Стартувала виплата компенсацій за зруйноване житло: як забронювати кошти

Микола Ситник 11:26, 27 Грудня 2023
Житловий сертифікат
Обмін сертифіката на нове житло / фото Дія

Відсьогодні, 27 грудня, розпочалась виплата компенсацій за програмою єВідновлення тим українцям, чиє житло зруйнували росіяни. Тепер кожен, хто отримав житловий сертифікат, може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири через застосунок Дія.  

Про це міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив на сторінці в Facebook.

Бронювання коштів на житло

Забронювати кошти необхідно для того, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку Дія про те, що кошти заброньовані. Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час, то потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії.

Важливо! До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. Процедура не вимагатиме складних дій, для цього потрібні:

  • заява; 
  • документ, що засвідчує право власності,
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

Наразі команда проєкта провела навчання по роботі з сертифікатами для першої частини державних нотаріусів. Знайти їх перелік можна за посиланням.

Інструкція
Інструкція з придбання нового житла / інфографіка Міністерство відновлення

Фахівці Мінвідновлення також створили спеціальний сайт, на якому можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання, оновлення програми чи дати зворотній зв’язок.

Де можна придбати нове житло?

Громадяни зможуть придбати будь-яку квартиру чи будинок (первинку або вторинку) в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де розташована зруйнована нерухомість.

Якщо вартість обраної нерухомості вища, ніж вартість сертифіката, ви можете доплатити з власних коштів. Також можна об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкта нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з рф.

Станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації здійснюватимуться в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття. На цьому етапі на сертифікат можливо купити лише квартиру або будинок. У січні-лютому 2024 року очікується можливість реалізації сертифіката на придбання будматеріалів та замовлення робіт — для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно на власній земельній ділянці.

Зазначимо, що наразі на тимчасово окупованих територіях триває експериментальне обстеження житла методом дистанційного зондування Землі. У першому кварталі нового року очікуються перші результати, які сприятимуть масштабуванню проєкту на інші ТОТ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

Семаковська Тетяна 16:51, 3 Липня 2024
Коппенсація для фермерських угідь розпочнеться із запуску реєстру / фото Pexels

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок російської агресії.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Компенсація аграріям

Мінагрополітики планує розширити програми підтримки аграріїв у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні. У 2024 році планується запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих господарствам та підприємствам внаслідок російської агресії.

Крім того, аграрії будуть автоматично звільнятися від сплати податків, йдеться про ті сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри.

Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалять рішення про звільнення від всіх податків у зв’язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.

Ситуація в аграрному секторі Донеччини

За даними, озвученими на нараді, на Донеччині 347 агропідприємств зазнали пошкоджень,
а сума збитків перевищила 5 мільярдів гривень. Посівна площа у 2024 році склала понад 300 тис. га
прогнозована врожайність зернових складає 24 ц/га. Також у регіоні працює 18 тваринницьких підприємств, до повномасштабного вторгнення їх було 67.

У Міністерстві планують надавати допомогу аграріям, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, вони зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.

Також фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Також планують надавати компенсацію до 80% вартості проведення робіт з розмінування, знижку до 30% на залізничні перевезення сільгосппродукції для подальшого експорту та компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:30, 27 Червня 2024
Часів Яр
Зруйновані рф будинки в Часів Ярі / фото Головне управління Нацполіції в Донецькій області

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або знищене майно, розташоване на окупованих територіях або в зонах бойових дій.

Про це повідомляє Дія.

Бета-тест Реєстру збитків

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про запуск бета-тестування нового етапу Реєстру збитків у застосунку “Дія”. 

Це допоможе українцям, житло яких розташоване на ТОТ або в зонах активних бойових дій подавати заяви.

Основна мета цієї ініціативи – створити всеосяжну базу даних про збитки, завдані російською агресією, яка стане основою для майбутніх репарацій та відновлення країни. 

Новий етап дозволяє подавати заяви навіть у випадках, коли:

  • право власності на майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • відсутній акт про пошкодження майна і власник не подавався на програму єВідновлення;
  • майно розташоване на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Для участі в бета-тестуванні запрошуються громадяни України, які є повнолітніми та мають картку платника податків. Зареєструватися на тестування можна за спеціальним посиланням у Telegram.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]

1000 гривень у руках

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали […]

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків. Таке […]

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]