Вчителька в горах та життя в паралельній реальності: що дивитися 14 лютого

Семаковська Тетяна 15:00, 9 Лютого 2024
День Святого Валентина / фото ілюстративне
День Святого Валентина / фото ілюстративне

14 лютого святкують День Святого Валентина, у цю дату заведено вшановувати свято кохання. Втім в Україні далеко не всі пари мають можливість бути разом, адже сьогодні захисники та захисниці виборюють незалежність на лінії фронту. Якщо вам пощастило зустріти цей день разом, то не зайвим буде переглянути кінострічку.

Добірка фільмів про кохання від редакції Бахмут IN.UA

Що подивитися на День Святого Валентина?

Фільми до 14 лютого зазвичай пропонують досить банальний сюжет про кохання. Якщо вам хочеться переглянути щось цікаве та оригінальне, то варто звернути увагу на новинки кінематографа, а також на фільми про кохання родом з 90-х років. У нашій добірці ви знайдете обидві категорії.

Дивись в обидва боки

Сучасний фільм “Дивись в обидва боки” — це втілення думки практично кожної людини: “А що, якби я вчинив інакше?”. Головна героїня Наталі на свій випускний дізнається, що вагітна, її життя повністю перевертається з ніг на голову, адже дівчина мріяла стати ілюстраторкою, а не бути мамою. Як склалася б доля Наталі, якби вона вчинила інакше, зустріла б кохання всього життя, стала успішною в кар’єрі? У фільмі нам показують одразу два варіанти життя героїні.

Коли Гаррі зустрів Саллі

Фільм “Коли Гаррі зустрів Саллі” одразу ставить перед глядачем питання: “Чи існує дружба між чоловіком та жінкою?”. Ця стрічка 1989 року актуальна сьогодні, бо фільм до 14 лютого не завжди повинен мати банальний сюжет про щасливий фінал. У стрічці Гаррі та Саллі намагаються зрозуміти себе, шукають коханих та кепкують з інших пар, але чи стануть вони парою, чи все-таки збережуть дружбу?

Наркоз

Фільм на день закоханих для тих, хто любить непрості сюжетні лінії. Стрічка “Наркоз” 2007 року, проте її сюжет та головні герої можуть претендувати на актуальність навіть в 2024 році. Молодий та успішний бізнесмен Клей зустрічає кохання свого життя — Сем, але їхню історію перериває хвороба хлопця. Клею необхідна важка операція, тож він іде на ризик, щоб вижити. Під час наркозу, коли Клею розпилюють груди, він прокидається, але не може нічого сказати чи відкрити очі, чоловік дізнається, що прямо на операційному столі його хочуть вбити. Чи зможе Сем допомогти та почути Клея?

Щастя для початківців

Фільми про кохання, які точно вас вразять можна знайти на стримінговому сервісі Netflix. Один із таких “Щастя для початківців” 2023 року. Це кінострічка про травми, зміни в життя, нові знайомства. До слова, саме ця стрічка може відгукнутися переселенцям, бо тут героїня вчиться жити заново. За сюжетом після важкого розлучення вчителька змушена покидати свій дім, а щоб загартуватися себе, вона вирушає у довгий та виснажливий туристичний похід.

Останній лист від твого коханого

Романтичні фільми надихають цінувати своїх близьких, один з таких фільмів це стрічка 2021 року “Останній лист від твого коханого”. За сюжетом головна героїня журналістка Еллі знаходить серію пристрасних любовних листів 1960-х років, її захоплює роман між людьми, які писали один одному. Водночас Еллі знайде новий сенс в своєму житті, який саме — дивіться у стрічці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як росія намагалася присвоїти собі бахмутську кінорежисерку

Семаковська Тетяна 12:00, 23 Травня 2024

Кінорежисерка Лариса Шепітько родом з Бахмута, вона  не дивлячись на штучне зросійщення і радянську пропаганду Лариса Шепітько творила фільми просякнуті українським духом, але попри те росія й далі намагається присвоїти собі всі заслуги бахмутянки.

Бахмутський історик Микита Безмен розвінчує міфи про Ларису Шепітько.

Ментором бахмутянки став Олександр Довженко

Лариса Шепітько народилася 6 січня 1938 року в Бахмуті. Мати була вчителькою, а батько покинув родину, коли Лариса була маленька. Після війни родина переїхала у Львів, де Лариса закінчила середню школу. Ще дитиною Лариса випадково потрапила на зйомки фільму “Овід”, де була цілком вражена магією кіномистецтва (Овід – це радянський художній фільм 1955, який зайняв 3 місце серед лідерів прокату, зібравши 39,16 млн глядачів). 

photo 2023 07 09 22 13 56 03b88
Лариса Шепітько / фото з відкритих джерел

Лариса була зачарована і на все життя отримала мотивацію розвивати українське кіномистецтво. У 1955 році вступила до Всесоюзного державного інституту кінематографії на режисерський факультет. Куратором Лариси стає легендарний український митець – Олександр Довженко. 

Ще в студентські роки знялася в кількох фільмах як акторка, в тому числі в “Поемі про море” (1958), початій Довженком та завершеній його дружиною, Юлією Солнцевою. Картина оповідає про драму, на яку обернулося будівництво Каховської ГЕС для жителів ближнього до станції села. 

Картина отримала ряд нагород на Всесоюзному і міжнародних кінофестивалях. Олександр Довженко був посмертно відзначений ленінською премією (1959).

Перший повнометражний фільм Лариси Шепітько — дипломна робота “Спека” (1963), який розповідає про важку долю простих юнаків і дівчат, що на власному ентузіазмі відправилися освоювати Цілинні землі. Цей фільм одразу здобув міжнародну нагороду в Чехії. 

Популярність фільмів режисерки визнавали на Берлінському кінофестивалі

photo 2023 07 09 22 14 15 57567
Лариса Шепітько / фото з відкритих джерел

Популярність Шепітько приніс її другий фільм — “Крила” (1966) про долю повоєнної льотчиці Наталії Петрухіної. Одну з найкращих своїх ролей у цьому фільмі виконала саме українка Майя Булгакова, визнана в 1966 “найкращою акторкою року”.

Потім Шепітько знімає свій перший кольоровий фільм: новорічну музичну казку “О тринадцятій годині ночі” (1969), — із такими відомими акторами, як Володимир Басов, Георгій Віцин, Зіновій Гердт, Спартак Мішулін, Анатолій Папанов.

Друга (й остання) кольорова картина режисерки “Ти і я” (1972) знята за сценарієм Лариси Шепітько і Геннадія Шпаликова і присвячена їх поколінню тридцятилітніх. У Венеції режисерка була нагороджена за цю картину медаллю в конкурсі молодого кіно.

photo 2023 07 09 22 14 34 669c9
Лариса з чоловіком / фото з відкритих джерел

Міжнародна репутація Шепітько зростала, і в 1978 році її запросили увійти до журі Берлінського кінофестивалю.

Останню роботу Лариса не завершила через трагічну і раптову смерть в автокатастрофі. Роботу над фільмом “Матера” завершив чоловік Лариси Шепітько, кінорежисер Елем Клімов, який назвав картину “Прощання” (1982).

Він також зняв документальний фільм “Лариса” (1980), змонтований із фрагментів її фільмів та інтерв’ю з її колегами. Важко перелічити кількість кіно робот і премій, які Лариса Шепітько отримала за своє недовге життя. Багато робіт відомої режисерки просякнуті українським духом і розповідають про тяжку долю людей тягнучих радянське ярмо.

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бахмут. Дорога життя”: СБУ покаже унікальні спецоперації в серії документальних фільмів

Микола Ситник 15:51, 23 Листопада 2023
Фільми СБУ
Кадр із серії фільмів “СБУ. Спецоперації перемоги” / скриншот

Служба безпеки України розповість раніше невідомі деталі своїх резонансних спецоперацій, які змінюють хід війни, у циклі документальних фільмів “СБУ. Спецоперації перемоги”. Стрічки покажуть на телеканалі “1+1 Україна” та в етері національного телемарафону. Один із фільмів присвячений битві за Бахмут.

Про це сьогодні повідомив Офіційний канал Служби безпеки України.

Документальні фільми “СБУ. Спецоперації перемоги”

Кожна із п’яти серій присвячена окремому епізоду битви за Україну.

Ми зруйнували міф про непереможність рашки. Далі буде багато сюрпризів,

зазначив у трейлері Василь Малюк // очільник СБУ

Відкриє цикл серія “Кримський міст на біс”. У ній фахівці СБУ розкажуть про те, як розробляли унікальні надводні дрони “SeaBaby” та як з їхньою допомогою уразили опори мосту. Вже у цю п’ятницю, 24 листопада о 21:40 глядачі зможуть побачити ексклюзивні документальні кадри спецоперації, яка ускладнила воєнну логістику окупантів у Криму.

Наступна серія циклу — “Бахмут. Дорога життя”. Місто-фортеця було найгарячішою точкою фронту. На нічних рейдах снайпери СБУ знищували “вагнерів”, аби допомогти підрозділам ЗСУ втримати ключову логістичну артерію до міста, відому як “дорога життя”.

У серії “Універсальні агенти. Деокупація” йтиметься про звільнення Київщини від російських загарбників. У цьому епізоді розкажуть про діяльність сформованої Службою безпеки агентурно-партизанської мережі та порятунок мешканців окупованого Іванкова.

Ще один фільм під назвою “Лігво ворога. Ліквідація” розповість, як в перший місяць повномасштабної війни спецпризначенці СБУ допомогли виявити і знищити тиловий пункт управління росіян на Поліссі. Саме цей об’єкт відігравав важливу роль для окупантів у їхніх планах захопити Київ. Тоді було ліквідовано офіцерський склад загарбників, знищено велику кількість озброєння та палива.

Окремий фільм присвятили медичному бойовому крилу Центру спецоперацій “А” СБУ “Бойові медики. Смерть зачекає”. Саме таку назву має серія про хірургів спецпідрозділу Служби безпеки, які в надскладних умовах повертають поранених воїнів до життя поблизу лінії фронту.

Премʼєра фільмів

Зйомки циклу фільмів розпочалися у травні 2023 року. У межах патріотичного проєкту команда “1+1 Production” показала боротьбу українського народу проти окупантів та, зокрема, внесок Служби безпеки України, як важливої складової Сил оборони.

Премʼєра фільму “Кримський міст на біс” відбудеться завтра, 24 листопада, о 21:40 на телеканалі “1+1 Україна” та о 22:30 в етері національного телемарафону. Виходи наступних серій циклу заплановані щоп’ятниці на цих же майданчиках.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ідеї відпочинку на вихідних

Ідея на вихідні — влаштувати кіномарафон. Топ 10 фільмів цієї осені

Один із бюджетних способів провести вихідні — влаштувати дома кіномарафон. Осінню ми все частіше обираємо домашній відпочинок, а от зробити його цікавішим можуть фільми та […]

Бойовик від бджоляра та українське кіно за 120 млн грн: що подивитися на вихідних

Провести вихідні дні після робочого тижня за кінострічками — хороша ідея. Психологи зазначають, що перегляд фільмів на вихідних може допомогти відвернути увагу від поганих новин […]

15:00, 02.02.2024 Скопіч Дмитро
photo 2022 11 11 16 09 30 79866

«На фронті любов до тварин не зникає»: як бахмутянин встигає служити в ТРО та допомагати тваринам

Бахмутянка Оля Литовченко була однією з перших волонтерів Бахмутського товариства захисту тварин «Лада». У цю справу її привів син Сергій, юнак завжди прагнув допомагати тваринам, […]