У The Guardian пояснили, як Україна може виграти війну

Семаковська Тетяна 17:17, 28 Грудня 2023
Захисник України
Війна в Україні / Генштаб

Російська Федерація продовжує нарощувати кількість зброї. Одна з останніх її угод щодо виробництва зброї була з Індією, але країна-агресор встигає отримувати боєприпаси й від Північної Кореї, про це повідомляв Bloomberg. У 2024 році кількість снарядів, якими може розпоряджатися російська федерація, ймовірно, зросте до 5 мільйонів.

Про це повідомляє видання The Guardian, редакція наводить основні тези зі статті старшого наукового співробітника з питань наземної війни в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень Великої Британії Джека Вотлінга.

Зброя в України

У березні 2023 року ЄС ухвалив рішення про постачання Україні близько мільйона артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Але фактично було відправлено близько 300 тисяч. За даними Збройних сил України, влітку 2023 року Україна випускала до 7 000 артилерійських снарядів на день і зуміла погіршити логістику та артилерію росії до такого рівня, що росія випускала близько 5 000 снарядів на день.

Сьогодні українці намагаються випускати 2 000 снарядів на день, тоді як російська артилерія випускає близько 10 000 снарядів. Артилерія, це ще не все, але ця різниця свідчить про відносну нестачу матеріально-технічних засобів в Україні, що проявляється і в інших сферах, наприклад, у кількості безпілотників, які вона може використовувати.

Росія зможе випустити по Україні 5 млн снарядів у 2024 році

Росія, ймовірно, зможе випустити близько 5 мільйонів снарядів по Україні у 2024 році. Така цифра виходить з мобілізованого оборонного виробництва, поставок з Ірану і Північної Кореї та запасів, що залишилися. Кремль виробляє більше снарядів, ніж усе НАТО. Водночас Україна навряд чи побачить значне збільшення поставок протягом кількох місяців. Це передасть ініціативу росіянам. Кремль вважає, що може перемогти до 2026 року, і тому Путін не налаштований на переговори чи відступ.

Але так не повинно бути. Раніше цього місяця Міністерство оборони Естонії опублікувало “білу книгу”, в якій детально описано рівень військової техніки, необхідний для того, щоб зробити оборону України стійкою і продовжити звільнення окупованих територій до 2025 року.

Естонці підрахували вартість цих потреб, показавши, що вони цілком у межах можливого. Питання не в грошах, а в компетентності у виконанні.

Як росія може програти у війні

Президент рф володимир путін
Президент рф володимир путін / Kay Nietfeld, Deutschen Presse-Agentur

Забезпечити поразку Росії в Україні можливо, але для цього потрібно зробити кілька важливих кроків. По-перше, Україна потребуватиме стабільного постачання зброї, щоб мати змогу відбивати російські атаки протягом першої половини 2024 року.

Це вимагатиме значної підтримки з боку США, а також збільшення поставок з боку європейських членів НАТО, чия підтримка буде критично важливою з наближенням виборів у США в листопаді.

Багато боєприпасів, наданих з початку війни, були закуплені на міжнародному ринку або взяті з запасів, а інвестиції в європейське виробництво були повільними. Але в міру того, як запаси вичерпуються, підтримка військових зусиль України критично залежить від збільшення виробничих потужностей Європи.

Що потрібно, аби Україна виграла війну

Україна має виправити помилки, які призвели до невдалого контрнаступу у 2023 році. Покращення підготовки її військ має бути пріоритетом. Європейський блок НАТО повинен розширити і поглибити навчальну підтримку.

Також Україна повинна інвестувати в оборонне виробництво, замість того, щоб покладатися на закупівлі з-за кордону. Якщо цього не зробити зараз, європейські лідери можуть опинитися перед необхідністю стримувати повністю мобілізовану Росію без запасів і можливостей їх поповнення.

Одночасна ескалація в Індо-Тихоокеанському регіоні у 2025 році може змусити США переорієнтувати низку критично важливих військових можливостей: дозаправку в повітрі, логістику, протиповітряну оборону, на стримування Китаю, що зробить Європу значно вразливішою.

Для України найближче майбутнє — це кілька місяців важких боїв без критично важливих ресурсів, а також намагання відновити бойову міць, витрачену протягом 2023 року. Але Європа може визначити, як виглядатиме друга половина 2024 року і навіть 2025 рік. Це війна, яку можна виграти.

Нещодавній успішний удар по російському десантному кораблю “Новочеркаськ” в гавані, захищеному шарами російської оборони, показує, як Україна може ефективно використовувати обладнання, яке їй надається.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Семаковська Тетяна 10:00, 12 Травня 2024

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі ягоди залишається, тож у багатьох виникає питання — як правильно заморозити сезонні фрукти та овочі, та що заморозити на зиму?

Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна поділилася секретами заморозки сезонних ягід та овочів.

Як зберігати ягоди на зиму?

Заморозити фрукти та овочі в домашніх умовах – це можливість зберегти літні вітаміни, а також заощадити гроші на харчуванні. 

“Літо найсмачніша пора року, із дозріванням першої ягідки на городі, в нашому генетичному коді одразу запускається бажання робити запаси. Як же хочеться взимку теж ласувати смачними фруктами. Як мама трьох діток, я просто не маю часу на джеми, компоти, варення, а як сучасна людина я добре розумію, що перш за все сезонні фрукти — це вітаміни. Але треба правильно їх зберегти. Тому заморожування  найкращий спосіб це зробити”, — розповідає пані Ганна.

Експертка пояснює, що якщо ми говоримо про виробничі потужності — зробити шокову заморозку не складе труднощів. Однак вдома на заморозку сезонних овочів та фруктів треба більше часу та підготовки.

Як заморозити фрукти на зиму?

10 krokiv do velikogo vrozhayu polunici 01 4f3bf

Полуниця / фото з відкритих джерел

Ганна Полухіна радить звернути увагу на температуру заморожування, адже  чим швидше заморозиться ягода, тим більш корисна вона буде. 

Сьогодні більшість морозильних камер обладнані відсіком для швидкого заморожування, однак навіть, якщо у вас звичайний холодильник з морозильним відсіком — заморозити полуницю, диню чи вишню все одно можна. Для цього за добу до планової заморозки встановіть максимально холодну  температуру, і не відкривайте двері морозилки. 

В ідеалі має -27°, бо тільки при -20° у фруктах зупиняється діяльність ферментів від яких псується зірваний фрукт, пояснює Ганна Полухіна.

Ягоди, які ви обрали для заморозки мають пройти наступні етапи:

  • ягоди  треба промити холодною водою;
  • прибрати погані плоди, чи частину плоду;
  • просушити їх виклавши на тканину;
  • якщо фрукти великі, то краще розрізати їх на однакові частини;
  • далі потрібно приготувати деко, та викласти ягоди одним шаром. 
  • після цього помістити у камеру до заморожування. 

Як зберігати заморожені фрукти?

3143869 ed811

Заморожені ягоди / фото з відкритих джерел

Зберігти сезонні заморожені ягоди краще у пластикових контейнерах, адже так вони краще збережуть смакові якості.

Експертка також розповіла, скільки можуть стояти заморожені ягоди в холодильнику:

  • ягоди зберігаються до 10 місяців;
  • фрукти з кісткою 10-12 місяців;
  • фрукти без кісточки 3-4 міс. 

Що можна зробити з ягід смородини, полуниці та малини

obl 4fe93

Обліпиха / фото з відкритих джерел

Червону, та білу смородину можна заморозити для приготування корисних десертів, краще заморозити з гілочкою. Полуницю обов’язково потрібно морозити без хвостиків, краще робити з неї пюре. Малину в ідеалі обрати більш плотніший сорт ягід, а от вишню залишити з кісточкою. 

Для заморозки слив та абрикосів підібрати потрібно невеликі плоди і заморозити їх з кісточкою, якщо морозити без кісточки, то через три місяці на них з’явиться липкий сироп. 

Пюре з фруктів потрібно заморожувати у контейнерах, але під час заморозки пюре треба 2-3 рази добре перемішати, тоді воно не буде промерзати пластом, а буде більш схоже на морозиво, 

Обліпиху, калину журавлину експертка радить міксувати з малиною та м’ятою, а з цього вже робити пюре. Цю суміш потім можна додавати у чай, на одне горнятко 1-2 чайних ложки пюре, мед та апельсин.

як правильно заморозити свіжі огірки

thumbnail tw 20210303110834 6044 d7621

Сезонні овочі / фото з відкритих джерел

Ганна Полосухіна радить також заморозити овочі, зокрема й огірки, їх потрібно порізати кубиками, й нарізані огірки покласти у контейнери. 

Потім взимку огірки можна не розморожуючи додати до олів’є чи окрошки. Буде смачно. Якщо ви любите горошок його теж можна заморозити, для цього потрібно висипати його на хвилину у кип’яток і швидко пересипати у воду з льодом, щоб він залишився насиченого кольору, після цього горошок можна заморожувати. З таким горошком новорічний олів’є буде смачний і дуже яскравий, запевняє експертка. Заморожені овочі вдома завжди виручать, якщо потрібно щось швидко зготувати.

Як заморозити зелень?

61348d0df32d5 bd06a

Зелень / фото відкритих джерел

Зелень також можна заморозити на зиму, зокрема це:

  • кріп;
  • петрушка;
  • шпинат.

Кріп потрібно промити, висушити на тканинному рушничку, потім дрібно нарізати й суміш пересипати у невеликі пакети, щоб було зручно діставати й додавати порційно у супи, салати чи інші страви. Петрушку можна заморозити аналогічним шляхом.

Шпинат потрібно промити, покласти на тканинний рушничок, після цього порізати й збити в блендері отриману суміш можна розлити у форми для льоду й заморозити, після цього шпинат зручно додавати порційно у страви, як от кіш, суп, чи додати до омлету.

Заморозка грибів: секрети безпечного приготування

 grib pixabay 1 1300x820 0922f

Білий гриб / фото з відкритих джерел

Літом також відкривається сезон грибів, якщо ви хочете зекономити взимку — заморожуйте гриби у сезонну пору. Краще за все гриби заморожувати вареними, щоб точно впевнитися, що ви випадково не придбали, чи не назбирали в лісі поганку. 

Для цього гриби очистіть, потім покладіть у холодну воду, додайте цілу очищену головку білої цибулі — дочекайтеся кипіння, якщо цибуля отримала синюватий відтінок, це означає, що серед грибів є отруйний. 

Якщо ж вона не набула синього кольору – тоді все гаразд. Гриби остудіть, потім бланшовані гриби поскладайте в контейнери чи пакети, їх не розморожуючи додавайте у супи, кладіть на сковорідку до омлету чи готуйте з ними підливу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 11 Травня 2024
Черешня / фото ілюстративне

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від якої неможливо відірватися? 

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала 5 основних порад.

Який сорт черешні найкращий та найраніший?

Одним з найперших ласувати стиглими черешнями дозволяє сорт “Мелітопольська рання”. Ці ягоди достигають наприкінці травня, на початку червня. Крім раннього періоду плодоношення, Мелітопольська рання відрізняється високою врожайністю, здатністю до самозапилення та відмінною транспортабельністю ягід. Втім й інші сорти черешень можуть бути смачними, якщо знати, як їх вибирати.

Перша порада — слідкуйте за кольором

Черешня / фото ілюстративне

Колір черешні має бути рівномірним, насиченим, без блідих чи зелених плям. Жовті ягоди повинні мати яскравий золотистий відтінок, червоні – сяючий рубіновий колір без потемнінь.

Друга порада — звертайте увагу на консистенцію 

Хороша черешня повинна бути пружною на дотик, але не твердою. М’якувата, соковита, але не розсипчаста чи масляниста консистенція буде ідеальною.

Третя порада — розмір 

Звичайно, розмір черешні може варіюватися залежно від сорту. Але все ж краще обирати ягоди середнього розміру та однакової форми.

Четверта порада — цінуйте аромат і смак 

По можливості, обов’язково спробуйте черешню перед покупкою. Запитайте продавця про сорт та його смакові якості. Ідеальна черешня має інтенсивний аромат і солодкий злегка терпкуватий присмак.

П’ята порада — гладенька шкірочка без вад 

Якісні ягоди черешні повинні мати рівненьку, блискучу шкірочку без тріщин чи плісняви. Одразу відкиньте ягоди з пошкодженнями.

Як зберігати черешню?

Якісну і стиглу червону черешню можна зберігати в холодильнику до 10 днів, тоді як жовті та рожеві сорти краще з’їсти якнайшвидше, оскільки вони не зберігаються так само довго.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Навіщо піхоті знати англійську мову? Викладачка з Бахмута розповіла про навчання військових

Часто кажуть, що англійська — це мова майбутнього. Відтак, за останніми даними на Землі є близько 400 мільйонів носіїв англійської мови. Також 1,6 мільярда людей […]

Олександра артилеристка

“Мій робочий інструмент — міномет 120”: артилеристка, яка обороняє Донеччину розповіла про свою роботу

3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]

Ураження дроном

Розвідники показали, як «полюють» на росіян поблизу Бахмута

На Бахмутському напрямку воїни ГУР МО України продовжують операції зі звільнення населених пунктів від російської окупаційної армії. Нещодавно в Кліщіївці, Бахмуті бійці знищили техніку та […]

11:48, 19.10.2023 Микола Ситник