Росія боїться втратити контроль над Україною, бо мріє повернути весь СРСР

Семаковська Тетяна 10:29, 22 Січня 2024
Олександр Литвиненко / пресслужба форуму Україна 30

Безпекові гарантії для України, які укладені з Великою Британією, змінюють правила гри для росії. Так вважає Олександр Литвиненко, голова Служби зовнішньої розвідки України.

Днями Литвиненко написав колонку про це для видання The Economist. Редакція наводить основні тези посадовця.

Росія не відмовилася від окупації України

Мета війни росії в Україні — знищити українські Збройні сили — залишається незмінною. Попри величезну перевагу в ресурсах, країна-агресорка майже два роки не може виконати це завдання. Немалу роль у цьому відіграла підтримка Заходу, яке унеможливлює досягнення Росією її наполеонівських цілей.

Говорячи про цілі рф, насамперед йдеться про анексію українських територій, які були проголошені політичним керівництвом у москві “історичними російськими землями”, а також створення політичного утворення, яке повністю залежить від москви.

Якщо Україна програє, росія піде далі

Володимир путін сподівається, що перемога над Україною допоможе йому відновити контроль над колишніми радянськими республіками. Кремль розуміє, що якщо Україна впаде, йому буде легше повернути собі інші колишні радянські республіки. І навпаки, якщо наша країна встоїть, то це лише питання часу, коли росія втратить вплив на Південний Кавказ і Центральну Азію.

Нападаючи на Україну, росія вважає, що водночас воює із Заходом. Такі тези часто лунають на пропагандистських ресурсах. Путін сподівається на ефект доміно, він вважає, що якщо Захід, і перш за все США, зазнають нищівної поразки в Україні — він швидко втратить глобальний вплив.

Росія знає, що перемога, якої вона прагне над Україною, матиме глобальний ефект. Водночас країна-агресорка розуміє, що вона не може досягти своїх цілей там, не порушивши світовий порядок.

Москва шукає союзників

За останні два роки москва створила коаліцію, до якої входять Північна Корея, Іран та інші країни. які сподіваються отримати вигоду від зростання геополітичної напруженості. Попри те, що ця коаліція неформальна, її вплив відчутний, адже вона надає політичну і матеріальну підтримку росії. Йдеться про постачання артилерійських снарядів, безпілотників тощо. Мета коаліції —дестабілізувати світовий порядок.

Якщо росії не вдасться перемогти Україну на полі бою, її глобальні цілі будуть суттєво підірвані. Таким чином, зміцнення обороноздатності та безпеки України, забезпечення стійкості суспільства і держави — це найпростіший і найдешевший спосіб для Заходу зупинити росію та її прибічників.

Чи може Україна відбити атаку росії

Україна здатна відбити російську агресію за адекватної військової та економічної підтримки Заходу. Ця підтримка залишатиметься ефективною, якщо вона буде тривалою, аж до припинення російської агресії. Але йдеться не тільки про військову підтримку, але й про політичну, економічну, розвідувальну тощо. Також нам необхідна допомога у протидії кібервійні та дезінформації.

Останнім прикладом такого підходу є підписання Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Великою Британією 12 січня. Ця Угода може виявитися більш значущою, вона перша у своєму роді Угода, яка зачіпає серцевину колишньої Російської імперії. Особливо зважаючи на те, що путін вважає Україну невідчужною частиною “історичної” росії.

Британія може бути прикладом для інших держав

Це перша угода між Україною та великою державою, яка закріплює нову геополітичну реальність в юридичній угоді. Стримана реакція британських ЗМІ на угоду показує, наскільки нормальними і рутинними стали в суспільній свідомості англо-українські відносини у сфері оборони та безпеки.

Британія може слугувати прикладом для інших. Угода, підписана 12 січня, може прокласти шлях до подібних пактів з іншими західними країнами. Одинадцять з них перебувають на різних етапах переговорів з Україною щодо таких угод.

Угоди про безпекову співпрацю поступово просувають Україну в західний безпековий простір, не вимагаючи присутності західних військ на українській землі. Вони привчають світ до участі України в альянсі. Такі угоди створюють підґрунтя для вступу України до НАТО. Це найкраща гарантія безпеки не лише для України, а й для всієї Східної Європи.

Підписавши угоду про безпеку, Британія зробила крок у стримуванні росіян. Коли інші країни наслідуватимуть її приклад, їхні спільні зусилля матимуть великий вплив на агресивну війну росії та її майбутні амбіції. Для забезпечення перемоги Україні потрібні такі спільні зусилля. Довгий шлях складається з багатьох кроків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жарт, який вийшов з-під контролю: відеофейк із Залужним став “рекомендованим” в YouTube

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 16:56, 7 Грудня 2023
Залужний Безугла
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Останнім часом суспільство активно обговорює скандальний допис народної депутатки Мар’яни Безуглої про Валерія Залужного. На тлі цього “конфлікту інтересів” українці роблять, зокрема жартівливі матеріали. Але з’явилось нібито звернення Головкома Збройних Сил України (ЗСУ) про Безуглу, яке набуло популярності.

Як розуміти подібні відеоматеріали — роз’яснює журналіст видання Бахмут IN.UA Данило Вінниченко.

Про яке звернення йдеться?

27 листопада з’явилось відео, у якому Головком звертається до народу і розповідає про “закиди” з боку Безуглої. І ніби просить її особисто помовчати та зберігати тишу про війну. 

конфлікт
Фінальний кадр у відео / скриншот

Але в цьому відео багато суперечностей, які слід розглянути детальніше.

“Безугла тю-тю”: чи міг таке сказати Головком?

Це відео не справжнє, а створене штучним інтелектом. Відео — діпфейк Залужного. Якщо уважніше дивитись за словами та “мімікою”, то можна помітити, що вони не збігаються.

Відео є сатирою та було створено й поширено українським Telegram-каналом, який публікує матеріали гумористичного характеру. Останній кадр є тому підтвердженням. Канал взяв за основу минулорічне відеозвернення Валерія Залужного до Дня ЗСУ. 

кадр
Конфлікт між Головкомом та Безуглої активно обговорюється серед українців / скриншот

Матеріал не є офіційним зверненням Головкома. Однак можна побачити значну кількість вподобайок та коментарів під відео. Сам Залужний ніяк публічно не коментував слова Безуглої щодо його “некомпетентності”. 

пропаганда
Залужний не звертався до Безуглої / скриншот

Активна реакція у коментарях

Відео у багатьох опинилось у рекомендаціях від YouTube. Вгорі під роликом є чимало коментарів, які популярні в стрічці. Це можна побачити за кількістю вподобайок та відповідей. Однак, якщо придивитись на сторінки користувачів, то можна припустити, що частина з них — це боти, які активізувались задля підтримки Залужного.

конфлікт
Більшість популярних коментарів — від ботів / скриншот
бот
Як виглядає аккаунт бота в YouTube / скриншот

Ботів активізують задля просування певного контенту, щоб платформа могла його пропонувати іншим користувачам або задля деморалізації, щоб зробити картинку масової “незгідності”. 

Офіційні українські медіа, Залужний або Безугла ніяк відеофейк не коментували. Однак, із вищенаведених ознак ми робимо висновок, що матеріал є фейковим та створений в гумористичних цілях. 

Як можна перевірити інформацію в YouTube Shorts?

Примітка: YouTube Shorts — це розділ з короткими відео на американському веб-сайт YouTube. Shorts зосереджені на вертикальних відео тривалістю не більше 60 секунд і різноманітних функціях для взаємодії з користувачем.

Опис під “шортсом” знайти можна не одразу, тому пояснюємо, як це зробити. На комп’ютері потрібно натиснути на 3 крапки знизу під кнопкою “Поділитися”. Коли натиснули, обирайте “Опис”, там ви зможете побачити розгорнуту інформацію про відеоматеріал. 

інструкція
Інструкція для комп’ютерної версії / скриншот

На телефоні це також робиться у два кроки. Спочатку в правому верхньому куті тиснемо на 3 крапки. Потім на панелі, яка з’явиться нижче, обираємо “Опис”.

інструкція
Крок 1 на телефоні / скриншот
інструкція
Крок 2 на телефоні / скриншот

Ставитись з гумором до деяких одіозних особистостей під час війни — це нормально. Інколи всім хотілось би відволіктись від проблем війни та просто посміятись. Однак слід враховувати, що іноді навіть відверто жартівливе відео або допис можуть дезінформувати населення та стати “інфоприводом” для російських пропагандистів, які надалі спекулюватимуть на цьому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Рік битви за Бахмут: як змінилися наші території

Семаковська Тетяна 17:17, 10 Листопада 2023
Ілюстрація Бахмут IN. UA

Битва за Бахмут почалася з серпня 2022 року, одним із найважчих періодів стала зима та початок весни 2023. У березні місто практично окупували. Важкі погодні умови та збільшення кількості вагнерівців й мобілізованих росіян не сприяли просуванню ЗСУ. Ціною свого життя захисники боронили місто Бахмут до останньої можливості, зараз на підступах Бахмута тривають бої.

Редакція зібрала основні події у Бахмуті від листопада 2022 року до листопада 2023 року.

Хронологія. Листопад 2022

Рятувальники розбирають завали / фото із відкритих джерел

У перших числах листопада з села Покровське Бахмутського району евакуювали майже все населення. Бойові дії тут загострюються. У самому Бахмуті ще досить багато місцевих, але службам вже важко працювати. Після прильотів рятувальники розбирають завали у місті. Влада закупляє хліб для тих, хто ще залишився.

У цей період самопроголошений голова терористичного угрупування “днр” денис пушилін опублікував “указ” про “приєднання” до псевдореспубліки п’яти населених пунктів Бахмутського району ‒ села Зайцеве, Весела Долина, Одрадівка, Іванград та селище Опитне.

Атакуючи по трасі з Одрадівки, ворогу вдалося впритул підійти до самого Опитного. Російські пропагандисти поширюють інформацію про те, що рф досягає значного прогресу в Бахмуті. Насправді росіяни здійснили обмежене просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але вони рухаються повільно та зазнають великих втрат.

В Опитному, яке росіяни вже “приєднали” до псевдореспубліки, залишилося три десятки людей, з хлібом їм допомагають військові ЗСУ. Біля самого Бахмута журналісти The New York Times відзняли репортаж з позицій реактивної артилерії гірсько-штурмової бригади, яка не дає російським окупантам просуватися у бік міста.

7 листопада росіяни поширили новину про буцімто захоплення Бахмута, втім насправді у цей час окупанти були затиснутими в районі Павлівки на заході Донецької області. У Бахмутських телеграм-чатах також з’явилася інформація про те, що вагнерівці начебто зайшли в Бахмут та прорвали українську оборону лише за одну годину. Тим часом, місто продовжує жити. З колись 70-тисячного Бахмута виїхала більша частина населення.

Грудень 2022

Бахмут / Фейсбук

Ситуація в місті залишається вкрай напруженою, особливо небезпечний район – Забахмутка. Постійні обстріли та зруйновані мости ускладнюють автомобільне сполучення з цією частиною міста. Жителі Забахмутки майже ізольовані.

Ритуальні служби більше не виїжджають у цей район. Щоб поховати родичів, потрібно знайти транспорт і доставити тіла до Бахмутського комбінату комунальних підприємств, звідти людей вивозять на поховання на новий цвинтар під Часів Яр. У Бахмуті все ще працюють три амбулаторії, залишилося троє медиків.

В кінці грудня 2022 року Інститут вивчення війни зробив заяву, що, ймовірно, тут росіяни повторять Херсонський сценарій. Проте насправді саме зимою окупанти за допомогою новобранців збільшили штурми та атаки на Бахмут. Генерал Олексій Громов повідомив, що російські сили навмисно зменшили непрямий вогонь у Херсонській та Запорізькій областях протягом останніх тижнів і доставили артилерійські снаряди в район Бахмута, тут окупанти досягли успіхів у південних районах міста.

Січень 2023

Бахмут, січень / Роман Потапенко

У Бахмуті ще працюють магазини, але 90% населення міста вже евакуювалося. Британська розвідка вважає, що пік російського наступу на Бахмут минув, але згодом виявилося, що ця теза була хибною.

У січні 2022 Головнокомандувач Валерій Залужний розповів про ситуацію в Бахмуті. За його словами, найскладнішою ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ. Там ворог фактично намагається просуватися вперед по трупах своїх солдатів.

Згодом росіяни захоплюють Соледар, щоб відрізати військове постачання для ЗСУ в Бахмуті. Йдеться про траси Т0513 Бахмут-Сіверськ, однієї з двох основних логістичних ліній, що постачають українські війська в Бахмуті. Павло Кириленко, тодішній голова Донецької ОВА, повідомляє, що місто зруйновано на 60%. В середині січня росіяни досягли успіхів на південний захід від Бахмута в районі Андріївки. Наприкінці січня з’являються перші заяви росіян про захоплення Кліщіївки.

Російський блогер також стверджував, що бійці “вагнера” штурмують міські квартали в районі Забахмутівки на сході Бахмута.

Лютий 2023

Евакуація з Бахмута / Нацполіція

Командир українського підрозділу, що діє в Бахмуті, Денис Ярославський заявив, що українське військове командування проведе контрольоване виведення сил з Бахмута, щоб зберегти життя українських солдатів. Це відбудеться за умови, якщо українське командування оцінить, що ризик оточення міста є неминучим.

Тим часом загарбники намагаються оточити Красну гору. Сили групи вагнера намагаються оточити Красну Гору з боку Парасковіївки і Благодатного, а також просуваються в міських кварталах на північній і східній околицях Бахмута. Атаки посилюються.

З 7 лютого 2023 року російські війська, ймовірно, досягли тактичних успіхів у двох ключових секторах. На північних околицях міста сили групи вагнера просунулися на 2-3 км на захід, контролюючи сільську місцевість біля головної траси М-03, що веде до міста.

Росіяни штурмують Парасковіївку на Бахмутському напрямку. В самому Бахмуті росіяни зруйнували будівлю міськради.

В кінці лютого росіяни прогнозують місту сценарій оборони “Азовсталі” в Маріуполі. Кілька джерел відзначили, що група вагнера наближається до металургійного заводу “АЗОМ” (ред. завод по обробці кольорових металів) на півночі міста.

У Бахмуті триває евакуація цивільного населення. Відомо, що там попри обстріли залишаються близько п’яти тисяч бахмутян, серед них є родини з дітьми, які ще можуть евакуюватися, однак є діти в Бахмутській громаді, батьки яких відмовилися виїжджати. Росіяни кажуть, що наближаються до Іванівського та захопили Ягідне.

Березень 2023

Місцеві набирають воду / Інна Гайдай

Окупанти продовжили наземні атаки поблизу Бахмута і 28 лютого досягли тактичних успіхів. Пов’язане з групою вагнера ЗМІ “Риафан” опублікувало кадри, на яких видно, як бійці вагнера ходять по північному Бахмуту в районі залізничної станції Ступки і садового магазину “Сади Бахмута”, що свідчить про просування вагнера на півночі.

Загарбники просунулися в районі Білої Гори та намагаються перекрити трасу Т0504. Відбита російська атака біля Хромового свідчить про те, що російські війська, ймовірно, просунулися на північний захід. 6 березня стало відомо, що ЗСУ обмежено відходять зі східної частини Бахмута.

На геолокаційних відеозаписах, опублікованих 6 березня, видно, як піхотинці групи вагнера вивішують прапор і позують перед пам’ятником танку Т-34 у східній частині Бахмута, підтверджуючи, що група вагнера просунулася на захід уздовж вулиці Максима Горького в напрямку центру.

В Бахмуті ситуація залишається напруженою. Бахмутяни, які не наважувалися раніше евакуюватися, тепер шукають можливості поїхати з міста, однак виїзд у теперішніх умовах відбувається важко. В цей період активізувалися шахраї, які за гроші пропонуть вивезти людей в безпечне місце чи привезти продукти.

Тепер вже мертвий фінансист групи вагнера пригожин заявив, що бійці повністю захопили Дубово-Василівку. Опубліковані 9 березня геолокаційні кадри вказують на те, що сили вагнера, ймовірно, захопили цей населений пункт. Речник українського Східного угруповання сил Сергій Череватий заявив 9 березня, що останнім часом до Бахмута прибуває все більша кількість мобілізованих росіян.

Російські війська продовжили штурмувати Бахмут та його околиці 12 і 13 березня, їм не вдалося завершити розворот, оточити або взяти місто в кільце. Росіяни намагаються створити “штучне оточення району Бахмута”. Війська рф намагатимуться захопити Часів Яр, щоб повністю оточити місто.

ЗСУ й надалі утримуватимуть і захищатимуть Бахмут. Таке рішення підтримали усі високопосадовці на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача, яке провели 14 березня.

В середині березня російські блогери стверджують, що на півночі Бахмута армія рф просунулася через вулицю Корсунського в бік Бахмутського індустріального технікуму. Пропагандисти заявляють, що станом на 18 березня вагнерівці контролюють 70% Бахмута. Експерти Інституту вивчення війни переконані, що російські війська окупували приблизно половину міста. За добу ЗСУ відбивають по 100 атак росіян, ситуація складна.

В кінці березня Сили оборони провели успішну контратаку на північ Бахмута. Українські захисники відбили частину позицій вздовж траси Е40. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 і 26 березня, показують, що російські війська просунулися вздовж вулиць Зеленої та Олександри Колпакової, на північному заході. 28 березня росіяни просунулися в південному Бахмуті та до центрального ринку.

30 березня пропагандисти повідомили, що російські війська захопили адміністративну будівлю в місті. Бахмутська волонтерка Інна Гайдай опублікувала світлину, на якій видно, як бахмутяни добувають собі воду.

Квітень 2023

Понівечений вокзал / фото з соцмереж

Ситуація у Бахмуті залишається дуже напруженою. Ворог робить спроби задіяти не лише “вагнерівців”, а й професійні підрозділи десантників.

Росіяни просунулися на північ від Хромового (2 км на захід від Бахмута) та на північний схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від міста). Армія рф досягла певних успіхів у центрі міста. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 квітня, показують, що російські війська незначно просунулися в центрі Бахмута, на північ від траси T0504. 7 квітня опублікували кадри, де пвк вагнер біля Бахмутської військової прокуратури. Ймовірно, бойовики захопили будівлю.

Станом на 11 квітня аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста. Українські військові все ще у Бахмуті продовжують утримувати оборону та знищувати так звані “елітні” війська росіян.

В середині квітня Міністерство оборони росії заявило, що ПВК “вагнер” захопило три невідомі квартали на півночі, у центрі та на півдні Бахмута. Російські джерела стверджували, що найманці просунулися в північному, південному та центральному Бахмуті. Йдеться про більшу частину залізничного вокзалу та району через залізницю. Пропагандисти заявили, що війська “вагнера” просунулися на захід від залізничної лінії в західному Бахмуті. Росіяни просунулися до Будинку Культури Мартинова.

Травень 2023

Район Літака / росЗМІ

У травні дуже важка ситуація із дорогою життя, якою постачають ліки та необхідні речі у місто — ця ділянка прострілюється. Не краща ситуація із дорогою на Часів Яр через Хромове — тут також окупанти мають можливість для обстрілів.

На Бахмутському напрямку тривають важкі бої з різним результатом. Окупанти мають перевагу в кількості людей та озброєння. Наші Сили оборони мають успіхи у передмісті, а росіяни просуваються у самому Бахмуті. Важкі бої продовжуються. Очільник «вагнера» євген пригожин 18 травня заявив, що його найманці не можуть оточити українські війська в Бахмуті через втрату стабільних флангів на північ і південь від міста.

Українські військові повідомили, що контролюють “незначну” частину південно-західної частини Бахмута навколо траси Т0504. В Бахмуті та його околицях продовжуються бої за висоти на північ і південь від міста. Водночас окупанти просуваються до траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут. Станом на кінець травня ЗСУ продовжують контролювати частину района “Літак”.

Червень 2023

Зруйнова росіянами Кліщіївка / libkos

В районі Бахмута продовжується перегрупування сил російської армії. Окупанти значно посилили обстріли цієї ділянки фронту. Західні посадовці оцінюють, що російська федерація втратила понад 60 тисяч солдатів під час спроб захопити Бахмут Донецької області. Принаймні третина втрат — загиблі.

СУ утримують позиції на південно-західних околицях міста. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що українські війська ведуть наступальні дії на східному фронті, в районі Бахмута, і просунулися у напрямку Оріхово-Василівки, Парасковіївки та Іванівського.

Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, вказують на те, що українські сили досягли просування поблизу Берхівки — це 6 км на північний захід від Бахмута. ЗСУ починають наступ на Бахмутському напрямку.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни зруйнували та пошкодили на території Бахмутської міської територіальної громади 6045 житлових будинків. Так, станом на 16 червня 2023 року пошкоджень зазнали 595 багатоквартирних (або 88,3%) та 5450 приватних (або 34,7%) будинків. В середині червня важкі бої за Бахмут тривають. Наразі битва проходить на флангах міста, зокрема на північному боці. Окупанти активно стягують резерви до міста.

В кінці червня наші війська почали повідомляти про повернення під контроль ЗСУ села Кліщіївка.

Липень 2023

Стабпункт на Бахмутському напрямку / 93 ОМБР

На геолокаційних кадрах бойових дій, опублікованих 2 липня, видно, що українські війська просунулися до смуги дерев на захід від Кліщіївки. 5 липня, ЗСУ закріпилися на нових позиціях, наші війська просунулися на південний захід від Берхівки. Легендарна 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» (93-тя ОМБр) продовжує утримувати позиції поблизу Бахмута.

Протягом перших днів липня Бахмут знову став місцем одних із найзапекліших боїв на фронті. Це відбулося після затишшя, яке спостерігалося поблизу міста в червні 2023 року.

В середині липня ЗСУ взяли під контроль усі висоти поблизу Бахмута. 14 липня стало відомо, що росіяни мінують околиці, аби сповільнити просування ЗСУ. 24 липня Ганна Маляр повідомила в ефірі телемарафону, що українські війська на Бахмутському напрямку за час наступу звільнили близько 35 кілометрів квадратних.

Серпень 2023

Зруйнована росіянами Андріївка / libkos

Сили оборони продовжують наступальні операції на Бахмутському напрямку. ЗСУ змусили росіян відійти з позицій поблизу Курдюмівки, Андріївки та Кліщіївки. Станом на початок серпня українські воїни повністю контролюють щонайменше половину Кліщіївки.

Окупанти завдають ракетних, артилерійських ударів і не полишають спроб прорвати нашу оборону. Техніка ворога стара, але є дуже небезпечною. В кінці серпня Збройним Силам на Бахмутському напрямку вдалося просунутися в районі населеного пункту Андріївка, це приблизно 10 кілометрів від Бахмута.

Вересень 2023

Зруйнований росіянами Бахмут / libkos

5 вересня українські війська продовжили наступальні операції на Бахмутському напрямку. Сили оборони просунулися на південному фланзі Бахмута, в районі Андріївки. ЗСУ взяли під контроль ділянку дороги в західній частині Кліщіївки. 14 вересня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що Сили оборони України звільнили село Андріївку, а військовий журналіст Богдан Мірошников повідомив, що наразі продовжується зачистка та звільнення Кліщіївки.

20 вересня ЗСУ продовжили наступальні операції на Бахмутському напрямку. Війська рф все ще контролюють частину залізниці поблизу Кліщіївки.

На сайті окупаційної адміністрації Первомайська опублікували список людей з Бахмута, які, як стверджують пропагандистські джерела, були вивезені із міста у вересні. Серед переліку є четверо дітей.

Жовтень 2023

Соледар / скриншот

Росіяни ледь не щодня штурмують Андріївку та Кліщіївку, намагаючись повернути втрачені позиції. На Бахмутському напрямку окупаційні війська рф перемістили свою логістику. Наразі загарбники інтенсивніше використовують траси на північ від Бахмута. Мова йде про автошляхи Попасна-Бахмут і Соледар-Бахмут.

В мережі з’явилися свіжі кадри з вулиці Виноградної в центрі Бахмута. Будинки в цьому районі, як і в усьому місті, фактично вщент знищила окупаційна російська армія. Наступ росіян знову активізується, наші війська відбивають від 30 до 95 атак на цьому напрямку.

На Бахмутському напрямку поступово починається сезон дощів. Окупаційні війська рф намагаються максимально стабілізувати ситуацію, аби покращити свої позиції в районі Бахмута. Загарбники продовжують марно атакувати поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Водночас ЗСУ просуваються до траси Бахмут-Горлівка, де окупанти намагаються створити новий рубіж оборони.

Листопад 2023

Російський хрест в Бахмуті / скриншот

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний зазначає, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут. На його думку, жодна зі сторін не може просуватися, а на глибокий та красивий прорив українських військ, не варто сподіватися. Зараз війна росії проти України схожа на події Першої світової війни.

Геолокаційні кадри, опубліковані 4 листопада, вказують на те, що росіяни досягли незначних успіхів на захід від ділянки залізничної лінії поблизу Кліщіївки. Пропагандистський канал опублікував відеоролик, у якому видно, як російська армія привезла у Бахмут хрест. Християнську символіку окупанти “встановили” у місті, прикріпивши хрест кількома бетонними блоками.

Українські війська продовжили наступ під Бахмутом 7 листопада і, за повідомленнями, просунулися вперед. Відомо, що 6 листопада, що українські сили перетнули залізницю біля Андріївки. Росіяни збільшили кількість атак на Бахмут, стягнули резерви, тривають важкі бої.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]

Сорбет або тирамісу: кондитерка з Бахмута розповідає, що можна приготувати з ягід

Поки триває сезон полуниці, черешні, малини та інших літніх ягід, й ціни на них ще невисокі хочеться зробити різні ягідні десерти. Смачні десерти із сезонних […]

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин […]

Новобудова 9bc56

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не […]