Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Микола Ситник 16:07, 30 Серпня 2023
Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмутяни можуть подавати заявку на компенсацію в застосунку «Дія». Його можна завантажити на телефон, ноутбук чи комп’ютер. Заявку необхідно подавати, щоб отримати грошову компенсацію за зруйноване росіянами житло. Надіслати її можна електронно, незалежно від місця перебування. Відповідно навіть бахмутяни, які перебувають за кордоном можуть подати заявку в «Дії». Фотопідтвердження руйнувань для подачі заявки — не обов’язкове.


Журналісти редакції «Бахмут.IN.UA» покроково показують, що необхідно зробити та які документи мати, аби подати заявку в «Дії».

Що таке «Дія»?

«Дія» — це Єдиний портал державних послуг, й зручний мобільний застосунок. Тут можна онлайн відкрити ФОП, оформити допомогу при народженні дитини або пенсії, отримати ліцензію, а віднедавна й подати заявку на компенсацію житла.

Перейти на сайт «Дії» можна за посиланням: https://diia.gov.ua/

Завантажити застосунок на телефон можна за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.diia.app&hl=uk&gl=US

Навіщо подавати заявку в «Дії»?

У такий спосіб особа пришвидшить процес видачі компенсації, адже «Дія» збирає актуальні дані від користувача про руйнування, які він вказує. Крім того, не потрібно ходити по різних інстанціях, натомість все можна зробити через телефон чи комп’ютер.

Які документи потрібні, щоб подати заявку про компенсацію в «Дії»?

  • Заява про проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації.
  • Копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.
  • Копія одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства).
  • Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Отримати компенсацію можуть люди, житло яких:

  • зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року;
  • не підлягає відновленню;
  • розміщене на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій (згодом компенсація стане доступною для всіх);
  • має одного власника (скоро послуга буде доступною й для житла, що має кількох власників).

Як подати заявку в «Дії», щоб отримати компенсацію?

Для цього необхідно повідомити про руйнування.

Оновіть застосунок до останньої версії. Зайдіть у «Дію», перейдіть у меню Послуги, розділ єВідновлення, повідомити про Пошкоджене майно. 

Покрокова інструкція / знімок з екрана

Далі треба подати заяву про виплату. Необхідно обрати пільгову категорію (якщо вона є), надати контактні дані, замовити довідку про несудимість у «Дії».

Покрокова інструкція / знімок з екрана

За заявою в «Дії» спеціальна комісія огляне обʼєкт та визначить суму компенсації (розрахує суму сертифіката на купівлю нової домівки).

Сповіщення про готовність сертифіката надійде в застосунок.

Кошти чи сертифікат?

Програма компенсації відбуватиметься у два етапи. 

Перший — отримання сертифіката на придбання нової домівки. Другий — грошові виплати на самостійну відбудову. Ви можете отримати або сертифікат, або кошти на будівництво.

Якщо вам не підходить сертифікат, згодом зможете отримати грошову виплату на будівництво. Виплати надаватимуть власникам зруйнованих приватних будинків, які планують самостійну відбудову. Заяву в такому разі треба подати, коли розпочнеться другий етап програми.

Читайте також: Як бахмутянам дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло?

Фото: diia.gov.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Компенсація

Співвласники зруйнованого житла зможуть отримати компенсацію: деталі

Компенсацію за зруйноване майно за програмою єВідновлення тепер зможуть отримати й співвласники знищених домівок. Для цього необхідно подати в Дії спільну заяву або декілька окремих. […]

16:19, 27.11.2023 Микола Ситник
Бахмут та його околиці

На крок ближче до компенсації: переселенці, дім яких є на ТОТ, отримають відшкодування

Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно. Про […]

13:11, 16.11.2023 Микола Ситник
Довідка про право власності на майно

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці могли зареєструвати заяву […]

Євідновлення, компенсація сума

єВідновлення: як українцям видаватимуть компенсацію за житло

З січня 2024 року українці зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України. Відповідний закон (№ […]

Роботодавці можуть отримати компенсацію за надання роботи людям з інвалідністю

Як отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

Роботодавці з Бахмутської громади можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Про це під час круглого столу повідомив виконуючий обов’язки директора […]

08:20, 01.10.2023 Микола Ситник