“Місто 15 хвилин”: у столиці презентували концепцію післявоєнної відбудови Бахмута

Микола Ситник 16:00, 21 Березня 2024
Проєкт відбудови Бахмута
Концепція післявоєнної відбудови Бахмута / фото Метінвест-СМЦ

Вчора, 20 березня, в Києві відбулась презентація проєкту “Сталева Мрія Бахмут”. Він є концепцією післявоєнної відбудови кварталу міста у межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців. Інноваційний план відбудови Бахмута вперше представили та обговорили з містянами.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Сталева Мрія Бахмут”: концепція відбудови міста

Зазначимо, що проєктний офіс Метінвест-СМЦ безкоштовно розробив універсальну концепцію післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”.

Начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева заявив, що концепт відбудови має затвердити громада. За його словами, після Перемоги Бахмут стане прикладом для відбудови інших населених пунктів, які зруйнували російські окупанти.

На сьогодні Бахмут залишається територією з активною фазою проведення бойових дій. Але це не спиняє тих, хто вірить в Україну, в Перемогу і в те, що після деокупації в наші міста та села повернеться життя. Після сталої Перемоги України, повної деокупації міста та за умови затвердження громадою даного концепту, Бахмут стане показовим прикладом для відбудови інших міст України,

наголосив Олексій Рева // начальник Бахмутської МВА

Проджект менеджер Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка розповіла присутнім бахмутянам про особливості проєкту. Вона підкреслила, що житловий масив побудують за сучасними світовими технологіями з урахуванням інклюзивності та енергоефективності.

Тетяна Скрипка на заході
Тетяна Скрипка (в центрі) з учасникамо презентації / фото Бахмутська МР

За ідеєю новий квартал має стати містом 15 хвилин, у якому робота та більшість повсякденних потреб і послуг, таких як освіта, охорона здоров’я, відпочинок тощо, можна легко отримати у межах 15 хвилин пішого ходу з будь-якої точки кварталу. Житловий масив буде зразком сучасного та комфортного проживання з урахуванням потреб усіх людей,

пояснила Тетяна Скрипка // проджект менеджер Метінвест-СМЦ

Відбудова Бахмута
“Місто 15 хвилин” у Бахмуті / скриншот

Відомо, що фахівці планують знизити поверховість житлової забудови в Бахмуті до 4 та 2 поверхів. Водночас кількість людей, які зможуть проживати у цьому кварталі, буде збережена на довоєнному рівні — близько 18 тисяч мешканців. 

Так, концепт “Сталева Мрія Бахмут” передбачає:

 • зелені зони з парками та місцями для відпочинку й дитячими просторами; університет з сучасною бібліотекою;
 • гуртожиток;
 • багатофункціональні школи та садочки;
 • амбулаторію;
 • готель;
 • паркінги сучасного дизайну;
 • спорткомплекс з басейном;
 • укриття для тривалого перебування тощо.

Проєкт відбудови кварталу в Бахмуті також передбачає створення Алеї пам’яті захисників України.

Відбудови Бахмута
Проєкт відбудови Бахмута / фото Бахмутська МР

Як подати свої пропозиції до проєкту?

Після презентації в осередках підтримки мешканців Бахмутської громади проходитимуть обговорення проєкту відбудови кварталу міста. Також для бахмутян відбуватимуться дискусії в онлайн-форматі.

Протягом наступних 3 місяців усі охочі мають змогу надавати свої пропозиції до проєкту. Зробити це можна, перейшовши за посиланням та заповнивши відповідну форму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З бахмутянами обговорять відбудову міста: реєстрація на презентацію у Вінниці

Микола Ситник 14:30, 14 Квітня 2024
Обговорення проєкту "Сталева Мрія Бахмут" у Дніпрі
Обговорення проєкту “Сталева Мрія Бахмут” / фото Бахмутська міська рада

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Вінниці, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 23 квітня. Поспішайте зареєструватись, адже кількість місць обмежена.

Про це інформує Бахмутська міська рада.

Відбудова Бахмута: обговорення концепції

Універсальна концепція та план післявоєнної відбудови “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Чайковського-Захисників України-Декабристів-Ювілейна (до межі селища Хромове). У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту відбудеться у вівторок, 23 квітня 2024 року о 13:00 у Вінниці. Долучитися до обговорення можна, заповнивши форму за цим посиланням. З міркувань безпеки кількість учасників обмежена. Інформацію про місце проведення заходу буде надіслано на номер телефону, вказаний при реєстрації.

Бахмутська міська військова адміністрація запрошує на зустріч:

 • мешканців усієї громади;
 • усіх небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
 • фахівців у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
 • тих, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи по вдосконаленню. 

Також 23 квітня бахмутяни у Вінниці зможуть отримати консультації лікарів, послуги фахівців ЦНАПу та КП “Бахмутське БТІ”.

Проєкт відбудови Бахмута
Концепція післявоєнної відбудови Бахмута / фото Метінвест-СМЦ

Нагадаємо, 16 квітня відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу в Бахмуті для мешканців нашої громади, які проживають у Кропивницькому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Кропивницькому з бахмутянами обговорять відбудову міста-фортеці: як долучитися

Микола Ситник 11:30, 7 Квітня 2024
Реєстрація
Реєстрація на онлайн-захід / фото з відкритих джерел

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Кропивницькому, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 16 квітня. Поспішайте зареєструватись, адже кількість місць обмежена.

Про це інформує Бахмутська міська рада.

Відбудова Бахмута: обговорення концепції

Універсальна концепція післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут” передбачає створення нового району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту відбудеться 16 квітня 2024 року о 13:00 у Кропивницькому. З міркувань безпеки організатори додатково повідомлять про місце проведення усім зареєстрованим учасникам. Реєстрація на зустріч продовжується. Вона доступна за цим посиланням. Кількість учасників обмежена.

Бахмутська міська військова адміністрація запрошує на зустріч:

 • мешканців усієї громади;
 • усіх небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
 • фахівців у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
 • тих, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи по вдосконаленню. 

До слова, 13 квітня відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу в Бахмуті для мешканців нашої громади, які проживають у Дніпрі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обговорення проєкту "Сталева Мрія Бахмут" у Дніпрі

З бахмутянами обговорять відбудову міста: реєстрація на презентацію у Вінниці

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Вінниці, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 23 квітня. […]

14:30, 14.04.2024 Микола Ситник
Реєстрація

У Кропивницькому з бахмутянами обговорять відбудову міста-фортеці: як долучитися

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Кропивницькому, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 16 квітня. […]

11:30, 07.04.2024 Микола Ситник
Відбудова міста-фортеці

Бахмутян запрошують обговорити відбудову міста: триває реєстрація на захід у Дніпрі

Наступної суботи, 13 квітня, для бахмутян, які мешкають у Дніпрі, відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Йдеться про район […]

13:00, 06.04.2024 Микола Ситник
Марія Грищенко

Діалоги з владою: соціологиня Марія Грищенко про залучення громади до відбудови Бахмута

Дискусія про відбудову Бахмута вже активно ведеться на різних рівнях, в тому числі й на міжнародному. Утім, зараз бахмутяни хочуть бачити активні кроки від міської […]

Українці можуть відстежувати бюджетні витрати на відбудову громад: як це зробити

Українська платформа Clarity Project запустила сервіс Clarity Hromada, який дозволяє відстежувати бюджетні витрати на відбудову громад. Скористатися можливостями платформи може кожен охочий. Про це повідомляє […]

12:10, 04.04.2024 Скопіч Дмитро