Через війну багато українців втратили житло та роботу, внаслідок цього забезпечення себе базовими потребами, такими як їжа, оренда квартири й ліки — стало важкою ношею. Втім, зараз вже чимало бахмутян знайшли роботу та почали заробляти, тож саме час подумати про заощадження, бо навіть з мінімальним доходом можна й потрібно відкладати кошти. Бахмутяни, які зараз перебувають у Дніпрі можуть пройти навчання з фінансової грамотності.
Павло Казидуб, менеджер проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області” розповів редакції «Бахмут.IN.UA» про те, як фінансова грамотність покращить життя ВПО.
Про курс
Благодійний фонд “Право на захист” за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH запрошує на навчальний курс “Нові можливості на новому місці: важливі навички для працевлаштування та фінансової стабільності ВПО”.
Ця освітня програма триватиме з другої половини липня до кінця листопада 2023 року. Навчання буде офлайн, у місті Дніпро 1 раз на тиждень. Учасники курсу від 18 до 35 років зможуть:
Потрапити на курс зможуть 120 осіб, віком від 18 до 35 років. Фото: з відкритих джерел
- отримати знання, що допоможуть у працевлаштуванні.
- напрацювати практичні навички для кар’єрного росту
- скласти ефективне резюме та впевнено почуватися на співбесідах
- дізнатися, як розпочати власну справу
- оволодіти сучасними цифровими інструментами;
- навчитися ефективно управляти власними фінансами
- познайомитися з однодумцями і долучитися до спільноти активної молоді
Як записатися на курс?
Щоб стати учасником курсу потрібно заповнити заявку на участь за посиланням до 23 липня: https://forms.gle/LEh9GMoKsAMx5QF76
Зверніть увагу, що БФ “Право на захист” залишає за собою право закрити реєстрацію на курс раніше, адже кількість місць обмежена. Тож, якщо ви плануєте взяти участь у курсі – радимо заповнити заявку якомога швидше.
До кінця липня БФ “Право на захист” опрацює всі заявки та обере 120 учасників, яких запросить на навчання.
Лист-підтвердження про участь у конкурсі прийде з поштової скриньки [email protected] .
Вам буде цікаво:
- Бахмутський центр зайнятості допомагає знайти роботу або отримати консультацію через вайбер
- Як влаштуватися на нову роботу, якщо вас не звільняють з попередньої — пояснення від Центру зайнятості
- 8 небанальних платформ де можна знайти роботу
Навіщо переселенцям фінансова грамотність?
Павло Казидуб, менеджер проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області”. Фото: надане героєм
Предмет “Фінансова грамотність” не викладають в школі, хоча з веденням бюджету стикаються всі. Редакція запитала у експерта навіщо людям потрібна фінансова грамотність.
“Вона допомагає краще зрозуміти свої доходи, витрати, збереження та інвестиції. Дозволяє робити ефективніші фінансові рішення і планувати майбутнє. Це особливо важливо для внутрішньо переміщених осіб, адже вони перебувають у стані невизначеності, вимушені витрачати кошти на оренду житла та переїзди, а також знаходити роботу на новому місці та інтегруватись у нові громади. Навички фінансової грамотності дають можливість переселенцям бути більш незалежними та впевненими у своїх фінансових рішеннях”, – каже Павло Казидуб.
За словами експерта, учасники, які вирішать взяти учать у курсі зможуть покращити фінансове становище людини, адже людина навчиться правильно розпоряджатися грошима. Окрім цього, слухачі курсу отримають практичні поради щодо заощадження, ефективного управління боргами, пошуку роботи та планування майбутніх фінансових цілей.
Три поради, які допоможуть заощадити
Заощадження допомагають почуватися впевненіше. Фото: фотосток
Павло Казидуб поділився з читачами «Бахмут.IN.UA». трьома порадами, які покращать фінансове становище.
1) Створіть бюджет це можна робити в записнику або в спеціальних додатках на телефоні: складіть план, як розподілити свої доходи на різні категорії витрат. Приділіть увагу основним потребам, розподіліть кошти за основними витратами;
2) Визначте пріоритети: визначте, які витрати є головними, а які другорядними. Зосередьте свої зусилля на досягненні цілей, які допоможуть вам зберегти гроші,
3) Заощаджуйте автоматично: встановіть автоматичне перерахування частини свого доходу на відкладений рахунок або заощаджувальний рахунок. Це можна зробити у мобільному додатку вашого банку.
“Якщо заощаджувати щомісяця 500 гривень за рік ви будете мати на своєму рахунку 6000 гривень. Це можуть бути гроші, які допоможуть вам забезпечити непередбачені витрати, що спіткають всіх, і вимушено переміщених зокрема. Незалежно від того, чи ви заощаджуєте 10, 50 або 100 гривень на місяць, ви створюєте фінансову подушку, яка може послужити вам в майбутньому. Заощадження працюють для всіх, незалежно від суми, і можуть відкрити двері до більш впевненого та стабільного фінансового майбутнього”, — пояснює експерт.
Фото: «Бахмут.IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!