У The Guardian пояснили, як Україна може виграти війну

Семаковська Тетяна 17:17, 28 Грудня 2023
Захисник України
Війна в Україні / Генштаб

Російська Федерація продовжує нарощувати кількість зброї. Одна з останніх її угод щодо виробництва зброї була з Індією, але країна-агресор встигає отримувати боєприпаси й від Північної Кореї, про це повідомляв Bloomberg. У 2024 році кількість снарядів, якими може розпоряджатися російська федерація, ймовірно, зросте до 5 мільйонів.

Про це повідомляє видання The Guardian, редакція наводить основні тези зі статті старшого наукового співробітника з питань наземної війни в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень Великої Британії Джека Вотлінга.

Зброя в України

У березні 2023 року ЄС ухвалив рішення про постачання Україні близько мільйона артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Але фактично було відправлено близько 300 тисяч. За даними Збройних сил України, влітку 2023 року Україна випускала до 7 000 артилерійських снарядів на день і зуміла погіршити логістику та артилерію росії до такого рівня, що росія випускала близько 5 000 снарядів на день.

Сьогодні українці намагаються випускати 2 000 снарядів на день, тоді як російська артилерія випускає близько 10 000 снарядів. Артилерія, це ще не все, але ця різниця свідчить про відносну нестачу матеріально-технічних засобів в Україні, що проявляється і в інших сферах, наприклад, у кількості безпілотників, які вона може використовувати.

Росія зможе випустити по Україні 5 млн снарядів у 2024 році

Росія, ймовірно, зможе випустити близько 5 мільйонів снарядів по Україні у 2024 році. Така цифра виходить з мобілізованого оборонного виробництва, поставок з Ірану і Північної Кореї та запасів, що залишилися. Кремль виробляє більше снарядів, ніж усе НАТО. Водночас Україна навряд чи побачить значне збільшення поставок протягом кількох місяців. Це передасть ініціативу росіянам. Кремль вважає, що може перемогти до 2026 року, і тому Путін не налаштований на переговори чи відступ.

Але так не повинно бути. Раніше цього місяця Міністерство оборони Естонії опублікувало “білу книгу”, в якій детально описано рівень військової техніки, необхідний для того, щоб зробити оборону України стійкою і продовжити звільнення окупованих територій до 2025 року.

Естонці підрахували вартість цих потреб, показавши, що вони цілком у межах можливого. Питання не в грошах, а в компетентності у виконанні.

Як росія може програти у війні

Президент рф володимир путін
Президент рф володимир путін / Kay Nietfeld, Deutschen Presse-Agentur

Забезпечити поразку Росії в Україні можливо, але для цього потрібно зробити кілька важливих кроків. По-перше, Україна потребуватиме стабільного постачання зброї, щоб мати змогу відбивати російські атаки протягом першої половини 2024 року.

Це вимагатиме значної підтримки з боку США, а також збільшення поставок з боку європейських членів НАТО, чия підтримка буде критично важливою з наближенням виборів у США в листопаді.

Багато боєприпасів, наданих з початку війни, були закуплені на міжнародному ринку або взяті з запасів, а інвестиції в європейське виробництво були повільними. Але в міру того, як запаси вичерпуються, підтримка військових зусиль України критично залежить від збільшення виробничих потужностей Європи.

Що потрібно, аби Україна виграла війну

Україна має виправити помилки, які призвели до невдалого контрнаступу у 2023 році. Покращення підготовки її військ має бути пріоритетом. Європейський блок НАТО повинен розширити і поглибити навчальну підтримку.

Також Україна повинна інвестувати в оборонне виробництво, замість того, щоб покладатися на закупівлі з-за кордону. Якщо цього не зробити зараз, європейські лідери можуть опинитися перед необхідністю стримувати повністю мобілізовану Росію без запасів і можливостей їх поповнення.

Одночасна ескалація в Індо-Тихоокеанському регіоні у 2025 році може змусити США переорієнтувати низку критично важливих військових можливостей: дозаправку в повітрі, логістику, протиповітряну оборону, на стримування Китаю, що зробить Європу значно вразливішою.

Для України найближче майбутнє — це кілька місяців важких боїв без критично важливих ресурсів, а також намагання відновити бойову міць, витрачену протягом 2023 року. Але Європа може визначити, як виглядатиме друга половина 2024 року і навіть 2025 рік. Це війна, яку можна виграти.

Нещодавній успішний удар по російському десантному кораблю “Новочеркаськ” в гавані, захищеному шарами російської оборони, показує, як Україна може ефективно використовувати обладнання, яке їй надається.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Навіщо піхоті знати англійську мову? Викладачка з Бахмута розповіла про навчання військових

Часто кажуть, що англійська — це мова майбутнього. Відтак, за останніми даними на Землі є близько 400 мільйонів носіїв англійської мови. Також 1,6 мільярда людей […]

Олександра артилеристка

“Мій робочий інструмент — міномет 120”: артилеристка, яка обороняє Донеччину розповіла про свою роботу

3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]

Ураження дроном

Розвідники показали, як «полюють» на росіян поблизу Бахмута

На Бахмутському напрямку воїни ГУР МО України продовжують операції зі звільнення населених пунктів від російської окупаційної армії. Нещодавно в Кліщіївці, Бахмуті бійці знищили техніку та […]

11:48, 19.10.2023 Микола Ситник