Як росія краде дітей й звинувачує в цьому Україну? Історія від зрадника з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:41, 19 Травня 2023

Росія краде дітей

В Бахмуті станом на 18 травня все ще залишалося три дитини, батьки яких досі не виїхали. Нагадаємо, що спецпідрозділ поліції «Білі Янголи» допомагає евакуюватися людям з гарячих точок, зокрема й з Бахмута. Поліцейські закликають людей не ризикувати життям дітей, втім бували такі випадки, коли дорослі люди свідомо переховувалися від евакуації. Тим часом російська пропаганда вже вкотре намагається дискредитувати «Білих Янголів» й показати їх, як викрадачів дітей. Однак насправді саме російська федерація викрадає неповнолітніх й незаконно всиновлює українську малечу.

Редакція «Бахмут IN.UA» пояснює, чому росія розповсюджує фейки про «Білих Янголів» та як намагається приховати власні злочини? Й чи можуть дитину евакуювати саму?

Біженець з Бахмута запевняє — Україна забирає дітей без присутності батьків

Screenshot 698 23189

Чоловік, якого пропагандистський канал називає біженцем з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Ім’я цього чоловіка у відео не називають, втім пропагандисти запевняють, що він з Бахмута. Чоловік розповідає, що українці вивозили дітей з міста без батьків.

«Були моменти, я ж говорю, коли українці у нас в сусідньому дворі забирали дітей. Ось просто приїхали й забирають дитину, перший раз приїхали. Ага, вас скільки-то, скільки-то, ага маленькі діти. Приїжджають на наступний день, й забирають дитину без батьків, просто зайшли забрали дитину, без відомо батьків. Але батькам пощастило, що у них була своя машина. Якби у них, її не було — не дозволи б нам навіть їхати з ними. Забирали дітей та їхали у невідомому напрямку, так було в Артемівську, в Часів Ярі. Так же само, завжди вивозили без батьків, тільки якщо у них була машина…», — пояснює біженець.

Тож, що саме в цій історії не так. Факти, наведені чоловіком, не відповідають дійсності. Дітей з Бахмута справді евакуюють, але з батьками, або з одним із батьків. Механізм про примусову евакуацію дітей набув чинності на початку березня 2023 року, через те, що громадяни не могли прийняти рішення про евакуацію й жили з неповнолітніми у місті, де ведуть бої. Це напряму загрожувало життю й безпеці дитини.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністр.

Що каже закон про права дітей?

Оскільки дитина не може самостійно приймати рішення, це мають зробити її батьки, втім, якщо й вони не здатні на це — зберегти життя й евакуювати неповнолітню особу на безпечну територію зобов’язалася держава.

Конвенція про права дитини говорить, що дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, застосовуваним до даної особи, вона не досягає повноліття раніше.

Конституція України, стаття 3, вказує, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Сама життя наша країна вважає найціннішим й всіма доступними інструментами намагається його зберегти.

На відео в евакуаційну машину сідає малюк з батьками

В межах механізму проведення примусової евакуації дітей — обов’язкова евакуація здійснюється за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Цей механізм держава застосовує у якості крайнього заходу, коли батьки відмовляються добровільно евакуюватися із зони активних бойових дій, чим наражають на суттєву небезпеку дітей.

Як зараз виглядає Бахмут? Фото міста весною 2023 року

Оборона Бахмута триває вже 9 місяців, за цей час російські окупанти практично знищили місто, воно зруйноване на 90%. В Бахмуті немає води, світла, газу, лікарів, тобто жодних умов для приживання людей, тим паче неповнолітніх дітей. Однак, російські пропагандистські канали не говорять про це, адже не дбають ні за безпеку дітей, на за їхній емоційний стан.

photo 2023 05 18 19 43 35 988bc

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 19 11 18 33 72be7

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 19 11 18 34 b772c

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 17 22 27 03 5deda

Бахмут у травні 2023 року. Фото: супутникові зображення

Чи евакуюють дітей без супроводу дорослих? Пояснення від пресслужби-полції Донеччини

На відео в евакуаційну машину сідає малюк з батьками

Ті діти, які залишилися в Бахмуті через своїх батьків змушені жити в підвалах та постійно ризикувати життям. «Білі Янголи» попри небезпеку їздять та шукають неповнолітніх, щоб врятувати їх й разом з батьками, одним із батьків чи законним опікуном — вивезти дитину в безпечне місце.

Бувають випадки виключення, зокрема якщо мова йде про те, коли в особи немає батьків, а є опікун, який сам не евакуюються й наражає неповнолітнього на небезпеку. В такому випадку до роботи підключається соціальна служба, яка допомагає особі виїхати у безпечне місце та надає комфортні умови для проживання, пояснюють у пресслужбі поліції Донеччини.

«Кожна ситуація індивідуальна. Є родичі, які можуть оформити опікунство на дитину, в такому випадку її евакуюють до рідних. Якщо родичів немає, то вже соціальна служба дитину буде поміщати в Центр Реабілітації. Можливо й опікун виїде після цього. Це все вирішується в залежності від конкретної ситуації. Якщо є батьки, то ми не забираємо дитину, тільки з батьками», — розповідають у пресслужбі поліції Донеччини

Редакції також повідомили, що працювали й з випадками, коли дитина у свідомому віці виявила бажання евакуюватися, в той час, як батьки самі не хочуть виїздити. Через свій вік дитина не може зробити це самостійно. В такому випадку діють за наступною схемою:

«Батьки дозволяють дитині евакуюватися, підтверджують, що вони не проти евакуації дитини. Наприклад, є бабуся на безпечній території,тоді ми забирали дитину й везли її до бабусі. Ми не стикалися з такими випадками, коли ми приїжджаємо й дитина хоче евакуюватися, а батьки їй забороняють. Такого у нас не було», — пояснюють у коментарі редакції.

росія краде українських дітей

158640 1 large 23064

Діти. Фото: з відкритих джерел

Поки росія невтомно намагається дискредитувати ЗСУ, поліцію й волонтерів — сама вона викрадає дітей з окупованих територій України та незаконно всиновлює їх. Цьому є доведені факти. Відтак, дитячий омбудсмен рф марія львова-бєлова усиновила хлопчика, якого окупанти незаконно вивезли з Маріуполя.

Голова управління ООН у справах біженців (УВКБ) Філіппо Ґранді у січня 2023 року повідомив, що росія порушує «основоположні принципи захисту дітей» у воєнний час, видає українським дітям російські паспорти та віддає їх на усиновлення. Це відбувається проти волі неповнолітніх.

Радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук 24 лютого 2023 року повідомила, що ідентифіковано 16 221 дитину, яку окупанти незаконно примусово вивезли з території України. Однак реальна кількість силоміць вивезених українських дітей сягає сотень тисяч. Станом на лютий 2023 року вдалося повернути близько 300 українських дітей.

На відео в евакуаційну машину сідає дівчинка з рідними

Окупанти відбирають дітей після вбивства їхніх батьків, вилучають безпосередньо з родини, розділюють дітей і батьків під час таборів фільтрації. Також вони намірено створюють непридатні для життя умови й передають дітей на «оздоровлення та відпочинок». Після такого відпочинку дітей не повертають, вони залишаються в російській федерації.

У середині березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової щодо незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до рф. Тисячі українських дітей все ще залишаються в росії, тим часом, щоб не дати цьому числу збільшуватися поліцій, військові й волонтери намагаються вмовити батьків евакуювати своїх дітей, поки не стало пізно.

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Окуповане Покровське: уральські танкісти та волонтери — “захисники мирного неба росії”

Марія Лященко 18:07, 2 Травня 2024
В’їзд у Покровське / фото з відкритих джерел

Від Бахмута до села Покровське 10 кілометрів у бік Попасної. До повномасштабної війни село налічувало понад тисячу жителів. Після руйнувань та окупації росіянами влітку 2022 року інформації  про те, як нині виглядає Покровське, чи про жителів, що там перебували, майже не було. 

Нещодавно у російських соцмережах журналісти Бахмут IN.UA натрапили на фото російського військового з мешканкою Покровського, яка, за словами місцевих, одна з небагатьох жителів, які попри все залишилися у селі під час бойових дій та подальшої окупації.

Завдяки російським соцмережам нам вдалося трохи більше дізнатися про стан села після приходу росіян. Детальніше про це у матеріалі. 

“Волонтер” і уральські танкісти

“Військовий” рф з жителькою Покровського, жовтень 2023 / фото росджерела

Чоловік у військовій формі виявився не військовослужбовцем. Це —  максим сотніченко, підприємець та за сумісництвом волонтер із російського єманжелінська, челябінської області. Разом з дружиною вони мають бізнес вдома — ставлять вікна у рідному місті та завдяки підтримці земляків збирають все необхідне для фронту, де російські військові продовжують нищити наші міста й села та вбивати українців.

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини сотніченко частий гість. Зокрема й у селі Покровське. Періодично “волонтер” долає майже 2,5 тисячі кілометрів у дорозі аби привезти російським військовим-землякам гуманітарну допомогу та автівки у їхні місця дислокації.

Шлях “волонтера” окупованою Луганщиною / фото росджерела

 Як ось до військових 239 гвардійського танкового полку, які облаштувалися у цій будівлі. Її жителі села вже можуть з першого погляду і не впізнати. Проте це сільський магазин, поруч зупинка та фермерське господарство.

Військові рф у сільському магазині Покровського / фото росджерела
Магазин біля його військові рф / фото росджерела
Вигляд на вулицю та фермерські господарства / фото росджерела
Окупанти показують свої будні / фото росджерела
Зруйноване селище / фото росджерела
 Російський танк т-80 у Покровському та єманжелінський “волонтер” / росджерела

Це фото зроблене навпроти вже згаданого магазину, дорога направо — це колишня вулиця Чапаєва — виїзд із Покровського.

Ймовірно, це вулиця Садова, радше те, що від неї лишилося.
Ймовірно, це вулиця Садова, радше те, що від неї лишилося / фото росджерела
 тут росіяни, що нині перебувають у селі разом з “волонтером” йдуть вулицею Садова, поблизу “Артеміди” і вказують на наслідки своїх руйнувань.
 Окупанти йдуть вулицею Садова, поблизу “Артеміди” і вказують на наслідки своїх руйнувань / фото росджерела
Це — траса в бік Світлодарська.
Це — траса в бік Світлодарська / фото росджерела
Траса в бік Бахмута
Траса в бік Бахмута / фото росджерела
Виїзд у бік Попасної
Виїзд у бік Попасної / фото росджерела
Виїзд у бік Попасної
Знак “Покровське” / фото росджерела

Стара зупинка на цьому фото була на шляху у бік Бахмута. Знак знаходився на самій зупинці, проте, ймовірно під час обстрілів зупинку зруйнували, як і більшість будинків, а знак впав. Його почепили на руїни.

Кілька слів про “жертв путінського режиму”

Тези про “захист” жителів Донбасу, якими росіяни виправдовували початок повномасштабної війни, звучать все рідше. Їм на зміну приходять: “оберігати мирне небо росії”. 

Вже згаданий нами волонтер, до прикладу, привозить на Донбас не лише автівки.

Збір гуманітарної допомоги для військових рф
Збір гуманітарної допомоги для військових рф / росджерела

На заклик “волонтера” про допомогу військовим-єманжелінцям охоче приходять небайдужі до війни проти України пересічні росіяни — жителі міста й області, які збирають все необхідне, підтримуючи таку важливу, на їхню думку, ініціативу. 

Коментарі під зборами та звітами про поїздку на окуповані території України отримують підтримку й схвалення від жителів регіону: 

Коментарі “жертв режиму” / скриншот
Коментарі жертв режиму / скриншот

Крім потреб у тушонці й окопних свічках, не забувають “заручники диктатури” й про ідеологічну складову: мотивацію російських військових продовжувати вбивати українців та нищити наші території. Листи від дітей із закликами здобувати побєду, захищати мирне небо — що може бути потужніше: 

Окупант читає лист
Окупант читає лист / фото росджерела

 Небо того ж єманжелінська знаходиться за кілька тисяч кілометрів від Покровського, Донбасу загалом чи й всієї території України, проте уявна загроза, що висить десь “за лєнточкой”, куди росіяни охоче шлють своїх військових, а за ними їдуть і самі, аби допомогти, “помоліться за мальчіков” чи привезти “письмо ребьонка” на фронт бойцу, ох як манить. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де цивільним та військовим отримати безплатну реабілітацію в Україні

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:54, 2 Травня 2024

Військовий на протезах / фото Суспільне Львів

Центр “Superhumans” у Львівській області надає безкоштовну допомогу українцям, які втратили кінцівки або отримали інші серйозні травми внаслідок війни. Центр пропонує протезування, реконструктивну хірургію, реабілітацію та психологічну підтримку.

Про деталі отримання послуг — читайте в матеріалі

“Superhumans”: допомога

“Superhumans” став справжньою опорою для тих, хто опинився у скруті. Тут не лише дають шанс на відновлення втрачених функцій, але й допомагають людям повернутися до повноцінного життя.

Цивільні та військові особи можуть отримати безплатне протезування чи реабілітацію у Центрі “Superhumans”

За рік роботи центр значно розширив спектр послуг. Окрім протезування, тут проводять складні реконструктивні операції, співпрацюючи з французькими хірургами. Також започатковано новий напрямок — відновлення слуху.

Важливу роль у відновленні пацієнтів відіграє психологічна підтримка. З ними працюють кваліфіковані психологи, які допомагають впоратися з травмою та емоційними наслідками війни.

Як отримати допомогу?

Щоб отримати допомогу в центрі “Superhumans”, необхідно заповнити анкету на сайті. Після цього з вами зв’яжуться фахівці центру та запросять на консультацію та первинний огляд. У зв’язку із високим попитом на послуги, очікування в цій черзі може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Протезування та лікування для людей, які постраждали через війну, є безплатним.

Через високий попит на послуги центру “Superhumans”, очікування в черзі може тривати від кількох тижнів до кількох місяців.

Протезування та лікування для людей, які постраждали через війну, є безкоштовним.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В'їзд у Покровське / 2017

Окуповане Покровське: уральські танкісти та волонтери — “захисники мирного неба росії”

Від Бахмута до села Покровське 10 кілометрів у бік Попасної. До повномасштабної війни село налічувало понад тисячу жителів. Після руйнувань та окупації росіянами влітку 2022 року […]

18:07, 02.05.2024 Марія Лященко

Де цивільним та військовим отримати безплатну реабілітацію в Україні

У Львові працює унікальний реабілітаційний центр “Superhumans”, який безкоштовно надає послуги з протезування, реконструктивної хірургії, відновлювальної реабілітації та психологічної допомоги цивільним та військовим, постраждалим внаслідок […]

Посилки турботи: як отримати допомогу бахмутянам

Бахмутяни можуть отримати посилки від Центрів підтримки, вже 231 особам відправили адресну допомогу. Пріоритет мають пенсіонери, багатодітні та особи з інвалідністю.

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 8 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]