єВідновлення: як українцям видаватимуть компенсацію за житло

Семаковська Тетяна 16:05, 31 Жовтня 2023
Видача компенсація / НБУ

З січня 2024 року українці зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України. Відповідний закон (№ 2923-IX). підписав Президент України Володимир Зеленський.

Про те, як саме видаватимуть компенсацію людям, які самостійно зробили ремонт, розповіла народна депутатка Олена Шуляк.

Як видаватимуть компенсацію?

Українці, які витрачали свої власні кошти або брали запозичення в банку на відновлення свого житла, отримають від держави відповідну компенсацію. Відомо, що це буде середня вартість, її затвердив уряд, щоб уникнути зловживань і щоб був єдиний підхід відшкодувань. Громадянам потрібно буде мати фото пошкоджень на момент початку ремонту.

Зверніть увагу, що для отримання компенсацій не потрібно збирати чеки. Подати заявку на отримання відшкодування можна через застосунок Дія. Порядок подачі документів аналогічний як подачі за програмою компенсацій за зруйновне житло єВідновлення. Більше про порядок подання документів у матеріалі: В Україні запрацювала програма компенсації за пошкоджене житло: як оформити заявку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Семаковська Тетяна 10:20, 6 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно за програмою єВідновлення.

Про це повідомив Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Хто може отримати компенсацію за житло

Комітет з питань економічного розвитку порекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні законопроект 11028, він виокремить певні категорії переселенців, які будуть мати першочергове право на отримання компенсацію за програмою єВідновлення.

Якщо його приймуть, то пріоритет матимуть такі категорії:

  • люди, які досягли пенсійного віку;
  • люди, які мають на утриманні дитину віком до 6 років;
  • люди, які мають на утриманні двох неповнолітніх дітей;
  • люди, які мають на утриманні дитину з інвалідністю;
  • люди, які виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років;
  • люди, які є особами з інвалідністю ІІІ групи.

Що передувало?

4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій Петросян, бахмутський активіст. За основу законопроєкту проголосували 255 народних обранців.

Примітка. У коментарі Бахмут IN.UA Аркадій Петросян повідомив, що у законопроєкті є два протиріччя, перший це щодо того, що особа має відмовитися від житла на користь держави, щоб отримати компенсацію. А другий стосується фінансування програми.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Семаковська Тетяна 13:00, 5 Червня 2024
ЦНАП у Торецьку / фото з відкритих джерел

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою потрібно мати документи.

Про це повідомляє Торецька МВА.

Реєстр пошкодженого майна

Адміністратори ЦНАПу у Торецьку мають доступ до розділу “Пошкоджене майно” на порталі Дія.
Тож, мешканця можуть повідомити про пошкоджене майно через російські обстріли, якщо не змогли самостійно зареєструвати дані в реєстрі.

Адміністратори працюють з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю, за потреби вони допоможуть заповнити форму. З собою потрібно мати документи, що посвідчують Вашу особу (паспорт громадянина України, ідентифікаційний код) та документи власника житла.

Також потрібно принести в електронному форматі фотографії пошкодженого майна та адресу електронної пошти.

Мешканці селища Щербинівка можуть звертатися для отримання цієї послуги до відділу розвитку смт. Щербинівка з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою […]

компенсація за житло

Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували

Сьогодні, 4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій […]

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Допомога

Уряд запровадив компенсації для фермерів за розмінування сільгоспземель

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про компенсацію 80% витрат на розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на деокупованих територіях.