Росіяни поширюють фейк про бої з французами на Харківському напрямку, при цьому стверджуючи, що нікого в полон не братимуть. Цю “новину” вони використали як клікбейтну рекламу.
Детальніше про допис — у матеріалі редакції Бахмут.IN.UA.
Чи справді Французький легіон воює на Харківському напрямку?
росія вже не вперше спекулює на темі “війни проти НАТО”. Рашистська влада та ЗМІ часто наголошують на тому, що нібито в Україні воюють найманці. Останнім часом досить активно поширюються фейки саме про французьких військовослужбовців, до того ж у різних контекстах. Раніше, до прикладу, “Бахмут IN.UA” розповідав про черговий російський фейк: нібито французи хочуть захопити Одесу.
Що таке Французький Іноземний легіон
Французький Іноземний легіон — єдине військове формування Франції, створене у 1831 році та яке може застосовуватися лише за її межами. До його лав приймають чоловіків усіх національностей віком від 17 до 40 років. Переважно в складі Легіону іноземці, проте і громадян Франції був певний відсоток, значно менший від основної кількості. Усього в Легіоні 9 тисяч осіб, серед яких понад 700 українців, за даними лютого 2022 року.
Президент Франції Еммануель Макрон назвав дві умови відправки французьких військових в Україну: прямий запит київської влади та значний прорив росії на лінії фронту. Але запиту не було, як і прориву фронту. Тож на території України немає французьких військових формувань, про що заявляв Макрон.
Єдиний Легіон з іноземними добровольцями — це Міжнародний легіон при ГУР МО України. Він є окремим спецпідрозділом Інтернаціонального легіону оборони України, також він підпорядкований Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України. Легіон діє окремо від Українського Іноземного Легіону. І саме це формування бере активну участь у спротиві з росіянами на Харківському напрямку.
Росіяни не беруть у полон
У дописі автор декілька разів наголошує на тому, що російські військові не братимуть своїх противників у полон, зокрема мали на увазі французьку армію. Подібні заяви мають каратися, як і подібні дії щодо полонених. Це порушує закони ведення війни. Адже полонені — вкрай важливий аспект у війні, це як мінімум збереження життя солдата для подальшого обміну із полоненим з іншої сторони. Отже, російська пропаганда заявляє про нехтування Женевською конвенцією та порушення прав людини в ході повномасштабної війни.
Допис — клікбейтна реклама?
У кінці публікації варто звернути увагу на те, що автор прикріпив посилання на Телеграм-канал, де нібито після підписки можна подивитися ефір, знятий від першої особи одного з російських окупантів. В ефірі себто показано, як масово гинуть французькі військові. Це все доповнено кнопками для переходу на канал.
Це очевидно звичайний клікбейт, який можна одразу впізнати по цих кнопках. Проте, деякі користувачі можуть повірити в цю інформацію та почати підписуватись на ці Телеграм-канали. Але зазвичай це закриті сторінки, що не містять обіцяної інформації чи контенту. Це один із видів реклами. Ми надіслали запит на підписку, у відповідь прийшло наступне повідомлення:
Попереджаємо: якщо ви спостерігаєте певний провокативний допис із дуже інтригуючою інформацією, але в кінці бачите подібні посилання та заклики підписатися, з ймовірністю 99% – це лише клікбейт, який направлений на рекламу.
Читайте також:
- Фейк: росіяни виправдовують обстріл лікарні “Охматдит” наявністю “військових об’єктів”. Аналіз соцмереж
- “Корисні ідіоти”. Як шкодять українські блогери та політики
- Американський “блогер-журналіст”оббріхує Україну. Джексон Хінкл на службі кремля
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!