Україна зустріла новий 2024 рік, відбиваючись від чергових атак російської федерації у небі та на землі, ситуація залишається складною на всіх напрямках. Володимир Зеленський дав інтерв’ю виданню The Economist, де поділився основними викликами та цілями на 2024 рік.
Редакція наводить головні тези з розмови про мобілізацію, вибори в Україні та власне виробництво зброї.
Росія продовжує терор цивільних, але втрачає солдат
Росія все ще завдає ударів по Києву, Дніпру, Харкову, Одесі та іншим містам, але світ вже не слухає так уважно. В Україні настає втома. За словами пана Зеленського, Захід втратив відчуття нагальності, а багато українців — відчуття екзистенційної загрози. Зараз він намагається відродити й те, і інше.
Президент наголошує, що російські війська все ще гинуть в таких місцях, як Авдіївка, звідки він щойно повернувся. За оцінками британської військової розвідки, за нинішніх тенденцій, до 2025 року росія зазнає понад 500 000 втрат убитими і пораненими.
Україні необхідна підтримка партнерів
Володимир Зеленський говорить, що армія Путіна не змогла взяти жодного великого міста у 2023 році, тоді як Україна змогла прорвати російську блокаду Чорного моря і тепер перевозить мільйони тонн зерна новим маршрутом.
Росія задіює все більше мобілізаційних ресурсів, а ресурси України виснажуються, увага Америки і багатьох європейських країн переключається на внутрішню політику в рік виборів. Завдання, яке стоїть перед Зеленським, зараз важче, ніж будь-коли.
Голова країни наголошує, що європейські країни повинні лобіювати Америку на підтримку України заради них самих. Він додає, що спецслужби кількох європейських країн почали вивчати можливість нападу на їхню територію з боку Росії. Йдеться й про ті країни, які не входили до складу СРСР.
Росія намагається вибороти собі паузу на полі бою
Щодо пропозицій про переговори, то Зеленський наголошує, що не бачить “жодних фундаментальних кроків до миру з боку Росії”. Натомість він і українці відчувають шквал повітряних атак на українські міста на сході, півдні, півночі та заході.
На думку президента, якщо Росія посилає сигнали про бажання заморозити конфлікт, бо в окупантів не вистачає ракет, боєприпасів або підготовлених військ. Їм потрібна ця пауза, аби відновити всі свої сили.
Плани на Крим
Ukrainian film "20 Days in Mariupol" in the categories "Documentary Feature Film" and "International Feature Film" in the published Oscar shortlists pic.twitter.com/7Ing9Gm0Y1
— Bakhmut IN.UA (@Bakhmutinua_eng) December 22, 2023
Зеленський не розкриває деталей про цілі на 2024 рік, він наголошує, що витік інформації перед контрнаступом минулого літа допоміг Росії підготувати свою оборону. Водночас лідер каже, що Крим і пов’язана з ним битва в Чорному морі стануть центром тяжіння війни.
Ізоляція Криму, незаконно анексованого Росією в 2014 році, і послаблення російського військового потенціалу там, зменшить кількість атак з цього регіону.
Така успішна операція стала б “прикладом для світу”, вважає Зеленський. Крім того, втрата центрального елементу кремлівської пропаганди показала б, що тисячі російських офіцерів загинули лише через амбіції Путіна.
Україна вже здобуває перемоги на стратегічно важливому півострові, знищуючи значну кількість кораблів Чорноморського флоту. П’ята частина цього флоту була знищена лише за останні чотири місяці. Втрата військово-морських баз, які Росія утримувала протягом останніх років, стала б величезною ганьбою для Путіна.
Швидкість будь-якого успіху залежатиме від військової допомоги, яку він отримає від західних партнерів.
Україна не відмовилася від цілі вийти на кордони 1991 року
Зеленський мало говорить про цілі на сході та півдні України. Але мета — Україну в її первинних кордонах, не змінилася і не зміниться. Найближчим завданням Зеленського у сухопутній війні буде захистити Схід, врятувати важливі міста України, східні та південні, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв”, а також захистити критично важливу інфраструктуру своєї країни.
Виробництво зброї
Володимир Зеленський наголошує, що країна повинні розраховувати на власні сили. За його словами, вона нарощує власне виробництво на випадок, якщо західних поставок буде недостатньо. Відомо, що Зеленський просить американський уряд надати Україні ліцензії на виробництво зброї, від артилерійських систем і ракет до засобів протиповітряної оборони. Лідер прокоментував й потенційні вибори в Україні.
“Мобілізація — це не лише питання солдатів, які йдуть на фронт. Це стосується кожного з нас. Це мобілізація всіх зусиль. Це єдиний спосіб захистити нашу державу і деокупувати нашу землю. Давайте будемо чесними, ми переключилися на внутрішню політику. Це вибір, який доведеться зробити українцям. Якщо ми продовжуємо зосереджуватися на внутрішній політиці, нам потрібно призначити вибори. Змінити законодавство, Конституцію. Але забудьте про контрнаступальні дії та деокупацію.
Найважливіша професія, яку українець може робити зараз, — це бути в Україні, а для наших західних партнерів — бути з Україною… Якщо у вас немає сил, то або забирайтеся геть, або відійдіть убік. Ми не відступимо”, — каже Володимир Зеленський.
Читайте також:
- Ситуація на фронті зайшла у глухий кут. Головне з інтерв’ю Залужного
- У The Guardian пояснили, як Україна може виграти війну
- Українській армії бракує новобранців, попереду великий виклик
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!