Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Семаковська Тетяна 10:00, 11 Серпня 2024
Ланч у школу дитині / фото ілюстративне

Школа та навчання є насиченим, але, одночасно, виснажливим етапом життя дитини. Підготовка смачних, поживних, сповнених вітамінами обідів із собою в школу подарують дитині не тільки заряд енергії. Це також розвине у неї розуміння культури споживання їжі та позитивно вплине на її здоров’я. 

У цій статті редакція Бахмут IN.UA зібрала поради для батьків щодо того, що приготувати дитині в школу, а також поділася ідеями вже готових шкільних обідів і здорових перекусів.

Що покласти дитині із собою на обід у школу

Збираючи ланчбокс для дитини в школу, важливо знайти баланс між тим, щоб покласти їй їжу, яка сподобається дитині, і переконатися, що вона буде поживною. Ось кілька основних компонентів, які слід враховувати, збираючи шкільний обід.

Салат з макаронів та курки є поживним та корисним варіантом ланчу для вашої дитини у школі / фото з відкритих джерел

Перш за все, треба подбати про основну страву. Нею можуть стати:

  • бутерброди: готуйте бутерброди з цілозернового хліба, нежирного білка (наприклад, індички або курки) і великої кількості овочів. Для аромату додайте невелику кількість нежирного майонезу або гірчиці.
  • салат з макаронами: приготуйте салат з цілозернових макаронів, овочів і нежирного білка, наприклад, квасолі або курки.

Другим, але не менш важливим фактором, вважається десерт:

  • фрукти: додайте фрукти дитині в школу до ланчу, наприклад, свіжі або попередньо нарізані скибочки яблука або виноград. Подумайте про упаковку, можна використати багаторазовий контейнер, щоб зберегти фрукти свіжими.
  • овочі: додайте до ланчу для дитини в школу нарізані огірки, моркву або помідори черрі для здорового хрускоту.
  • молочні продукти: додайте порцію нежирного йогурту або сирні палички.

Не варто забувати й про напої, адже дитині важливо зберігати нормальний водний баланс організму:

  • вода: заохочуйте дитину пити достатньо води за допомогою зручної багаторазової пляшки з водою.
  • 100% фруктовий сік (у помірних кількостях): якщо ви додаєте сік, переконайтеся, що це 100% фруктовий сік без додавання цукру.
Не забувайте додавати до ланчів фрукти: це корисний та смачний десерт для вашої дитини / фото з відкритих джерел

Приклади ланчів для учнів

Щоб надихнути вас, ми зібрали кілька цікавих ідей того, що приготувати дітям в школу. 

  • Варіант 1: Індичка з овочами.

Скибочки індички разом із листям салату, помідорами та легкою заправкою стануть прекрасним варіантом для обідньої перерви. Додайте до цього нарізаний болгарський перець і невелику ємність хумусу. Також покладіть трохи фруктів.

  • Варіант 2: Салат з макаронами.

Салат з цілозернової пасти з помідорами чері, огірками та нарізаною кубиками курячою грудкою. Такі продукти є частиною здорового харчування, а їх комбінація сподобається вашій дитині. Додайте також ягоди та натуральний йогурт.

  • Варіант 3: Кесаділья з овочами та сиром.

Кесаділья з цілозернового лаваша, начинена пасерованим болгарським перцем, цибулею та нежирним сиром. Додайте маленький контейнер із сальсою, щоб дитина могла поєднати ці смаки.  Покладіть також нарізані яблука з арахісовим маслом.

Корисний та сповнений вітамінами шкільний обід гарантує вашій дитині заряд енергії на весь день / фото з відкритих джерел

Корисні снеки для учнів

На додаток до повноцінного обіду важливо забезпечити свою дитину здоровими закусками, щоб підтримувати її рівень енергії. Ми зібрали кілька порад щодо того, що можна приготувати із собою в школу, крім основних страв. 

  • Свіжі фрукти: нарізані яблука з арахісовим маслом, скибочки банана, ягоди, такі як полуниця, чорниця або малина.
  • Овочі: морквяні палички з хумусом, селера з вершковим сиром, помідори черрі з посипкою солі.
  • Молочні продукти та білок: грецький йогурт з медом, сирні палички або кубики, мікс з горіхами й сухофруктами (якщо це дозволено дитині).
  • Цілозернові закуски: цілозернові крекери з сиром, попкорн з дрібкою приправ, батончики гранола або домашнє вівсяне печиво без додавання цукру.
Багаторазові зручні контейнери та пляшки стануть зручним способом пакування ланчів вашої дитини до школи / фото з відкритих джерел

Пакуючи закуски, контролюйте порції, щоб ваша дитина не з’їла занадто багато. Подумайте про використання невеликих багаторазових контейнерів або пластикових пакетів для легкого та доступу до закусок протягом навчального дня.

Читати також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: в українській лікарні розмістили банер із закликом до наркозалежних та людей з інвалідністю вступати до ЗСУ

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 5 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Пропагандистські Telegram-канали поширюють фотографію із нібито встановленим банером в одній із лікарень України. Рекламна конструкція начебто із закликом вступати до лав ЗСУ спрямована до наркозалежних людей та тих, у кого є інвалідність.

Утім, це — фейк. Світлина містить ознаки фотошопу, а текст на банері написаний з помилками.

Мобілізація в Україні: простір для фейків рф

29 липня на проросійських Telegram-каналах з’явилась світлина із банером у коридорів одній із нібито лікарень України. На ньому є позначки ЗСУ та текст: “Незважаючи на особливості твого здоров’я, будь ти наркозалежним чи інвалідом, ми все одно знайдемо для тебе місце серед воїнів ЗСУ! Кожна допомога важлива! Всю інформацію ви можете дізнатись в реєстратурі”. 

Самі пропагандисти у своїх публікаціях підписали світлину так: “Тепер до ЗСУ вербують навіть тих, хто прийшов на огляд до лікарні. Наркоманам та інвалідам обіцяють місце у лавах ЗСУ”.

Про фейковість фотографії свідчать декілька факторів:

  • У тексті вжито слово “інвалід”, що є заборонено. 16 січня 2018 року президент Петро Порошенко підписав Закон України №2249-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року, згідно з яким із законодавства вилучається термін “інвалід” і впроваджується термін “особа з інвалідністю”. 
  • Помилка комунікації: звернення ведеться до одного громадянина з використанням особового займенника “ти”, однак пізніше вжито “ви”. Як правило, у рекламних оголошеннях, брошурах, банерах вживається єдиний стиль звертання до читача.
  • Ознаки фотошопу: інструмент з цифрового аналізу FotoForensics вказав, що світлина зазнала редагування. Оригінальне фото має відображатись без яскраво виділених елементів, що різняться у порівнянні з іншими. Оскільки саме ці деталі є або додані, або видозмінені. Натомість результат показав, що лого ЗСУ та інші надписи виділяються поміж інших об’єктів на зображенні. Це свідчить про фотошоп.
Результат аналізу зображення FotoForensics / скриншот

Створюючи фейки про мобілізацію в Україні, зокрема про залучення людей з інвалідністю та залежностями до лав ЗСУ, пропагандисти намагаються поширити міф, що в Україні не вистачає охочих захищати свою державу. Відтак прагнуть створити враження, що український уряд змушений вдатися до крайніх заходів, аби заповнити ряди армії. На тлі напружених новин про перебіг мобілізації, прибічники рф намагаються загострити ситуацію, посилюючи відчуття невизначеності та тривоги серед українського населення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: “Білий Янгол” викрадає дітей з прифронтових територій і зон бойових дій

Чорнойван Аліна 13:03, 4 Серпня 2024

Журналісти російського ЗМІ взяли інтерв’ю в евакуйованого з донецького Нью-Йорку жителя. Той розповів, що українці викрадають з родин дітей. Чому інформація не відповідає дійсності та яку мету переслідують росіяни, створюючи фейки навколо цієї теми — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

Звідки з’явилась новина про нібито викрадення?

24 липня 2024 на сайті РИА Новости опублікували статтю про те, як працівники українських структур начебто відбирають дітей у батьків. Після чого їхня подальша доля себто стає невідомою. Проте мешканець Нью-Йорку, у якого брали інтерв’ю,  впевнений, неповнолітніх здають “на органи” або педофілам.

Скриншот / РИА Новости

У статті використали відео, де нібито житель Нью-Йорка, чийого імені автори не вказали, розповів декілька історій із викраденням дітей. Ми подивились ролик, і не виявили конкретики у словах так званого очевидця подій. Повної версії даного відео в інтернеті немає, помітно, що воно неповне, це лише частина репортажу з цієї теми. 

Чоловік говорить загальними фразами: «знайома розповіла», «десь біля якоїсь будівлі у матері забрали батьківські права і відібрали дітей». Дана ситуація ні про що не свідчить. По-перше, не факт, що це справді відбулося. По-друге, замало деталей обставин, за яких дітей чомусь везли в машині окремо від матері. Зі слів чоловіка все доволі розмито і без реальних фактів.

Росіяни звинувачують Україну у викраденнях дітей

Держдума рф прийняла постанову за доповіддю віцеспікерки анни кузнєцової стосовно нібито злочинів так званого «київського режиму» проти дітей. Зокрема вона відзначила українських військових, організації «Білий Янгол» та «Фенікс» як злочинні структури, що займаються викраденням дітей. 

Окрім переліку дій, спрямованих проти дітей, спікерка зазначила також статистику зникнення дітей з підконтрольних Україні населених пунктів Донбасу. У доповіді вона назвала такі цифри:

 «У 2014-2022 роках з територій Донбасу, підконтрольних Києву, зникли 1,6 тис. неповнолітніх, а з початку 2022 року українська влада вивезла з території Новоросії близько 65 тис. дітей».

Дані підхопили також Рен.тв та опублікувало на своєму сайті.

Держдума рф акцентує на тому, що дані про зникнення дітей взяті з їхнього розслідування. Вони стверджують, що зазначену кількість неповнолітніх вивезли українські структури у невідомому напрямку. Виникає питання — звідки у росіян може бути доступ до проведення розслідувань на територіях, що їм непідконтрольні?

  Жодних деталей розслідування та доказів росіяни не демонструють, лише апелюють до цифр та гучних заяв про нібито викрадення дітей або їх евакуацію без дозволу батьків.

Однак що пропагандисти скажуть щодо чималої кількості випадків евакуації цілих родин «Білим Янголом»?

Примусова евакуація дітей з територій бойових дій

Російська влада посилається на реальний факт — примусова евакуація дітей. Справді в березні 2023 Кабмін запровадив примусову евакуацію дітей з територій бойових дій. Однак цією процедурою не передбачено позбавлення батьківських прав, вивезення неповнолітніх без відома та дозволу відповідальних осіб. 

Тож примусова евакуація дійсно є правильним рішенням, оскільки окрім постійних обстрілів, життю дітей перешкоджає і відсутність нормальних умов для життя на території бойових дій. Наприклад, відсутність води та електроенергії, ризики виникнення інфекційних хвороб у випадках масових смертей мешканців. Саме тому запровадження обов’язкового виїзду більше ніж доречне в таких ситуаціях. Тим паче для цього працюють волонтери, зокрема раніше згадані «Білий Янгол» та «Фенікс», що проводять евакуаційні заходи на Донеччині.

Фейк про викрадення запускають не вперше?

Наша редакція вже не вперше викриває фейки росіян про викрадення українськими структурами дітей. До прикладу історія з нібито переселенцем з Бахмуту, що розповідає про те, як українські організації примусово вивозять дітей без відома їхніх батьків. Це новина за травень 2023 року.

Тож нещодавно розповсюджене пропагандистами звинувачення «Білого Янгола» виконане ніби за методичкою: на першому відео мешканець Бахмуту, імені якого не назвали, розповідає про викрадення дітей; така сама картина: житель Нью-Йорку без імені повідомляє схожу інформацію. 

Росія окупувала чимало території України, вона продовжує викрадати та вивозити українських дітей. Подібна дезінформація російською стороною запускається  для того, аби продовжувати відбирати дітей, при цьому переклавши всю відповідальність на українські структури, звинувачуючи їх та проводивши так звані розслідування. При цьому не підкріплюють свої заяви конкретними фактами та доказами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]

Боротьба між вчителями та смартфонами: як вчаться школярі з Бахмута

Другий рік навчання українських школярів під час воєнного стану розпочався. Школи Бахмута протягом цього періоду працюють тільки в онлайн форматі. Хоча всі учасники навчального процесу […]

Олекса Довбуш

Підбірка українських фільмів, яка зворушить до глибини душі

Повномасштабне вторгнення не тільки не знищило українське кіно як явище, але й дало йому новий стимул для розвитку. Зараз вони являють собою самобутні проєкти, які […]

Чоловік рахує гроші

Фінансова експертка пояснила, які ризики існують при оформленні кредитів

Повномасштабна війна в країні збільшила кількість людей, які відчувають фінансові труднощі. Кредит або мікрозайм може здаватися виходом зі скрутної ситуації. Проте, беручи кредит, важливо бути […]

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Осінь та зима часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не треба […]

Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Щорічно близько 200 тисяч українок стають мамами. Важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу. З початку року більше […]

12:36, 25.08.2023 Микола Ситник