Пушилін заявив, що частину окупованої Донеччини не планують відновлювати

Валентина Твердохліб 12:30, 28 Листопада 2025
компенсації, пушилін
Зруйнований житловий квартал у Бахмуті, липень 2025 року / фото росджерела

Окупаційна влада Донеччини змінює риторику щодо захоплених територій. Якщо раніше окупанти обіцяли повне відновлення, то тепер кажуть про збереження зруйнованих кварталів. Їх, нібито, перетворять на “музейні символи”. Ймовірно, у списку може опинитися і Бахмут, адже подібні заяви були раніше.

Про це в інтерв’ю російському пропагандистському агентству “риа новости” повідомив ватажок “днр” денис пушилін.

Окупанти хочуть законсервувати зруйновані міста і села Донеччини

Ватажок “днр” денис пушилін розповів російським пропагандистам про майбутні плани в так званій “республіці”. Торкнувся він і теми відбудови. Якщо раніше окупаційна влада обіцяла відновити всі зруйновані міста і села, то зараз риторика змінилась. Пушилін каже, що деякі населені пункти не відновлюватимуть повністю, а законсервують як “музейні символи військової слави”.

Ватажок “днр” каже, що зруйновані квартали будуть цікавими для огляду.

“Дехто воює, а в декого там воюють родичі, тому звісно буде цікаво після всіх тих подій приїхати, побачити і відчути. Ми плануємо зробити якісь частини населених пунктів, де будуть законсервовані руйнування та інше. Можливо якісь малі населені пункти, які комісійно ми ухвалимо рішення не відновлювати, а саме законсервувати і зробити як музей для нащадків. І це буде з урахуванням сучасних технологій, де можна буде зануритись і в реальну обстановку, і десь мультимедійна складова. Це буде справжній музей”, — заявив денис пушилін.

За словами очільника “днр”, мета таких музеїв — показати важливість протидії нацизму. Список населених пунктів, які хочуть законсервувати, не повідомляється.

Нагадаємо, що раніше пушилін робив подібні заяви і щодо Бахмута. Він казав, що деякі міські квартали хочуть законсервувати і перетворити на “місця пам’яті про наслідки бойових дій”, куди возитимуть туристів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

Валентина Твердохліб 15:45, 5 Червня 2026
Звільнені з полону 5 червня / фото Володимир Зеленський

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. Деякі з них обороняли Маріуполь і перебували в полоні з 2022 року.

Редакція публікує обрані кадри звільнених з полону.

Обмін 5 червня: фото звільнених

Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Військові, звільнені з полону / фото Володимир Зеленський
Всі військові, яких звільнили 5 червня / фото Володимир Зеленський
Сльози після повернення додому / фото Володимир Зеленський
Після обміну військові відправляються на реабілітацію / фото Володимир Зеленський
Обійми з побратимами / фото Володимир Зеленський
Перший дзвінок до рідних / фото Володимир Зеленський
Військові зі стягами своїх бригад / фото Володимир Зеленський
Обійми / фото Володимир Зеленський
Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Дзвінок додому після звільнення / фото Володимир Зеленський
Звільнені полонені в межах обміну 5 червня / фото Володимир Зеленський
полону
Військові на рідній землі / фото Володимир Зеленський

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Валентина Твердохліб 14:57, 5 Червня 2026
полону
Звільнені з полону 5 червня 2026 року / фото Володимир Зеленський

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з 2022 року.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Обмін 5 червня

Сьогодні, 5 червня, ще 185 українських захисників сьогодні повернулися додому з російського полону. Це воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.

Звільнені військові тримали оброну в Маріуполі та на “Азовсталі”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському та Курському напрямках. Серед них є ті, хто перебував у полоні ще з 2022 року.

Разом із захисниками з полону звільнили одного цивільного.

Після повернення на підконтрольну Україні територію звільнені військові проходять медичний огляд, реабілітацію та отримують необхідну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фоторепортаж

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної […]

полону
Важливо

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з […]

житлом
Важливо

Скільки родин із тимчасово окупованих територій купили житло за ваучери

В Україні працює житлова програма для ВПО з тимчасово окупованих територій. Переселенці і переселенки зі статусом УБД або отриманою інвалідністю внаслідок війни можуть отримати житлові […]

засудили

Передавала росіянам дані про захисників Маріуполя: суддю з Бердянська засудили на 15 років за держзраду

У 2022 році суддя окупованого міста Бердянськ на Донеччині почала працювати на спецслужби рф. За власною ініціативою вона передавала дані про бійців “Азову”, які обороняли […]

бахмута

Окупанти звітують про виплату компенсацій на ТОТ: мешканці ставлять ці заяви під сумнів

Російські окупанти поширюють заяви про виплату компенсацій на окупованій Донеччині. Останнім часом ця тема є головною в риториці окупаційних адміністрацій. За словами Олексія Муратова, очільника […]