Бахмутська Абетка-2020: які знакові події відбулися у громаді в цьому році

Семаковська Тетяна 17:56, 26 Листопада 2020

127856818 136589934576867 3585468491495995481 n 0127dЖурналісти Громдського медіапорталу “Бахмут IN.UA” разом з підписниками нашої сторінки у Фейсбук проаналізували події року, що минає. На кожну букву алфавіту ми знайшли цікаву подію, захід. Не всі вони позитивні, але на нашу думку важливі.

А – Авангард. В цьому році на стадіоні “Авангард” почали капітальне будівництво, тут мають створити найсучаснішу спортивну базу для виховання студентів та учнів КЗ “Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С.Бубки”. Проведуть реконструкцію колишнього гуртожитку педучилища, де будуть жити майбутні олімпійці. Вже будують третій поверх навчального корпусу, оголосили тендер на проєктування басейну. Загальна вартість будівництва 176 мільйонів гривень.

18 db1f4

Б – Бак Тетяна. Життєрадісна і енергійна директорка ЗОШ№10 померла під час пандемії у віці 45 років. Цією втратою були вражені педагоги батьки і учні. Станом на сьогодні за час пандемії у Бахмуті від ковіду померли 32 людини, в Україні – 11 717 людини, у світі – 1 421 293 людини. Щоденно на своїй сторінці у Фейсбуці та на сайті в розділі Цифра та Цитата тижня ми подаємо інформацію по захворюваності на коронавірусну хворобу.

В – вибори. Останні вибори до органів місцевого самоврядування в Бахмуті були 10 років тому, у 2010 році, тоді в міськраду зайшла монобільшість від “Партії Регіонів”, лише два депутати представляли Компартію України. За результатами голосування 25 жовтня 2020 року до міської ради зайшли чотири партії – “Порядок”, “ОПЗЖ”, “Слуга Народу”, “Опоблок”. Партії “За Майбутнє” та “Європейська солідарність” не подолали п’ятивідсотковий бар’єр.  Хоча поширеною є думка, що змінилися лише обличчя. Чинний міський голова Олексій Рева, що працює на посаді 30 років, і знов переміг на виборах, підбирав лояльних до себе депутатів. Чи зможуть депутати від ОПЗЖ грати роль опозиційної сили, здійснюючи ефективний контроль рішень, час покаже.

Г – гуртожиток. Почався капремонт гуртожитку по вул. Привокзальна, 1. П’ятиповерховий гуртожиток, який давно чекав ремонту, нарешті ремонтують – замінили комунікації, сантехніку, утеплили будівлю. Реконструкція відбувається за кошти Європейського банку, вартість робіт більше 13 мільйонів гривень.

Д – дитсадок. В цьому році після реконструкції та ремонтів відкрили чотири садочки. Будівлі утеплили, замінили комунікації, облаштували новими меблями. 

127995409 203121628000265 8422088586588469163 n ef702

Е – екологічні ініціативи. У Бахмуті розпочали будівництво сортувальної станції за кошти обласного бюджету, за ініціативою ГО “Еко-Бахмут” відбулося озеленення полігону, обмін пакетів на еко-торби. Важливу акцію по прибиранню узбережжя Північного ставка розпочав активіст Ігор Меліченко – він сам та залучені мешканці громади зібрали більше 80 пакетів сміття об’ємом по 120 літрів.

Є – європейській вибір, який не зробили бахмутяни. Партія “Європейська солідарність”, яку представляли переважно молоді активісти і студенти не увійшла до Бахмутської міськради та до районної ради. Два представники команди – голова і заступниця Молодіжної ради Аркадій Петросян та Єлизавета Портнова за пропозицією міського голови включені у склад Виконкому Бахмутської міської ради.

Ж – жертви війни. В Бахмуті проживають п’ять родин загиблих воїнів, які захищали незалежність нашої країни під час російсько-української війни. Крім державної підтримки, на рівні міста існують громадські ініціативи. Для підтримки родин загиблих та учасників війни працює ГО “Об’єднання дружин та матерів учасників АТО”. Ініціативна група віртуального музею «Ті, хто тримає небо» збирає і розповсюджує інформацію про загиблих земляків, які загинули на цій війні.  Ініціативна група створила галерею, куди входять 24 портрети загиблих з 2014 року патріотів, уродженців Бахмутської громади. Інформація зібрана про 22 військових та 3 волонтерах. 

З – зупинки. В цьому році за кошти соцпроєкту, тобто кошти підприємців та підприємств, були оновлені зупинки громадського транспорту. Вони не мають загального дизайну і навіть вироблені з різних матеріалів – якісь прозорі, а якісь вкриті профлистом.

1 c701d

І – інформаційна політика Бахмутської міської ради. До традиційних способів висвітлення діяльності через газету та телебачення, спеціалісти міськради додали оперативне інформування через сторінку у Фейсбуці. Майже щоденно публікуються звіти про діяльність органів місцевого самоврядування, відеозвіти за місяць роботи, оперативна інформація про розповсюдження коронавірусної хвороби – відеоролики та щоденні звіти, відеоролики по заходах та об’єктах. З міського бюджету на інформування через газету буде витрачено 400,0 тисяч гривень, на телебачення і виготовлення відеоматеріалів для соцмереж заплановано 500,0 тисяч гривень. Як повідомили у відділі внутрішньої політики, всі кошти будуть використані до кінця року відповідно до місячного розпису.

Ї – їжаки. Наші підписники в коментарях зазначили, що в цьому році у центральному парку було багато їжаків. 

К – карантин. Вперше за багато років в місті не працював громадський транспорт, тимчасово припиняли роботу підприємства обслуговування, у сфері торгівлі працювали лише продовольчі магазини та аптеки. Мешканці звикали до нових правил громадського порядку та низки обмежень. Зважаючи на підвищення рівня захворюваності можливо Україну і наше місто чекає не лише карантин вихідного дня, а й повний локдаун, який бахмутські підприємці вважають порушенням права людей на працю.  

Л –  лікарня. В цьому році в Україні почала працювати медична реформа другого рівня медицини, яка передбачає зміну принципц фінансування медзакладів. Тепер фінансують не медичні койки, а оплачують за надані послуги. Виявилося, що Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м.Бахмута гідно підготувалася до цієї реформи і має найбільшу кількість медичних пакетів в області, завдяки чому пацієнти отримують безкоштовне лікування. Для зменшення фейків про медреформу і підвищення обізнаності наших користувачів, ми багато уваги приділили питанням реформування медицини в Бахмуті та питанням громадського здоров’я.

М- мурали. У Бахмуті на спонсорські кошти створено три великі мурали. Два намальовані на в’їзді у місто, один в центральній частині на вулиці Горбатова. 

127266326 1207359192980520 6655426889992571498 n 98eaf

127276764 385646952706644 5944503149124083586 n aba04

Н – Народний дом. Площа біля Народного дому завдяки проведеному благоустрою і створення фотозони “Я люблю Бахмут” стала справжньою перлиною Бахмута. На реконструкці. будівлю та благоустрій прилеглої території витратили близько 12 мільйонів гривень.

О – онлайн. В цьому році бахмутяни як і всі мешканці України та світу зрозуміли, що таке он-лайн навчання, заходи. Карантин перевів багато подій нашого життя у сферу он-лайн. Найбільше обговорень було саме по дистанційному начанню у школах, а вчителям для ефектвної комунікації прийшлося опанувати нові сервіси.

П – пандус. В Навчально-виховному комплексі №11 почали будувати пандус. За роки існування будівлі вона була недоступною для дітей на візочках. Одна бахмутська родина чекала на цей пандус вісім років, тепер дитина як і всі учні зможе самотужки зайти через центральний вхід до школи. Ще два пандуси зробили в дитсадочках під час реконструкції. 

Р – район. Бахмутський район залишився. В області замість 18 тепер є лише вісім районів. Після виборів секретарем стала представниця команди мера Бахмута Світлана Кіщенко – колишній секретар Бахмутської міської ради, її заступнецею є також жінка – Людмила Газіна, колишня директорка Благодійного фонду “ДАР”, який фінансувала родина міського голови Олексія Реви, а Бахмутською райдержадміністрацією так саме керує жінка – Тетяна Єрохіна.

С – стратегія громади. Цим документом, що має стати сценарієм розвитку Бахмутської ОТГ до 2027 року, прописане наступне бачення розвитку громади: “Бахмутська міська об’єднана територіальна громада – історична столиця Донбасу із багатою історико-культурною та архітектурною спадщиною. Громада сучасного бізнесу із агроіндустріальним вектором розвитку, заснованим на формуванні ділової мережі державно-приватного партнерства. Гендерно-орієнтована спільнота дружня до дітей, молоді та інших громадян. Модерновий інклюзивний Центр освітніх, культурно-спортивних та туристично-привабливих просторів для розвитку. Енергонезалежна та органічна громада активних та щасливих людей!”. Крім стратегії в громаді також з’явився бренд і слоган – “Тебе тут завжди чекають”.

14 e672b 41fc2

Т – троллейбус. У цьому році був запущений новий маршрут №8 – тролейбусом тепер можна доїхати від центральної зупинки до центру селища Опитне. Для цього використовують нові тролейбуси на автономному ходу. Цю подію мешканці села Опитне очікували не один десяток років. Після запуску маршруту, місцевий підприємець Дмитро Кононець, підприємство якого забезпечувало послуги автотранспорту заявив, що маршрут буде збитковим для комунального підприємства “Бахмутелектротранс” і припинив діяльність автотранспортного підприємства.

У – Укрзалізниця поновила маршрут потягу “Львів-Бахмут”. Після окупації Горлівки, залізничний вокзал значно зменшив кількість рейсів. Довгий час з Бахмута можна було поїздом доїхати лише до Харкова. Гарною новиною для мешканців стало поновлення після карантину потягу Львів-Бахмут, на якому можна без пересадок також доїхати до Києва. 

Ф – Фестиваль. ІІ міський Фестиваль Бесподобных собак і конкурс Дворянство Бахмута проводиться Бахмутським товариством захисту тварин “Лада” вже другий рік поспіль, але цього року через карантинні обмеження відбувся в форматі онлайн. Мета заходу введення моди на дворняжок, популяризація “усиновлення тварин з притулку.

Х – храм. Храм Св. Великомученика Феодора Стратилата Православної церкви України вже два роки працює у підвалі. В храмі проводять літургії, в цьому році почали проводити обряд хрещення.    

Ц – ЦНАП. Недобудований прозорий офіс так і стоїть за огорожею. Навесні 2020 року вже обрали підрядника і обіцяли поновити роботи, але роботи не розпочалися. Замовником виступає Департамент капітального будівництва у Донецькій області.

Ч – Червоний Хрест фінансує будівництво відділення екстреної медичної допомоги. Його планують відкрити навесні 2022 року. Загальна сума, що закладена на будівництво і обладнання складає майже 52 мільйони гривень. У відділенні, яке буде збудовано на рівні європейських стандартів та за вимогами МОЗу надаватимуть невідкладну медичну допомогу як цивільним, так і військовослужбовцям. Це відділення буде займатися наданням невідкладної допомоги протягом перших 24 годин після звернення і сортуванням хворих.

123594623 3546020885437010 5228127111793662681 n 49950

Ш – шампанське. Так бахмутяни продовжують називати ігристе вино, що виробляє компанія Artwinery. Підприємство в цьому році відсвіткувало, 70-річний ювілей. Ігристе вино продовжує отримувати міжнародні нагороди. Цього разу у категорії “Sparkling Wine”. Вперше наші ігристі вина представили Україну в США в рамках даного конкурсу. Сріблом були відзначені ігристі, які витримувалися в пляшках від 12, 18 і 36 місяців. Серед них новинка цього року – преміальна лінійка ARTWINE 18. 

Щ – щедрість. У цьому році бахмутяни активно допомагали у зборі коштів для дітей, що потребують коштовних операцій. Для дівчинки Олександри, якій потрібна операція, щоб вона знову могла рухатись – зібрали 172095 гривень (потрібно 581 686 гривень). Продовжується збір коштів для Єлісея Зеленського, йому потрібно купити коштовні ліки – вже є 412 836 доларів (потрібно ще 1,8 мільйони доларів). Більше двухсот тисяч гривень зібрали на реабілітацію Олександра Павленко, що отримав важку травму хребта, реабілітація триває. Близько трьохсот тисяч було зібрано в 2020 році небайдужими людьми на лікування, харчування та утримання майданчику для безпритульних тварин, яким опікується Бахмутське товариством захисту тварин “Лада”, допомога потрібна постійно.   

IMG 8768 f2a2e

Ю – юнацтво. Спортивні перемоги дівчат та хлопців з Бахмута не можуть не тішити. В цьому році вони завоювали на обласних і всеукраїнських чемпіонатах – 430 золотих медалей. Незважаючи на те, що під час карантину не було можливості повноцінно тренуватися, наші спортсмени не здають позиції. Розширюється список видів спорту, якими можна займатися у Бахмуті, до вже традиційних легкої атлетики, боксу, дзюдо, кікбоксінгу та інших (лише у спортивній школі працює тринадцять напрямків) додалося тейквандо.

Я – ярмарок. “День садоводів 2020” відбувся незважаючи на карантинні обмеження. Бахмутяни мали змогу придбати садженці, овочі та фрукти від виробників.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]