Main menu

Криза в житті - не мовчи, звернись до психолога. В Бахмуті можна отримати таку допомогу безкоштовно 

img top 1 f9095Кризові ситуації, складні життєві умови, депресії, постійно поганий настрій – кожній людині знайоме хоча б одне з перелічених. З цим не треба і не можна жити: хтось справляється самотужки, комусь потрібна допомога психолога. Нажаль, в Україні культура звернення за психологічною допомогою майже відсутня. На щастя, останнім часом фахівці з психічного здоров’я  стали цінуватися не менш, ніж лікарі фізичного тіла. В матеріалі ви дізнаєтесь куди можна звернутись за допомогою психолога в Бахмуті, в Україні, як можна допомогти собі відразу, як раптом стало погано «на душі».

«Причинами кризового стану у людині можуть виступати - вікові кризи, криза шлюбу, екзистенційна криза та ін., а в сучасних реаліях ще й додаткові – військові дії на Донбасі і у світі, економічна криза, посткарантинний стрес та ін. Під час кризових ситуацій людина проживає значний внутрішній дискомфорт, в неї не вистачає сил для адаптації, знижуються наявні енергетичні ресурси. На фізичному рівні це може проявлятися в порушенні сну, травлення, виснаженості. Можуть бути психосоматичні прояви, тобто внутрішнє психологічне напруження може трансформуватися в соматичний симптом, або хворобу», - розказує Олена Ромашка психотерапевт.

психол ff6bd

Результати дослідження психічного здоров’я українців від Міжнародного медичного корпусу за підтримки групи Світового банку 

Якщо не лікувати психологічну хворобу, не розбиратись в собі, затягувати, відкладати на «потім», то крім психологічних проблем з’являться і фізичні.

«Як людина реагує в кризових  життєвих ситуаціях? Спочатку відбувається мобілізація захисних сил організму, на другій стадії - стабілізація, тобто організм намагається відновити свою нормальну роботу, і якщо подразник (стресор) був  дуже сильний чи ситуація тривала довго, то наступає третя стадія - виснаження. На цьому етапі невирішені проблеми ховаються в тілі людини, та, як правило, ведуть до різноманітних  психосоматичних захворювань. Тобто, стрес перетворюється в дистрес (поганий стрес). Дуже важливо на цьому етапі знаходити сили та бажання допомогти собі, звернутись до фахівця, виявити власні ресурси – це все допоможіть пережити кризову ситуацію і вийти з неї з найменшими втратами, а можливо з новим корисним досвідом», - говорить Андрій Кузнєцов бахмутський психолог. 

Тут ви можете подивитися легкі фізичні вправи, що допоможуть відволіктися, якщо вам раптом стало морально погано

Якщо ж психологічне напруження стає відчутним, людині важко впоратись самій, то обов’язково треба звертатись за допомогою. В Бахмуті працює Центр для сім’ї, дітей та молоді. Керівниця закладу Віра Решевська розказує про послуги, які надає їх центр і хоча за нормативами вони повинні допомагати людям, що опинились в складних життєвих умовах, вимушено переміщеним особам, то не відмовляють взагалі нікому.

«Людина отримує первинну психологічну допомогу за телефоном чи особисто, на якій ми  шукаємо проблему. Якщо клієнта влаштовує психолог, то працюємо далі. Люди приходять з різними проблемами: виховання дітей, подавленість від сьогоднішній ситуації, через пандемію. Самі люди різні: за віком, за соціальним статусом. Всім намагаємось надати психологічні поради, мінімізуємо наслідки кризового стану чи перенаправляємо до інших фахівців, а буває і так, що клієнту достатньо бути почутим та виговоритися», - розказує штатна психологиня Гюльшан Агаєва.

публикац 10feb

Тут можна ознайомитись з повним переліком послуг Центру

Снимок 98616Як правило консультація з психологом триває до 60 хвилин

IMG 9860 86779

Центр співпрацює з благодійним фондом «Пролісок», з молодіжним центром «Перспектива», з іншими громадськими організаціями міста, з освітніми закладами, має мобільну бригаду, що реагує на екстрені виклики. Телефон мобільної групи, що надає психологічну екстрену допомогу 0951320481 

Екстрена допомога від психологів бахмутського центру: «Як раптом стало морально погано – відразу випити стакан води, потім зробити дихальну гімнастику, включити релаксуючу музику, згадати приємні запахи, переглянути добрий улюблений фильм»

Допомогу від Центра можна отримати безкоштовно, також в Бахмуті можна звернутись і за платними послугами психолога. Наприклад, в Бахмуті працює Юлія Макагон.

Загалом, системі охорони психічного здоров'я бракує саме безперервності надання послуг, часто люди не знають, навіть, куди можна звернутись за такою допомогою. Далі приведені телефони довіри, головні принципи роботи яких - це анонімність та конфіденційність, за якими ви можете звернутись, якщо поряд немає людини з якою б хотілось поговорити. 

телфон 22006

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації, є виключно поглядами ГО «Бахмутська Фортеця» і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.

дисклаймер 99681 4ee8a a6cc7