2024-й стане третім роком, коли випускники складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ), який замінив ЗНО. Однак цей рік відзначиться вагомими змінами у форматі, які торкнуться кожного 11-класника.
Про це йдеться на сайті Міносвіти.
НМТ 2024: що зміниться?
У 2024 році випускники складатимуть більше предметів у межах НМТ. Для майбутніх абітурієнтів історія України стане обов’язковим предметом. Це означає, що нині обов’язковими будуть:
- українська мова;
- математика;
- історія України.
Учні, що складатимуть мультимедійний тест, також зможуть обрати 1 додатковий, серед яких:
- українська література;
- іноземна мова;
- біологія;
- географія;
- фізика;
- хімія.
Окремо зауважимо, що програма тестування з історії України охоплюватиме тільки період XVI-XXI століть.
Як і в минулі роки, цьогорічний іспит буде проводитися у дві сесії — основну і додаткову. Остання буде доступна для тих, хто не зможе скласти тестування через зовнішні фактори, наприклад хвороба чи повітряна тривога. Основна частина відбудеться у травні. Точні дати будуть оголошені пізніше.
Зазначимо, що пробний НМТ 2024 проводитися не буде. Однак Український центр оцінювання якості освіти планує заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів та проінформувати про специфіку тестування, щоб у кожного була можливість підготуватися.
Скільки триватиме НМТ у 2024?
Мультимедійний іспит у 2024 триватиме 240 хвилин: два блоки по 120 хвилин та перерва між ними. На кожен предмет планують виділити по 60 хвилин. У першій половині будуть запитання з української мови (без літератури) та математики, а у другій — з історії України та предмету на вибір. Точну кількість часу на перерву анонсують згодом.
Якими будуть завдання на НМТ?
Студентка за партою. Фото: фотосток
Поки що невідомо, якими будуть завдання, їхня кількість та структура, прохідний бал. Ці деталі НМТ будуть оголошені протягом 2024 року. Проте вже відомо, що представники Міносвіти підвищать порогові бали. Про це свідчить проєкт “Порядку прийому до закладів вищої освіти”
Як здати НМТ за кордоном?
Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ функціонуватимуть не тільки в Україні, а й за кордоном на базі спеціальних освітніх центрів, які діють у всіх країнах ЄС, а також у США, Японії, Канаді, Туреччині тощо.
Для проходження тесту необхідно буде зареєструвати персональний кабінет і вибрати із запропонованого переліку населений пункт для складання.Вступники одержать результати одразу, як тільки вони виконають усі завдання з того чи іншого предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник буде знати свій результат у тестових балах.
Як підготуватися до тесту безкоштовно?
Книги у домі. Фото: фотосток
Цього року багато родин через російську агресію опинилися в скрутному становищі, тож далеко не кожен може дозволити собі заняття з репетитором. Однак у всіх дітей з доступом до мережі є можливість використовувати безкоштовні ресурси. До прикладу:
- EdEra — це студія онлайн-освіти, тут є курси з української мов та інших предметів;
- ГС «Освіторія» — запустили серію безкоштовних вебінарів для підготовки до національного мультипредметного тесту 2023 року;
- На Урок: онлайн-школаНа Урок: онлайн-школа — тут можна переглянути минулорічні тести та разом з вчителем розібрати найтиповіші помилки.
Читайте також:
- На які пільги може розраховувати родина ветерана
- Які заходи проводять російські військові в школах на ТОТ
- Що робити школяреві у випадку булінга в школах?
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!