Для учнів НМТ легше, ніж ЗНО: бахмутська вчителька математики про навчання онлайн та репетиторство

Семаковська Тетяна 18:11, 31 Січня 2023

5e62cea77f3b438249e1ddda 1444212374 955383 50 1 1 1 e6ce4Українська мова та математика є обов’язковими предметами для здачі НМТ — національного мультипредметного тесту. Ми дізналися у бахмутської вчительки математики пані Генрієтти про те, як відбувається підготовка учнів до НМТ та чи може дитина самостійно підготуватися до тесту з математики.

Навчання онлайн

Бахмутська школа №24  працює онлайн, пояснює педагогиня, тому всі заняття учні проходять у себе вдома.

“Математика обов’язковий предмет. В класі у мене 26 учнів, готуємося ми за додатковими збірниками. З березня  вже будемо працювати за повторенням, тобто вже будемо повністю розв’язувати та готуватися до НМТ”, — каже педагогиня.

 За її словами, дітям цей тест дається легше, ніж ЗНО, зокрема з математики завдання дещо легші для виконання.

Репетитор чи самостійна робота?

Через війну багато сімей опинилися в скрутному становищі і зараз чимало родин не мають коштів на репетиторів, тож діти стараються самостійно готуватися до тесту. 

“Мало хто наймає репетитора, діти чекають уроків та додаткових занять, бо в зв’язку з переїздом родинам бракує коштів. Дуже складно”, — каже пані Генрієтта.

Раніше педагогиня сама виступала репетитором, але через проблеми зі світлом зараз важко організувати заняття.

Скільки часу потрібно на підготовку до ЗНО?

Як каже нам пані Генрієтта, щоб підготуватися до тесту потрібен різний час, це також залежить від здібностей учня.

“Якщо це слабка дитина — треба обов’язково займатися хоча б три рази на тиждень. Якщо це дитина, яка може самостійно ще займатися вдома, то це менша кількість часу. Тобто, за умови, що дитина дійсно виконує домашнє завдання і буде дуже вмотивована — то це два рази занять в тиждень. Втім, школу ніхто не відміняв, якщо за спиною гарний вчитель і якщо дитина займається ще вдома  — це 100% вдача”, — каже педагогиня.

Поради для успішного НМТ

За словами педагогині — учню важливо наполегливо навчатися.

Якщо у батьків немає можливості найняти індивідуального репетитора — дитина повинна займатися самостійно онлайн.

“Минулого року учням дали 20 хвилин на 20 завдань — ось такий темп треба підтримувати й пропрацьовувати на тестових завданнях. З грудня місяця можна вже працювати з тестами, прикладами за попередні роки. Те, що рекомендують запам’ятати  — треба запам’ятовувати. Рекомендації дійсно дуже важливі ну й звісно практика”, — пояснює вчителька.

Крім того, обов’язково потрібно знати формули та сталу формулу тесту. За рік підготуватися до НМТ цілком можливо, втім мова йде про учнів, які справді старанно готувалися, каже пані Генрієтта. 

Цього року учні довго вибирали третій предмет, бо вони не впевнені в майбутньому, пояснює нам педагогиня. Десь 60% учнів обрали історію, близько 30% здаватимуть англійську мову, решта обрали біологію. 

“Тішить, що попередньо ніхто не хоче виїжджати за кордон, всі обрали Україну”, — наголошує педагогиня, коментуючи питання про те, яке рішення зробили учні при виборі майбутнього університету.

Фото: Pixabay

Читайте також: Як готуватися до НМТ: поради від бахмутської педагогині та вступників

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]