Як росія краде дітей й звинувачує в цьому Україну? Історія від зрадника з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:41, 19 Травня 2023

Росія краде дітей

В Бахмуті станом на 18 травня все ще залишалося три дитини, батьки яких досі не виїхали. Нагадаємо, що спецпідрозділ поліції «Білі Янголи» допомагає евакуюватися людям з гарячих точок, зокрема й з Бахмута. Поліцейські закликають людей не ризикувати життям дітей, втім бували такі випадки, коли дорослі люди свідомо переховувалися від евакуації. Тим часом російська пропаганда вже вкотре намагається дискредитувати «Білих Янголів» й показати їх, як викрадачів дітей. Однак насправді саме російська федерація викрадає неповнолітніх й незаконно всиновлює українську малечу.

Редакція «Бахмут IN.UA» пояснює, чому росія розповсюджує фейки про «Білих Янголів» та як намагається приховати власні злочини? Й чи можуть дитину евакуювати саму?

Біженець з Бахмута запевняє — Україна забирає дітей без присутності батьків

Screenshot 698 23189

Чоловік, якого пропагандистський канал називає біженцем з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Ім’я цього чоловіка у відео не називають, втім пропагандисти запевняють, що він з Бахмута. Чоловік розповідає, що українці вивозили дітей з міста без батьків.

«Були моменти, я ж говорю, коли українці у нас в сусідньому дворі забирали дітей. Ось просто приїхали й забирають дитину, перший раз приїхали. Ага, вас скільки-то, скільки-то, ага маленькі діти. Приїжджають на наступний день, й забирають дитину без батьків, просто зайшли забрали дитину, без відомо батьків. Але батькам пощастило, що у них була своя машина. Якби у них, її не було — не дозволи б нам навіть їхати з ними. Забирали дітей та їхали у невідомому напрямку, так було в Артемівську, в Часів Ярі. Так же само, завжди вивозили без батьків, тільки якщо у них була машина…», — пояснює біженець.

Тож, що саме в цій історії не так. Факти, наведені чоловіком, не відповідають дійсності. Дітей з Бахмута справді евакуюють, але з батьками, або з одним із батьків. Механізм про примусову евакуацію дітей набув чинності на початку березня 2023 року, через те, що громадяни не могли прийняти рішення про евакуацію й жили з неповнолітніми у місті, де ведуть бої. Це напряму загрожувало життю й безпеці дитини.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністр.

Що каже закон про права дітей?

Оскільки дитина не може самостійно приймати рішення, це мають зробити її батьки, втім, якщо й вони не здатні на це — зберегти життя й евакуювати неповнолітню особу на безпечну територію зобов’язалася держава.

Конвенція про права дитини говорить, що дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, застосовуваним до даної особи, вона не досягає повноліття раніше.

Конституція України, стаття 3, вказує, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Сама життя наша країна вважає найціннішим й всіма доступними інструментами намагається його зберегти.

На відео в евакуаційну машину сідає малюк з батьками

В межах механізму проведення примусової евакуації дітей — обов’язкова евакуація здійснюється за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Цей механізм держава застосовує у якості крайнього заходу, коли батьки відмовляються добровільно евакуюватися із зони активних бойових дій, чим наражають на суттєву небезпеку дітей.

Як зараз виглядає Бахмут? Фото міста весною 2023 року

Оборона Бахмута триває вже 9 місяців, за цей час російські окупанти практично знищили місто, воно зруйноване на 90%. В Бахмуті немає води, світла, газу, лікарів, тобто жодних умов для приживання людей, тим паче неповнолітніх дітей. Однак, російські пропагандистські канали не говорять про це, адже не дбають ні за безпеку дітей, на за їхній емоційний стан.

photo 2023 05 18 19 43 35 988bc

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 19 11 18 33 72be7

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 19 11 18 34 b772c

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 17 22 27 03 5deda

Бахмут у травні 2023 року. Фото: супутникові зображення

Чи евакуюють дітей без супроводу дорослих? Пояснення від пресслужби-полції Донеччини

На відео в евакуаційну машину сідає малюк з батьками

Ті діти, які залишилися в Бахмуті через своїх батьків змушені жити в підвалах та постійно ризикувати життям. «Білі Янголи» попри небезпеку їздять та шукають неповнолітніх, щоб врятувати їх й разом з батьками, одним із батьків чи законним опікуном — вивезти дитину в безпечне місце.

Бувають випадки виключення, зокрема якщо мова йде про те, коли в особи немає батьків, а є опікун, який сам не евакуюються й наражає неповнолітнього на небезпеку. В такому випадку до роботи підключається соціальна служба, яка допомагає особі виїхати у безпечне місце та надає комфортні умови для проживання, пояснюють у пресслужбі поліції Донеччини.

«Кожна ситуація індивідуальна. Є родичі, які можуть оформити опікунство на дитину, в такому випадку її евакуюють до рідних. Якщо родичів немає, то вже соціальна служба дитину буде поміщати в Центр Реабілітації. Можливо й опікун виїде після цього. Це все вирішується в залежності від конкретної ситуації. Якщо є батьки, то ми не забираємо дитину, тільки з батьками», — розповідають у пресслужбі поліції Донеччини

Редакції також повідомили, що працювали й з випадками, коли дитина у свідомому віці виявила бажання евакуюватися, в той час, як батьки самі не хочуть виїздити. Через свій вік дитина не може зробити це самостійно. В такому випадку діють за наступною схемою:

«Батьки дозволяють дитині евакуюватися, підтверджують, що вони не проти евакуації дитини. Наприклад, є бабуся на безпечній території,тоді ми забирали дитину й везли її до бабусі. Ми не стикалися з такими випадками, коли ми приїжджаємо й дитина хоче евакуюватися, а батьки їй забороняють. Такого у нас не було», — пояснюють у коментарі редакції.

росія краде українських дітей

158640 1 large 23064

Діти. Фото: з відкритих джерел

Поки росія невтомно намагається дискредитувати ЗСУ, поліцію й волонтерів — сама вона викрадає дітей з окупованих територій України та незаконно всиновлює їх. Цьому є доведені факти. Відтак, дитячий омбудсмен рф марія львова-бєлова усиновила хлопчика, якого окупанти незаконно вивезли з Маріуполя.

Голова управління ООН у справах біженців (УВКБ) Філіппо Ґранді у січня 2023 року повідомив, що росія порушує «основоположні принципи захисту дітей» у воєнний час, видає українським дітям російські паспорти та віддає їх на усиновлення. Це відбувається проти волі неповнолітніх.

Радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук 24 лютого 2023 року повідомила, що ідентифіковано 16 221 дитину, яку окупанти незаконно примусово вивезли з території України. Однак реальна кількість силоміць вивезених українських дітей сягає сотень тисяч. Станом на лютий 2023 року вдалося повернути близько 300 українських дітей.

На відео в евакуаційну машину сідає дівчинка з рідними

Окупанти відбирають дітей після вбивства їхніх батьків, вилучають безпосередньо з родини, розділюють дітей і батьків під час таборів фільтрації. Також вони намірено створюють непридатні для життя умови й передають дітей на «оздоровлення та відпочинок». Після такого відпочинку дітей не повертають, вони залишаються в російській федерації.

У середині березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової щодо незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до рф. Тисячі українських дітей все ще залишаються в росії, тим часом, щоб не дати цьому числу збільшуватися поліцій, військові й волонтери намагаються вмовити батьків евакуювати своїх дітей, поки не стало пізно.

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Безкоштовні юридичні консультації для ВПО у Броварах 18 липня

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безкоштовні юридичні консультації для ВПО у Броварах 18 липня

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]