Місто у валізі: донеччан закликають поділитися врятованими сімейними фото

Микола Ситник 11:55, 3 Лютого 2024
Архівне фото
Мешканці Донеччини / архівне фото Центру міської історії

Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей запрошують мешканців Сєверодонецька, Маріуполя, Бахмута та інших зруйнованих міст приєднатися до ініціативи зі збору сімейних фотоархівів. Проєкт покликаний врятувати пам’ять про знищене місто, його традиції та культуру.

Про це повідомляє Центр міської історії Центрально-Східної Європи.

“Місто у валізі: врятовані архіви”

Ініціатива “Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви” має на меті зібрати світлини для збереження та вивчення історії міст, що зазнали урбіциду.

Організатори наголошують, що фотографії є важливим джерелом інформації про минуле та розповідають унікальні історії, відображають традиції, обряди та щоденне життя певного часу і місця. 

Для нас цінні різні фотографії: сімейні свята, робочі і шкільні будні, краєвиди мікрорайонів, природа у містах, важливі будівлі і рідний дім, дитинство та багато інших. Ці фотографії є вікном у минуле і зв’язком між людьми: членами сім’ї, членами міської громади. Часом фото є єдиною пам’яттю про людей, які стали жертвами війни, а часом  можуть стати також основою для повоєнного містопланування та відбудови,

зазначають // у Центрі міської історії

“Місто у валізі”: як долучитись до ініціативи?

Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей шукають:

  • сімейні архіви (готові безкоштовно оцифровувати старі фотографії родин);
  • сучасні родинні знімки (можна надсилати фото, зроблені за останні роки, також цифрові);
  • архіви краєзнавців та організацій, які не мають можливостей оцифрування і збереження.

Якщо ви бажаєте надати свої фото для сканування і архівування, звертайтесь: 

  • за номером: +38 (095) 386 9645;
  • на електронну пошту: [email protected] (Катерина Філонова).

Усі зібрані та опрацьовані фотографії будуть архівовані та доступні на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії із можливістю подальшого використання дослідниками, митцями та зацікавленими особами.

Паперові фотографії та права на оцифровані зображення залишаються у власників. Міський медіаархів зберігатиме оцифровані зображення та ззовні надаватиме користувачам доступ до повнорозмірних файлів лише за згодою власників.

До слова, поради щодо того, як правильно зберігати, передивлятися та досліджувати свої сімейні архіви, можна знайти тут.

Примітка. Проєкт “Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви” завдячує гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії. Ініціативу реалізують Центр міської історії, Маріупольський краєзнавчий музей у співпраці з Університетом Сент-Ендрюса та Національним університетом “Острозька академія”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 16:45, 20 Січня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 22 січня, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лікарняні виплати в Україні: як змінилася процедура у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:15, 20 Січня 2025
Оформлення виплат / фото ілюстративне, Depositphotos

Робітники, які не можуть продовжувати роботу через стан здоров’я, можуть піти на лікарняний та розраховувати на спеціальні виплати. Цією можливістю можна скористатися й у 2025 році, втім треба бути готовим до нововведень.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про лікарняні та про те, як саме змінилася ця можливість у 2025 році.

Лікарняні виплати у 2025 році

Лікарняні виплати — це тимчасовий дохід під час хвороби, які надаються працівникові під час його тимчасової непрацездатності. Підставою для отримання грошей є наявність е-лікарняного або документального підтвердження права працівника на звільнення від виконання службових обов’язків (листок непрацездатності) на період, визначений лікарем.

У 2025 році запрацювала нова реформа, яка закріплена законами України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. В її межах прийнята норма, згідно з якою Пенсійний фонд України (ПФУ) залучатиметься до виплат лікарняних. Перші п’ять днів хвороби працівника оплачує його роботодавець. Починаючи з шостого дня — ПФУ. Якщо ви хворієте понад шість днів, то ваш роботодавець має подати заяву-розрахунок до Пенсійного фонду.

Як здійснюватимуться виплати у 2025 році

Підставою для нарахування лікарняних виплат є е-лікарняний, або листок непрацездатності. Саме цим документом працівник підтверджує свою хворобу. На їх основі формується електронний медичний висновок, який згодом потрапляє до Електронного реєстру листків непрацездатності. Сповіщення про відкриття вашого е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на Порталі електронних послуг ПФУ.

Самі виплати надходитимуть тоді, коли статус працівника на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України зміниться на “Готовий до сплати”. Для звичайних лікарняних термін зміни статусу становить 7 днів після дати відкриття. Впродовж цього часу лікарем може бути змінений медичний висновок.

Варто зазначити, що через проблеми роботи електронного кабінету та реєстру лікарняних під час війни, деякі лікарняні так і не змінили свій статус на Готовий до сплати. У такому разі бухгалтер вашого підприємства може самостійно відрахувати та виплатити вам лікарняний.

Терміни виплат лікарняних коштом ПФУ

Виплати ПФУ мають перерахувати впродовж 10 календарних днів з дня надходження документів. Впродовж цього часу комісія ПФУ буде вирішувати, чи призначати вам лікарняні виплати. У випадку позитивного рішення, ПФУ має перерахувати кошти роботодавцю, а він — на рахунки працівника разом з найближчою зарплатою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Лікарняні виплати в Україні: як змінилася процедура у 2025 році

Робітники, які не можуть продовжувати роботу через стан здоров’я, можуть піти на лікарняний та розраховувати на спеціальні виплати. Цією можливістю можна скористатися й у 2025 […]

15:15, 20.01.2025 Скопіч Дмитро

Соціальна допомога: якого числа вона надходить на рахунки українців у 2025 році

Система соціальної допомоги в Україні — це важливий інструмент підтримки тих громадян, хто опинився у скрутному життєвому становищі. Вона вкрай актуальна й під час війни. […]

12:15, 20.01.2025 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю: як її оформити у 2025 році

В Україні існує державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. Вона діє й під час воєнного стану. Редакція Бахмут IN.UA розповідає […]

12:00, 19.01.2025 Скопіч Дмитро

Як звільнитися з військової служби за сімейними обставинами: покроковий гід та перелік документів

Військовослужбовці, які наразі перебувають на службі, мають право на дострокове звільнення зі служби за певними обставинами. Сімейні — одні з таких. Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

11:00, 19.01.2025 Скопіч Дмитро