Main menu

Бахмут у Миргороді: у проєкті консервний завод, унікальні теплиці та альтернативні джерела енергії

БудинокКультури a6da8Ми дізналися про амбітний проєкт волонтера й засновника ГО «Діаспора Гідності Віталія» Шараєвського, чоловік на чолі з громадою хоче не тільки відбудувати Бахмут в Миргороді, але й зробити це місто унікальним. Детальніше про те, що потрібно для втілення проєкту — читайте в матеріалі.

Віталій Шараєвський — бахмутянин, який евакуювався до міста Миргорода, що на Полтавщині. Чоловік активно допомагає громаді, також возить гуманітарну допомогу до Бахмута — спальники, теплий одяг, їжу. Разом з однодумцями він заснував ГО «Діаспора Гідності»

Бахмут в Миргороді

Пан Віталій хоче втілити в життя проєкт відбудови Бахмута на Полтавщині, щоб дати бахмутянам житло та робочі місця, адже наразі більшість людей не можуть влаштуватися на роботу. За останні 2-3 місяці люди не отримували продуктової гуманітарки, каже волонтер. 

«Нам допомагає місцева влада, мер міста Сергій Павлович, його заступник Наталія Володимирівна. Це просто неймовірні люди, вони віддали в оренду на пільговій основі приміщення. У мене така ідея — створити житловий фонд і поруч з житловим фондом створити робочі місця. Будуть теплиці, посадимо сад, і найголовніше — сонячні батареї», – каже пан Віталій.

Зелена енергія

Місцева громада погодилася віддати землю під посадку саду та монтаж сонячних батарей. Завдяки цьому від 40 до 50 бахмутян зможуть отримати робочі місця. Крім того, завдяки альтернативним джерелам вдасться уникнути труднощів з енергетикою, вважає пан Віталій. 

Загалом у проєкті особливу увагу звертають екологічному аспекту та ревіталізації. Зокрема, покинуті приміщення в Миргороді планують відновити, щоб на їх базі відкрити заводи й фабрики. 

Житловий фонд та теплиці

Завдяки житловому фонду, який планують тут створити на перших етапах – житло отримають декілька родин. Це буде вісім квартир, де проживатимуть сім'ї з двох, трьох людей. Біля осель планують побудувати три великих теплиці, щоб люди мали можливість працювати й заробляти. На даху теплиць також хочуть встановити сонячні батареї. Крім того, в планах побудова консервного заводу.

«Безпека країни починається з маленьких сіл та міст. Якщо ми поставимо сонячні батареї на 80 гектарах землі — ми будемо мати електроенергію. Є громади, які готові цю енергію купляти. Люди, які будуть тут працювати — все буде офіційно, будуть платити податки, все згідно із законодавством».

Дім Радості

Для літніх людей в громаді планують створити прихисток під назвою «Дім Радості», тут пенсіонери можуть відпочивати та насолоджуватися життям. Зараз саме старенькі люди стали вразливою категорією, вони отримують мінімальну пенсію, за яку не можуть гідно прожити, каже пан Віталій. 

«У них нічого немає. Заради цього я й хочу зробити «Дім Радості». Ми будем шукати кошти, іншого виходу у нас немає. Людям потрібно допомагати», — каже засновник ГО «Діаспора Гідності».

Пошук донорів

Щоб знайти можливість втілити проєкт в життя волонтери звернулися до посольства Японії. Однак, там повідомили, що обов'язковим інструментарієм, є наявність готового проєкту. Наразі основна ціль — знайти донорів, які б погодилися перенести ідею волонтера на папір, фактично потрібно зробити детальний майбутній план містечка. 

Як каже пан Віталій, проєкт зараз коштує в середньому 320 тисяч гривень. Також потрібні всі документи. Зазначимо, що 320 тисяч — це сума тільки за проєкт капітального ремонту будинку. Віталій же прагне комплексного підходу, тому наразі проєкт шукає донорів.

Якщо Ви зацікавлені допомогти проєкту швидше втілитися в життя та маєте пропозиції — надаємо контакти ГО «Діаспора Гідності»:

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                                                                                                                                                                       

Код ЄДРПОУ: 44673744

Полтавська обл., м. Миргород

Вул. Київська, 40

Контактний телефон:+380-50-347-09-55  або 050-048-49-94

Фото: ілюстративне, Вікіпедія

Читайте також: «Речі приходять в крові, їх потрібно відпирати»: волонтер Анатолій Таран про роботу у шпиталях

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!