Ідея на вихідні — влаштувати кіномарафон. Топ 10 фільмів цієї осені

Семаковська Тетяна 07:30, 24 Вересня 2023
Підбірка кращих фільмів цієї осені / фото з відкритих джерел

Один із бюджетних способів провести вихідні — влаштувати дома кіномарафон. Осінню ми все частіше обираємо домашній відпочинок, а от зробити його цікавішим можуть фільми та корисні солодощі. Про те, як можна зробити десерти із сезонних ягід нам розповідала кондитерка з Бахмута. 

А от перелік фільмів, які вас вразять – знайдете у підбірці редакції. Тут є класика, фантастика, драми та детективи.

Вік Аделайн

Це фантастична історія про жінку, яка потрапила у дуже незвичайну подію. У 29 років головна акторка потрапляє в автомобільну аварію, яка супроводжувалась сильним електричним розрядом. Вона вижила, проте відбулись певні зміни у її житті – Аделайн перестала старіти.

На підході перші сто років її життя, а вона залишається все такою ж красивою, як вісімдесят років тому. У цей час її власна дитина вже постаріла, а сама дівчина досі не може знайти того, хто прийняв би її історію і її почуття. Фільм не залишить вас байдужим.

Зелена книга

Цю кінострічку можна описати так: просте, життєве, трішки сумне, трішки кумедне, але з великим сенсом. У фільмі пересікається життя двох абсолютно різних людей: Тоні Велелонга, який втрачає роботу викидайлом в нічному клубі та афроамериканского музиканта Дона Ширлі.

Останній наймає Тоні попрацювати водієм та відправитись у музичний тур по південних штатах Америки, там, де чорношкірому хлопцеві може знадобитися груба сила італійського вишибали. Тоні та Дон відправляються в довгу поїздку з численними пригодами, які змінять життя кожного з них назавжди.

До теми: Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Стажер

Фільм “Стажер” – це один із вдалих комедійних стрічок, які не лише змусять вас посміхнутись, але й розкриють цікаві життєві проблеми та зруйнують чимало стереотипів. Якщо коротко розповідати про сюжет, то на вас чекає розповідь про Бена Віттакера, якому вже сімдесят, проте він не може спокійно сидіти без діла.

Бен вирішує найнятися стажером в офіс сайту про моду. Там молодий колектив, молода начальниця, і спочатку вони не знають, як правильно реагувати на таку ситуацію, чим обернеться їхня співпраця, чекає вас у кінці фільму.

Ніч у музеї

Ця трилогія фільмів чудово підійде для сімейного вечора та сподобається і дітям і дорослих не залишить байдужими. Пригодницький фільм з елементами комедії розповість вам історію  про розлученого батька, який намагається заспокоїтися, справити враження на свого сина та знайти свою долю.

Він претендує на роботу нічним сторожем в Американському музеї природної історії міста Нью-Йорк, а потім виявляє, що експонати через магічний єгипетський артефакт, оживають уночі. У кожній частині на головного героя чекають нові та таємничі пригоди.

Читайте також: Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні

Таємне життя Волтера Мітті

Пригодницька комедія, яка змусить вас поглянути на життя під іншим кутом. Волтер Мітті – службовець невеликого магазинчика, точніше фоторедактор. На роботі він то і робить, що розглядає красиві місця і мріє про подвиги, славу і визнання.

Будучи надто сором’язливою і боязкою людиною, Волтер, більшість свого часу проводить в заняттях і самокопанні. Скромний і тихий в своїх фантазіях перетворюється на справжнього відважного героя, що рятує світ.

Однак в реальності Волтер – аж ніяк не супергерой, а скоріше залякана людина, яка не може за себе постояти. Волтер Мітті навіть не уявляє, що зовсім скоро все зміниться і його мрії здійсняться чудесним чином. Життя подарує йому чудову можливість спробувати на собі роль супергероя, здатного на сміливі і неймовірні вчинки.

Маленькі жінки

Дуже вдала екранізація знаменитого американського роману Луїзи Мей Олкотт розповість вам історію про п’ятьох сестер, які не схожа одна на одну. Вони дорослішають та намагаються знайти своє місце у цьому світі.

Події у фільмі відбуваються за часів Громадянської війни у США. Головні героїні разом із своєю люблячою матір’ю чекають повернення батька з фронту, а поки що займаються самими звичайними справами дівчат із аристократичних родин кінця XIX століття – грають, ходять на бали і усі разом закохуються в сусідського хлопчика Теодора.

Через роки доля розведе сестер по різних містах і навіть країнах, а бунтівна Джо спробує записати на папері все про їхні дитячі пригоди.

Барбі

Хоч раз у житті кожен з нас бачив Барбі. Це міг бути прилавок магазину або ж у когось була власна іграшка. Цю ляльку з ідеальними параметрами тіла довгий час вважали ідеалом. Так чи так воно насправді?

В 2023 році оновлену Барбі випустила на екран кінорежисерка Грета Гервіг. Ця стрічка не про стереотипну ляльку, а про справжніх жінок. Ідеально підійде для перегляду мамі з донькою, кіно вже вийшло у кінотеатр, але подивитись можна також вдома на платформі SWEET.TV та підтримати роботу українського провайдера. Ціна за фільм – 149 гривень.

Текст підготувала стажерка Ірина Кріксон

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олекса Довбуш

Підбірка українських фільмів, яка зворушить до глибини душі

Повномасштабне вторгнення не тільки не знищило українське кіно як явище, але й дало йому новий стимул для розвитку. Зараз вони являють собою самобутні проєкти, які […]

21 c022c

Що робити на вихідні: підбірка від редакції “Бахмут IN.UA”

Вихідні можна провести по-різному, але важливо набратися сил, щоб продовжувати працювати, підтримувати збори для армії та допомагати волонтерам.

c20aeb79e26b k61 min 8ecd5

Найкращі сучасні книги для підлітків: підбірка від письменниці

Читання почало набувати популярності серед українських підлітків, адже це хороший спосіб втекти від реальності війни та захопитися пригодами героїв у невідомих раніше світах. Крім того, […]