“За такі гроші й собачої будки не купиш”: бахмутян не влаштовує коефіцієнт компенсації за зруйноване житло

Микола Ситник 17:45, 6 Грудня 2023
Компенсація
Онлайн калькулятор компенсації / скриншот

Бахмутська міська військова адміністрація повторно звернулась до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України стосовно обґрунтування застосування регіонального коефіцієнту 0,5 для розрахунку компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна по Бахмутському району Донецької області. Однак, бахмутян більше цікавить, як можна збільшити цей коефіцієнт, а не пояснення, чому він такий.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Що передувало?

Жителі Бахмутської міської територіальної громади, громадські організації через офіційні звернення до Бахмутської міської ради неодноразово порушували питання щодо нарахування компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. Насамперед йдеться про розмір регіонального коефіцієнту, який враховує відмінність ціни за 1 квадратний метр залежно від розташування знищеного об’єкта нерухомого житла та становить для населених пунктів Бахмутського району Донецької області 0,5.

Напередодні Бахмутська міськрада оприлюднила відповідь Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 27.11.2023 №20971/28/10-23 з наданими роз’ясненнями по порушеному питанню. У листі обґрунтували, що “розмір регіонального коефіцієнту 0,5 для населених пунктів Бахмутського району Донецької області та вартість компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна визначається відповідно до Закону України…”.

Обурення бахмутян

Під дописом міськради в Facebook жителі Бахмута вкотре наголосили, що з таким коефіцієнтом неможливо придбати собі житло.

Потрібне не обґрунтування цього коефіцієнта уточнювати, а домагатися його збільшення. Відстоюйте потреби мешканців своєї громади,

закликають бахмутяни // представників влади

реакція
реакція
Коментарі під дописом Бахмутської міськради в соцмережі / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Семаковська Тетяна 10:20, 6 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно за програмою єВідновлення.

Про це повідомив Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Хто може отримати компенсацію за житло

Комітет з питань економічного розвитку порекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні законопроект 11028, він виокремить певні категорії переселенців, які будуть мати першочергове право на отримання компенсацію за програмою єВідновлення.

Якщо його приймуть, то пріоритет матимуть такі категорії:

  • люди, які досягли пенсійного віку;
  • люди, які мають на утриманні дитину віком до 6 років;
  • люди, які мають на утриманні двох неповнолітніх дітей;
  • люди, які мають на утриманні дитину з інвалідністю;
  • люди, які виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років;
  • люди, які є особами з інвалідністю ІІІ групи.

Що передувало?

4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій Петросян, бахмутський активіст. За основу законопроєкту проголосували 255 народних обранців.

Примітка. У коментарі Бахмут IN.UA Аркадій Петросян повідомив, що у законопроєкті є два протиріччя, перший це щодо того, що особа має відмовитися від житла на користь держави, щоб отримати компенсацію. А другий стосується фінансування програми.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Семаковська Тетяна 13:00, 5 Червня 2024
ЦНАП у Торецьку / фото з відкритих джерел

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою потрібно мати документи.

Про це повідомляє Торецька МВА.

Реєстр пошкодженого майна

Адміністратори ЦНАПу у Торецьку мають доступ до розділу “Пошкоджене майно” на порталі Дія.
Тож, мешканця можуть повідомити про пошкоджене майно через російські обстріли, якщо не змогли самостійно зареєструвати дані в реєстрі.

Адміністратори працюють з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю, за потреби вони допоможуть заповнити форму. З собою потрібно мати документи, що посвідчують Вашу особу (паспорт громадянина України, ідентифікаційний код) та документи власника житла.

Також потрібно принести в електронному форматі фотографії пошкодженого майна та адресу електронної пошти.

Мешканці селища Щербинівка можуть звертатися для отримання цієї послуги до відділу розвитку смт. Щербинівка з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою […]

компенсація за житло

Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували

Сьогодні, 4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій […]

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Допомога

Уряд запровадив компенсації для фермерів за розмінування сільгоспземель

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про компенсацію 80% витрат на розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на деокупованих територіях.