Main menu

Любов переможе війну: історія одного кадру з Бахмута

image 12 a3592Фото цієї пари, авторства Едді ван Весселя, вразили мільйони людей, на світлині двоє літніх людей обіймаються та втішають один одного, після того, як їхній дім розтрощила російська ракета. Це пані Лідія та пан Володимир, росіяни зруйнували їх дім — але не кохання. Ми поспілкувалися з онуком пари Олександром, хлопець розповів нам історію цього кадру, а також як познайомилися його бабуся та дідусь.

Бабуся й дідусь Олександра проживали в місті Часів Яр, на околицях. 17 листопада в їхній будинок влучила російська ракета. В цей момент дідусь був на кухні, а бабуся в залі, пригадує онук. Парі дивом вдалося врятуватися, сьогодні вони вже в безпечному місці.

«Зараз вони вже знаходяться в нормальному стані. У дідуся в п'ятницю будуть знімати шви з плеча, в бабусі вже затягнулися рани на обличчі. Вони зараз відчувають себе достатньо гарно, якщо порівнювати з тим, що було», — каже Олександр.

photo 2022 11 27 14 27 31 035a1

Лідія та Володимир у молодості. Фото: особистий архів онука Олександра

Хлопець зазанчає, що його рідні відмовлялися від евакуації до останнього,  хоча їм пропонували евакуюватися, проте 17 листопада їм довелося примусово покинути дім.

«Ракета влучила в стіну будинку і там вже повністю все було пошматовано уламками, залишилися голі стіни», — каже Олександр

Пара в Часів Ярі мала невеличке господарство, на дачі розводили курей, дідусь також розводив голубів. В цьому місті пройшло все життя пари, дідусь тут народився й виріс, а от бабуся Олександра родом з Сумської області. Про те, як вони зустрілися розповідає онук:

photo 2022 11 27 14 27 31 2 b340b

Олександр у дитинстві з бабусею та дідусем. Фото: особистий архів онука Олександра

«Бабуся навчалася в Харківському інженерному інституті, після навчання приїхала на практику до Часів Яру й почала працювати майстром на бетонному заводі, а дідусь після армії і пішов працювати на той ж завод, працював газозварювальником. Там вони познайомилися й потім все життя не відходили одне від одного», — розповідає Олександр.

Лідія та Володимир разом виховали двох дітей, за весь час у пари збереглися ніжні почуття один до одного, навіть через скільки років вони продовжують обійматися. 

Головне фото: Едді ван Вессель

Читайте також: «Бажаю побратимам, щоб їхні рідні були в безпеці»: військовий про початок війни на Донбасі, волонтерство й Старлінки

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!