Як Червоний Хрест працює із пошуком полонених та зниклих безвісти українців

Семаковська Тетяна 17:06, 20 Липня 2023

chervonyj hrest 8bcb1Міжнародний Червоний Хрест — один із ланцюжків пошуку зниклих безвісти або полонених військовослужбовців. Хоча МКЧХ (ред. Міжнародний комітет червоного хреста) отримав не найкращу славу в Україні через бездіяльність, зокрема останній випадок був під час трагедії Каховської ГЕС. Попри те, Червоний Хрест залишається для українців надією знайти рідного, який опинився на території рф.

Редакція «Бахмут.IN.UA» дізналася, як працює Червоний Хрест із пошуком полонених та зниклих безвісти в рф. Коментарі надав Олександр Власенко, спеціаліст зі зв’язків зі ЗМІ від МКЧХ

Точна кількість звернень українців з питань зниклих до МКЧХ — невідома

Міжнародний комітет Червоного Хреста працює у зоні військових конфліктів (ред. організація не називай війну – війною), Україна зараз числиться серед таких зон. Одне із спрямувань роботи Червоного Хреста – фіксація зникнення та пошук полонених на території рф.

МКЧХ закликає людей звертатися до них у питаннях пошуку полонених та зниклих безвісти. Це можна зробити, заповнивши спеціальну форму на сайту Центрального агентства з розшуку (https://uruprecase.powerappsportals.com/uk-UA/), 

або телефоном:

  •  +41 22 730 3600 (дзвінки безкоштовні для абонентів Київстар, для абонентів інших операторів плата стягується згідно з тарифами оператора);
  • електронною поштою [email protected];
  • або звернутися до одного з офісів Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні (Київ, Одеса, Дніпро, Полтава, Львів, Донецьк, Луганськ) чи будь-якого відділення Товариства Червоного Хреста України.

«Сказати точну цифру таких звернень складно, тому що люди можуть звертатися й повторно, чийсь родич знайшовся і повернувся додому, але загалом з моменту створення Центрального агентства з розшуку ми понад 50 тисяч разів контактували з родичами осіб зниклих безвісти», – каже Олександр Власенко.

Читайте також: Як зарезервувати номер військового, який загинув чи зник безвісти?

Скільки часу МКЧХ опрацьовує звернення?

Якогось чіткого часового терміну немає, пояснюють у МКЧХ й додають, що крім Центрального агентства з розшуку МКЧХ кожна зі сторін міжнародного військового конфлікту створила власне Національне інформаційне бюро. За нормами міжнародного гуманітарного права, НІБ кожної зі сторін повинні надавати інформацію щодо таких затриманих осіб на вимогу МКЧХ. 

«Тільки-но ми отримуємо запит від родичів щодо особи зниклої безвісти, ми спрямовуємо запит до НІБ відповідної сторони з проханням надати нам інформацію щодо неї. Але час, який знадобиться на відповідь, не регламентується. Тому в деяких випадках ми отримуємо інформацію відносно швидко, в інших – довго, а в деяких випадках взагалі не отримуємо. Як тільки у нас з’являється інформація щодо місцеперебування розшукуваної людини ми відразу повідомляємо про це родичів, які відкрили у нас справу. Тільки наприкінці червня тисячі українців отримали від нас повідомлення про долю їх родичів, які вважалися зниклими безвісти», – пояснює представник організації.

Він додає, що жодні інші дані, опубліковані у соціальних мережах, враховуючи відеосвідчення, не є остаточним доказом місцеперебування людини. Такі свідчення МКЧХ аналізує й на їх підставі корегує запит до НІБ. Але інформація вважається підтвердженою тільки після того, як МКЧХ отримує інформації від НІБ відповідної сторони.

Як МКЧХ інформує рідних полонених або зниклих безвісти про процес пошуку особи на території РФ або ТОТ?

При відкритті запиту родичі осіб зниклих безвісти вказують, яким чином їм зручніше, аби з ними сконтактували. Як правило, це є телефонний дзвінок, пояснюють у МКЧХ.

Нагадаємо, У Києві відбулася акція на підтримку зниклих бійців 54-бригади. 

Родичі військовослужбовців 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи повідомляють про масові зникнення, а можливо й загибель бійців 54 бригади під Білогорівкою, Спірним та Роздолівкою. Нагадаємо, що за ці населені пункти тривали важкі бої останні місяці.

Крім того, кажуть рідні, багато бійців з бригади оголошені, як такі, що самовільно залишили позиції, хоча близькі впевнені, що їхні чоловіки, не залишали своїх позицій.

Читайте також: Куди звертатися родинам зниклих безвісти, аби знайти рідних?

Міжнародний Червоний Хрест й полонені в рф

Міжнародний Червоний Хрест мав б допомагати у організаційних питаннях та обміні українських полонених, які опинилися в росії. Однак, сприяння МЧХ у цьому процесі не активне. Анна залишила свою заявку про зниклого чоловіка, а відповідь отримала майже через пів року.

Фото: з вільних джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 27 Березня 2025
Поштомат / фото Нова Пошта

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок стає все більш успішним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про поштомати, а також й про те, як отримати посилку в ньому.

Як отримати посилку в поштоматі

Поштомати — це новітні термінали для отримання та відправлення посилок, головна особливість яких — це відсутність контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Він складається з комірок різного розміру, які відкриваються після введення коду або сканування QR-коду, отриманого від служби доставлення в застосунку. Така система спрощуючи процес логістики та мінімізуючи час очікування.

Зазвичай поштомати працюють цілодобово та в доступних локаціях для усіх громадян та громадянок — біля супермаркетів чи в інших публічних місцях.

Наразі програму встановлення поштоматів реалізовує “Нова Пошта”.

Як відправити посилку через поштомат “Нова пошта”

“Нова Пошта” реалізовує програму встановлення та доставку через поштомати / фото Нова Пошта

Для того, щоб відправити посилку через поштомат “Нова пошта”, потрібно:

  • зайти в застосунок “Нова пошта”;
  • натиснути “Створити посилку”;
  • обрати “поштомат” як місце відправки та отримання, а також заповнити всю необхідну інформацію про вас та отримувача;
  • обрати вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість та, за потреби, додаткові послуги (пакування/зворотна доставка);
  • обрати те, хто оплачуватиме послуги, після чого треба та натиснути “розрахувати вартість”;
  • створити експрес-накладну;
  • підійти до найближчого поштомату (потрібно впритул підійти до комірки поштомата, інакше вона не відкриється), після чого у застосунку відкрийте “Мої відправлення” та натиснути “Відкрити комірку” (якщо комірка не відкрилась, то увімкніть передачу Bluetooth на телефоні);
  • покласти посилку та підтвердити у додатку, що посилка відправлена.

Варто зазначити, що користувачі можуть відправити посилку не тільки на інший поштомат, але й до будь-якого відділення. Для цього під час оформлення замовлення потрібно буде обрати інше місце отримання.

Як отримати посилку через поштомат “Нова пошта”

Як виглядає поштомат / фото Нова Пошта

Отримати посилку через поштомат можна навіть за відсутності інтернету. Для цього потрібно у місці, де є інтернет-зв’язок, виконати наступний алгоритм дій:

  • зайти в мобільний застосунок компанії;
  • вибрати необхідну електронну накладну чи створити нову;
  • переконатися, що відправлення оплачене або ж оплатити посилку;
  • залишити додаток відкритим.

Далі потрібно дістатися до поштомата та, маючи увімкнений Bluetooth, виконати наступні дії:

  • дочекатися з’єднання з поштоматом;
  • далі відкрити комірку, забрати або покласти посилку та підтвердити це у застосунку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:25, 27 Березня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 квітня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок […]

14:35, 27.03.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро