Ідея на вихідні — влаштувати кіномарафон. Топ 10 фільмів цієї осені

Семаковська Тетяна 07:30, 24 Вересня 2023
Підбірка кращих фільмів цієї осені / фото з відкритих джерел

Один із бюджетних способів провести вихідні — влаштувати дома кіномарафон. Осінню ми все частіше обираємо домашній відпочинок, а от зробити його цікавішим можуть фільми та корисні солодощі. Про те, як можна зробити десерти із сезонних ягід нам розповідала кондитерка з Бахмута. 

А от перелік фільмів, які вас вразять – знайдете у підбірці редакції. Тут є класика, фантастика, драми та детективи.

Вік Аделайн

Це фантастична історія про жінку, яка потрапила у дуже незвичайну подію. У 29 років головна акторка потрапляє в автомобільну аварію, яка супроводжувалась сильним електричним розрядом. Вона вижила, проте відбулись певні зміни у її житті – Аделайн перестала старіти.

На підході перші сто років її життя, а вона залишається все такою ж красивою, як вісімдесят років тому. У цей час її власна дитина вже постаріла, а сама дівчина досі не може знайти того, хто прийняв би її історію і її почуття. Фільм не залишить вас байдужим.

Зелена книга

Цю кінострічку можна описати так: просте, життєве, трішки сумне, трішки кумедне, але з великим сенсом. У фільмі пересікається життя двох абсолютно різних людей: Тоні Велелонга, який втрачає роботу викидайлом в нічному клубі та афроамериканского музиканта Дона Ширлі.

Останній наймає Тоні попрацювати водієм та відправитись у музичний тур по південних штатах Америки, там, де чорношкірому хлопцеві може знадобитися груба сила італійського вишибали. Тоні та Дон відправляються в довгу поїздку з численними пригодами, які змінять життя кожного з них назавжди.

До теми: Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Стажер

Фільм “Стажер” – це один із вдалих комедійних стрічок, які не лише змусять вас посміхнутись, але й розкриють цікаві життєві проблеми та зруйнують чимало стереотипів. Якщо коротко розповідати про сюжет, то на вас чекає розповідь про Бена Віттакера, якому вже сімдесят, проте він не може спокійно сидіти без діла.

Бен вирішує найнятися стажером в офіс сайту про моду. Там молодий колектив, молода начальниця, і спочатку вони не знають, як правильно реагувати на таку ситуацію, чим обернеться їхня співпраця, чекає вас у кінці фільму.

Ніч у музеї

Ця трилогія фільмів чудово підійде для сімейного вечора та сподобається і дітям і дорослих не залишить байдужими. Пригодницький фільм з елементами комедії розповість вам історію  про розлученого батька, який намагається заспокоїтися, справити враження на свого сина та знайти свою долю.

Він претендує на роботу нічним сторожем в Американському музеї природної історії міста Нью-Йорк, а потім виявляє, що експонати через магічний єгипетський артефакт, оживають уночі. У кожній частині на головного героя чекають нові та таємничі пригоди.

Читайте також: Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні

Таємне життя Волтера Мітті

Пригодницька комедія, яка змусить вас поглянути на життя під іншим кутом. Волтер Мітті – службовець невеликого магазинчика, точніше фоторедактор. На роботі він то і робить, що розглядає красиві місця і мріє про подвиги, славу і визнання.

Будучи надто сором’язливою і боязкою людиною, Волтер, більшість свого часу проводить в заняттях і самокопанні. Скромний і тихий в своїх фантазіях перетворюється на справжнього відважного героя, що рятує світ.

Однак в реальності Волтер – аж ніяк не супергерой, а скоріше залякана людина, яка не може за себе постояти. Волтер Мітті навіть не уявляє, що зовсім скоро все зміниться і його мрії здійсняться чудесним чином. Життя подарує йому чудову можливість спробувати на собі роль супергероя, здатного на сміливі і неймовірні вчинки.

Маленькі жінки

Дуже вдала екранізація знаменитого американського роману Луїзи Мей Олкотт розповість вам історію про п’ятьох сестер, які не схожа одна на одну. Вони дорослішають та намагаються знайти своє місце у цьому світі.

Події у фільмі відбуваються за часів Громадянської війни у США. Головні героїні разом із своєю люблячою матір’ю чекають повернення батька з фронту, а поки що займаються самими звичайними справами дівчат із аристократичних родин кінця XIX століття – грають, ходять на бали і усі разом закохуються в сусідського хлопчика Теодора.

Через роки доля розведе сестер по різних містах і навіть країнах, а бунтівна Джо спробує записати на папері все про їхні дитячі пригоди.

Барбі

Хоч раз у житті кожен з нас бачив Барбі. Це міг бути прилавок магазину або ж у когось була власна іграшка. Цю ляльку з ідеальними параметрами тіла довгий час вважали ідеалом. Так чи так воно насправді?

В 2023 році оновлену Барбі випустила на екран кінорежисерка Грета Гервіг. Ця стрічка не про стереотипну ляльку, а про справжніх жінок. Ідеально підійде для перегляду мамі з донькою, кіно вже вийшло у кінотеатр, але подивитись можна також вдома на платформі SWEET.TV та підтримати роботу українського провайдера. Ціна за фільм – 149 гривень.

Текст підготувала стажерка Ірина Кріксон

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олекса Довбуш

Підбірка українських фільмів, яка зворушить до глибини душі

Повномасштабне вторгнення не тільки не знищило українське кіно як явище, але й дало йому новий стимул для розвитку. Зараз вони являють собою самобутні проєкти, які […]

21 c022c

Що робити на вихідні: підбірка від редакції “Бахмут IN.UA”

Вихідні можна провести по-різному, але важливо набратися сил, щоб продовжувати працювати, підтримувати збори для армії та допомагати волонтерам.

c20aeb79e26b k61 min 8ecd5

Найкращі сучасні книги для підлітків: підбірка від письменниці

Читання почало набувати популярності серед українських підлітків, адже це хороший спосіб втекти від реальності війни та захопитися пригодами героїв у невідомих раніше світах. Крім того, […]