Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Семаковська Тетяна 10:54, 17 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків.

Таке рішення рекомендувала ТСК з питань захисту прав ВПО.

Компенсація за житло

Комісія ініціює визначення суми компенсацій українцям, які втратили або готові відмовитись від житла на тимчасово окупованих територіях, а також збір інформації про кількість таких постраждалих. Бахмутяни також мають бути на черзі.

ТСК зобов’язала усі обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зібрати інформацію про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків.

Такий крок має допомогти провести розрахунки, які представлять західним партнерам.

“Вже зараз потрібно починати запитувати в українців, хто готовий вже відмовитись від свого вцілілого в окупації житла, оцінювати його вартість, навіть під поки насправді дуже туманні перспективи отримання коштів”, — пише Павло Фролов, голова ТСК.

Він додав, що станом на сьогодні є досвід експерименту у Мелітополі по встановленню факту повної руйнації житла та призначення компенсації за програмою Є-Відновлення. Однак, що стосується житла на ТОТ, то тут ситуація гірша і тут потрібні нестандартні рішення та ідеї.

Росіяни привласнили житло на ТОТ

Окупаційна влада росії на тимчасово окупованих територіях України змушує українців реєструвати своє нерухоме майно на ТОТ у російських реєстрах. Правозахисники радять утриматися від поїздок на окуповані території, адже це загрожує життю та здоров’ю громадян.

Житло на ТОТ, яке є незруйнованим та непошкодженим, а просто відчуженим поки немає правового механізму компенсацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Армія відновлення”: як працює ініціатива на Донеччині

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:50, 27 Березня 2024
Суспільно корисні роботи / фото ілюстративне

“Армія відновлення” — урядовий проєкт, який був запроваджений восени 2022 року для залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. Зараз він вже функціонує та займається безпосереднім відновленням України.

Про те, як працює державний проєкт на Донеччині та які умови праці у громадян, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

“Армія відновлення” в Україні

Уперше про “Армію відновлення” заговорив уряд у жовтні 2022 року, коли міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла про високий рівень безробіття через війну. За її словами, цей показник за підсумками лише 2022 року досягнув близько 30%.

Для розв’язання проблеми було запропоновано реалізувати механізм залучення тимчасово безробітних громадян до виконання суспільно корисних робіт в регіонах. Згодом проєкт отримав назву “Армія відновлення”.

На які роботи можуть залучати “Армію відновлення”

Громадяни, які були залучені до ініціативи, можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру та багатьох інших. Ось лише частина робіт, до яких залучалися громадяни з “Армії відновлення”:

  • облаштування та зміцнення блокпостів;
  • вирубка дерев для формування окопів;
  • заготівля дров для військових і населення;
  • розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • укріплення дамб;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.
До яких робіт залучають “Армію відновлення” / фото Міністерство економіки України

Яка зарплата в “Армії відновлення”

Робота в рамках урядової ініціативи оплачується з бюджету. Сума зарплати за виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі не менше 10 650 гривень. Своєю чергою, ця сума з 1 квітня 2024 року зросте до 12 000 гривень.

Які результати в “Армії відновлення”

Міністерка Свириденко у березні 2024 року заявила, що  за увесь час існування ініціативи було видано майже 102 тисячі направлень для українців на участь у суспільно корисних роботах із відновлення країни. 

Роботи ведуться майже в усіх регіонах країни. Донецька область серед усіх посідає друге місце за кількістю виданих направлень — 12 800. 

У Лиманській громаді учасники “Армії відновлення” брали участь в розбору завалів, розчищені автомобільних доріг та відновлення об’єктів інфраструктури. Їх також залучали до роботи з гуманітарною допомогою для місцевих жителів.

Робота “Армії відновлення” / фото Харківська обласна військова адміністрація

Людей регулярно залучають й до робіт в Слов’янську, де вони нещодавно прибирали медичні заклади та території парків, кладовищ.

Своєю чергою, роботи ведуться й на деокупованих територіях. Наприклад, у Святогірську, де існують проблеми з водопостачанням, учасники “Армії відновлення” долучилися до роботи соціальної пральні. Вони допомагають місцевим з пранням та сушінням одягу.

Контакти “Армії відновлення” в Донецькій області.

Для того, щоб долучитися до урядової ініціативи, потрібно зателефонувати до обласного call-центру за номером: +38 (080) 033 6167. Також для звернень існує чат-бот в месенджері Telegram.

До робіт можуть бути залучені працездатні особи, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану. Також в рамках “Армії відновлення” можуть отримати люди зі статусом ВПО, студенти, самозайняті особи та працівники підприємств, які не залучені до виконання мобілізаційних замовлень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“10 українських родин із Київщини та Донеччини отримали компенсації за знищене житло”, — Кубраков

Микола Ситник 14:48, 10 Січня 2024
Сертифікат єВідновлення
Реалізація житлових сертифікатів / фото Олександр Кубраков

Перші 10 українських сімей отримали компенсації за знищене російськими окупантами житло. Нові квартири та будинки вже придбали родини з Київщини та Донеччини. Водночас українці забронювали кошти на понад 500 житлових сертифікатів.

Про це на сторінці в Facebook повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Сертифікати єВідновлення на нове житло

За словами високопосадовця, кількість поданих та опрацьованих заявок на компенсації за знищене житло збільшується щодня. Також щоденно укладаються нові угоди купівлі-продажу нерухомості за програмою єВідновлення.

Перші 10 житлових сертифікатів реалізовано! Це означає, що перші 10 українських родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість. Серед них — родини з Київщини та Донеччини, які обирали як квартири, так і житлові будинки,

зазначив // Олександр Кубраков

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури нагадали, що житлові сертифікати надають компенсацію на придбання нової квартири чи будинку, якщо майно було повністю зруйноване. Для того, аби отримати житловий сертифікат, необхідно:

  • подати заяву в Дії про зруйноване майно;
  • зачекати, поки комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації;
  • отримати житловий сертифікат у застосунку.

Після цих 3 кроків наступний — вибір нового житла та бронювання коштів у Дії. Протягом 5 робочих днів у застосунку надійде підтвердження.

Далі — припинення права власності на знищене житло та оформлення угоди купівлі-продажу. Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю.

Інструкція
Інструкція, як забронювати кошти / інфографіка Мінрозвитку громад

За інформацією відомства, станом на 10 січня українці подали понад 8 тисяч заяв про зруйноване майно у Дії. З них понад 2 тисячі людей вже мають згенеровані сертифікати на понад 3,6 мільярда гривень. Загалом заброньовано вже більш як 1,1 мільярд гривень.

Новий етап програми єВідновлення

Олександр Кубраков зауважив, що тривають виплати державної грошової допомоги на термінові та капітальні ремонти. Більше ніж 35 тисяч родин вже отримали понад 3 мільярди гривень. Міністр переконує, що ці гроші витратили виключно для придбання будівельних матеріалів або послуг.

За його словами, через 2 місяці планується початок відновлення будинків на приватних земельних ділянках. Окрім того, згодом зʼявляться перші результати обстеження знищеного житла на ТОТ методом дистанційного зондування.

“Наступний етап програми єВідновлення — виплати тим, хто бажає відновити будинок на власній земельній ділянці. Очікуємо запуск у найближчі 2 місяці. Також у лютому зʼявляться перші результати експериментального обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях”, — резюмував Олександр Кубраков.

Раніше ми писали, що родина з Гостомеля, чиє житло зруйнували росіяни, першою придбала собі будинок за програмою єВідновлення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали […]

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою […]

компенсація за житло

Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували

Сьогодні, 4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій […]

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії.