Як штучний інтелект може спростити життя людей

Микола Ситник 18:19, 28 Листопада 2023
ШІ
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Штучний інтелект (ШІ) — це майбутнє, яке вже настало. Наразі люди можуть легко знайти потрібну інформацію за запитом у Chat-GPT, створити унікальну картинку за допомогою Midjourney та Stable Diffusion. Утім, це лише частина усіх можливостей, причому мізерна.

Редакція Бахмут IN.UA розбиралася, що таке штучний інтелект, які в нього можливості та де застосовується технологія.

“Штучний інтелект” та його можливості

ШІ — це галузь сучасної інформатики, яка займається створенням спеціальних комп’ютерних систем для виконання завдань, що для цього вимагають людського інтелекту. В основі концепції лежить ідея створення машин, які можуть імітувати інтелект з його функціями мислення, міркування та навчання для покращення продуктивності.

Можливості такої технології величезні. Вона може використовуватися майже у всіх сферах життя людини.

Як можна використовувати ШІ у повсякденні?

Можливості ШІ вже зараз здатні здивувати, адже вони вийшли за межі звичних чатів для пошуку інформації та технологій для зручного створення зображень, відео. Вже зараз ШІ інтегрують в медичну сферу, де той займається діагностикою та визначенням ризиків розвитку хвороб. З цією роботою він дуже добре справляється. Наприклад, науковці провели експеримент з діагностування хвороб серця в шпиталі імені Джона Редкліффа в Оксфорді, який виявив, що ШІ на 80% краще справляється з цією роботою, ніж медики.

ШІ
Технологія штучного інтелекту в медицині / фото з відкритих джерел

Інший приклад можливостей: вже зараз технології штучного інтелекту використовуються творцями, як лайфхак у створенні чогось прекрасного. Навіть більше, він вже самостійно створює композиції та альбоми на основі аналізу композицій інших популярних виконавців в необхідному жанрі. У 2017 році гурт під назвою Dadabots випустили “Coditany of Timeness” — перший блек-метал альбом, написаний ШІ. Щось подібне реалізується і в Україні. Так український анонімний реп-виконавець Krechet у середині березня випустив музичний реліз “RoboWave: The AI-Generated Album”. Музику, обкладинку та кліпи до нього створював ШІ, а тексти написав Chat-GPT.

На музиці все не завершується. ШІ вміє створювати індивідуальні книжки, які залежать від уподобань людини. Навіть більше, він допомагає стати частиною цих книжок, опинитися в інших світах, які залежать лише від вибору людини.

Якщо ж людина хоче взаємодії на рівні двох, то ШІ також може гарним помічником. Вже зараз все більшу популярність набувають чат-боти — “кишенькові друзі”. Вони можуть мати вигляд героїв із різних фільмів, мультфільмів серіалів (прикладом є Charater.ai) або візуалізації, яку треба створити самому (Replika). Такі чат-боти дозволяють частково задовольнити потребу в спілкуванні з тим, хто вивчає свого співрозмовника, а згодом намагається йому усіляко допомогти покращити настрій.

Штучний інтелект у найближчому майбутньому

Наразі все більше представників бізнесу говорять про те, що стрімкий розвиток технологій дозволить значно спростити життя. Одним із таких аспектів стане банківська сфера та картки з особистими коштами. За словами голови Orange Silicon Valley Джорджа Нейхона, штучний інтелект вже дозволяє змінювати безпекові системи та запроваджувати біометричні можливості, завдяки яким може статися так, що новими кредитними картками стане ніщо інше як обличчя людини.

Тенденція на диджиталізацію масово дійде й до квартир. Вже сьогодні цифрові гіганти Google, Amazon, Microsoft та інші пропонують людям спеціальні пристрої — домашні асистенти, які полегшують управління домівкою. Вони дозволяють контролювати світло та вентиляційну систему, складати розклад, повідомляти новини. 

Розвиток ШІ в цій сфері дозволить зробити технологію асистентів більш доступною та надати їм більшого функціонала та можливостей.

Обличчя
Кредитними картками може стати обличчя / фото sciencenorway.no

ШІ та робочі місця

ШІ дозволяє ще сильніше автоматизувати робочий процес у світі, що може призвести до втрати багатьма робочих місць. Згідно з дослідженням McKinsey&Company “Втрачені та створені робочі місця: перетворення робочих місць в часи автоматизації”, до 2030 року це торкнеться від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу. У групі ризику — продавці, охоронці, працівники харчової сфери тощо. 

Утім, Білл Гейтс — “батько” компанії Microsoft — впевнений, що штучний інтелект не змінить положення людей на ринку праці, а навпаки дозволить отримувати довшу відпустку.

“Метою людства є не лише сидіти за прилавком і продавати речі. Більше вільного часу — це ж не страшна річ”, — заявив Гейтс на Всесвітньому економічному форумі. Цю позицію він підтвердив згодом, коли в інтерв’ю для Time сказав, що штучний інтелект має найбільший потенціал змінити наші життя: зробити їх “продуктивнішими, ефективнішими та загалом легшими”.

Над текстом працював практикант Дмитро Скопіч

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:45, 7 Липня 2025
Денис Шмигаль / фото Кабінет Міністрів України

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки дитини до школи.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Пакунок школяра” у 2025 році

За словами Дениса Шмигаля, програма соціальної підтримки першокласників з’явилася за ініціативи Президента України, а її реалізацією займатиметься Міністерство соціальної політики. Виплату зможе отримати кожна українська родина, дитина якої йде до першого класу в офлайн-форматі навчання.

Запуск ‘Пакунку школяра’ — це невеличка частина новацій, які також покликані створити умови для того, щоб українці залишалися жити й працювати в Україні“, — написав Прем’єр-міністр.

Як скористатися

Подати заявку на отримання допомоги можна буде через застосунок “Дія” — процедура обіцяє бути швидкою та зручною. Проте більше деталей, що стосуються безпосереднього запуску реєстрації на програму, наразі немає.

Відомо, що кошти можна буде витрачати виключно у безготівковій формі, розраховуючись банківською карткою за товари, необхідні для школи: канцелярське приладдя, підручники, одяг та взуття для дитини.

Денис Шмигаль також зазначив, що виплата в розмірі 5 тисяч гривень не вплине на призначення житлових субсидій чи інших соціальних допомог.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро