«На фронті любов до тварин не зникає»: як бахмутянин встигає служити в ТРО та допомагати тваринам

Семаковська Тетяна 16:46, 11 Листопада 2022

photo 2022 11 11 16 09 30 79866Бахмутянка Оля Литовченко була однією з перших волонтерів Бахмутського товариства захисту тварин «Лада». У цю справу її привів син Сергій, юнак завжди прагнув допомагати тваринам, тож до справи долучив й маму. Сьогодні бахмутянин боронить Україну, але все одно встигає допомагати чотирилапим.

Редакція «Бахмут. IN. UA» розповідає ще одну історію про родину, яка наближає перемогу.

Жінка розповідає, що у «Ладу» її привів син, фактично Сергій був одним з перших фундаторів товариства. «Лада», — це особлива спільнота, створена людьми з великим серцем. Нагадаємо, що волонтери разом з тваринами близько двох місяців тому евакуювався до Дніпропетровщини, тут підопічні тварини будуть зимувати.

«Більше десяти років тому, Сергій відгукнувся на пропозицію допомогти дістати цуценя, і з того часу все якось закрутилося. Ми разом з сином готували той майданчик для тварин, я завжди могла розраховувати на його допомогу. Поїхати, знайти собаку, врятувати її від біди, або спіймати травмовану тварину, він один із найактивніших волонтерів», — розповідає героїня про сина.

Мама хлопця постійно спілкується з ним, підтримують зв’язок майже щодня, а ще Сергій завжди в курсі справ, розпитує чи вистачає всього в притулку.

«Кормів нам завжди не вистачає, потреба у них є завжди. На день ми витрачаємо орієнтовно 45 кілограмів корму для тварин. Ліків наразі вистачає, є невеличкий запас. Тварин у нас дуже багато, біля 150. Нас дуже підтримують дівчата з сусіднього селища. Вони приїздять кожного тижня, привозять нам смаколики, вигулюють собак. Чого не вистачає, так це любові від людей до тварин. Багато наших підопічних — це тварини евакуйовані з гарячих зон, вони бояться звуків, дуже тягнуться до людей, але бояться поки», — зазначає пані Оля.

Зараз пані Оля має дружню команду однодумців, разом доглядають за тваринами, за цей час навіть встигли влаштувати в люблячі родини декілька тварин, розповідає героїня. Відтак, одна із собак тепер живе в сусідній Польщі, це тваринка у віці, в Україні її було б важко прилаштувати, каже волонтерка.

Однак, нова родина не звертала увагу на вік собаки, натомість нові власники подарували їй любов. Прилаштуванню тварин радіє й Сергій, він не перестав волонтерити навіть на фронті. Останній випадок, був не так давно.

«До військових прибилася собачка, дуже боялася вибухів, але трималася поруч, не хотіла нікуди йти. Ми забирали тварин і намагалися їх прилаштувати. Сергій постійно телефонує й питає чи є якась допомога. Він не залишає цю справу, тому що любов до тварин — вона нікуди не зникає. Я не знаю, як йому вдається поєднувати волонтерство і службу, мені здається він взагалі не спить. Він підгодовує тварин, намагається їм допомогти», — зазначає пані Оля.

 Життя Сергія на фронті

Screenshot 120 7a4c6

Сергій у військовій амуніції. Фото: особистий архів героя

Ми поспілкувалися і з Сергієм, зараз чоловік несе службу в Бахмутській територіальній обороні, захищає Україну від ворогів на Сході. Він розповів про свою рутину на фронті.

Будній день чоловіка складається з наряду, незалежно від позицій. Умови комфортні наскільки це можливо, зауважує Сергій. Теплим одягом та буржуйками військові забезпечені.

«Залежно від того, де ми знаходимося, на яких позиціях у нас є час покупатися, поїсти, зібрати речі. От, наприклад, звільнився ти після наряду, можеш піти поспати, відпочити, привести себе до ладу. Стосовно умов, буває по різному, якщо мова йде про пункт дислокації, то там більш кращі умови для побуту, якщо ж говорити про позиції — то кожен сам собі намагається облаштувати, імпровізувати нормальне місце. Жити можна, не скаржимося, на допомогу приходять спальні мішки та каремати», — каже Сергій.

Про своє рішення піти саме в підрозділ Бахмутського ТРО Сергій не пожалів. Розповідає, що не мав раніше військового досвіду, тож не знав чи може потрапити до лінійних підрозділів. Також рушієм стало те, що це було локальне ТРО рідного міста, де Сергій знав кожен куток та вулицю.

«Щодо тварин, ми завжди ними з мамою займалися, тож коли є час та потреба звісно, що я допоможу», — каже Сергій

У вільний від нарядів час, чоловік читає, спілкується з рідними, дізнається про те, як йдуть справи у притулку, інколи дивиться фільми. Побратими Сергія також займаються своїми справами, відпочивають, хтось вчиться чомусь новому, зокрема й тактикам ведення бою.

Читайте також: Три хвилини на прощання: як сім’ю бахмутян розділила війна

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]