер. Для цього розтоплюють парафін і ним змащують всі щілини. Цей метод збереження тепла дуже добре працює на дерев’яних вікнах, проте займає багато часу та зусиль. Якщо ви живете в орендованій квартирі, то порадьтеся з орендодавцем про те, які способи ви можете використати.
Чим утеплити пластикові вікна:
Перед тим, як утеплювати пластикові вікна перевірте у якому стані гумовий ущільнювач, якщо він зносився, то це може впливати негативно на його теплоізоляційні властивості.
Ви можете самостійно замінити його або ж звернутись до спеціалістів. Якщо взимку на схилах вздовж віконних рам з’являються вологі плями конденсату або навіть іній, такі укоси необхідно утеплювати.
Найпростіше це зробити за допомогою пластикових сендвіч-панелей, спеціально призначених для оздоблення укосів. Це небюджетне утеплення, бо ціна на таку панель стартує від 1000 гривень.
Також перевірте рукою, чи не проходить холодне повітря із під підвіконника, якщо так, то необхідно замінити стару монтажну піну на нову.
Утеплення вікон неодмінно допоможе зберегти тепло, не нехтуйте цими порадами. Наведений перелік методів терморегуляції можна проводити самостійно, проте якщо ви сумніваєтесь, то краще все ж звернутись до фахівців, які з усім вам допоможуть.
Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме для таких осіб працюють різноманітні державні програми та благодійники. Їх допомога дозволить легше пережити зиму.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які програми допомоги на зимовий період вже діють в Україні та на що можна розраховувати.
Зимова допомога для українців
Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій.
Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима.
Зимова допомога від держави
Держава планує запустити широку програму зимової підтримки для українців, яка дозволить великій кількості громадян пережити холодну пору року з комфортом.
Ще близько 500 тисяч домогосподарств отримають спеціальні виплати на купівлю твердого палива, зокрема дров та вугілля.
Інше, що варто виділити — це допомога для переселенців. Для них держава планує запустити програму субсидіювання на орендоване житло, що дозволить ВПО отримувати компенсацію за оплату квартир чи будинків. Йдеться про родини, які витрачають на оренду понад 30% своїх доходів.
Не останню роль також відіграє програма зимової “єПідтримки”, яка дозволить кожному громадянину країни отримати 1 000 гривень. Українці зможуть витратити на придбання виробів українського виробництва, а також на оплату житлово-комунальних витрат. Детальніше про те, як її отримати, можна дізнатися в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.
Допомога від “Карітас”
Благодійники також розуміють складність зимового сезону 2024-2025 років для українців, а тому запустили широкий спектр різноманітної допомоги. Так, представники фонду “Карітас Україна” реалізовують проєкт допомоги вразливим групам населення.
Українці з вразливих груп населення можуть розраховувати на таку допомогу:
у Дніпрі “Карітас Донецьк” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг;
“Карітас Краматорськ” і “Карітас Одеса” забезпечуватиме людей твердим паливом;
“Карітас Запоріжжя” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг. Також у Запорізькій області проводитимуть ремонти в місцях тимчасового перебування. Понад десяток таких закладів отримають допомогу для комфортного зимування;
“Карітас Івано-Франківськ”, “Карітас Надвірна” та “Карітас Дрогобич” допомагатимуть з твердим паливом та системою опалення в сімох місцях тимчасового перебування;
“Карітас Коломия” забезпечить твердим паливом мешканців трьох місць тимчасового перебування;
“Карітас Сокаль” допоможе з системою опалення мешканцям одного місця тимчасового перебування.
Зимову допомогу видаватимуть переселенцям і місцевим мешканцям громад. На підтримку можуть розраховувати люди, які втратили роботу, та родини, чий дохід становить 6 318 гривень на одну людину. Також будуть враховувати інші критерії вразливості.
Детальніше про те, чи може людина отримати допомогу на зимування, дізнавайтеся за телефоном: 0 800 336 734. Дзвінки приймають у будні з 09:30 до 16:00.
Допомога від Червоного Хреста
Зимову підтримку населенню обіцяють й представники Червоного Хреста. Вони надаватимуть найбільш вразливим верствам населення у віддалених сільських і напівсільських районах вздовж лінії зіткнення або на прикордонних територіях наступні види допомоги:
25 000 гривень;
дрова;
паливні брикети;
будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт до зими.
Для проходження реєстрації на цю допомогу потрібно звернутися в соціальну службу за місцем проживання. Додаткову консультацію можна отримати на гарячій лінії Червоного Хреста за номером 0 800 300 155.
Грошова допомога від УВКБ ООН
Українці також можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН, яку видають у партнерстві з БФ “Право на захист” в різних регіонах України. Для цього ВПО потрібно відповідати критеріям вразливостей та мати дохід менший за 5 400 гривень на особу.
Для реєстрації потрібно звернутися до офісу БФ “Право на життя” або до мобільних груп. Детальніше про адреси, а також допомогу, можна дізнатися за посиланням або звернувшись на гарячу лінію УВКБ ООН за номером — 0 800 307 711.
Нова грошова допомога від Естонської ради
Естонська рада у справах біженців продовжує допомагати українцям в підготовці до холодної пори року. Нещодавно її представники запустили нову реєстрацію на отримання грошової допомоги, яку можна витратити на придбання твердого палива, такого як вугілля чи дрова, а також оплати газового опалення.
Скористатися програмою можуть домогосподарства, які проживають у сільській місцевості та мають труднощі з покриттям своїх потреб в опаленні в зимовий період. Пріоритет надаватиметься тим, хто має низький рівень доходу та проживає у наступних областях:
Запорізькій;
Херсонській;
Луганській;
Донецькій.
Важливою умовою є належність до наступних категорій вразливості:
домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
домогосподарства з вагітними жінками;
домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
домогосподарства з дітьми до 2 років;
домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дорого лікування;
домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.
Реєстрація здійснюється за посиланням на офіційному сайті Естонської ради у справах біженців.
Естонська рада у справах біженців анонсувала відкриття нової реєстрації на отримання грошової допомоги з опаленням для тих людей, які мають труднощі з покриттям власних потреб в опалювальний сезон. Вони зможуть отримати 21 000 гривень на весь опалювальний сезон.
Естонська рада у справах біженців продовжує допомагати українцям протягом зимового сезону. На цей раз, вони анонсували запуск нової реєстрації на отримання грошової допомоги з опаленням, зокрема, для придбання твердого палива, такого як вугілля чи дрова, а також оплати газового опалення.
Скористатися програмою можуть домогосподарства, які проживають у сільській місцевості та мають труднощі з покриттям своїх потреб в опаленні в зимовий період. Пріоритет надаватиметься тим, хто має низький рівень доходу та проживає у наступних областях:
Запорізькій;
Херсонській;
Луганській;
Донецькій.
Важливою умовою є належність до наступних категорій вразливості:
домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
домогосподарства з вагітними жінками;
домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
домогосподарства з дітьми до 2 років;
домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дорого лікування;
домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.
Як зареєструватися
Реєстрація на отримання грошової допомоги буде відкрита в понеділок за посиланням.
Народна мудрість каже, що сани готувати потрібно влітку, щоб зимою не мати проблем. Така ж ситуація із утепленням дому, особливо якщо ви живете у приватній […]