Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Микола Ситник 16:07, 30 Серпня 2023
Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмутяни можуть подавати заявку на компенсацію в застосунку «Дія». Його можна завантажити на телефон, ноутбук чи комп’ютер. Заявку необхідно подавати, щоб отримати грошову компенсацію за зруйноване росіянами житло. Надіслати її можна електронно, незалежно від місця перебування. Відповідно навіть бахмутяни, які перебувають за кордоном можуть подати заявку в «Дії». Фотопідтвердження руйнувань для подачі заявки — не обов’язкове.


Журналісти редакції «Бахмут.IN.UA» покроково показують, що необхідно зробити та які документи мати, аби подати заявку в «Дії».

Що таке «Дія»?

«Дія» — це Єдиний портал державних послуг, й зручний мобільний застосунок. Тут можна онлайн відкрити ФОП, оформити допомогу при народженні дитини або пенсії, отримати ліцензію, а віднедавна й подати заявку на компенсацію житла.

Перейти на сайт «Дії» можна за посиланням: https://diia.gov.ua/

Завантажити застосунок на телефон можна за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.diia.app&hl=uk&gl=US

Навіщо подавати заявку в «Дії»?

У такий спосіб особа пришвидшить процес видачі компенсації, адже «Дія» збирає актуальні дані від користувача про руйнування, які він вказує. Крім того, не потрібно ходити по різних інстанціях, натомість все можна зробити через телефон чи комп’ютер.

Які документи потрібні, щоб подати заявку про компенсацію в «Дії»?

 • Заява про проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації.
 • Копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.
 • Копія одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства).
 • Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Отримати компенсацію можуть люди, житло яких:

 • зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року;
 • не підлягає відновленню;
 • розміщене на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій (згодом компенсація стане доступною для всіх);
 • має одного власника (скоро послуга буде доступною й для житла, що має кількох власників).

Як подати заявку в «Дії», щоб отримати компенсацію?

Для цього необхідно повідомити про руйнування.

Оновіть застосунок до останньої версії. Зайдіть у «Дію», перейдіть у меню Послуги, розділ єВідновлення, повідомити про Пошкоджене майно. 

Покрокова інструкція / знімок з екрана

Далі треба подати заяву про виплату. Необхідно обрати пільгову категорію (якщо вона є), надати контактні дані, замовити довідку про несудимість у «Дії».

Покрокова інструкція / знімок з екрана

За заявою в «Дії» спеціальна комісія огляне обʼєкт та визначить суму компенсації (розрахує суму сертифіката на купівлю нової домівки).

Сповіщення про готовність сертифіката надійде в застосунок.

Кошти чи сертифікат?

Програма компенсації відбуватиметься у два етапи. 

Перший — отримання сертифіката на придбання нової домівки. Другий — грошові виплати на самостійну відбудову. Ви можете отримати або сертифікат, або кошти на будівництво.

Якщо вам не підходить сертифікат, згодом зможете отримати грошову виплату на будівництво. Виплати надаватимуть власникам зруйнованих приватних будинків, які планують самостійну відбудову. Заяву в такому разі треба подати, коли розпочнеться другий етап програми.

Читайте також: Як бахмутянам дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло?

Фото: diia.gov.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Семаковська Тетяна 13:35, 17 Липня 2024
пенсіонери Карітас Донецьк
Пенсіонери матимуть пріоритет при компенсації / фото ілюстративне Pexels

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване житло та створення інформаційної бази даних
житла для ВПО.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкти для ВПО

17 липня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні два ключові законопроєкти.
Перший законопроєкт (Nº11028) стосується надання пріоритетного права деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені обʼєкти нерухомого майна. За основу його прийняли 290 народних депутатів. Згідно з документом, пріоритетне право на компенсацію матимуть такі категорії ВПО:

 • особи пенсійного віку;
 • ВПО, які мають на утриманні дитину віком до шести років;
 • ВПО з двома і більше неповнолітніми дітьми на утриманні;
 • ВПО, які мають на утриманні дитину з інвалідністю; одинокі батьки, які виховують дитину віком до 14 років; особи з інвалідністю її групи.

Другий законопроєкт (Nº11281) передбачає створення інформаційної бази даних обʼєктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб. За основу його підтримали 280 народних депутатів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

Семаковська Тетяна 15:02, 16 Липня 2024
Бахмут
Багатоповерхівки на околицях Бахмута / фото 93-тя ОМБр

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Окуповане майно

Люди, які заселяються в житло, незаконно конфісковане в українських громадян на ТОТ, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності (з можливим оголошенням у міжнародний розшук). Крім того, такі “власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам нерухомості (в тому числі в межах міжнародних судових процесів).

Мінреінтеграції наголошує, якщо у вас є інформація про факти незаконного заселення сторонніх осіб у житло українців на ТОТ, а також про осіб, причетних до таких дій, повідомляйте про це правоохоронним органам України або на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

пенсіонери Карітас Донецьк

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване […]

Бахмут

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” […]

Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]