Журналісти Forbes застерегли Захід не поставляти танки України: що відбувається

Семаковська Тетяна 10:49, 16 Листопада 2023
Росіяни дискредитують ЗСУ / Ілюстрація Бахмут IN.UA

В російських пропагандистських медіа активно поширюють статтю журналіста Девіда Акса про сумніви західних країн щодо поставок танків для ЗСУ через “провали на фронті”. Зокрема, розповсюджували тезу, що танки Leopard “розбиваються” об російські збройні сили. 

Чому переказ російськими ЗМІ статті Девіда Акса є маніпуляцією, розібрався журналіст видання Данило Вінниченко.

Про що йдеться?

Російське видання “ізвестія” на своєму сайті опублікувало матеріал про статтю Forbes, де журналіст Девід Акс аналізує досвід України у застосуванні танків Leopard. 

Однак росіяни акцентують не на досвіді ЗСУ на полі бою, а на їхніх втратах. Це вони аргументують цитатою автора статті, де він вказує, що навіть якщо Україна закупить ще 200 танків Leopard 1A5, то з її тактикою вона їх швидко втратить. 

Росіяни маніпулюють та виривають з контексту / скриншот

Зі слів пропагандистських медіа, українські війська вже втратили велику кількість цих танків, які “горять на Времівському виступі та під Роботино”, і у якості аргументу ефективності зс рф наводять “висновок” Залужного, що нібито “прорив оборони росіян взагалі неможливий”. 

Подібну інформаційну кампанію вони проводять вже тривалий час, зокрема використовуючи цитати з матеріалів видання Forbes.

Пропагандистські змі розповідають про “втрати ЗСУ” / скриншот

Що насправді написано в статті Forbes?

Стаття під назвою “Україна отримує майже 200 танків Leopard 1A5. Тепер їй потрібна нова танкова тактика” вийшла 9 листопада 2023 року. Там журналіст ділиться власними думками та аналізом щодо того, як постачання танків Leopard різних зразків вплинуло на ситуацію на полі бою та який досвід могли отримати Збройні сили України за час використання цих машин. Зокрема, розповідаючи про технічні можливості різних зразків танків. 

Заголовок статті про майбутню поставку танків Leopard Україні / скриншот

Головну проблему журналіст вбачає в тому, що на тлі підтримки країн Європи США через позицію республіканців не можуть поставити більше танків Abrams M-1, а в України є складнощі з власним виробництвом через відсутність інвестицій, тому для них поставки танків від інших держав — поки що безальтернативний варіант. 

Щодо тези про “200 танків для ЗСУ”, то тут журналіст припускає, що Києву, аби зменшити втрати на полі бою танків Leopard, треба більш раціонально підійти до застосування.

У якості аргументу Девід Акс бере цитату бразильського офіцера-танкіста Адріано Сантьяго Гарсії. 

Командири танків повинні навчитися маневрувати власними машинами. Наближайтеся до позицій противника, будучи захищеними в точках, які дозволяють стріляти, і зникайте за допомогою стабільного та синхронного маневру, щоб захопити місцевість або просто завдати шкоди,

офіцер Гарсія // про тактику застосування танків Leopard.

Спираючись на це, автор статті зазначає, що не треба повторювати тактику ЗСУ, яку вони робили з танками Leopard 2. Йдеться про те, коли їх відправляли невеликими групами без підтримки піхоти у зону ураження російської артилерії та через мінні поля. 

Двісті Leopard 1A5 це багато Leopard 1A5. Але навіть вони швидко зникнуть, якщо українці не розгорнуть їх правильно,

Девід Акс // пряма цитата

Але в цій цитаті немає ніякої гарантії, на чому наголошують росіяни, що після того, як вони потраплять на поле бою, будуть одразу знищені. 

Виходячи з головних тез у матеріалі Forbes, робимо висновок, що інформація, яку подають росіяни, — маніпуляція. Журналіст Девід Акс у наступному матеріалі від 13 листопада 2023 року проаналізував про технічний регрес та великі втрати у техніці зс рф, однак про це росіяни на своїх ресурсах розповідати не стали.

Заголовок статті, де висвітлюють проблему армії рф / скриншот

Крім того, не згадали росіяни й того факту, що Україна за час літнього контрнаступу втратила тільки 5 танків Leopard 2, із 71 отриманих.

Коли у росіян поразка на фронті, вони починають відволікати своє населення “перемогами росії та поразками ЗСУ”. Поки у них проблеми на лівобережжі Херсонщини, вони продовжують відчайдушно наступати на Донбасі, попри великі втрати як у техніці, так і у живій силі.

Нагадаємо, що станом на 15 листопада 2023 року Генштаб проінформував про 314 290 осіб загиблих особового складу та 5377 знищенних танків – за останню добу захисники України знищили 15 одиниць важкої техніки. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чому Nord Stream 2 небезпечний для України та Європи?

 У 2015 році Газпром представив проект розширення Nord Stream – газопроводу з Росії до Німеччини – основного каналу постачання російського газу до ЄС. Заплановане відгалуження […]

Танки росії

Ворожий “ростех” заявляє про велике виробництво: чому це фейк

Очільник російської корпорації по виробництву продукції військового призначення “ростех” сергій чемезов повідомив, що у 2023 році в 7 разів збільшилось виробництво танків. Чому ця інформація […]

14:26, 12.11.2023 Микола Ситник
Валерій Залужний діпфейк державний переворот відео

Діпфейк Залужного закликав зробити військовий переворот

Розмови про конфлікт між Залужним та Офісом президента набирають обертів. Стаття Головкома ЗСУ у виданні “The Economist” викликала бурхливу реакцію не тільки в суспільстві, а […]