Експерт розповів, що росіяни отримали наказ перерізати «дорогу життя» в Бахмуті

Микола Ситник 13:35, 10 Травня 2023

oleksandr kovalenko large 7a86a

Сили оборони України продовжують тримати контроль над західним сектором Бахмута. Водночас окупанти намагаються захопити шляхи постачання до міста.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомив у своєму Telegram-каналі.

За його словами, наразі звичайні російські сили перегруповуються і зосереджують свою увагу на південному секторі Бахмута. 

«Успіхи у СОУ дійсно є, але це результат системних контратак, як у самому місті, так і за його межами. В іншому ж, регуляри зараз здійснюють перегрупування, концентруючи основні свої сили у південному секторі. Очевидно, що для них поставлене завдання перерізати 0504 (ред. автошлях Костянтинівка – Часів Яр – Бахмут) за будь-яку ціну», — наголосив Олександр Коваленко.

Мапа 46ecbТраса Т0504 Костянтинівка – Часів Яр – Бахмут. Фото: скріншот із Google maps

Він додав, що ЗСУ, незважаючи на постійні ворожі штурми, зберігають контроль по лінії вулиць Чайковського-Визволителів Донбасу.

«З півночі основною лінією зіткнень продовжує залишатися вулиця Олександра Морозова. Як і в багатьох інших випадках, ті самі позиції там постійно переходять із рук в руки. По вулицях Оборони, Леваневського та провулку Зої Космодем’янської ворога дещо відкинули від Визволителів Донбасу. Продовжується безуспішний тиск на перехрестя Чайковського та Визволителів Донбасу, а також на Ювілейну-Чайковського. СОУ продовжують зберігати контроль над своїми позиціями і регулярно контратакують», — розповів експерт.

Мапа Бахмут 025c3Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Олександр Коваленко переконаний, що заяви ватажка не варто сприймати серйозно.

«У пригожина стався черговий напад звинувачень російських окупаційних військ у тому, що регуляри залишили свої позиції, що дало змогу просунутися СОУ. Незрозуміло з чого ці істерики, адже він і так планував 10 травня тікати з міста. Тому, скиглення пригожина, як завжди, слід ділити на двоє, а то й множити на нуль зовсім», — вважає військово-політичний оглядач.

Він додав, що до 9 травня російське командування не тільки не змогло вирішити питання з Бахмутом, але й втратило низку позицій. 

«Дуже поганий символізм для РОВ (ред. російських окупаційних військ), який найближчим часом може стати закономірністю», — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: У ЗСУ прокоментували втрати росіян на Бахмутському напрямку

Раніше фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що окупаційна армія рф втекла з позицій в Бахмуті та оголила один із флангів фронту. Цю ділянку довелось прикривати «вагнерівцям». Через це загинули близько 500 бойовиків.

Нагадаємо, командир тактичної групи «Азов» Андрій Білецький повідомив, що воїни 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під час штурму російських позицій просунулись на кілька кілометрів та розгромили підрозділи 72-ї бригади рф. Окрім того, великих втрат зазнав 3-й штурмовий загін ПВК «вагнер».

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Facebook

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!