Підбірка українських фільмів, яка зворушить до глибини душі

Семаковська Тетяна 15:00, 1 Березня 2024
Герой фільму “Довбуш” / скріншот

Повномасштабне вторгнення не тільки не знищило українське кіно як явище, але й дало йому новий стимул для розвитку. Зараз вони являють собою самобутні проєкти, які пронизані культурою України від початку й до самих титрів.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала список українських фільмів, які варто подивитися найближчим часом. Серед них документальні фільми, історичні драми та за пригодницькі екшн-фільми.

Українські фільми 2024

Трагічні сторінки української історії часто використовуються режисерами багатьох фільмів для створення “живої” кінокартини: про героїзм наших воїнів у минулому та сьогодні, про життя цивільних тощо. Всі вони глибоко розкривають тему того, як війна вплинула на повсякденне життя.

Крути

Український фільм-екшн побачив світ у 2019 році. Режисер стрічки Олексій Шапарєв. Фільм розкриває правду про трагічні події боротьби за українську незалежність у період національно-визвольних змагань. Перед переглядом рекомендуємо зробити короткий екскурс в історію, аби зрозуміти повноту цього кіно.

Заборонений

Неабиякого галасу у суспільстві спричинив фільм про українського дисидента Василя Стуса. Стрічка була під загрозою випуску, проте все ж вийшла у світ і розкрила історію українського поета, перекладача, правозахисника та відданого патріота, а також ознайомила читача із реаліями того часу та визначними постатями української культури.

Додому

Український драматичний фільм “Додому” розповідає про важкий шлях кримського татарина Мустафи, який прагне повернути тіло свого старшого сина на батьківщину в Крим та поховати згідно з мусульманськими традиціями. Стрічка торкає всі струни душі та стає важливим нагадуванням про те, що в Україні відбувається війна і що частина території України є окупована.

Щедрик

Історична драма “Щедрик”, знята у співпраці України та Польщі, перенесе глядача у часи, коли “одна імперія витісняє іншу, правлячі режими ворогують, стрімко змінюється світ довкола. У одному будинку по сусідству жили кілька сімей різних національностей – українці, поляки, німці та євреї. Буремні події не залишили шансів на щасливе спокійне життя ні для кого з дорослих.

Завдяки викладачці співів Софії (Яна Корольова) шанс бодай на якийсь час почуватися безпечно отримали діти. Разом вони співали, забуваючи про страшне сьогодення і мріючи про щасливе майбуття”.

Кіборги. Герої не вмирають

Український художній повнометражний фільм про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. За словами режисера: “Кіборги” – це не бойовик: “По жанру це військова драма, але кіно не про війну, а про мир, який народжується у війні. Тому так багато розмов між героями про те, яку країну вони захищають і в якій хочуть жити”.

Маріуполь. Невтрачена надія

Документальний фільм, який ґрунтується на свідченні звичайних людей, які прожили у Маріуполі у перший місяць війни, а також записах журналістки Надії Сухорукової, яка нотувала усе, що бачила. Це фільм-досвід, досвід життя в середині війни.

Буча. 2022

Фільм-розслідування про пошуки та ідентифікацію російських військових, бойові машини десанту та невдалі спроби окупантів приховувати свої воєнні злочини. Стрічка здобула перемогу на кінофестивалі “Серце Європи” у Варшаві.

Втеча росіян

Фільм-розслідування журналістів “Слідство. Інфо”, який розповідає про про двох українських дівчат, яких російська влада обманом вивезла спочатку в тимчасово окупований Крим, а потім — в окупований Генічеськ. Це ще одна історія, яка стане доказом усіх злочинів, які зчинила росія.

День Незалежності

Увесь матеріал для документальної стрічки знімався 11 операторами в різних куточках України 24 серпня 2022 року. Це фільм-один день, День Незалежності очима “працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відповідальних за ввімкнення сигналу тривоги в столиці, “пляжних” патрульних з Одеси, операторки протитанкового комплексу, мінометної батареї, штурмовика ЗСУ, 14-річної прибиральниці пабу в Харкові, художниці з Києва та народного депутата, який стояв у витоків проголошення незалежності України”. Така квінтесенція поглядів складає цілісну картину одного дня життя України.

Довбуш

Історичний, пригодницький фільм-екшн поверне вас у події 18 століття, коли жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Головний герой кінокартини Олекса Довбуш прагне відновити справедливість і стає натхненником для тих, хто бореться за свободу рідної землі. “Довбуш” став фільмом-відкриття цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю.

Список фільмів на цьому не закінчується, адже відродження українського кіно досі триває і з кожною стрічку все більше вдосконалюється, виходить на міжнародну арену та з гордістю заявляє про Україну. Досліджуйте українське, поширюйте українське та підтримуйте вітчизняного кіновиробника, адже це так важливо для нашої перемоги!

Текст підготувала стажерка Ірина Кріксон

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як евакуюватися зі Званівської та Сіверської громади: контакти

Семаковська Тетяна 11:45, 19 Вересня 2024
Евакуаційний рейс / фото гуманітарна місія “Проліска”

У Бахмутському районі продовжується евакуація цивільного населення із зони бойових дій. Особливо зі Званівської та Сіверської громади.

Про це повідомляють на сторінці Бахмутської районної державної адміністрації.

Евакуація з Донецької області

В Донецькій ОВА закликають людей в громадах, які постійно обстрілюють росіяни, не ризикувати життям та евакуюватися до безпечних районів України.

Вони також опублікували корисні контакти для евакуації, зателефонувавши за якими можна отримати детальну інформацію про формування евакуаційних маршрутів та безпосередньо записатися на них.

Для мешканців Званівської громади:

  • +380 (95) 502 4748;
  • +380 (95) 430 6219.

Мешканцям Сіверського району потрібно залишити заявку щодо евакуації  за телефоном “гарячої лінії” громади: 

  • +380 (95) 803 9716;
  • +380 (96) 372 1592.

Мешканцям Соледарської громади потрібно записуватись на евакуаційний автобус, який здійснюватиме рейс у міру отримання заявок. Це можна зробити за номерами:

  • +380 (95) 385 6071;
  • +380 (99)487 8916;
  • +380 (93) 233 8965.

Мешканці Торецької громади можуть залишити заявку на евакуацію за номерами телефонів:

  • +380 (99) 601 9491 (щоденно з 08:00 до 17:00);
  • +380 (66) 952 6360 (щоденно з 08:00 до 17:00).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 10:15, 19 Вересня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

25 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 25 вересня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

5 книжок про український Схід, які варто прочитати

Донеччина та Луганщина – для багатьох стереотипні регіони, але попри це є натхненням для письменників, які розкривають історії людей та руйнують усталені стереотипи про зросійщеність […]

307333799 501169188012744 1891290849874419639 n d8c26

Сергій Жадан у Кракові пообіцяв концерт в Бахмуті

Український ска-панк гурт виступив у невеликому клубі Кракова «Жадан і собаки». Це один із концертів благодійного туру містами Європи. Гурт збирав кошти для батальйону Хартія, […]

БАХМУТ 11 3 cec1f

Поетеса з Бахмута Валерія Глущенко розповіла про перші творчі вечори, Вільний мікрофон та евакуацію

Валерія Глущенко родом з Бахмута, піаністка за освітою зараз живе в евакуації на Житомирщині. Попри всі труднощі, Валерія не перестає писати вірші.

maxresdefault 339a0

Як легко перейти на українську: топ-5 порад

Наслідком повномасштабного вторгнення росії в Україну стали не лише руйнування і людські втрати, але й розвиток української мови, адже з кожним днем все більше громадян […]